1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

dia6
25. říj 2012

@babatko2012 My skúšame tiež dva roky, z toho dva potraty po spontánnom otehotnení. A teraz už ani otehotnieť sa nedarí.
Môj partner má vzorový sperimogram ale ja mám pozitívne protilátky proti spermiám, takže ich moje telo zabije skôr než sa dostanú kam majú. Takže IUI je úplne bezpredmetné v našom prípade, no kvôli poisťovni sme museli ísť aspoň na jedno.
Najhoršie je, že lekár nevie či vôbec IVF bude v našom prípade úspešné, keďže nevie či moje telo (ja) nenapadne aj plod. ☹

babatko2012
25. říj 2012

@dia6 to mi je ľúto ☹ ale neboj raz sa to podarí. Mne sa zdá, že som tu čítala aj o babách, ktoré tvorili protilátky a podarilo sa im. Určite je šanca 🙂 už Vám hovorili aký budeš mať protokol?

baarbora29
25. říj 2012

@babatko2012 ano mam pero,je to uplne v pohode a hlavne uplne bezbolestne.horsie to bude s tymi ostatnymi inekciami 😒 .drzim palce,nech mas cim skor schvalenu ziadost.popripade im tam povedz v tej poistovni,ze ta uz tlaci termin,oni sa s tym potom poponahlaju.lebo oni to schvalia rychlo,len to dlho caka na nejaky podpis.

dia6
25. říj 2012

@babatko2012 Ešte mi k tomu moc nehovorili. Netuším ako to bude prebiehať. Ale rada by som bola keby tu bola naozaj nejaká baba, ktorá mala rovnaký problém a stal sa im zázrak. Lebo ich nikde nemôžem nájsť. Naozaj je to asi ojedinelé... aj lekár sa tak nejako vyjadril.

babatko2012
25. říj 2012

@baarbora29 Ďakujem aj ja tebe držím palčeky....to som rada,že to pero je OK. Ja si ešte okrem všetkých injekcií na stimulku budem pichať aj Fraxiparín aby toho nebolo málo. budem ako narkoman 🙂 Keď mi išli vyberať mandle musela som si pichať Fraxiparín 20 dní a to už na konci som nevedela, kde si ho mám pichnúť, také som už mala bolestivé, dopichané brucho.

baarbora29
25. říj 2012

@babatko2012 nepoznam to.na co to je?

babatko2012
25. říj 2012

@dia6 Ideš tam teraz až keď ti zavolajú, že máš schválenú žiadosť? a vidíš veď aj Saraha2 ti písala, že jej sa to podarilo aj s protilátkami ....

babatko2012
25. říj 2012

@baarbora29 to je na riedenie krvi, aby nevznikali krvné zrazeniny.

baarbora29
25. říj 2012

@babatko2012 aha, jejda,no ako by nestacilo to vsetko okolo ivf a este aj toto 😒

babatko2012
25. říj 2012

@baarbora29 no a to keď to bude len počas stimulky tak to bude OK ale poznám baby čo si to museli pichať celé tehotenstvo a to fakt neviem ako zvládnem 😖 Ty si na PN alebo zvládaš chodiť do práce?

malinka_02
25. říj 2012

Tak ja dneska 1 dc.. s tim mym cyklem se nam teda zazrak urcite nestane.. vcera sem davala tu mojzisovku tak nevim jestli se mi to nerozjelo z toho.. No a co myslite? Vzdycky byl Utz 10 den a 11 uz ovitrelle a 12 uz pozde, tak 10-11 vychazi na sobotu a nedeli..ja sem fakt pripad.To urcite 9 dc budou foliky male, pokud teda vubec budou..a tak reknou 12 a bude pozde!!
@mmirunda

malinka_02
25. říj 2012

@mmirunda Miru prosim dej mi do tabulky UTZ na 2.11. dekuju 🙂
@zelvik mimisek krasnej 😉 ja jdu za tyden sem zvedava zase mi vychai utz na sobotu a nedeli tak sem zvedava jestli zase ke KETu ani nedojde..A hlavne chci jen 1 mrazacka a myslim ze me budou tlacit do obou..jenze sou posledni a ja myslim ze je vetsi sance u transferu po jednom ale dvou..

pawlla
25. říj 2012

@malinka_02 ahojky to se u vas v car nedelaji utz, et a podobne veco v sovotu a v nedeli musi tam byt prece nekdo o vokemdech ne musi se to ridit podle cyklu zeny a ne podle toho co je za den

malinka_02
25. říj 2012

@dia6 ahoj tak ja patrim k tem kterym to nevyslo..ivf nic, pak sme chteli na ket ale 10 dc byl maly folikul tak ze mam prijit 12 dc a to uz bylo pozde, dalsi mesic KET probehl ale neuspesne, no a tenhle mesic sem mela anovulacni cyklus takze zase nic. Tak ted snad bude 2.ket..jeste msme 2 mrazacky.

pawlla
25. říj 2012

@zelvik teda to je peknej obrik 🙂 ja mam utz zitra doufam ze nebude mi i mic male ze uz to dohnalo

zelvik
25. říj 2012

@malinka_02 Děkuju.
@pawlla No já mám dojem, že v Podolí právě dělají jen kdyžtak OPU a transfery i o víkendu - ale ani to nevím přesně (ale doufám, že snad jo, jinak by to bylo ujetý). Ale fakt je, že na ultrazvuk mě nikdy na víkend nepozvali a že jsem taky měla namále a bála se, že se to prošvihne... Ale fakt nevím, jen mám dojem, že mi to někdo říkal, že to tam tak chodí...

zelvik
25. říj 2012

@pawlla V kolik zítra jdeš? A fyzicky se cítíš dobře?

baarbora29
25. říj 2012

@babatko2012 zvladam chodit do prace,ale po vklade by som chcela ist urcite na pn.

pawlla
25. říj 2012

@zelvik aha no tak ja jsem chodila na utz i o vikendu proste to vyslo na urcitej DC a je jedno co je za den no...,, a jak se jinak citis?

pawlla
25. říj 2012

@zelvik jdu na 7:30 jo dobre jen na unavu a nevolnosti , ji ak porad dodrzuju prisnej klidovej rezim nerada bych zase byla v nemocnici toho zitrka se vazne bojim

zelvik
25. říj 2012

@pawlla Tak to je dobře že jdeš tak brzo ráno, aspoň to budeš mít brzo za sebou a my taky nebudeme dlouho napjatě čekat na info.
Já se cítím celkem OK. Musím teda každé cca 2 hodiny něco sníst, jinak je mi špatně (ale naštěstí stačí třeba mandarinka nebo pár kuliček hrozn.vína - nevyžaduju chleby se sádlem🙂 ) a doma už po osmé hodině padám napůl v bezvědomí do postele.
Jinak OK🙂

pawlla
25. říj 2012

@zelvik to ja jak musim celej den lezet tak jsem z toho vecneho lezeni uplne rozlamana ale cvicit nemuzu nic no ..... A podlednich par dnu jsem unavena ze prispim noc a vetsinu dne

dia6
25. říj 2012

@saraha2 Ty si mala tiež protilátky proti spermiám pozivíne?

zelvik
25. říj 2012

@pawlla To věřím, že jsi rozlámaná. Já si v pondělí přeležela v noci krk a doteď se pořádně nemůžu hnout. A celodenní ležení by mě zlámalo na našich matracích taky. Ale zase to máš pro dobrou věc a uvidíš, co ti řeknou zítra, třeba se to pak změní jen v občasné polehávání...Držím moc palce!!!!

dia6
25. říj 2012

@babatko2012 Áno, až keď zavolajú.

dia6
25. říj 2012

@malinka_02 Keby to tak netrvalo všetko tak dlho. Dúfam, že sa vám to teraz už podarí. Držím palce

pawlla
25. říj 2012

@zelvik no myslim ze nezmeni pokud to bude dobre bude tehu pokracovat pokud mimi bude moc male tak ... No nebudu na to myslet mam prej mimi moc dole u cipku tak mam zakazane vse, jeste ze mam zdravotni matrace 😀 porad verim ze to bude dobre ze to mimi zvladne

kive76
25. říj 2012

@pawlla uvidíš zvládne 🙂

adriene
25. říj 2012

@malinka_02 Mne zrovna prvni IVF a tim stimulace vysla na zacatek cervence... do tech svatku, kdy byl ctvrtek patek svatky a pak sobota, nedele vikend.. posledni UZ jsem mela ve stredu a ve ctvrtek, a OPU mi Rezacovanaplanovala na sobotu. Byla jsem tam uplne sama 🙂 Transfer pak byl nekdy pristi ctvrtek. Takze neboj, cvic mojzisku a mozna tim srovnas i cyklus 😉

malinka_02
25. říj 2012

@pawlla bohuzel ne o vikendu nedelaji vetsinou ani opu a et co vim jen po-patek...