1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

malinka_02
13. zář 2012

@martina_81 no já jsem od ty doby co se pokoušíme o mimco přibrala 10kg a nepodařilo se mi zhubnout vůbec nic.. Řekla mi ze sliznice je dobra,ale při Iva sem měla 9dc 8mm a teď mám 11dc jen 7mm
@adriene tak to gratuluju..
@evikj33 tak já dam ještě par dni ten kontryhel..já se vino bojím když mám už prednison a anopyrin a na ty se alkohol nesmí..

martina_81
13. zář 2012

@malinka_02 to nesmíš tak sledovat, pokud řekla,že je to ok,tak jí zkus věřit. Hele,já když šla na KET,tak jsem měla několik dní bolesti jak blázen (asi z toho estrofemu), vevnitř jsem byla tak bolavá,že mě bolelo i zavádění Utroše a taky jsem si myslela,že na ten KET nemá smysl ani chodit a že to jsou vyhozený peníze. A v podstatě se zadařilo. Jen embryjko bylo špatný, no. Takže trochu optimismu a ono se určitě zadaří. 😉

malinka_02
13. zář 2012

@martina_81 já sem pravé od přírody pesimista tak to jde u me jen těžko...ale snažím se..děkuju moc..já té obdivuju ze teď čekáte já proste nedokážu myslet vůbec na nic jiného..

martina_81
13. zář 2012

@malinka_02 já jsem taky pesimistka, z toho si nic nedělej. Ale po tom KETu jsem se fakt snažila věřit. 😉 Taky mám období,kdy nemyslím na nic jinýho,ale teď jsem vcelku v poho a říkám si,že nám ta pauza prospěje a že to je taky k něčemu dobrý. A za 14 dní už máme to imuno,tak ono to uteče. S trochou štěstí bysme možná stihli listopadový cyklus,ale radši nějak neplánuju, necháme se překvapit. a taky si říkám,že nám to třeba vyjde jako vánoční dárek....

adriene
13. zář 2012

@malinka_02 Brzy budu jiste gratulovat ja tobe🙂
Ja si nechala zavest 1 embryo a ted cekame dve deti. Ale pravda je, ze jsem se po transferu bala udelat si i test... proste srab z pravdy vysledku, no... nakonec jsem se to, ze jsem tehotna dozvedela az z odberu 😀

malinka_02
13. zář 2012

@martina_81 no je dobry ze mate tu imunologii,me to vždycky utíkalo po kouskach když něco bylo,ted taky dovca a pak sem si říkala je super ted jen 10 dni a utz..a přesně sem se vždycky snažila stihnout co nejdrive jsi cyklus a pak me mrzelo ze se to zase něčím zpomalilo..
@adriene ket by 😉 A to čekat jednovajecne? Já při et dávala jen 1 ale ted se mi to rozlezelo a zkusíme 2.

adriene
13. zář 2012

@malinka_02 No dali jsme jedno, protoze jsem se bala, ze by se mohly chytit 2... no a takhle to dopadlo... jednovajecna dvojcata 😎 Ale byl to sok 😀

kive76
14. zář 2012

@adriene si taky pak necháme dát jen jedno, jsem z dvojčat, tak by ty dvojčátka taky klidně mohly být....i když teda se říká, že to je většinou obgeneraci, ale u toho umělýho se říká, že je větší pravděpodobnost dvojčat

kive76
14. zář 2012

@adriene a jak jste daleko? v jakém jsi měsíci?

adriene
14. zář 2012

@kive76 Zatím 11TT, teprve příští týden bude screening UZ, kde se rozhodne, jak to s nima vlastně bude dál. Do té doby jsem spíš realista a nějak obzvlášť se zatím netěším, či se na ně duševně neupínám 😉

adriene
14. zář 2012

@kive76 Ano, ta dědičnost, co se dvouvaječných týká tam hraje roli... to se ti nedivím 🙂 U jednovaječných je to jedno, na to prý nic nepůsobí, jen příroda 🙂

mmirunda
14. zář 2012

Dobré ráno 🙂

@kive76 Tak co? už se těšíš na příští týden 😉

mmirunda
14. zář 2012

Jinak mě občas píchne v břiše jako na ms, je to normální nebo se mám bát?

kive76
14. zář 2012

@mmirunda ahojky, ještě v neděli jdu na ultrazvuk a podle něj se uvidí...jestli bude příští týden odběr nebo ne...mám 3 folíky ...dva 10mm a jeden 13mm, tak doufaj, že do tý neděle dorostou správný vejšky..
a co ty jak se cítíš?

adriene
14. zář 2012

@mmirunda Je to úplně normální, mě píchalo celý týden a to hodně... někdy jsem šla až do předklonu.

mmirunda
14. zář 2012

@kive76 No jinak se cítím docela dobře. Myslím si že na veškeré příznaky je ještě docela brzo. Přece jen jsem teprve 2den po ET. Jen to břicho zlobí. Jen nevím jestli to nemůže být z agolutinu nebo Estrimaxu. čurat chodím taky hodně, ale to je tím že piju a prsa mě bolely už před ET, takže to taky nepoznám. Jen jak jsem nadupaná těma hormonama, tak jsem včera bulela u filmu. Paní tam rodila a já bulela jako želva 😀 😀 😀

mmirunda
14. zář 2012

@adriene Děkuju, právě, že nevím, co mám vlastně cítit nebo ne ... Mrcha by dojít neměla, drží mi ji lékama ...

adriene
14. zář 2012

@mmirunda Mně to kamarádka, která je zkušenou IVF-kářkou 😉 , vysvětlovala tím, že po stimulaci dále stejně dozrávají další utvořené folíky a ty praskají. Což také jako bolí. Nicméně s krvácením to vztah nemá 🙂

kive76
14. zář 2012

@mmirunda to já většinou bulela u filmu, i když jsem v sobě neměla žádný hormony 😀 😀 ted nějak poslední dobou řvu skoro furt

mmirunda
14. zář 2012

@adriene Aha, to by mohlo být ono...

mmirunda
14. zář 2012

@kive76 Tak to já taky, když tam bylo něco hooodně dojemnýho 😀 😀 ale včera jsem u něj bulela snad při každý možný situaci 😀

kive76
14. zář 2012

@mmirunda prosímtě a po tom odběru ten den jsi měla celej den volno na doktora, pak jsi normálně chodila do práce, a ted už jsi na neschopence? a už budeš pořád? nebo se ještě chystáš do práce?

mmirunda
14. zář 2012

@kive76 Já jsem doma už dlouho. Prvně jsem měla dovolenou a od 3.9. jsem na PN. Od první folikulometrie máš na neschopenku nárok. Takže po odběru jsem hezky šla domů, nedovedu si představit jít do práce, nebylo mě nejlíp a stejně tak po ET. Mám stále neschopenku a buduna ní tak dlouho, jak jen to bude možné. Do práce se mě nechce ..

kive76
14. zář 2012

@mmirunda jojo jasně... tak ted budeš doma hodně dlouho 😀

kive76
14. zář 2012

@mmirunda já se pro ted loučím..jdu si najít sestřičku, kolegynku at mi jde píchnout injekci...zatím páááá

mmirunda
14. zář 2012

@kive76 Kéž by, kéž by. Dneska mám takové divné myšlenky a pocity, že to nevyjde ...

adriene
14. zář 2012

@mmirunda Na pocity se vykasli a nech tomu volny prubeh 😉

kive76
14. zář 2012

@mmirunda neboj,bude to o.k...jestli tě tu a tam píchne v břiše, tak to nic neznamená...mě ted taky píchá už asi 3 dni...a to se cpu zatím jen hormonama - těma injekcema,a bolej mě záda, a mravenčej nohy

mmirunda
14. zář 2012

@kive76 No mě při stimulce bolelo břicho jak blázen, jak jsem ty vaječníky měla plný, sotva jsem chodila, takže tohle je o dost menší bolest než předtím, hlavně je jiná ...

adriene
14. zář 2012

@mmirunda Pri stimulaci me take bolelo bricho... spis jsem si ale pripadala nafoukla. Po odberu to same. A po transferu to zacalo pichat, jak uz jsem psala. Samozrejme jsem hned hledala nekde na diskuzi co a jak a vsude lekari odpovidali, ze je to zcela normalni. Takze hezky tehotni a kazdym pichnutim vic a vic " zahnizduj" 🙂