1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

mmirunda
16. pro 2012

@ivapo Taky si budu určitě stěžovat 😀 znám se, i když je miminko vymodlené 😉 Na mimčo se těším, jen to těhu mě moc nebaví 😉 Nestraš, že druhá půlka ubíhá pomaleji, se asi zcvoknu 😀 😀

malinka_02
16. pro 2012

@adriene ja myslela ze tehotna do sauny nemuzes? 😲
@mmirunda kamaradka je ve 21 tt a furt nic neciti..
@zelvik jo holky keti vam to ..kamaradka je uz v tom 21tt a to otehotnela kdyz sem byla na ivf tak na ni a na vas vidim jak to utika a my furt nic..ve ctvrtek prisla MS uz 23 dc takze tezko by to vubec s takovym cyklem asi vyslo i kdyz by se nejska spermie umoudrila..

zelvik
16. pro 2012

@mmirunda NO já taky čekám, kdy si to těhu konečně začnu užívat - zatím jsem jen pořád z něčeho vyjevená a každý týden mě bolí něco nového...

zelvik
16. pro 2012

@malinka_02 Taky se dočkáš, neboj!!!!!

mmirunda
16. pro 2012

@zelvik To si připadáme dost podobně 😅

malinka_02
16. pro 2012

@janulkaa23 drzim palecky..!
@mmirunda to je tezky..jak to muze byt lepsi kdyz miminko porad necekam..kupuju vanocni darky vsem kamaradkam pro deti, nejlepsi je v 6 mesici a svagrova ma termin na Stedry den a nadava a co ja bych za to dala..hlavne ted vanoce nic ale v zazraky neverim s cyklem 23dc a prosvihnu dalsicyklus no a v lednu to vypada na Novorocni vecirek misto vanocniho a zrovna to vypada na termin kdy bych mohla na ket,jenze ja ten vecirek pripravuji a je to i s poradou cely firmy, obedem, veceri a rautem a ubytovanim (delame to 120km daleko v hotelu kde mame dobre podminky) a to vse pro 120 lidi tak pro me to sou nervy od planovani az po vecirek a do rana kdy musim zustat dokud neodejde kapela a vsichni nejdou spat (cca 5-6rano) tak to by nebylo dobre..takze prijdu i o leden..a v unoru ma cela rodina -5lidi vcetne manzela a rodicu narozky tak to sou same oslavy tak toby taky bylo blby ☹ Nejak vse proti..a s manzelem to taky neni slavny..ja to tezce nesu s on je porad pryc ,pracuje a vhodi a jezdi na akce i novi a vikendy tak obcas je mi tezko a jeste sem sama doma..

malinka_02
16. pro 2012

@zelvik no uz mi to prijde jako scifi.

harley26
16. pro 2012

@janulkaa23 s tim testovanim je to na tobe, ja byla presvedcena, ze vydrzim, ale den pred krevnima testama sem byla tak nervozni a predstavovala si, ze bych se doktorovi mohla rozbrecet v ordinaci v obou pripadech 🙂) tak sem se rozhodla, ze testnu, nedovedes si predstavit, jak nervozni sem byla, ale byla sem fakt rada, ze sem to udelala 🙂

mmirunda
16. pro 2012

@malinka_02 Kočičko, ani nevíš jak tě chápu, manžel se s tím asi taky vyrovnává po svém, každej na to jdete jinou cestou, ale co si zkusit sednout a promluvit si spolu o tom .... Jinak v tom únoru nevidím problém, i když budete slavit, tak přece KET tolik času nezabere, jen prostě nebudeš potom pít no ... Ráda bych ti poradila, ale jaksi nevím jak, vím že je to strašně smutný, když všichni okolo tebe mají miminko, nebo ho čekají a ty pořád nic ☹ Chtělo by to se trošku zaměřit na něco jiného, ale jak to udělat co? Nemůžete si pořídit třeba nějaké zvířátko??

janulkaa23
16. pro 2012
Uživatel janulkaa23 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od janulkaa23.

@harley26 nooo uvidíme 🙂

susanitademacho
16. pro 2012

Ahoj, taky se podělím o svůj příběh. Jsem tu nově a když tu čtu, s jakými problémy se setkáváte... prostě před 4 lety jsem prodělala laparo, kde mi kvůli cystě velké 7x5, která mi stáhla a uškrtila vaječník a další malé cystičky obklopily levý vejcovod vzali na sále celou levou stranu. Po 4 letech jsme se s přítelem rozhodli vysadit HA, to bylo teď v červenci. Vzhledem k tomu, že ještě v září jsem (naivně) nebyla těhotná, využila jsem rady mé doktorky, která mi doporučila, než se začneme snažit, zajít si na vyšetření průchodnosti vejcovodů, abychom se zbytečně dlouho nesnažili. Byla to opravdu rada nad zlato, asi i proto, že tato vyšetření v Gennetu dělá. Takže mi napsala poukaz, já se nechala vyšetřit a přišli jsme na to, že mám jednorohou dělohu, že se mi nedovyvinula pravá strana a výsledek je - jen jeden vaječník a děloha, nic víc, nic míň a vzhledem k té vadě mě čekají pozdní potaty a brzké porody... Prostě nic pozitivního. Na konci září mi tedy napsala poukaz do CARu, kam jsem se dostala na konci října, proběhla jsem všemi vyšetřeními během listopadu, na začátku prosince stimulovala a teď jsem 4-tý den po ET 8-mi buněčného embrijka a čekám🙂 Upřímně bych se složila, kdybych musela ujít několikaletou cestu, než bych se dostala k samotnému IVF... Holky, držím nám všem pěsti🙂

adriene
16. pro 2012

@malinka_02 Tak otázka sauny je složitá... on to vlastně nikdo nezakazuje, vlastně to určitě ani nikdo nedoporučuje (každý se chrání, že..) a když jsem se ptala své lékařky, též mi to nedoporučila... jenže já to beru z toho praktického hlediska a říkám si, že co by na tom jako mělo úplně vadit, když se to nepřežene? Krásně jsem se tam nahřála a zrelaxovala 😉
Vlastně doteď si pravidelně dopřávám i horkou vanu, i s vířivkou... a vše OK 🙂

trefulka
16. pro 2012

@susanitademacho Ahoj, to jsme na tom podobně s tím čekáním. Já byla na ET v pondělí 😎 Budu držet palce, ať se zadaří nám oběma 😉

susanitademacho
16. pro 2012

@trefulka jeee, tak to jsem ráda, že má někdo předstih🙂 há pořád čekám nějaké "nápovědy" od mého těla, ale nemůžu rozlišit, zda je to utrogestan nebo co to je. Nervózní nejsem, nestresuji se, jsem doma s pejskem. Jak to máš ty, už máš 3 dny náskok...

kaijko
16. pro 2012

@malinka_02 Ja se omlouvam a moc..Nechci byt zla nebo tak..Nemyslim to zle a myslim, ze vic holek to ma na jazyku a nechce Te ranit nebo se Te dotknout...Ale pro me by narozeniny a oslavy v rodine nebyly duvodem nejit si pro bublinku! Jeste chapu tu praci, mela bys byt v klidu a poradani takove akce je na psychiku (i kdyz treba by to pomohlo, nevim..) Ale ty narozky a oslavy? Preci pises, ze je to rodina a ta musi videt a citit jak jsi nestastna a nedat si s nima panaka je nebude mrzet..Naopak budes v ten cas zamestnana a myslet na neco jineho a bavit se na oslavach..
Nemyslim to zle, snad to pochopis dobre..

trefulka
16. pro 2012

@susanitademacho Taky nic moc nepozoruju, už mám za sebou čtyři neúspěšné inseminace, ale žádný rozdíl oproti těm předchozím pokusům jsem nevypozorovala. Testovat mám po 14 dnech a to vychází na 24., nejsem si jistá, jestli bych případný neúspěch ustála, možná testovat radši nebudu. Fakt nevím 😝 Máš ještě nějakého mrazáčka, kdyby náhodou.....

pawlla
16. pro 2012

@adriene chodis do vyrivky ? Ja bych si tak moc napustila vanu ne treba horkou ale aspon teplou ale mam strach no 😒 ted v zime by se ta vana fakt sikla

adriene
16. pro 2012

@pawlla Napouštím si ji pravidelně jednou týdně, máme ji i s vířivkou... tu si pouštím na záda, kostrč, bedra... a chráním si břicho. I když teda teď už si to břicho tolik nechráním, jen z počátku jsem měla strach... Jak to těhotenství postupuje, mám menší a menší strach udělat cokoliv 😀 A tu vanu si dávám fakt horkou, ne teplou... jenže na mě moc nehleď, já jsem asi fakt magor 😀 Klukům (a mě) to ale dělá vážně dobře... 😉 Pravda také je, že jsem od začátku neměla žádné potíže (krom nevolností)... ale žádné tvrdnutí břicha, krvácení... cokoliv.

pawlla
16. pro 2012

@adriene to mas super ja se bojim ale rikam si ze ke konci tehu uz si vanu dam ze to snad nicemu pak neuskodi ja jsem zas extrem ze se bojim vseho 😀 Teda krom jidla jim na co mam chut i kdyz je v tom treba hermelin a tak

adriene
16. pro 2012

@pawlla No já zpočátku jezdila s manželem i na motorce... jenže jak to klepalo přes ty nerovnosti, tak jsem teda obavu měla... no. Tam už jsem teda vzala zpátečku 😉 Jídlo neřeším vůbec... sním saláty i hermelín... toto mi od chvíle, co mi je už dobře dělá jen a jen radost 😉
Že se bojíš, se nedivím. já si prožít to, co Ty, tak je ze mě uzlíček nervů a bojím se vylézt i na ulici 😀 Obdivuji Tě, jak jsi to super zvládla 😉

pawlla
16. pro 2012

@adriene no moc nezvladla jsem porad sama a nekdy brecim hlavne vecer a myslim ze je to vsechno na dve veci a bojim se vseho jen mam nejake bolesti v podbrisku uz vysiluju co to je a navic jsem uplne neschopna doma neudelam nic ani pradlo nedonesu z pracky pripadam si uplne mimo uz se nemuzu dockat porodu 😀

kaijko
16. pro 2012

@adriene Ja ted taky riskla vanu, teda vany a 2 🙂 Ted v zime to potrebuju.. 😉 Mela jsem teplou..

@pawlla Byla jsem takova napjata a ve vane se mi ulevilo..Zkus treba jen teplou.. Je to blazeny pocit s rikala jsem si, ze tedplaveme oba dva 🙂 Bolelo me brisko a po koupeli v pohode...Nebo se jeste optej dr..

ivapo
16. pro 2012

@adriene já se bojím aby ta vana nevyvolala porod.. aspon v mem případe...radši si dám jen teplou pokud budu potrebovat úlevu od zad..a doktora si se ptala? jestli můžeš horkou vanu?

pawlla
16. pro 2012

@kaijko no dr mi zakazal vsechno i chodit kvuli tmu krvaceni v prvnim trimestru 😒

adriene
16. pro 2012

@pawlla Ale zvládáš to! Už to, že jsi vydržela ležet, že jsi se dokázala "povznést" nad chlapem a vyřešila to tak, jak vyřešila... to že jsi zdárně ve 20.tt ... to je přece obrovský kus cesty. Za to všechno budeš nakonec odměněna 🙂
@ivapo No u Tebe zas teď už je to opravdu kousek k porodu... to už bych též vzala zpátečku a bála se, že by mi to vyvolalo porod. Doktora jsem se neptala... stejně by mi to "nedoporučil", jako vše samozřejmě 😉

ivapo
16. pro 2012

@adriene ňo to je asi pravda!!! tak ďej na pocity!!

adriene
16. pro 2012

@ivapo A to právě dávám 😉

ivapo
16. pro 2012

@adriene a jake máš jména pro kluky?

adriene
16. pro 2012

@kaijko a bylo to bezva, že? Mně to tedy mooooc vyhovuje 🙂

adriene
16. pro 2012

@ivapo Lukáš a Štěpán 🙂 a ty?