1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

rory_g
autor
13. únor 2012

Tak nikdo nemáte zkušenosti a rady před prvním IVF 😕 Jsme objednaní na příští týden na konzultaci před, tak jsem chtěla vědět něco předem - rozdíl mezi krátkým a dlouhým protokolem, co je lepší, co je výhodnější, jaké volit léky...a nechci v tom být sama 🙂

len089
13. únor 2012

@rory_g Ahoj, už jsme podstoupili 2 IVF a 2ket, 2IUI.4 operace.Snažíme se 4 roky. Na krátký protokol jsem reagovala dobře 9 vajíček ztoho 8 embrii všechny v pohodě. Dlouhej protokol byl děs, nejtřív nechtěla učinkovat injekce na uspání vaječníku a pak zase stimulace, celé to bylo dlouhé a na prd. Stimulovala jsem vysokýma dávkama a dlouho takže jsme museli doplácet léky, protože pojištovna hradí jen určitý počet jednotek a ten sme asi tak 2X přešvihli. Nakonec byli 2 vajíčka. Po celým tom kolotoči jsem měla tělo tak rozhašené že jsem to nedostal 55 dní a několik ciků neměla ovu.Musím ale říct že každý reaguje jinaka někomu dlouhý protokol sedne. Injekce do břicha jsou v pohodě, píchála jsem si je vždy sama.(několikrát manžel ale zjistila jsem že to od něho bolí 🙂) Vajička odebírají v narkoze.
V březnu bychom rádi šli na nativní ciklus ten pojištovna nehradí .

rory_g
autor
13. únor 2012

@len089 děkuju za info, jak probíhá krátký a jak dlouhý protokol? Od kterého DC? Já ovu normálně mám, oba jsme relativně zdraví, mm spermio v pohodě. Píchala jsem si min. cyklus prvně do břicha Pregnyl a nevadilo mi to, tak snad to zvládnu 😉 Taky se chystáme v březnu na IVF, o Nativu jsme s mm uvažovali, ale asi nejprve zkusíme klasiku se stimulací. Tak snad se nám oběma zadaří!!

kiwisek
13. únor 2012

@rory_g ahojky. tak my máme 1 neúspěšné IVF za sebou :( do jakého CARu chodíte?
co se týče dlouhého / krátkého protokolu, tak bych šla do klasického (2 den menstruace máš 1.UTZ), ten dlouhý jsou jen léky zbytečně navyše.
co se týče hormonů vetšinou Ti doporučí dr. podle tvého zdr. stavu a zkušeností. No můžu doporučit aplikační pero - píchání hormonů je "príjemnejší" a jednodušší, no připlácí se za to (já platila 2500) 😕
Jinak jsem pak byla 4x na UTZ - jak rostou foliluly, průběh byl docela fajn, opravdu špatně mi bylo jen první 2 dny (možná psychika), pak už to docela šlo. Akutát byl opruz pak s dalšíma injekcema (nesnáším jehly), tak jsem jedzila na pohotovost si to nechat píchnout, nebo ke "známé" večer domů.. no manžel byl zlatíčko, když mohl, tak mě odvezl 😉
určitě se zeptej, pokud chceš ješte něco vedet. ráda poradím, pokud budu vědět.

rory_g
autor
13. únor 2012

@kiwisek díky 🙂 Přestoupili jsme do Gennetu, zatím se mi tam moc líbí, jsou tam děsně akční (předtím jsem byla 4 roky v Podolí). Tak 2DC jsem právě dneska, takže to opravdu asi vypukne příští cyklus, docela se těším, i když posle nějakých statistik jsem četla, že nejúspěšnější bývá až 2. nebo 3. IVF, tak se snažím nedělat si velké naděje...
Tak doufám, že vyfasujeme krátký protokol, mně naštěstí injekce nevadí, pokud budou stejné, jako na ten Pregnyl, tzn. mini 😀

rattata12
13. únor 2012

Ahoj, nevím co je krátký a dlouhý protokol, ale v prosinci jsem byla na 1 IUI - neúspěšné. Teď v únoru 1 IVF... ve čtvrtek odběr oocytů a zítra zavedení. Na stimulaci jsem dostala injekce Menopur 5,5,4,4,4,4,4, a poslední 4 dny po injekci Orgalutranu. Paní doktorka si pochvalovala na můj věk vývoj stimulace a pak odebrala 13 ooccytů :o). Teď jsem zvědavá na to, jak se vše 5 dnů vyvíjelo a těším na zítřejší zavedení. Na udržení jsem dostala Utrogestan a Prednisol ( to je prý pěkný hnus do těla). Nevím co dál popsat, tak se klíďo ptej... 🙂

rory_g
autor
13. únor 2012

@rattata12 ahoj, díky 😉 Ty čísla jsou jednotky na den? Týjo, tak to je pěkná úroda 😵 A všechny se vyvíjejí dobře, volali ti, nebo si budeš volat? O tom Prednisonu jsem četla, jsou to kortikoidy k potlačení tvojí imunity, aby nevypuzovala embryjka, tak moc držím palce!!

rattata12
13. únor 2012

@rory_g jj mám větší dávku, ale myslím ví co dělají. Ráno v 8h. budu volat v kolik mám přijít. Ten Prednisol, jsem moc nechtěla rozebírat, hlavně se nesmíme stresovat 😉 . Díky za palečky 🙂 .

reklamka
13. únor 2012

ahojte,
beriete aj nejake vitaminy, kyselinu listovu pred IVF?

rory_g
autor
13. únor 2012

@rattata12 no jasně, no stress 😀
@reklamka ahojky, já beru listovku a pak klaska multivitamín, dr se i ptala jestli něco beru a kývala hlavou, že OK, tak zatím nějaký spešl těhuvitamínky kupovat nebudu 🙂

kiwisek
13. únor 2012

@reklamka ahojky, snazim se papat hodne zdrave, takze z vitaminu jen kys. listovou 🙂

reklamka
13. únor 2012

@kiwisek - ja sa tiez nechcem napchavat chemiou a myslim si, ze jem dost zdravo a vyvazene... tiez beriem iba kyselinu listovu s B6 a inulinom. to by mohlo stacit ako priprava, nie? 😉 stale tu sledujem, ze take a take vitaminy treba a pod. 😕

kiwisek
13. únor 2012

@reklamka tiez som premyslala nad CS mamavit, ale dr. mi povedala, ze zatial je to zbytocne, ze ked tak az budem tehu 🙂 co dufam bude este tento rok... teraz mm cakaju este nejake vysetrenia, tak si musime pockat, a asi v maji by sme sli na 2 IVF podla vysledkov, uvidime. dufam, ze sa dozvieme nejake pozitivne spravy 😕 kedy mate naplanovane IVF? 1 pokus?

rattata12
13. únor 2012

@rory_g přesně tak listovka je důležitá, jinak neberu nic jiného, nacpou do nás dost věcí oni a zastáncem multivitamínů nejsem, i když dřív jsem to jedla 😉 . Teď se cpu ovocem a dostala jsem odšťavňovač na zeleninu, tak občas i tu. Ta mi moc chutná, ale jsem lenoch... pořád to pracné mytí 😀. Kam jdeš na kliniku a zítra?

reklamka
13. únor 2012

@kiwisek - cakame na darovane vajicko, tak tazko povedat kedy. moze to byt kazdy den, lebo uz cakame dost dlho. no podla rychlosti v centre to vidim tak na april/maj. 😠 😅 😵

kiwisek
13. únor 2012

@reklamka držím palce! 🙂 aby bolo co najskor... myslim, ze sa doladuje cyklus darkyne s Tvojim... daj vediet, az nastane ta chvila 🙂

rory_g
autor
13. únor 2012

@rattata12 my jdeme až příští týden k dr..no a ještě nám prý budou dělat imunologii, tak doufám, že se tím zase vše nezbrzdí...první IVF, pokud to půjde, bychom měli podstoupit teda přesně za měsíc, mívám cykly 30. denní a ovu 16DC..

rattata12
13. únor 2012

@rory_g Myslím, že to budou mít rychle, jen jde o to kdy budeš mít menses. Injekce na IVF se musí brát hned druhý den, ovulaci si posunou asi o trošku dopředu. Držím palečky, ať jsi na tom za měsíc jako já. 🙂 😉

reklamka
13. únor 2012

@kiwisek - dakujem. 😵

rory_g
autor
13. únor 2012

@rattata12 díky, takže za měsíc bych měla začít s injekcema, fakt se docela těším 😎
Já nám holky všem držím palečky 😀

kerkyra
13. únor 2012

@reklamka já jsem byla v sobotu na 1.ET s DV.Na vajíčka jsem čekala necelý měsíc,vlastně jen na cyklus dárkyně.Já už cyklus nemám,tak jsem jen stimulovala sliznici.teď čekám do 27.2. na krev.Přeju mnoho štěstí,ať se brzy dočkáš.

reklamka
13. únor 2012

@kerkyra - to fakt? ja cakam uz rok na darkynu. 😢 ☹ a miestami uz stracam trpezlivost. 😒

reklamka
13. únor 2012

@kerkyra - a silno drzim palceky nech to vyjde. 😵

zelvik
13. únor 2012

Ahoj holky, tak zakotvím asi v této diskuzi🙂Už jsem jich tu pár prošla, vždycky ve chvíli, kdy téma bylo pro mě aktuální, ale pak jsem po čase všechno vzdala. Teď už jsem snad odhodlaná vytrvat do konce... O mimi se snažíme/nesnažíme cca 5 1/2 roku. Ale tak, že občas jsme něco podstoupili, ale pořád jsem se bránila IVF. Takže mám za sebou 2x laparku a diagnózu endometrioza, vzali mi kus jednoho vaječníku. Mm spermio celkem v normě, taky to není na výstavu, ale ani žádný propadák. Prošli jsme 3x IUI - bez úspěchu. Ovulaci mám pravidelnou, MS taky.Imuno a genetika OK. První konzultace v Podolí za mnou a 6.3. tam jdu na UTZ, aby vyloučili cysty a už se poradíme, co mi dají na stimulku.Tak jsem na to zvědavá, pořád nevěřím tomu, že jsem se k tomu odhodlala...

petapw
13. únor 2012

Ahojky, po cca 1,5 letém snažení, jsem nejdříve brala 3 měsíce clostylbegyt od gynekologa na růst vajíček, nezabralo, vajíčka nedorůstala dostatečné velikosti do dne ovulace, poté jsme šli do centra, mám tam zkušenost s jedním IUI (7/2010), s 0 úspěchem, pak už jsme podsoupili IVF v K. Varech - Institut reprodukční medicíny a genetiky (9/10). Moje diagnóza - syndrom polycystických ovárií, špatné hodnoty hormonů v krvi. Myslím, že jsem měla dlouhý protokol, začínala jsem píchat koncem jednoho cyklu...odběr 25 vajíček, 15 se oplodnilo, z toho 8 nechali kultivovat 5 dní, 7 zamrazili. Z těch 8 žádné nevydrželo do 5. dne ☹ To byl šok. Navíc se u mě objevila komplikace - hyperstimulační syndrom(právě, že jsem měla těch 25 vajíček, to je moc), takže jsem docházela na kapačky, v břiše jsem měla vodu.....a embryo by mi stejně nemohli zavést i kdyby nějaké vydrželo.
3/2011 -1. KET rozmražení 7 embryí (čekala jsem, že se opět rozpadnou, do 5. dne vydržela pouze 2 s výsledkem, že jedno odpovídalo přesně 5. dnu a druhé 4,5 dne. Problémy s dorůstáním sliznice, ale zvědali mi léky, přidávali náplasti a dorostla dostatečně.Zavedli obě, uchytilo se 1 a dneska mi v postýlce spinká chlapeček. Takže i když se nám embrya postupně rozpadala a z 15 nakonec byla dobrá pouze 2, tak jsme byli úspěšní. Takže určitě nic nevzdávat, věřit a být v pohodě. Uvádím, že jsem brala kyselinu listovou na předpis a okolo vložení embrya ještě prednison - na základě doporučení z imunologie v Plzni, měla jsem nějaké zvýšené látky - alergie proti embryu, prý bych ho vypuzovala.
Přesné názvy a dávkování léků si teď nevybavím, mám to v šuplíku, kdyby měl někdo zájem, tak to najdu 🙂
Chci všechny povzbudit, ať vydrží a nevzdávají to. Kamarádka byla také stimulováná při IVF, první měsíc jí nevyrostla žádná vajíčka - šok. Změnili léčbu a další měsíc jí zaváděli 2 embrya a má dvojčátka.
Všem držím palečky a z píchání injekcí se nestresujte, na to pak brzo zapomenete. Měla jsem obavu, přítel téměř omdlívá a do zadnice mi je nakonec dával on. Když nebyl doma, tak jsem to jednou zvládla i sama u zrcadla, musela jsem. Vždycky jsem myslela na nějaké miminko a řekla si, že vydržím všechno. Fraxiparine na ředění krve jsem píchala do 14. týdně těhotenství, prý je to i na udržení, aby se nepotratilo nebo tak nějak. To mi doporučili na imunologii....

zelvik
13. únor 2012

@petapw Ahoj, díky za povzbuzení. No já nemám ani tak strach z injekcí samotných, jako z těch hormonů. Toho se tak děsím a bránila jsem se tomu doteď co to šlo. I to IUI jsem měla jen v nativu. Možná jsem hazardér, ale jsem napoprvé rozhodnutá nechat si zavést jen jedno embryo, pokud se vůbec nějaké zadaří. Už kvůli té novele, že bych pak měla celkem 4 pokusy "hrazené". No a co si budem nalhávat, taky si netroufám na dvojčata :(

rory_g
autor
13. únor 2012

@zelvik určitě jdi do toho, nemá cenu čekat, bohužel nemládneme...nebo ještě můžeš zkusit Nativ - IVF bez hormonální stimulace. Není to sice hrazené pojišťovnou, ale stojí to cca okolo 8. tisíc, takže se to dá...
@petapw ahojky a moc děkujeme za povzbuzení 😵 Gratuluju k mimískovi a doufám, že tě bezy budeme následovat 😉 Cesta to není jednoduchá, ale jsem šťastná, že vůbec něco takového existuje a máme pořád naději být mámy...

shooping
13. únor 2012

ahojja bych se chtela zeptat jestli ma nikdo skusenosti ivf ve Velke Britanii a kolik to asi tak stoji 😔

zelvik
13. únor 2012

@rory_g Díky - no Nativ už asi zkoušet nebudu, ona ta endometrioza je mrcha zrádná. I když se všechno tváří podle učebnic - ovulka, MS, boletsi žádné..., tak prý tvoří i nějaké toxické látky, které tomu všemu brání...A jsem taky zvědavá, na kolik mě ty stimulace a ostatní příůadné metody vyjdou:( Financema zrovna taky nehýříme 😢

rory_g
autor
13. únor 2012

@shooping tak to netuším...ale obecně je v UK zdravotnictví nic moc.. 😒
@zelvik aha, tak to je škoda s tou emdometriozou...taky jsem zvědavá na léky, za kolik to bude..prý je to o něco levnější, pokud si budeš sama míchat vodičku a prášek a píchat klasickou injekci, ty pery, kde je to už hotové, jsou o dost dražší...
Holky, teď mi volali z Gennetu, že nejdřív musím mít výsledky z imunologie a 4D ultrazvuk...tak jsem pěkně zklamaná, protože dr mi řekla, že 4D tolik nepotřebuje a že v březnu rozjedeme IVF ☹