1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

martina_81
1. bře 2013

@janulkaa23 jj, díky za podporu. 😉
@elisafabri ahooj, vůbec se toho neboj, na chvilku Tě uspí, odsají Ti vajíčka a za chvilku se vzbudíš. Pak Tě asi trochu bude bolet břicho, ale není to nic hroznýho. 😉 a zavádění probíhá podobně jako gyn. prohlídka, jen o trochu nepříjemnější.

sandra077
1. bře 2013

@martina_81 drzim palce nech to bude v pohode a srdiecko a objavi...

martina_81
1. bře 2013

@sandra077 díky, snad se ukáže.

ramdy
1. bře 2013

@mmirunda no jasně, jestli se mezi ne už můžu počítat, tak moc ráda 🙂

ramdy
1. bře 2013

@martina_81 musíš věřit v malého bojovníčka co nosíš, neházej flintu do žita, bitva není ještě prohraná, dej mu šanci, třeba potřebuje chvilku víc času

martina_81
1. bře 2013

@ramdy nj, jenže kdyby ti doktoři vždycky nevypadali tak zoufale. 😒 to mi přítel taky říkal, že jestli je po něm, tak bude pomalejší. 😉 Jenže jsem z toho prostě zdrblá. a říkám si, že kdyby to bylo v poho, tak nechce brát tu krev na srovnání hcg. 😒

elisafabri
1. bře 2013

Taky řeším otázku, jestli si nechat zavést dvě nebo tři vajíčka.

ramdy
1. bře 2013

@martina_81 možná se zbytečně stresuje, prostě chce zjistit, jestli se třeba něco neděje nebo tak, nestresuj se a dej prďolkovi čas, třeba na něj moc spěcháš, ale neboj já jsem taky taková

elisafabri
1. bře 2013

A taky když se první pokus ivf nepodaří, tak za jak dlouho je druhý pokus. Jestli je mezi tím nějaká pauza, nebo se začne zase s další menstuací. ??

denulka85
1. bře 2013

@sandra077 neboj urcite tam bude 🙂

sandra077
1. bře 2013

@denulka85 tak dakedy hadam aj hej 😉

martina_81
1. bře 2013

@ramdy díky za povzbuzení, je mi trochu líp. 😒

zuzullik1001
1. bře 2013

@denulka85 ja som to vedela ja som ti to hovorila od zaciatku ze si tehulka..🙂

denulka85
1. bře 2013

@zuzullik1001 no bojim sa este lebo na tie dni su este vraj nizke hcg hodnoty aspon si myslim

elisafabri
1. bře 2013

A chci se zeptat, nevíte jestli se někomu povedla první ivf ?? Jestli je možné úspěchu?

isabellaa
1. bře 2013

@sandra077 Je to ovarialny hyperstimulacny syndrom / OHSS. Komplikácia, vznikajúca pri nadmernej reakcii vaječníkov na stimuláciu. V brusnej dutine voda, tlaky, dychavicnost, zvacsenie obvodu pasa......

sandra077
1. bře 2013

@isabellaa aha a to neprejde ked ti to vyberju? ze za par dni si fit? to ti doktor povedal ze to mozes mat ci to mavaju vsetky ked stimuluju?

martinazvo
1. bře 2013

@elisafabri ahoj, mne 🙂

martinazvo
1. bře 2013

@elisafabri ahoj, no dalsi cyklus IVF je dalsia ziadost do poistovne, takze cakas zase na schvalenie...

isabellaa
1. bře 2013

@sandra077 zatial sa ma to netyka a nemavaju to vsetky, ale baby s pco maju vacsi nabeh a ja mam pco polycysticke vajecniky🙄 . Treba vela pit, jest bielkoviny,.....Mala som najnizsie davky iba 75j.fostimonu a mam 7 vajok na lavej a 8 na pravej, co je dost, nato, ze o mala byt soft stimulacia.

denulka85
1. bře 2013

@martina_81 neboj vsetko bude dobre nemusis sa bat. kedy ides na kontrolu?

sandra077
1. bře 2013

@isabellaa jaj no pekne..tak budem drzat palce nech je vsetko oka...tak vela pi tekutin a bielkovin jedz 😉 a co je to pls to pco?

slaboska
1. bře 2013

@martina_81 ahojky,neboj dopadne to dobře.moc ti držim pěstičky 🙂

slaboska
1. bře 2013

@elisafabri mě se taky podařil prvni pokus 😀 😀 ,nevim jak u Vas v Car,ale u nas zavaději max.2,na to se musiš zeptat jich.

isabellaa
1. bře 2013

@sandra077 vdaka 🙂 .
No a to pco/ polycysticke vajecniky, zisti to lekar zo sona, prip. aj hormonalny profil tomu vela napovie.
Ide o vela malych folikulov na vajecniku / alebo aj oboch vajecnikoch. Vyzera to ako perlovy nahrdelnik na sone, ale problem je v tom, ze tie folikuly dostatocne nedorastu na to, aby doslo k ovulacii / cize uvolnenia vajicka z folikulu, ktory by mal mat viac ako 18mm, aby mohol prasknut.
Nepravidelna ovulacia, u mna mozno raz za 2/ 3 mesiace, dlhsia mrcha, u niekoho obezita, akne, vypadavanie vlasov.
A plati, ze kto ma pco, tak nastup menzesu neskor a nastup menopauzy skor 😖 . Zeny s pco su plodne kratsie obdobie.
Ja mam chvalabohu iba slabe pco, ale vidis, predsa su problemy a riesime to ivf 😒

saraha2
1. bře 2013

@martina_81 mě brali krev několikrát..však víš!!!!a jak říkala moje mudr..hlavně klid,každé těhotentsví potřebuje jiný čas!!!!!!!já mu věřím!!!tak ty taky!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

saraha2
1. bře 2013

@martina_81 takže já měla transfer 20.7..a srdíčko bylo potvrzeno 27.8.....schválně jsem to te´d pohledala....což je skoro 5 a půl týdne od ET......!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

pechlinka
1. bře 2013

Ahojte baby... 🙂 takze dnes 14DPET , Hcg. 900 🙂 21.03. mame ultrazvuk , drzte paste.. 🙂

isabellaa
1. bře 2013

@pechlinka supis, blahozelam, dufam, ze ta takto budem nasledovat 😉

saraha2
1. bře 2013

@pechlinka krásná hodnota!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!