1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

zelvik
15. lis 2012

Jo a případnou neschopenku si musím už vyřídit u svého gyndr. Když už nejsem v podolské péči. Tak snad...

adriene
15. lis 2012

@rory_g @zelvik Komplikaci u porodu muze byt cela rada, od nepostupujiciho porodu, kdy hrozi dechova tisen plodu, po komplikace pri cisarskem rezu, jako je DIC. Dobre na melnicke porodnici je to, ze "neotaleji" dlouho se sekci a spis ji udelaji drive, nez by ke komplikacim doslo (vede k tomu nejcasteji strach porodnika z moznych komplikaci). Pravda je, ze sekce je velka brisni operace a melo by se k ni pristupovat, az kdyz je k ni opravdu indikace. Coz bych rekla, ze umi celkem odhadnout a jsou sikovni 😉 Vyhodou oproti Neratksm je to, ze ma Melnik ARO, takze kdyz neco postihne matku... ma vetsi sance. Melnik ma neonatologii... takovou malinkatou, ale neni to ha ty opravdove nedonosence, jsko treba 32. tyden... rozhodne nejsou schopni zajistit dlouhodobou umelou plicni ventilaci nedonosenci.

adriene
15. lis 2012

@zelvik Jinak jsem se vcera bavila s kamoskou a to o kontrolach v neschopnosti na Melniku s resume je takove, ze chodi jisty pan Kral a vcelku casto.

malinka_02
15. lis 2012

@pawlla dekuju moc..no ze se zkracuje to poznam a to dela pred ovulaci a pred MS..
@evikj33 ja mela ovitrelle pozdeji ale zitra uz by nebyl..jo jo mam chut se opit uz dnes ale ono to nepomuze :'(
@harley26 me tedy stacil den opu dalsi den sem sla do prace a tesila se na et..po et sem byla doma so a ne a vzala si pondeli..
@zelvik tak super ze kontrola dopadla takhle dobre..

rory_g
autor
15. lis 2012

@adriene jé o komplikacích nám radši nepiš 😅 Hlavní je, že tam ta neonatologie je, pro ty první chvíle, potom by stejně převáželi do Prahy, ne? Každopádně si nechci žádné komplikace připustit, vím, že můžou nastat, no věřím, že nebudou.

adriene
15. lis 2012

@rory_g Bud se prevazi vcas do Prahy jeste pred porodem nebo pakhned po. Jasne ze pro ty prvni chvile tam jsou a pak by se volala sanitka s inkubatorem pro prevoz 😉
Komplikace nereste, chystejte se na porod zdraveho miminka 🙂

evikj33
15. lis 2012

@malinka_02 Opilost nepomuže,ale někdy nachvilku otupí hlavu a člověk se vypláče a dostane ze sebe nějaké věci co ho tíží.Věř že to nebude potřeba a dáš si jen nealko koktejl 😉 @zelvik No super gratuluju ke kontrole a hezky hlad pupík 😉

malinka_02
15. lis 2012

@evikj33 jeste zkousim verit 😉 zitra bude jasno a konec dohadum, ale muj vnitrni pocit me nikdy nezklamal :-\ Hele uz mate jmena pro deti?

evikj33
15. lis 2012

@malinka_02 Máme nějaká ale pořád to není 100% Chlapeček Jan a holčička Barbora 🙂

harley26
15. lis 2012

Holky, jeste ze mam zitra ten odber ... ja uz dneska v praci nemuzu ani usedet, jak me ty vajecniky hrozne tlačí ☹

adriene
15. lis 2012

@harley26 To bude tim, jak je mas plne...

zelvik
15. lis 2012

@adriene Ale, no to je mi teda pěkný - pan Král je nějaká aktivka, co?
No ale jak jsem říkala, chtěla bych stejně neschopenku nejdéle na ty 3 neděle (a to může být panu Královi a jiným ukradený 🙂 - jen abych překonala teď to období, kdy v buse všichni začínají smrkat a kašlat...

zelvik
15. lis 2012

@evikj33 Děkujuuuuuu

adriene
15. lis 2012

@zelvik Jo, je asi velmi zodpovedny 😀 Kamoska rikala, ze vzdy vola na gyndu ( k jeji znamy), zda tam ta a ta maminka byla na kontrole (nebyla doma) a ona mu odpovida, aniz by koukla do PC, ze jo a ze at jeji maminky necha napokoji 😀

malinka_02
15. lis 2012

@evikj33 pekna 😉 takze sazite na klasicka ceska..Barborky ted lidi zase hodne davaji.
@zelvik no ja myalim ze budou vsichni smrkat az do dubna ☹

pentagras
15. lis 2012

juuu, holky\ já si dnes jako dala dobrutku, mnam mnam, sežrala jsem dva hermelíny ka grilu 😀 😀

ramdy
15. lis 2012

@malinka_02 to je hrozný viď, co člověk musí podstoupit a zaplatit a stejně nikde nemá jistotu. Mě se dneska v noci zdálo, že mi mávalo vajíčko a říkalo, tak já jdu papa, tak nsad to nebude nic znamenat, ach jo, ještě dest dní. To čekání je děsný, ještě, že člověk chodí do práce.

ramdy
15. lis 2012

@harley26 mě taky tlačí, ale plné je nemám, takže to tím asi nebude, ale tím jak makají

pentagras
15. lis 2012

@ramdy juuu, to je dojemnýýý 😲 ale taky ti mohlo mávat že už se zanoří prostě 😀

malinka_02
15. lis 2012

@ramdy no je to zrozny..hlavne kdyz clovek vidi jak nekteri chodi na potraty jak na bezicim pase a slusni lidi kdyz miminko chteji tak se nedari..hlavne se clovek dostava do stresu aby na to mel, aby to v praci nezjistili a neprisel o pravi a pak cloveku v nervech se uz vubec nedari.. Ja taky mela minule hrozne sny..a nemohla sem 3 dny vubec spat..

saraha2
15. lis 2012

@pawlla ty máš chudino smůlu!mě dělají ultrazvuk pokaždé!!o tripple testech teda taky nemluvili,ale snad vědí,co dělají...achjoo ☹
@malinka_02 mě prsa začly bolet až ve druhém měsíci pomalu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!a čípek??ten ani pomalu nevím,kde je,natož abych věděla,co dělá 😀 takže nezlob!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
@harley26 v den OPU máš dodržovat klidový režim,aby se to nerozkrvácelo..já byla sice doma,ale nemusela bych..druhý den po OPU jsem ryla brambory 😉 ale holky ještě v den ET chodily pokroucené,že je bolí břicho..takže každá to nese jinak..a to já měla nejvíc vajuch z nich..

harley26
15. lis 2012

@saraha2 diky za info! kolik vajicek si mela a kolik z nich bylo zralych? stimulaci si zvladala v pohode? Ja prave dneska sem poprve za celou dobu jak přejetá ... nevim jestli je to tou vcerejsi davkou injekci - dostala sem celkem 4! Zvysenou davku gonalu, cetrotide, pak neco na finalni fazi a vecer pregnyl. Dneska me uz dost tlaci podbrisek, kazdy krok citim, je to neprijemne, ale kdyz lezim a sem v klidu, tak v pohode ... na zitrek se zacinam normalne tesit, doufam, ze se mi ulevi, az je odsajou ... klobouk dolu s tim rytim brambor 🙂 tobe vyslo prvni IVF? a uz vis jestli holcicka nebo chlapecek?

evikj33
15. lis 2012

Holky tak dopis od Lucifera už došel a měl Ooobrovskej úspěch,ale né tak jak jsem doufala 😅 maly je nadšeny a vubec ho netrápí že Lucifer píše zlobivej Kamilku,jen se ptal proč z toho nekouří dým když je z pekla.Čerti ho fascinují už odmala bojí se jich,ale zároven má pohádky s nima nejraděj-tak já už nevím co naněj bude platit 😅

pawlla
15. lis 2012

@saraha2 tak ja jsem rada ze teda nedelali tripple stejne nt screening je presnejsi ovsem ten pristup ....Ale za tyden jdu na 3D utz tak aspon tak. Snad mi ten dr udela aspon utz v tom 20tt jinak ne uz fakt trefi. Jeste ze mam aspon ten angelsounds dneska bylo mimino nacpane uplne pod pupikem jsem citila jak se tam sem tam hybne 🙂

saraha2
15. lis 2012

@harley26 já měla při obouch IVF 8kousků..z toho vždy zůstaly jen 2k zavedení..vyšlo nám až druhé a prý to je kluk 🙂 říkala dr...já píchala docela velké dávky,špatně jsem reagovala,takže já měla každý den 275jednotek..
@evikj33 😀
@pawlla já pořád sleduju,jestli mimi ucítíma zdá se mě,že už nedělá kotrmelce,jako předtím ☹ kontrolu mám až příští pátek,tak snad je vše o.k.....

pawlla
15. lis 2012

@saraha2 tak ja ho citim uz tak 2 tydny ale ted uz o dost vic ale to je taky me druhe tehu. Jasne ze je vse ok proc by nebylo i kdyz ja taky stresuju a pak sedim a furt kontroluju stdicko 😀

saraha2
15. lis 2012

@pawlla 😀 ty aspoň kontroluješ a já prt ☹ 😀

malinka_02
15. lis 2012

@evikj33 tak to si mecpobavila s malym 😀 jeste z nej ma radost misto aby se bal 😀
@saraha2 uz tam nema tolik mista tak se tolik nemele a ty taky nezlob 😀 😀. Zitra testnu a bue konec spekulacim.

saraha2
15. lis 2012

@malinka_02 áale!vždyť je to prcek zatím!!ve 20tt nějak kolem 20cm jsem vyčetla na netu 😀 no na tebe jsem moooooooooooooooooooc zvědavá!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

malinka_02
15. lis 2012

@saraha2 no a ty se divis - chudak tam napresovanej 😀 😀