3. a další IVF nebo KET - červenec, srpen a dál, 2012

cilkaa
21. kvě 2012

Ahoj holky,
nikde jsem podobnou diskusi nenašla. Je určená pro holky které jsme teď na jaře neměli štěstí a budeme to zkoušet zase v létě. Ať už celé další IVF nebo KET.
Přijďte se podělit o zážitky z minulých IVF, dát rady ostatním, no a také se trochu zkrátit čas čekáním na další pokus.

Já tedy začnu:
snažíme se 2 roky. Už jsme zkusili všechno (cvičení, bylinky, léky). Imuno, HP, ovulace, sliznice - OK, spermiogram horší, špatná morfologie.
Nakonec jsme šli v únoru do 1. IVF s minimální situací - bohužel se ale embryjko zatoulalo do vejcovodu a byla jsem na laparoskopii (aspoň se podívali do dutiny břišní a vše je OK). Teď v dubnu/květnu jsme zkusili 2. IVF klasiku- měla jsem Puregon 175j. Měla jsem sice 17 vajíček, ale jen 7 bylo zralých a oplodněných, po 5 denní PK zbyly nakonec na ET 1 expandovaná blastocysta a 1 časná blastocysta. Do krya bohužel nic ☹
Bohužel to nevyšlo..

Zkuste holky poradit co teď, ještě v době čekání na další pokus udělat za vyšetření... Chystám se na genetiku a hysteroskopii.

cilkaa
autor
22. kvě 2012

Holky, není tu nikdo, kdo bude stimulovat v létě? 😲

veromira
23. kvě 2012

@cilkaa ahoj, jsem tu a vidím že zatím se nikdo nepřidal. Já jsem šla k jedné léčitelce která se zabývá Jonášovou metodou a řekla mě že mám špatná játra,slezinu,psychiku,děloha,pochva a něco v předním mozku nebo co a ještě nějaký náznak na toxoplazmozu.Včera když mě to řekla tak mě bylo do breku a nevím co dál jestli to ještě třeba řešit s obvodačkou nebo to mám říct až příští týden tomu doktorovi reprofitu?Říkala že ta léčba je na rok tak pokud to vydržím tak to mám zatím nechat být to těhotenství. Co si o tom myslíš?

zezizu
23. kvě 2012

ahoj holky, jsme tu s Vámi taky, bohužel jsme v této diskusi, ikdyž bysme chtěly být v jiné ☹ ale snad se dočkáme, musíme doufat 🙂
my se snažíme přes 3 roky o mimi, z toho přes rok a půl chodíme do CARU. už jsme též vyzkoušeli vše, bylinky, léky, vitamíny, cvičení (jen chvíli) a nic ☹ po roce a půl marného snažení jsme navštívili CAR, kam přes rok a půl chodíme. první informace byla, že manža má špatný spermiogram, bylo nám řečeno, že mít děti vůbec nebude. máme za sebou 3 IUI s negativním výsledkem, ty jsme podstupovaly před 1.IVF. nakonec v listopadu 2011 jsme podstoupili 1.IVF s krátkým protokolem, píchala jsem Gonal. OPU 7 oocitů, 6 se jich oplodnilo, k PK nedošlo, šli jsem na ET 2 odpovídající třídenním embroušků, na zmražení nezbylo. Bohužel v den testování se dostavila mrcha ☹ hned v prosinci jsem šli na vyšetření na genetiku (to jsme oba OK), pak byla imunologie (manža spermio relativně v pohodě, až na pár zdegerovaných spermoušů ale v tom množství je to prej OK, a mě zjistili zvýšené NK buňky neboli přirozené zabijáky spermijí), pak následovalo profukování vejcovodů v lednu (jeden vejcovod neprůchodný a zjištěna endiometrioza 3.stupně)
duben/květen 2012 2.IVF, dlouhý protokol s Gonalem a dopíchávání s Menopurem, OPU 9 oocitů, 8 oplozeno, po PK ET 2 blastocysta jedna zmražena.
opět negativní výsledek, má psychika je ten na bodu mrazu, jsem podrážděná nic mě nebaví a jsem prostě v háji. Do konce roku jsem se chtěla dávat dohromady hlavně po psychické stránce a trochu si odpočinout, ale manžel začal tlačit, ať jdeme v září na ten KET. nějak mě tím zklamal, že tak tlačí... chjo a tak to je náš né moc veselý příběh ☹
@veromira
@cilkaa

bublenudle
23. kvě 2012

Ahoj holky,takže já se taky přidávam...jsem po 7IVF nevydařeném a doufam,že v červenci na 8mý pokus... ☹ je to těžke a psychika taky v haji....zkoušela jsem skoro vše,drahe prašky na plodnost,čaje,Mojžišovku,rovnání kostrče,meditace,akupunktura,dokonce sem si nechala dovest ze Zanzibaru olej plodnosti a vše na prd.... 😢 Embryjka vždy ok,ale nechytnou se!!! ahoj brouku @cilkaa 😉

cilkaa
autor
23. kvě 2012

ahoj holky, musíme bojovat, je to strašný ☹
Včera mi brácha řekl, že čekají třetí v listopadu (po 20 letech, mají už dospělé dvě děti), to jsme mohli mít, kdybych neměla mimoděložní. Ani nevíte, jak mě to vzalo ☹ Také jsem furt lítostivá. Už si připadám na chocholouška. 😢

Naštěstí jedu o víkendu s kamarádkama ven od všeho a pak s kamarádkou na 5 dní do Spain 🙂 To je jediné pozitivní, musím pročistit mozek...

zezizu
23. kvě 2012

@bublenudle ahojky, Teda moc držím palecky, ať už to vyjde. Hlavni je, ze mas na to porad silu bojovat... já jsem po 2. Nezdarenem IVF a nějak jsem psychicky v pytli ☹ jetse se Te zeptám, jestli mužů, na pojišťovnu jsou 3 teď už i 4 pokusy, vy už si to pak platite sami, na kolik Vas vyjde to IVF? Děkuji za info.

zezizu
23. kvě 2012

@cilkaa no hele, já jsem teď taky tak litostiva, jednak mi přijde, ze už jsem normálně na bednu a jednak je to tím, jak jsme prehormonovany.... Teda se ti nedivím, ze Te to s tím brachou vzalo, to by ME vzalo taky.... je to na tom Svete nespravedlnost.... preju děti vše, kteří se o ne dokáží dobře postarat a miluji je. Úplné nenavidim ty, co je Maji a nevazi si toho, ze je Maji a tyraji je....

bublenudle
23. kvě 2012

@zezizu Ahojky,jj ja mela 3 pokudsy na pojistovnu,ale stejne jsem vzdy tak 25-30tis doplacela ještě a klasika IVF tak 50-60 tis a minimálky 25 tis...ale každy to ma jinak..a každy car ma trošku jine ceny ☹ musíš kouknout na ceníky a porovnat je 😉

zezizu
23. kvě 2012

@bublenudle já se ptám jen tak informativně. My asi zkusíme ty 3 pokusy a pokud se nezadari, tak to asi vzdame ☹ držím pesticky, ať se zadari 🙂

bublenudle
23. kvě 2012

@zezizu Ja měla drahe hormony a moc....tak proto...je to hruza ty penize a pak to sklamáni a bezmoc....přeji at se brzo podaři 😉

zezizu
23. kvě 2012

@bublenudle no pravé, peníze si taky netiskneme a teď za ty IVF jsme doplaceli za jedno 29000 a za to druhy 35000, což taky není Malo. Uvidíme jestli nám bude prano, máme ještě jednu blastocystu na KET a jedno IVF. IUI nám dr řekla, ze jsou zbytečně v našem případě..... tobě přejí též hodně stesticka, ať se povede 🙂 určitě se tu budeme potkavat 🙂

wrtulka
23. kvě 2012

ahojky..
vlastně k vám taky patřím..ale nevím co vy na mě 😀 😀 😉
snažíme se 4,5 roku..nikdy jsem nebyla těhotná a mám za sebou 3IVF jedno byla minimální stimulace a ty dvě standard vždy vajec jak na velikonoce a prd z toho ..poprové bez ET, poruhé ET 3 embrií potřetí 1embria vždy neúspěšně.
V červenci se chystáme na 4IVF vlastně bude zase standardní. Upřímně nechce se mi do něj.
Našla jsem si tak nějak jiný smysl života..a je mi dobře..a tenhle život bych ještě pár pátků vydrtžela..vím že maminka jednou určitě budu protože jsme schválení žadatelé o adopci už skoro 2 roky ..takže to může přijít za měsíc nebo rok..
jinak doporučuji z vlastní zkušenosti hodně se ptát a nechodit do IVF jen tak.Zkusit vitamíny ale i vyšetření..ale holky je to blbý že to tak řeknu..najít si něco jiného co vám život naplní..protože je to fakt na budku to 100%
Já si pořídila dvě bígličky, cvičákujeme, loni jsme běhali agility, letos jsme se vrhly na canisterapii..a tak nějak je mi fakt fajn protože mě to baví a našla jsm si tam prima lidi..
a to nekecám ségra mi otěhotněla (o 3 roky mladší) tak dva tři roky zpět bych jí nemohla ani vidět..jak by to se mnou zamávalo a teď.? Přeju jí to upřímně..řeším s ní kočárky, budu jí fotit bříško a jsem tak ráda že naši budou mít vnoučka (bude to kluk)😀..
tak nevím chcete mě mezi sebe 😀 😀 😀

veromira
23. kvě 2012

@cilkaa jed je to super a přijdeš na jiné myšlenky.Jinak já jsem taky furt lítostivá tak si z toho nic nedělej nejsi v ničem co prožíváš sama 🙂

veromira
23. kvě 2012

@bublenudle Ahoj,to je strašný ta bezmoc když si člověk něco přeje a nejde to. Jinak můžu se zeptat kam chodíš do CAR?

veromira
23. kvě 2012

@wrtulka Ahoj, no určitě že váháš bereme všechny co se chcou přidat a nové informace a rady se vždy hodí 🙂

bublenudle
23. kvě 2012

@veromira Ahojky,já ted chodím do Reprofitu v Brně a před tím do Repromedy ...no jo,nedá se nic dělat,ale stále přemyšlím kde je tá hranice,že si má člověk řict ,,STOP" a smířit se s životem bez děti...ty IVFka mě huntujou a ubíjí jako všechny...tak si tuhle otázku kladu ted každý den..Kolikrát to ještě zkusit,a nebo už ne ,pffff ☹

nikolic
23. kvě 2012

Ahoj......tak se taky přidám,jsem čerstvě po nezdařeném 3.IVF a nějak mě to sebralo.Jediné co mě drží,je 3letá dcerka z 1.IVF.Lítostivá jsem taky,pořád se mi chce brečet ☹

kerkyra
24. kvě 2012

bohužel se k vám dnešním dnem taky pridávám.Mám za sebou et s dv,v 7.týdnu se embryo přestalo vyvíjet a samo odešlo,pak následovali 2 neuspesne kety .Teď musíme šetřit na další darcovská vajíčka,tak bychom mohli na další et koncem léta.čeká mě po neschopence,tak návrat do práce,nevím,jak to zvládnu.

cilkaa
autor
24. kvě 2012

@veromira my se s @bublenudle známe z diskuse Reprofitu. ty už tam teď taky půjdeš, viď?

@bublenudle také přemýšlím, že půjdu za Machačem a za Koudelkou, potřebuji podrobně probrat diagnozu a předchozí výsledky vyšetření. Štelcl je moc dobrej, jako lidsky, ale podle mě ho moc nezajímají papíry- vše vidí, že je to o štěstí se mi zdá.

@nikolic to je smutné, ale máš už jednu treperendu, co by jsme za to daly!!! Jaký máte problém vy?

@wrtulka já jsem se na to teďka trochu upnula- začínající IVFeťačka 😀 Ale teďka si chci vyčistit hlavu a jít v klidu do 3. IVF. Ale máme teďka 2 dovolené do té doby, jednu s kámoškou a jednu s manželem. Bráchu už jsem strávila a už budeme se švagrovkou řešit kočárek (nic jiného mi ani nezbývá, přece se neuzavřu do sebe, to bych byla sama proti sobě)..

@zezizu holka, já už se dávám do kupy - musím!!!!! Čas to spraví a brzo budeš také plná sil, uvidíš... Já teď chci zhubnout, tak chodím běhat...

@kerkyra no tak to je nepříjemné, i s dárcovskými. A byla jsi asi na všech vyšetřeních (Imuno atd.)

Holky, rozumíte některé té zvýšené buněčné imunitě? Doktorka mi řekla že je imuno OK a teď koukám do papírů a mám to tam mírně zvýšené... Pokud tomu někdo rozumíte, vložím sem ten úryvek ze zprávy...

zezizu
24. kvě 2012

@wrtulka ahojky vítej mezi námi, tak sis řádně užila. je dobře, že sis našla jiný způsob života a užíváš si to! a co manžel, ten je na stejný vlně jako ty? pokud Tě to nějak nebere, tak do toho ivf nechoď. já bych chtěla do konce roku se dát dohromady a pak asi v lednu jít na ten KET a pokud se ani ten nepovede, tak končím se vším. nervy mám jen jedny, nechci být pořád vystresovaná a nepříjemná a holt si budemem muset najít jinou náplň života. a když prcka budeš chtít, tak přes tu adopci to máte jistý. můžeš trochu popsat, třeba do IP, jak to probíhá u tý žádosti a schvalování o adopci? děkuji

zezizu
24. kvě 2012

@nikolic ahojky, tak Tě bohužel vítáme mezi nás, budeme se podporovat a snad to vše zvládneme líp 🙂 aspoň, že máš doma nějaké roztýlení 🙂 drž se! tady se jedna druhé vypíšeme 🙂

zezizu
24. kvě 2012

@kerkyra ahojky, buď silná. pokud máš v práci dobré kolegy, tak návrat do práce ti jen prospěje. nebo mě to prospělo. mám práci a musím se na ní soustředit a ne myslet, na to naše trápení. vy musíte na vajíčka od dárce? můžu se zeptat kolik za ně platíte?

veromira
24. kvě 2012

@bublenudle Já jsem byla dvakrát na obilnáku a ted se chystám do reprofitu na konzultaci tak uvidím co mě pan doktor řekne. Je to hrůza a ani člověk neví proč, proč zrovna já. Já nevím jestli bych se stím smířila být na tolika pokusech a furt nic. A ke komu chodíš v reprofitu?

zezizu
24. kvě 2012

@cilkaa já potřebuju taky zhubnout, takže vytáhnu kolo a budu jezdit a občas si půjdu zaběhnout a i začnu cvičit, musím tu hlavu úplně zapojit do něčeho jiného 🙂

veromira
24. kvě 2012

@cilkaa Jo je to hrozný jak to uteklo a je to tu 🙂 Jdu ve středu odpoledne a jsem teda zvědavá co mě pan doktor řekne. Asi se i těším nebo nevím co to je za pocit 😅

veromira
24. kvě 2012

@nikolic ahoj, no hlavně že máš už jednu oporu doma to je důležité 🙂 Když se vám to povedlo na poprvé tak neváhej a ono se zase zadaří uvidíš 😉

bublenudle
24. kvě 2012

@veromira No jo,ale co dělat,se vším se člověk musí smířit v životě...v Reprofitu jsou všichni prima....však uvidíš,někdo ti vymyslí protokol a pak chodíš kdo tam je.... 😉

bublenudle
24. kvě 2012

@cilkaa No však uvidíš ,kdo ti nejvíce sedne..je to individualní,každemu sedí někdo jiný...víš jak to holky pišou..jedna vychvaluje a druhe nesedí hahahah...já si ted budu uživat pěkně života a pak se uvidí co dál 😉

veromira
24. kvě 2012

@bublenudle To máš pravdu, ale přece jednou se musí štěstí obrátit i na nás 🙂 Tak pokud říkáš že jsou tam prima tak budu ráda a třeba se můžeme někdy potkat.

nikolic
24. kvě 2012

Dcerka je takovej motor,jsem štastná že ji mám,ale ted vidim,že by potřebovala sourozence.
Pořád za mnou chodí,že chce miminko.Když venku prší,nebo v zimě mi donese třeba panenku a at dělam tátu a chce si hrát🙂))
Budu Vám všem držet palce,je to úžasnej pocit....snad se na nás štěstí usměje......musí🙂






p