1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

isabellaa
11. bře 2013

@sandra077 a co sa tyka toho vkladu, ak by ti to vyslo na piatok to by bolo idealne, cez vikend sa zregenerujes a v pondelok, ak nemas namahavu pracu mozes si myslim kludne ist 😉 .
Podla mna 3 dni po vklade stacia byt doma, ak je praca pohodova, lebo potom sa clovek velmi sleduje, stale na to mysli.

sandra077
11. bře 2013

@isabellaa jasne takze po vklade mozneho embriska mam byt doma hej ziadne vychadzky?

sandra077
11. bře 2013

:@isabellaa no ja mam pracu taku ze sedim pri compe stale takze ziadna namaha skor nuda...ale tak treba akoze dojist do prace a odsediet si tych 8hodin..noo tak neviem uvidime na kedy to vyjde... 😅

isabellaa
11. bře 2013

@sandra077 opytaj sa lekara, co on na to, ale ja pisem podla seba ako sa citim, ber na vedomie, kazda sme ina.
Mne tie 2-3 dni doma stacili, ale zase vsetko normalne, boli sme spolu s mm na nakup potravin, na obed v restike a tak, nelezala som 24 hodin 😀 vkuse. Netreba sa velmi upinat, ked to ma byt bude 😉

sandra077
11. bře 2013

@isabellaa jasne diks 🙂

herbie
11. bře 2013

elisafabry no ja neziju v Cesku uz 12 let ziju v Californii tak mam kliniku tady proto se tu s vama nikdy nesejdu ve stejny cas pokazdy vas docitam a pak pisu drzim palce na transfer dopadne to dobre a mimisek se hezky uchyti. Jinak dneska si zacinam pichat Gonal a Menopur tak snad to zvladnu sestra me ukazala a vysvetlila jak se to dela a picha ale mam z toho strach.

denulka85
11. bře 2013

Baby chcem sa spytat dnes som bola v care a som vraj v 5tt a maly by som byt vraj uz 7tt. menzes som mala 21.1 a vklad 9.2 mame meskanie dva tyzdne... je to niekto kto bol v takejto situacii a dopadlo to dobre?

malinka_02
11. bře 2013

@sandra077 nam rikali v caru ze sex ne do 12 tt pokud to vyjde a ja bych tedy rozhodne neriskovala, do krve sme to nikdy nedelali a ani pak bych neriskovala..

malinka_02
11. bře 2013

@sandra077 jinak ja sem byla poprve doma vic dni, pak uz jen 2-3 a nikdy nic..

malinka_02
11. bře 2013

@martina_81 ahojky, tak do uz je lip?

pekkka
11. bře 2013

mne sa to podarilo na 1x a teraz mam nadhernu zdravu a velmi sikovnu 8 mesacnu dcerku 😵 😵 😵

sandra077
12. bře 2013

@isabellaa jasne dikes 😉

sandra077
12. bře 2013

@summer_103 cafko tak som bola dnes na krvi u internistke a zobrala mi sestricka asi 5ampluiek s krvou tak som nechapala a este som jej davala moc..a poslala ma este na rontgen pluc... 😖 zase behat po doktoroch nebavi ma to...a v pondelok mam predoperacne vysetrenie...ach nech uz je to za mnou nebavi ma to vybavovat... 🤐

summer_103
12. bře 2013

@sandra077 ahoj, ufff tak tolko krvi potrebuju 😖 Inak este ze si napisala, mna vobec netrklo ze by mohli chciet aj moc a ja uz budem mat v piatok menzes tak som nevedela ci to je vhodne vtedy. Zavolala som a sestricka povedala ze mam teda prist zajtra rano.. Dufam ze nebudem potrebovat RTG, ja som bola tusim min. rok na preventivke a v ramci nej mi robili RTG pluc, ved sa jedna o par minutovu intravenoznu narkozu tak nechapem naco.

dadenka111
12. bře 2013

@sandra077 @summer_103 Ahojte baby na RTG sa ist OZIARIT pred IVFkom je pekna blbost. 😕 preco vas na to posielaju? to by som urcite nesla a ani to u nas v care nevyzaduju. fakt je to len 10min. narkoza tak si myslim, ze netreba.

martina_81
12. bře 2013

@malinka_02 ahooj, no je to lepší, ale sem už moc nechodím - jen mě to deptá. 😒

sudabe
12. bře 2013

ahojte kočky ja som bola na predoperacne u internej kde mi urobili ekg zobrali krv isla som ku doktorke prezrela má popocuvala dychanie a na dalsi den som si isla po správu. to je všetko tiež nechapem prečo od vás chcú ten rentgen pluc a moč.? ale držím vám palceky nech sa vám to podari a vela trpezlivosti pekny deň

sandra077
12. bře 2013

@summer_103 no sak to uplne mi to pripada strasne teoatralne kvoli 5tim minutam....inak na rontgen si sla kde? musela si s objednat?

sandra077
12. bře 2013

@sudabe dikes no mna sa sestra pytala ze kedy ste mali rentgen pluc a ja ze neviem a ona ze tak chodte....proste kvoli 5tim minutam robia strasne halo jak kebyze nemam inej roboty ako behat od lekara k lekarovi.... 😠

sandra077
12. bře 2013

@dadenka111 tak neviem mna tam poslala sestricka...nervy mam na to volala som do centra oni ze to nepozaduju,...tak idem zavolat do toho centra... 😠

sandra077
12. bře 2013

@summer_103 no ja tam zavolam este dnes ze npeojdem na rtg pluc ze to nevyzaduje centrum tak a ked to bez toho u nej nepojde tak si najdem inu...inak aj ta sestricka bola divna..ze ako ste nas nasli a potom ked som jej davala moc sa ma spytala ze no co podarilio sa? to co je za otazku kks..

dadenka111
12. bře 2013

@sandra077 fuuu no tak pani sestricka je muuudra. nikam nechod fakt. 😠 nam asi aj kvoli takymto veciam davaju vzdy papierik co vsetko je potrebne na predoperacne. EGK, tlak, krv, moc, kukne hrdlo, popocuva stetoskopom, popyta sa na predosle choroby, operacie a hotovo... 😉 drz sa a nedaj sa!

isabellaa
12. bře 2013

@dadenka111 ahoj,ako sa dari?
Ja som nedockava, este 8 dni.... ty si pisala skor, ze si uzivala vitamin E, potom si zapijala aj dufika...ten vitamin E je dobry naco po vklade?

dadenka111
12. bře 2013

@isabellaa Ahoj celkom fajn sa mam, dik. 😉 Prestala som spinit tak si to teraz uz uzivam bez strachu. Nie je to nutne ho davat po vklade, ked beries napr. Femibion tak tam sa tiez nachadza v ODD. Jedna baba mi Vit. E poradila a potom som sa docitala, ze: "Je dôležitý pre prevenciu samovoľných potratov" a ten som raz uz mala, ze som spinila, potom krvacala a koniec. Takze teraz, ked som zacala spinit, som hned nabehla na vit.E 3x100mg, 3xAscorutin a este aj duphik 2x1tbl. lebo som utrogestan musela zapijat a vtedy ma nizsi ucinok ako pri zavadzani. Odkedy nespinim, tak len po jednej tabletke davam rano a mozno uz uplne prestanem... Hlavne pomohlo aj lezat, lezat, lezat. To je ale moj pripad, ty to asi nepotrebujes. 😉 Treba hlavne prirodne vitaminy... ovocie, zelenina a tekutiny 🙂

sandra077
12. bře 2013

@dadenka111 no ja som volala s doktrokou ona ze bez toho aby som mala rentgen pluc ma nemoze ona ako internista vysetrit tak potom zajtra zavolam inej a uvidim ako sa vyjadri ci ma cas a zoberie ma...nervy mam na nu ona ze si to nezoberie na triko ze aby ma uspali a bez rentgenu pluc...

martinazvo
12. bře 2013

@sandra077 ziadny internista Ti nespravi interne predoperacne, pokial nemas RTG pluc moze byt az 2 roky dozadu a staci popis snimku, netreba snimok samotny...

sandra077
12. bře 2013

@martinazvo aha dikes teda... 😠 neznasam chodit po doktoroch kks..este jej za to platim.... 😖

summer_103
12. bře 2013

@sandra077 tak to ma mrzi ze mas z toho take nervy. ja by som tiez nechcela na tvojom mieste riesit RTG, ale neviem ci ti to iny internista da bez toho. Ja mam RTG urcite u nej zalozene z preventivky a ta bola min. rok, takze teraz si ho nemusim davat robit. Inak sestricka mava take mudre poznamky, ale inak je mila, poznam ju uz pomaly 15 rokov. Doktorku len par rokov, ale zatial mi pride ako zodpovedna a normalna. Drzim palce aby sa ti to podarilo vybavit, skus to brat s nadhladom ved to robime pre to aby sme konecne boli tehu 😉 Oproti narkoze a odberu vajok, laparke a vsetkemu co som si okolo toho prezila ma nejake predoperacne vysetrenie nerozhadze 🙂

summer_103
12. bře 2013

@sandra077 hehe a co si jej povedala, ze ako si ich nasla? Ved vsetko je na webe a maju tam aj stranku tak co sa tak pyta 😀

sandra077
12. bře 2013

@summer_103 hej viem len som nevyspata lebo som skoro vstavala dnes kvoli tomu takze podrazdena..tak mam na vsetko nervy... 😢 ale tak snad to prejde len nechcem vyzerat ako krava v praci ze beriem si v piatok volno na kontrolu v pondelok kvoli vysetreniu potom este jedeno na kontrolu pred operaciou potom operacia a potom zase vklad....chapes nechcem aby to dakto riesil ze chodim furt po doktroch ze co mi je.... 🙄