• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

14. října 2017 
holky před tím embryotransferem píchá se něco, anebo jen prostě napitá ? :slight_smile:
10. led 2013 v 09:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kive76 Vzhledem k věku, bych asi šla do vložení dvou ... nemyslím si že z nich budou trojčata nebo čtyřčata. My za IVF taky platili 30 tisíc, s tím jsem tak nějak počítala, ale samozřejmě záleží jak se cítíš ...
10. led 2013 v 09:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kive76 Já myslím nic nepíchala :wink:
10. led 2013 v 09:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kive76 ja by som odporucala tiez 2, aj my budeme skusat 2 ak budem mat dost vajicok...
10. led 2013 v 09:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky dnešní utz 11 den cyklu blbí sliznice jen 5-6mm což prý nestačí :frowning2: Beru extrimax 3krát denně tak jsem myslela že to bude dobrý ode dneška ještě plus 1 do pochvy tak uvidíme. V neděli znova na utz tak doufám, že doroste aby vůbec ket proběhl. Ach jo jsem zklamaná. Zatím byl problém jen ve spermiích a teď ještě nemáme správnou peřinu, ale budem doufat že doroste aspon na potřebných 8 to je prý hranice.
10. led 2013 v 09:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kive76 Je to na tobe. Kdyz das dve, zvysis sanci uspesnosti, ale zas ztratis automaticky moznost, ze ti pojistovna v pripade potreby v budoucnu uhradi 4. pokus IVF.
Jinak pred ET muzes jist i pit... je to jak bezna gyn. prohlidka :wink:
10. led 2013 v 09:27  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@mmirunda no dík za radu, taK už jsme se dohodli dáme ty dvě :slight_smile:
10. led 2013 v 09:34  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@adriene díky za radu, tak my stejně ted máme 2. IVF ,tak bychom šli ještě do toho 3. IVF, ale už jsme se dohodli dáme 2 a uvidíme
10. led 2013 v 09:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@martinazvo díky za radu, určitě jich budeš mít víc, aby jsi mohla dát rovnou dvě :slight_smile:
10. led 2013 v 09:36  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kive76 Taky si myslím, že by jsi měla dát dvě :slight_smile:
Před ET se nic nepíchá, akorát trochu naplněný močový měchýř. Nám říkali, aby se nám chtělo jako by trochu čůrat, no ale měla jsem co dělat to pak vydržet :grinning:
10. led 2013 v 09:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kive76 :slight_smile: to tvoje prvni IVF nebylo ukoncene odberem a ET? takze mam dojem, ze se jakoby nepocita...
Nicmene kdyz vlozis 2, to by bylo, aby nebylo... :sunglasses:
10. led 2013 v 09:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adriene při 1. IVT jsme měli jen jedno vajíčko, a to se bohužel neoplodnilo..takže tím to skončilo..a pak jsem 2 měsíce potom nedostala menzes, tak jsem pak musela brát jedny prášky a v tom prosinci jsem to dostala a hned jsme začli stimulovat na to 2.IVF...a ztoho byli 4 vajíčka, a 3 se oplodnily...aha, tak to nevím..ale jelikož jsme měli to ICSI tak si myslím, že to platí...to asi by neplatilo kdybych špatně stimulovala v začátku, a tak by se to ivf přerušilo, a tím pádem b y se jakoby jelo na to 1. IVF znova...si teda myslím já, že takhle to je...
10. led 2013 v 09:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kive76 Ted jsem koukala... na odberu a oplodneni nezalezi, musi to byt ukoncene ET: http://www.iscare.cz/cenik_ivf.html , takze by ti pojistovna tento pokus hradila v pripade potreby znova :wink:
10. led 2013 v 09:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adriene aha, tak doufám, že to stejně už nebudu potřebovat :slight_smile: no dáme prostě dvě, já bych si určitě pak vyčítala, že jsme dali jen jedno, a že jsme mohli zkusit obě dvě....
10. led 2013 v 09:54  • Odpověz  •  To se mi líbí (5)
@kive76 ja sem vubec nepochopila jak to myslis..pokud jedes podle novych pravidel tak pokud das pri ivf jen 1. Tak pak mas 4 pokusy misto 3 tak bych dala jen 1. Ty si z jednovajecnych dvojcat? Pokud ne tak to nema vliv na to. Taky zalezi jak to mas z ktere strany v rodine.
10. led 2013 ve 12:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kive76 vis ja se omlouvam ale reknu to z pohledu nekoho komu to nevychazi..ja si taky myslela ze nebudu potrebovat dalsi ivf ale to nikdy nevis..ted das 2 ale nezarucis ze to vyjde podle me lepsi mit 4 ivf s ketama..i pak treba budes chtit druhe dite..ale je to jen muj nazor. Druhe muzes preci kdyztak pri ketu.
10. led 2013 ve 12:15  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@malinka_02 Ahoj....ako to je s tymi dvojickami.. :slight_smile: Ja som mam sestru dvojicku...sme dvojvajecne... :slight_smile: ja chcem vkladat tiez dve vajicka.. :slight_smile: myslis..ze ked som z dvojiciek je tam vacsia sanca...ze zostanu obe?..
10. led 2013 ve 12:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kive76 Ahoj, souhlasím s názorem @malinka_02. Určitě je lepší nechat zavést teď jen 1 embryo a tím pádem vám zůstane v záloze 1 hrazený pokus IVF navíc.
10. led 2013 ve 12:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@malinka_02 ja mam dlhy protokol...zatial picham iba decapeptyl, uz 15ty den a mala by som este zacat pichat gonal zhruba 14 dni,ale to mi este nepovedali kedy....uz vyzeram ako ihelnicka dopichana....
10. led 2013 ve 13:16  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@malinka_02 ahojky, tam spíš šlo o to, že za prvé jsem z jednovaječných dvojčat, 37 let...že bych se bála, že budou čtyřčata, z jednoho embrya dv a a, z jednoho dva.....ale půjdem do toho ...dáme dvě, tak stejně je to 2. IVF, tak bychom pak ještě mohli dát to třetí
10. led 2013 ve 13:23  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@pechlinka ne, říká se, že dvojčata jsou obgeneraci....to jájen, že se říká, že z umělého oplodnění je možné aby byly dvojčata..
10. led 2013 ve 13:25  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@danny38 no to já jak se znám, budu mít taky problém , já v práci málo piju, a když už začnu tak pořád chodím čůrat
10. led 2013 ve 14:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Co se dvojcat tyce, tak z IVF jich je samozrejme nejvic... nema to ale nic spolecneho s genetikou, ale s tim, ze vam pri transferu vlozi 2 embrya.
Jinak po geneticke strance se v rodinach opakuji dvojvajecna dvojcata a to po linii matky... tudiz pokud je babicka, maminka, ci vy z dvojvajecnych dvojcat je tu vetsi sance, ze se to bude opakovat. Jednovajecna dvojcata jsou uplne mimo... ty s genetikou nemaji nic spolecneho, je to jen chyba pri deleni embrya a jedna se pouze o hru prirody :wink:
10. led 2013 ve 14:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kive76 Co se vlozenych embryi tyka, tak samozrejme je to jen a jen na Tobe, jak jinak. Kolem me je napriklad hodne neplodnych zen, ktere uz prosly mnoha cykly IVF a bez uspechu, bohuzel. Ja na zaklade toho nechala dat pri prvnim IVF jen 1 embryo, protoze clovek nevi, jestli se zadari a kolik cyklu bude potrebovat.. mela jsem proste dopredu strach a veliky respekt. V tomto jsem asi hold opatrnejsi :wink:
10. led 2013 ve 14:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pechlinka u ivf jsou kazdy 5 pokus dvojcata ale nevim zda ze vsech nebo jen z uspesnych, ale dvojvajecna tak to pouze pokud bys otehotnela prirozene, kdyz to mas v genech muzou se ti uvolnit 2 vajicka k oplodneni najednou.Ale neovlivni to kolik se jich chyti..to je uz na nich..
U jednovajecnych to je jinak. :wink:
@kive76 jednovajecna vznikaji chybou..a rozhodne never ze by vysli 4.. Vis co ja si taky naivne myslela jak to vyjde a pohodicka a z mrazacku bude soirozenec za 3 roky. Dneska vim ze to tak lehke neni. Pujdu asi na 2.ivf a mohla bych zvysit sanci tim ze dam 2 ale 4.pikus je pro me cennejsi, muze z nej byt treba dalsich 5 transferu..ale samozrejme je to na tobe..
10. led 2013 v 18:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kive76 a mimochodem ja bych taky radsi dvojcatka nez tohle absolvovat pak znovu ale ted se mudim snazit any vyslo aspon 1..
10. led 2013 v 18:32  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
kocky, tak konecne mrska dorazila, vecer, takze zajtra pocitam prvy den a v sobotu prva vcelicka Gonal-u... :grinning: :grinning: :grinning:
10. led 2013 ve 22:08  • Odpověz  •  To se mi líbí (5)
@kive76 Ahoj, velmi záleží v jakém stavu ta embrya budeš mít. Pokud by se zadařilo do stádia blastocysty, obě kvalitní, pak je velká šance při vložení dvou na dvojčata. Když jedna blastocysta a druhá třeba morula, dala bych dvě... aby se alespoň jedno chytlo. Já sama jsem se rozhodovala a volila vložení jen jednoho. Ono to vícečetné těhotenství sebou také nese riziko. Když by to náhodou nevyšlo, můžeš pak jít na KET.
10. led 2013 ve 23:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak copak naše @vall83 , už se začíná něco dít? :slight_smile: Malinká už má na čase a taky se těšíme na info a fotečku maličké :dizzy_face:
11. led 2013 v 07:38  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lucido ing. z embyiologie tvrdila, že všechny tři se dobře vyvíjej...
11. led 2013 v 07:52  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek