1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

fidorka01
13. zář 2012

Ahojky holky můžu se k vám přidat ? popradvě pořád tu nemůžu najít nějakou pořádnou diskuzi o IVF. Nás to čeká tento měsíc a jsem z toho taková vyděšená a nesvá. Mohla by jste mi některá z vás napsat pár informací o IVF. Doktor sice toho říká tolik,ale skutečnost je potom jiná. Vím jenom že si budu píchat gonalové injekce a jezdit na ultrazvuky a až budou folikuly velikosti 17mm půjdu na odběr. Holky jaké jsou ty injekce? Děkuji za odpovědi

evikj33
13. zář 2012

@mmirunda Já pekla ty 4štrudliky včera a dnes tam máme tak čkousky,manža posnídal s kakaem a včera návštěva.Dnes nevařím máme zustatkovej den 😀 a zítra si skáknem s Bratrancovou ženou po UTZ do Ikei na oběd a na nakupky,už se celkem těším,jen doufám že z UTZ budou jen dobré zprávy.Tak si dělám seznam co v Ikei chci a pokud bude čas tak snad mrknem do H&M na něco malého pro prdelky(snad budu vědět pohlaví ) 😕

mmirunda
13. zář 2012

@evikj33 No já jsem na Tebe ( na Vás ) zvědavá 🙂. Kdyby se mi ale chtělo tak jak se mi nechce, to by toho bylo už doma hotovýho 😀

ivapo
13. zář 2012

@evikj33 je .. To budeš mít krásný ďen!!!tak si zitra asi taky někam vyrazit.. Manzel přijede dnes tak mu zitra odpo deknu auto....

ivapo
13. zář 2012

@mmirunda já včera vlezla s malou na pudu v domění že tam po male něco bude.. Nějak vůbec nic.. Měla jsem za to že jsem s něco nechala... A já to buď rozdávala .. Prodala a to co jsem půjčily tak uz nevím komu a nevrátilo se to.. Tak nanovo 😀

ivapo
13. zář 2012

Jen nejake botičky.. Věci na půl az rok...

mmirunda
13. zář 2012

@fidorka01 Ahojky, jasně, že se můžeš přidat. Já mám teď za sebou v září svoje první IVF, tak nevím jestli ti budu co platná, ale řeknu ti aspoň jak jsem to měla já. U nás byl problém v chlapovi, tři měsíce jsme spravovali spermiogram a pak se šlo na to. Hlavně je třeba podotknout, že každý CAR to má jinak ... U mě to začalo nasazením antikoncepce. U IVF jsem měla dlouhý protokol a píchala jsem injekce docela dlouho. Měla jsem Dipherelin. Po asi 14 dnech jsem přidala ještě Puregon v peru. Injekce nebolí, dá se to zvládnout, jen je to strašná otrava. Jehličky jsou malinké a pokud jsi prostorově výraznější jako já a drží ti kožní řasa sama na břichu jako mě, tak se to vážně dalo vydržet. Dvakrát jsem byla na folikulometrii, kde mi měřili jak folikuly rostou. Reagovala jsem velmi dobře, pravá strana lépe než levá a na pravé jsem měla folíky velikosti cca 24mm a na levé kolem 20mm. V pátek 7.9. jsem měla OPU ( odběr vajíček ). Dalo se to přežít, jen mě potom bolelo trochu břicho, ale někdo to má zcela bez bolestí a zvládá to v pohodě. Platili jsme si i prodlouženou kultivaci embryjek, takže 5 dnů nám je kultivovali. Z 11 vajíček jich bylo vhodných k oplození 9 a nakonec vzniklo 6 embryjek a postupně den po dni nám odpadávala. Nakonec zůstaly 4 a dvě z nich mi včera při ET vložili a dvě jsme nechali zamrazit. ET nebolí, skoro jsem to necítila, nic mě nebolelo. Teď sedím doma a odpočívám a modlím se aby to vyšlo 😉

mmirunda
13. zář 2012

@ivapo No to je dobrý, to já budu muset všechno nové a nebo po bazárkách ( pokud se podaří ), protože moje dvě švagruše už mají děcka větší a nic si nenechaly ☹ můry 😠 😠

ivapo
13. zář 2012

@mmirunda hele mě taky nikdo nic nedal....takze jsem na tom stejně.. Teda akorát kamoska po holce.. Ale jen ty ňic moc věci.. Nevím km dala ty lepší...

pawlla
13. zář 2012

@evikj33 ahojky no ja myslim ze u nas jsou povolene dve E ja jsem totis chtela 3 a dr rikal ze to u nas v cr nejde ale napriklad v usa a nekdpterych dalsich zemich si jich muzes dat i 5 a pak jsou takove extremni pripady ale zase mas velkou nadeji ze se aspon neco uchyti 🙂

mmirunda
13. zář 2012

@ivapo Zbyl akorát zimní fuska beránek ještě po mě 😀 😀 To se švagruše neopovážila poslat dál. Jinak lautr nic. Ale co bazárky to jistí, nepotřebuji ke štěstí zančkovou módu, by mě čerti sežrali kdyby mi to potom mimino poblilo 😀

pawlla
13. zář 2012

@mmirunda no me je taky zima a konecne jsem se dokopala kt o u do a trochu uklidit a ted varim obed pac uz mam jlad delam si rizecky a u toho zase bulim no sranda 😀

ivapo
13. zář 2012

@mmirunda nápodobně... Přesně tak 😝

ivapo
13. zář 2012

@pawlla je je... Aby si to nepresolila.. 😝 😉

mmirunda
13. zář 2012

@ivapo A navíc, mlé dítě to má chviličku, když koupíš po jednom, nestihne se to ani zničit. Pár hezčích kousků k doktorce a na chlubení na návštěvy a doma to stačí 😉

mmirunda
13. zář 2012

@pawlla Tak řízečky jo, ty jo, dala bych si taky, ale to by se mi muselo chtít jít koupit maso 😀 😀 😀 a pak to udělat. Navíc mám vycházky až od tří, do té doby bych pomřela. Naštěstí vajíčka, mlíko a mouku doma mám, tak holt vyhrály palačinky 😀

pawlla
13. zář 2012

@ivapo prijde mi ze jsem porad nejaka zasekla jsem unavena furt bych jen lezela a musim se nutit neco delat bude ze me lemra lina ano to jidlo bych si neudelala jak jsem lina 😀

fidorka01
13. zář 2012

@mmirunda Ahoky moc ti děkuji, dokonce jsi mě i pobavila 🙂 Prostorová moc nejsem ale mám po prvním dítěti pořád ty faldíky na břiše, takže vlnka mi tam při sedu taky drží velmi dobře sama 🙂 No já jsem zatím dostala papír, kde mám 14 kolonek, tak doufám, že déle si ty injekce píchat nebudu. Jinak u nás je to taky problém se strany manžela, máme málo spermií a ty co tam jsou dobré mají zase malou pohyblivost a morfologii. Už jsme podstoupilu dvě inseminace,ale samozřejmě zbytečně, tudíž jsme další odmítli podstoupit. Byli to vyhozené penízky. To je radši investujeme do umělka. Ale podle toho co píšeš,tak se to snad zvládnout dá. Teda budu se snažit.Jsem dosti stresový tip,a to mi dělá taky obavy, abych já tím svým stresem vše nezkazila.
A po tom transferu vajíček zpět ke mě, musím mít nějakou dobu klidový režim nebo můžu hnedka normálně fungovat. Ono totiž ta naše dračice tříletá mi moc odpočinku nedopřeje 🙂

ivapo
13. zář 2012

@pawlla a ted jsi kolik?tt si to sem ještě nedáš?

evikj33
13. zář 2012

@ivapo @mmirunda Tak já mám právě nějaké věci po malém a hodně tady z bazárku,takže chci dokoupit něco nového co budou mít pordelky svátečně 🙂 A pokud to budou holky,mám slíbeno od kamošky co se jí narodila dvojčátka v březnu a taky bratrancova žena ma věci po holkách.Zatím jsem poprala to nejmenší a myslím že je toho celkem dost a po malém jsem ještě objevila bedy s věcma tak od 6měsícu,dál. @pawlla Šance asi je,ale pokud pak nejdeš na redukci,tak je taky velká pravděpodobnost že o mimi příjdeš,včera přišli o dvě krátce po porodu,jedna holčička měla něco s jícnem a měla sondu do žaludku,kterou jí měli v roce operovat a u jedné holčičky byl velký předpoklad nějakého postižení,protože krvácela po porodu s hlavičky.Takže asi žádný med 😒 .Vím že 3E zaváděli holkám co už to byl třeba jejich 6-8pokus a nikdy se nic neujalo,jinak max.2.

pawlla
13. zář 2012

@mmirunda no ja nemá tuseni jestli se mi to podari snist a nezustanu zase u brambor mi to strasne smrdiiiii vsechno . No a palacinky jsem dalala vcera se zmrzkou nutelou a sleeehackou jsme si s malou dali do nosu to joo to ja muzu 😀

mmirunda
13. zář 2012

@fidorka01 Tak já dítě nemám, jsem na PN a jsem zatím v klidu. Doporučují jen v den ET odpočívat, ale jinak pak klidový režim spíš v hlavě. Neběhat, netahat nic těžkého, neskákat a žádnej sex. Jinak jsem ráda, že jsem tě pobavila. Taky jsem stresmenka, holky si tady se mnou dost užily, ale přežila jsem to já i ony 😀 😀 Jinak jsem ještě nenapsala, stálo nás to cca 30 tisíc. Chlap měl spermií též méně, ale hlavně pomalé a špatně vyvinuté, tak snad tam vybrali nějaké šampiony 😉

pawlla
13. zář 2012

@ivapo ted jsem presne 6+1 tt ale sem to nedam jeste pac se bojim potom co se stalo minule tak az po utz.
@evikj33 jasne no je to riziko a chudaci deti ja bych tak neriskovala max 3 😀

ivapo
13. zář 2012

@fidorka01 jestli po mimi hodne touzis tak to zvládneš!!!! Jak jinak.. My zeny toho vydrží mě....mě holka šla přirozenéne a Ivf se povedlo az podruhé.. A to po7 mi letech ... Taky problém jak u tvého manžela..... Na 2 Ivf jsme čekali skoro rok do toho cysta co musela ven.. Pak čekat.. Ňo a od května jsem těhotná.. S druhou cácorkou.. Tak at to nemáš tak zdlouhavý jak já.. Jo nervy to jsou ale s tím o toho musíš jít.. Jinak to nejde..a to já sem poměrně klid as a stejne.. Držím pěsti 😉

mmirunda
13. zář 2012

@pawlla Ty já právě taky můžu 😀 😀 na kila 😀 😀 Nooo neškodil by nějakej příznak, jako abych poznala, že je vše o.k. ale je na ně dost brzo.

ivapo
13. zář 2012

@pawlla já to sem dala taky az asi ve 13 tt

pawlla
13. zář 2012

@mmirunda jasne to je jeste brzo toho si jeste uzijes neboooj 🙂

mmirunda
13. zář 2012

Jinak holky, mamka dneska byla na gyndě ( též chodí k mému Googlovi ) a říká mu, snad jste měl pane doktore včera šťastnou ruku 🙂 při transferu u mé dcery 😀 😀 Tak jí řekl, že prý se IVF povede vždy, ale oni nevidí do embryjek, jestli jsou fakt tak dobrá a kvalitní, aby se zahnízdila a vydržela, tak proto se to prý nepodaří...... A mamka se ho ještě ptala, zda se někdy necítí jak polobohové a on jí na to řekl, že je to takový zázrak, když se to podaří, že někdy ano ...

pawlla
13. zář 2012

@ivapo no jo porad se bojim ale za zejden uz budu vedet copak to mam v birsku 😀

mmirunda
13. zář 2012

@pawlla Už aby to bylo, ale jak ráno hodím tyčku, bude to jasný 😀 😀 protože já nikdy nezvracím ani z chlastu, to už teda musí být. Mám dobrou klapku a ani když si tam strčím prst, tak mi to nejde 😀