1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

mmirunda
16. říj 2012

@rory_g už skoro nic, jen růžovej hlen, ale krev už nejde, tak snad o.k. ... ale sex už prostě nebude

kaijko
16. říj 2012

@malinka_02 chodíš do práce? Co manžel nebo přítel? Internet je zlo.. Už jsem to řešila s jednou holčinou, tyhle diskuze občas vůbec nepomáhají! Chce to komunikovat s lidma co neřeší asistovanou reprodukci.. To se za chvíli zblázníš!!!! Kdy ses naposled usmála? Chce to zase řešit kravinky!!!! Fakt!!! Hlavně to taky vůbec nepomáhá vztahu s partnerem..

rory_g
autor
16. říj 2012

@mmirunda no vidííííš 😵 Počkejte s tím do konce 12tt, dobereš Utroš a vůbec, je to to nejkritičtější období

malinka_02
16. říj 2012

Jomjo chodim ale praci mam strasnou jenze uz sem 2 roky neodesla protoze chci mimco a tady nemam provlem jezdit po doktorech coz je dobry kdyz potrebuju treba 3x v tydnu do caru.. S manzelem? Dost nas to rozdelilo..ale je to tak ze on si na mobilu odpovida praci a ja sem na tabletu kdyz nebudu on stejne pojede dal.. Snazime se o vikendu kazdy den neco podnikat ale uz moc neni s kym posledni kamaradka,moje nejlepsi, se v cervenci vdala a za 2 tydny byla tehotna..ano nechtela tak tychle..

kaijko
16. říj 2012

@malinka_02 Vidíš,zase si musíš najít to dobrý, alespoň máš práci i když na prd, ale kdo je dneska fakt spokojenej v práci co má?, kde můžeš "chybět", to jiný mají ještproblém s prací.. Musíte se doma bavit o něčem jiným, ono je to pak na palici pro chlapa.. To jako, že se nescházíš s těhotnýma? Nebo kde je problém? Nemůžu Ti radit a ani nikdo Ti nedokáže poradit nebo pomoct, ale musíš se vzchopit, jsi jak hromádka neštěstí :( A sedět u tabletu a sledovat diskuze je na prd! nic Ti to nedá a nepomůže Ti to! Usměj se 😀

kive76
16. říj 2012

ahojky, holky jsem marod...začnu zítra brát antibiotika...můžu jít v pátek do Motola na krev...má to být 21. den po menzes...vlastně skoro tak týden před další menzes...

radina
16. říj 2012

@malinka_02 Ahoj, tak u nas krv negativna. co uz :( idem sa venovat hlavne sama sebe , schudnut nejake to kilo a trosku prist na ine myslienky. Uz sa cpem chlorellou a cajom na cistenie pecene, tusim jatra u vas , a v januari dalsie ivf. 😉

lucynka46
16. říj 2012

@malinka_02 Já tě chápu..Mám to samé... Taky se nám to poprvé nepovedlo.. Tak jsem to tady omezila.. Nejde mi to teda úplně přestat, ale omezení pomohlo.. A teď pořád přemýšlím, co dál... Mrazáčky jsme nenechali, protože jsme chtěli jen ten jeden pokus.. A kdyby se to nepovedlo, tak že budem mít jen Samíka...Ale když se to opravdu nepovedlo, v co jsem nedoufala a nepřipouštěla, tak ta touha mít to druhé byla ještě silnější než jsem si myslela, že mám... V tu ránu, jsem věděla, že ze Samíka jedináčka udělat nechci.. On je tak citlivej, pořád nějakou hračku tahá, chová, krmí, vozí.. Máme teda i panenku a krásně se o ní stará.. A já ho už vidim, jak se bude starat o svého menšího sourozence.. Pořád mluví o miminkách a kouká do kočárku.. A to mu teď budou tři. A já jsem z toho smutná. 😖
Proto teď přemýšlím, co dál.. Je to složité.. Ale dodalšího pokusu se mi tááák nechce.. Už jen z toho velkého zklamání. 😒 Asi to všechno necháme po novém roce.. Teď do toho práce, kterou mám 40km daleko.. A kterou jsem chtěla řešit až po druhém těhotenství.. No někdy si člověk plánuje, ale realita je jiná...
Chtěla jsem ti jen napsat, že mezi těma těhulkama tady, nejsi sama 🙂 😉

malinka_02
16. říj 2012

@kaijko ja vim ale neni nalada vis.. Jomto s praci je dobry,neni to tak ze muzu chybet,nahradim to ale muzu a nemusim se spocidat. Ne to ne ze ja.. Kamaradky uz maji nebo cekaji druhy mimco a kdyz skoncim v praci tak uz se jim nehodi abych se stavila tba na kafe kdyz deti ukladaji a o vikendu travi cas s manzelem no..a tahle byla posledni,ted je tehotna a dopadlomtompodobne,nikam nechodi a vecer je unavena tak se takY nehodi kdyz se stavim takze sem spis ja prisla o ne ne zebych se s nima ja nestykala ☹
Nevim nejde to proste usmivat se kdyz je mi do breku vis,proste nedokazu to..
@radina tak to me moc mrzi.. ☹

malinka_02
16. říj 2012

@lucynka46 ja vim ,vis ale nemyslim to spatne,ale ty uz aspon scuj pokladek jeden mas, my nektere nemame zadne deti a o to je ta touha silnejsi a hlavne strach ze tba nikdy zadne deti nebudou..ale moc dekuju!!! 😉 Verim ze se povede i vam..priste si mrazacky nechas 😉

lucynka46
16. říj 2012

@malinka_02 Vim, to první je pro ženu hodně důležitý.. Tam je pak ta křižovatka mít děti nebo být bezdětný.... Kterou cestou se vydáme, nám bohužel rozhodne osud...
Ale když chce mít žena druhý nebo třetí, čtvrtý dítě.. Tak je jedno, kolik jich už doma má.. Je to prostě ta touha mít dalšího přírustka.. Je to jak se strachem.. Máš o jedno dítě stejně velký strach jak o to desátý..
Příště už si necháme mrazáčky.. Už nebudu tak naivní 😉

kaijko
16. říj 2012

@lucynka46 Tvůj komentář k malince nechápu. Začátek: já Tě chápu, mám to samé?
nemáš, ty máš alespoň :jen" Samíka, zdravoučkýho kluka, ale některý z nás nemají ani jedno a třeba se může stát, že ani nebudeme mít.. Nechci prudit ani nikoho soudit, ale tohle mě dostalo.. Co já a můj přítel bychom dali za jednoho maláho kulíška, a to jsme na začátku IVF cyklu.. Jen jeden, a budu nejšťastnější na světě!!! A to s tou panenkou? Fakt pomiň,ale ty jo... Občas je dobrý si uvědomit co člověk říká, někdy to ostatním nepomůže,a le ještě víc je to zabolí..

lucynka46
16. říj 2012

@kaijko To, že chápu @malinka_02 bylo k tomu, že to tu chce omezit a né k počtu dětí!!! A to, že mám doma už jednoho chlapečka neznamená, že mě nebolí to, že to druhý nejde! Další komentář k tomu si přečti, co jsem psala předchvílí.. K tomu počtu dětí.. Neznamená to, že když nám to teď nejde, tak nad tim mávnu rukou a řeknu.. Pche,, jedno máme, tak to necháme být... Kdo by za to dal...I v jiné diskuzi už mají taky některé už děti a ta touha a bolest je taky.. Né, že ne.. Jsou na tom stejně jak já, tak asi divná nejsem!!! A co máš proti panence??? To, že si s ní hraje? Tak to promiň, ale i holky si hrajou s autama. A u hodně kluků, jsem viděla panenku.. A to, že je citlivej, tak se tak prostě narodil.. A na světě to bude mít bohužel těžší.. A jestli jsem tim někoho urazila, tak promiňte.

malinka_02
16. říj 2012

@lucynka46 prave opravdu by minstacilo jedno mimco,chapu samozrejme ze ta touha je stejna jako kdyz taky chces miminko,ale proste predstav si ten pocit ze treba nikdy zadny deti mit nebudes a ten strach ze to tak muze byt..

malinka_02
16. říj 2012

@lucynka46 ne nikoho si neurazila jen se ri snazime vysvetlit,ze tohle neni jen o touze ze chces mit mimco ta je samozrejme stejna ale proste jde o to ze my k tomu chodime vecer domu kde je ticho,premyslime co s pokojem v byte ktery je volny a bojime se ze nikdy deti mit nebudeme,do toho poslouchame reci o tom jaky sme karieristky ze deti nemame a tezko budem chodit s kamaradkama co maji deri na pisek kdyz deti nemame..vis i o to jde u nas.. Ale je jasny ze tu touhu po miminku mas stejnou jako my..

kaijko
16. říj 2012

@lucynka46 Mě jen zarazilo, jak jsi začla..Já chápu, že když už někdo dítě má, chtěl by druhý a ta touha je veliká. A neúspěšný IVF je určit bolestivý pro každou ženskou i když doma špunta má. A celý jsi to pochopila taky nějak divně :D Mám synovce co si hraje s panenkama a nepřijde mi to divný, je to moje malá pipinka 🙂 Ani o citlivosti jsem neřekla nic špatnýho, ale to srovnání.. Takhle pěkně citlivě to podat ŽENĚ co nemůže vůbec otěhotnět.. Já fakt nechci být zlá nebo já nevím, někoho se dotknout to vůůůbec, každý má svoje bolesti a tohle téma je už tak moc bolestivý, ale někdy je dobrý třeba í zvážit do jaký diskuze určitý komentář patří.

lucynka46
16. říj 2012

@malinka_02 Já vim, že jde mít doma aspoň někoho.. O tom počtu bychom mohli psát neustále.. To první je hodně důležitý.. A rozhodující...Já tomu rozumim..
Ale pokud jde o nezdařené IVF, tak jsme na tom tady všichni stejně.. A nekoukejte na to, jestli už dítě někdo má nebo ne.. (Tyto dvě věty byly pro všechny). Bolí mě to stejně jako vás.

lucynka46
16. říj 2012

@kaijko Tak to mě opravdu nenapadlo..Tim jsem chtěla zas říct, že když vidim Samíka, že by byl rád za sourozence( a proč vim, že by byl rád) , tak mě to nezadaření mrzí o to víc. A ta touha ještě větší. Kdyby to byl nějaký sígr a divočák, tak bych se s tim snad smiřovala i líp.. Možná...Já nevim.. Ale je to možný..A třeba bych pak byla taky ráda za to jedno..Třeba....
A taky se tu nechci nikoho dotknout.. Vždy´t každej tu má nervíky jak na drátkách a ještě abych já tu někoho rozplakávala, se mi opravdu nechce.. Nemyslela jsem to zle

malinka_02
16. říj 2012

@lucynka46
@kaijko holky je to pro nas proste pro vsechny tezke tak budeme si vsechny drzet palce aby to dopadlo nam vsem..

lucynka46
16. říj 2012

@malinka_02 já souhlasim:o) a raději se nebudu tak rozepisovat 🙂 😀

malinka_02
16. říj 2012

@lucynka46 ne to určitě ne.. já zase píšu pořád strašně negativní komentáře tak chápu že vás to taky musí otravovat.. jenže optimismus došel..

lucynka46
16. říj 2012

@malinka_02 Jenomže to každej chápe, když je to takovej záhul.. Ale to moje... Ještě budu čekat komentáře 🙂
Ale opravdu mě to ani nenapadlo, že by to někoho mohlo rozlítostnět. Proto se ještě jednou raději omlouvám.

malinka_02
16. říj 2012

@lucynka46 víš je to prostě těžký, já tohle měla se švagrem když mi řekl po roce a pul snažení že se máme smířit s tím, že prostě dítě nikdy mít nebudeme a začít pořádně žít a užívat si život že oni to tak taky udělají - a to mi řekl držíce na klíně 3 letého syna. Tak sem mu taky řekla že to s e mu to smiřuje když dítě má..je to prostě jiné. My třeba nikdy dítě mít nebudeme..

lucynka46
16. říj 2012

@malinka_02 JJ, je to jiné už dítě mít a dítě nemít.. Ale jak jsme se shodly, to snažení o dítě samotné je stejné..
Jestli se můžu zeptat, proč jste šli na IVF?

bosorkajarka
16. říj 2012

@kaijko ja jsem si zažila i dlouhou snahu o první dítě a vím jaké to je vracet se domů a pořád snít jaky by to bylo kdyby, a teď si to zažívám znovu. Ano mám doma jedno dítě vymodlený, ale vždy jsem chtěla děti tři a to už se my nejspiš nikdy nesplní. Ta bolest z neúspěchu je stejná ať se jedná o první nebo další dítě, v čem je rozdíl je to že se člověk dřív oklepe a jde dál (alespoň u mě to tak funguje) a zase bojuje. Jenže třeba ja se občas cítim jak v pasti což při snažení o první dítě nebylo (tam to proste šlo všechno dál, chodila jsem do prace s kamarády a tak) jenže teď jsem v situaci kdy nevím co bude, končí mi rodičák, práci nemám, školku taky ne a abych zústala doma s malým to si nemúžeme dovolit, takže když se mi to teď nepovede budu muset skončit se snažením odložit ho možná už na nikdy, vždyť to přeci nejde.
Nevím jestli je to alespoň trochu srozumitelny jenom jsem chtěla říct, že je to sice jiné když se snažíš o druhé dítě, ale rozhodně ne míň těžké 😢

malinka_02
16. říj 2012

@lucynka46 protože sme se snažili rok a nepodařilo se a pak se to půl roku řešilo v caru zjistili že manžel má jen 2% dobrých spermií a jsou stejně pomalé, takže nemáme jinou šanci a musíme mít ICSI jinak sme uplně bez šance.. A ted půl roku řešíme IVF a KETy..A na IVF sme šli protože miminko hrozně chceme..
@bosorkajarka víš já se obávám, že na tomhle se my bez dětí a vy s dětma nikdy neschodneme.. třeba probleny v práci máme my také.. ono říkat třeba 3x týdně v práci že jdeš k doktorovi a jet do caru, pak miliony vyšetření a testů a to po dobu měsíců tak to všechno stojí dost lhaní v práci a většina holek na konci o práci stejně příjde. Stejně tak když chci na IVF musím v práci lhát a běžet k Dr. mezi mraky nemocných aby mi obvodačka napsala neschopenku a mohla sem být doma aspon po transferu a to zadarmo.. Ale taky přece neodložím snažení na nikdy, je to přece stejný.. kamarádky už netěhotný nemám , je mi 30 a prostě většina má 2 děti takže já zase nemužu jít kamarádkami protože když skončím v práci tak oni už nikam nejdou, ukládají doma děti.. A upřímně já už o druhém ani neuvažuju.. je mi 30 let když ted to vyjde tak to by sme se pomalu museli začít snažit znovu, ale kde na to IVF vzít?? Takže ano zklamání je stejné když IVF nevyjde ale není stejné nemít dítě a nemít druhé dítě..

bosorkajarka
16. říj 2012

@malinka_02 právě že to znám proto jsem psala že jsem si tím už jednou prošla u prvního dítěte taky jsem byla pořád u doktora a před šéfkou dělala jaká jsem děsná karieristka, je pravda že já už od 12 věděla že to nebude jednoduchý (zdravotní problémy řešim od 5 let) a proto jsem se s manželem začli snažit hned po škole a vubec nebylo jednoduché naopak v centru poslouchat jste ještě mladá na to máme čas. Proto byly kamarádky se kterými bylo možné alespoň občas si vyrazit 😒

rory_g
autor
16. říj 2012

Holky já si za těch 10 let vyslechla věcí...že děti mít asi nemám, když to nejde...že bych měla asi adoptovat, nestresovat se, nelámat to přes koleno...nejlepší byly řeči typu "nesmíš na to pořád myslet" na to jsem byla přímo alergická 😝 Ono kdo si tím neprošel, nikdy to nepochopí, chápu i ty, které mluví o neplodnosti a hroutí se, když se jim nedaří půl roku, rok... Dnes už vím, že je potřeba změnit CAR, třeba po roce, když to nejde, ono jde o tu změnu, přístup, prostředí a je asi úplně jedno do kterého člověk jde. Jen se nevzdávat, i když je to těžké. Taky jsem řešila, že sem nebudu jako těhotná chodit, ale holky mě přesvědčily, že jim to dodává odvahu a sílu k dalšímu boji, myslím, že každá tu má svoje místo 🙂

lucynka46
16. říj 2012

@malinka_02 To řekli i švagrovi mého brášky... Ale on nemá ani jednu živou. Tak nevim, pro co se rozhodli. ICSI jsme museli mít taky.. Já zas mám protilátky na spermie a sliznice taky neni moc vhodná pro miminko. mám endometriozu. Tak to je jasný, že jste šli na IVF s tim, že chcete miminko 🙂 Jen jsem se chtěla zeptat jaký je problém..
Myslim, že bychom za tim, jaký je to se snažit bez dítěte nebo s dítětem měli udělat tečku.. Protože tobychom mohli řešit do nekonečna.. Já jsem jen s mím prvním příspěvkem chtěla říct, že jsem totady taky chtěla omezit a možná mi to malinko pomohlo.. Možná to byl čas... Pak jsem jen přidala moje dilema a trápení a ono se to zvrtlo v tohle.. Ano, máte pravdu, že vy máte o obrovskou starost víc s tim, zda bude aspoň to jedno.. To oklepání z neúspěchu, jak psala bosorkajarka je jiné (u nás díky tomu jednomu prckovi). Ale ta bezmoc, to dělání všemožného, ABYCHOM otěhotněli je stejná...To zklamání z nezadaření je stejná.. Tak prosim na nás nekoukejte jinak.

kaijko
16. říj 2012

Preeesne stop ;) Ja jen vyslovila nazor a konec,obe jsme vysvetlili co jsme tim chteli rict a nejspis jsme se nepochopili.. Tahle disluze je o nicem jinem ;)