6. transfer a opět neúspěšný, co by mohlo pomoci?

verca35
29. pro 2014

Dobrý den, chci se zeptat jestli je tu někdo kdo prošel tolika pokusy a nakonec se třeba zadařilo? mám strach, že se nikdy nezadaří, mám za sebou 2 kompletní IVF a včetně ketů je to celkem 6x transfér a nikdy se mi nepodařilo otěhotnět, vždy vše vypadá dobře, ale Embryo se neuchytí. Prosím o rady a postřehy co by třeba mohlo pomoci?

lu777
29. pro 2014

@verca35 a cvičila jsi někdy Mojžíšovou? zvyšuje to pravděpodobnost otěhotnění a to i u IVF samozřejmě... je ale potřeba nechat si nejdřív zkontrolovat páteř (kostrč hlavně) a cvičit párkrát někde u fyzioterapeutky, aby jsi to dělala správně 😉 pomáhá to srovnat hormony, prokrvení pánve, postavení orgánů, pokud je nějak jinak nakloněná děloha atp.

jinak ještě doporučuju čínskou medicínu... 😉 mně to pomohlo jednak k otěhotnění, druhak k udržení... jen díky tomu máme staršího syna, všechny náběhy na potrat jsem ustála díky silným bylinám

verca35
autor
29. pro 2014

Mojžíšovou jsem ještě nezkoušela, ale ta se musí cvičit dlouhodobě viď? Já jen, že už mě tlačí čas, je mi 37 let tak bych nejraději co nejdříve šla do dalšího pokusu, ale samozřejmě chci pro úspěch udělat maximum, můžeš mi napsat podrobnosti k té čínské medicíně, kam jsi se obrátila ty?Předem moc díky za rady

lu777
29. pro 2014

@verca35 stačí třeba 3 měsíce si myslím, znám několik holek, které otěhotněly velmi brzo... jen Ti můžu říct, že opravdu 1. nechat si nejdřív zkontrolovat kostrč a páteř 2. nesnažit se o mimčo první měsíc dva, protože orgány se můžou posunovat a může to zvyšovat riziko potratu pokud člověk otěhotní hned po tom co začal cvičit...
Mojžíšovka je jinak dobrá i pro muže 😉

ad čínská medicína - chodila jsem sem www.sanbao.cz... doporučuju přímo tuhle doktorku, protože čínská medicína je velmi silná a jsou lidé, kteří ji řádně nevystudovali a nemají dostatek zkušeností, to ale není opravdu tento případ 🙂

jinak proč chodíte do CARu?
okolo mě otěhotnělo několik kamarádek i neplánovaně mezi 37 a 42 lety... naopak do CARu chodilo tolik mladých párů, že jsem zírala... takže tím věkem bych se nestresovala přes míru... tedy pokud máš dobré hodnoty hormonů....

verca35
autor
29. pro 2014

moc díky za všechny rady, chodíme do centra, protože nemám vejcovody, byla jsem mimoděložně těhu a přišla jsem o ně, jinak je u nás vše ok manžel má super spermiogram a já taky hodnoty všechny ok, jen prostě ne a ne se zahnízdit, i embryolog mi řekl, že nechápe proč se nezadařilo, že ho napadá jen smůla ☹ ale tu chci porazit a věřím, že se jednou mimča snad dočkám, na tu čínskou medicínu se podívám a zkusím i tu mojžíšku, když to nepomůže tak alespoň budu vědět, že jsem udělala vše co bylo možné, nestresovat se věkem, to se řekne, ale my už se snažíme 10 let a tak začínám mít strach ☹,jinak máš moc hezký dětičky 🙂

lu777
29. pro 2014

@verca35 tak když má super spermiogram, tak to je dobře, my měli katastrofání spermio ve všech směrech... ale já byla ok a stejně se nedařilo... pak ta mojžíšová a čín. medicína mi pomohly i zdravotně celkově, i muž bral pár měsíců čín. medicínu, já jsem si to laicky vysvětlila tak, že jsme se tím víc sladili nějak...
výhoda u tohohle je jsem si tehdy říkala, že i kdyby se nezadařilo, tak aspoň jsem se zdravotně posílila...
my tehdy už čekali na adopci..

10 let, pane to je dlouhá doba, my se snažili 3 roky, ale muž musel na operaci...
držím Ti moc palce!!

verca35
autor
29. pro 2014

tak na tom určitě něco bude, že se oba musí sladit 🙂 o adopci už taky vážně uvažujeme jen nejsem připravená se vzdát té šance mít vlastní dítě ☹ Moc díky za tvůj čas a držení palců 🙂 když se zadaří dám určitě tady vědět 🙂

mabe
29. pro 2014

@verca35 drzim palce, at se brzo zadari..jses silna...ja mela 2x potrat v 8tt a pak me nova pani dr. zjistila spatnou stitnou zlazu, pak jsem byla tehu za další rok a mam 5letou dceru a potom zase potrat, tak jsem si rikala, to uz není normalni a cvicila mojzisku 3mesice +mobilizace kostrce a ejhle, první pokus tehu a cely tehotenstvi vůbec zadny problém. urcite tim nic nezkazíš. 😉 drzim palce

nikdo17
29. pro 2014

@verca35 ahoj veru, muzu se neco zeptat? pises ze nemas oba vejcovody ze jsi po mimodeloznim. ty jsi mela mimodelozni dvakrat? ptam se z toho duvodu, ze ja jsem v lete vysadila ha, hned jsem otehotnela, ale bylo to take bohuzel geu a vzali mi jeden vejcovod. snazime se ted znovu ale bojim se aby to nedopadlo stejne aby mi nevzali i ten druhy☹

katerina37
29. pro 2014

ahoj, jednoznačně pomůže čínská medicína, u nás pomohla i manželovi se spermiogramem, což jsme nakonec ani tak nepotřebovali, protože jsme šli do IVF PICSI, ale rekla bych, že mu to pomohlo psychicky, že jeste nepatrí do starého železa, bylo videt jak z toho má radost, když se mu hodne zlepšoval spermiogram.
Mne pomohla srovnat vsechny hormony na ukázkové hodnoty, pripravit delohu na prijetí tak, aby potrebná energie byla tam kde má být a v té správné míře. Ono je to z pohledu čísnké medicíny docela složitá záležitost, myslím, že musí jít o souhru ledvin, jater, sleziny , dráhy početí a já nevím čeho vseho. ted nemyslím orgány jako takové, ale jejich energie.
Podařilo se nám hned napoprvé a to mám vyoperovanou štítnou žlázu.
Já vím clovek si rekne bylinky, ale pokud se správně nakombinují mají obrovskou sílu.
Tak tfuj, tfuj, at to brzo vyjde 😉

evcann
29. pro 2014

@verca35 ahoj, a co bunecna imunita? ja mela taky, blasty, dobra kvalita vsechno, ale neujalo se to az kdyz mi zjistili zvysenou imunitu, zalecili a hned další pokus se zadaril a ted pri snaze o druhe to same. Tenkrat jsem si imunitu vysetreni musela vybojovat dneska uz na to posilaji casteji a bez reci 🙂

hudala
29. pro 2014

@evcann můžu se zeptat, co to je ta buněčná imunita? Může testy provést i obvodní lékař?

evcann
29. pro 2014

@hudala člověk ma dvě imunity, buněčnou a tu klasickou. Ta buněčné se zjišťuje u zen z krve a u chlapa na sperma. Pak jsou různé výkyvy. Ja třeba měla imunitu na manzelovo sperma a na stadium embrya. Takže jakmile se uchytilo tak tělo tím, ze imunita byla vysoka to zničilo. Takže mi nasadili léčbu, tím utlumili imunitu a povedlo se nam to pak napoprve. Nyní jsem byla znova a opět vyšší takže zase léky a musim je brat do 12tt. Je to dost dulezita vec. Ma ji každá ženská a v tom muže byt velký problem. U nás v caru posílali po 2 neúspěšných Ivf. Nyní me poslali hned. To si rozhodne nechte udelat než pujdes do dalšího.

evcann
29. pro 2014

@evcann jo a obvodak ji udelat nemůže, jsou to specializovaná centra.

apole
29. pro 2014

3 roky, 3. Ivf, 1.ket vyšel. .. úspěch podle mě půl hardware - car a půl software - peče o duši. Prostě jsem chodila do caru a na terapii. Za 3 měsíce souběhu bylo hotovo. Ještě si pamatuji ty pocity beznaděje, jakmile jedu směrem car, stáhne se mi žaludek a je mi na zvracení. Vydržte a opečovávejte duši. ..

pjja
30. pro 2014

@verca35 ahoj, tvůj osud je tolik podobný mému.. 3ivf za sebou, vždy krásná embrya - blastocysty, ket taky krásná, rozmrazená a z toho všeho pouze dvě mimoděložní těhotenství. Zkoušela jsem kde co- mojžíšovou - rok, homeopatika, bylinky, změna car, lázně, imunologie u dr. Malíčkové, hematologie, endokrinologie - vše bez problémů, manželův spg dobrej a nic.. jednou úplně zkraje než jsme šli na první IVF jsem otěhotněla přirozeně, ale ve třetím měsíci to skončilo a pak už jen mimoděložní.. nikdo si semnou - s námi neví rady, říkají zkoušet, zkoušet, zkoušet,ale síly už nejsou a peníze taky.. už jsem hodně zoufalá a mám pocit, že já jako člověk asi nemůžu ovlivnit vůbec nic, že je to mezi nebem a zemí..

78marcela
30. pro 2014

@verca35
Ahoj. Jsem na tom podobně. Taky mám za sebou šestý transfer, z pátého jsem otěhotněla, ale v 9.týdnu přestalo bit srdíčko, po třetím transferu biochemický, a teď asi taky, včera jsem byla na krvi, 11.den hcg pouze 30.. Což je dost málo.
Do kterého chodíš centra? Dělali ti komplet všechno vyšetření? Jaké léky bereš ?

verca35
autor
30. pro 2014

@mabe ahojky tu mojzisku urcite zkusim uz jsem o ni dost cetla tak treba pomuze

verca35
autor
30. pro 2014

@nikdo17 ja mela mimodelozni jen jednou a pred prvnim ivf me poslali na kontrolni laparo tohp druheho vejcovodu ale byl spatny tak mi ho taky vzali.

verca35
autor
30. pro 2014

@katerina37 diky za tip a drzeni palcu ja bych snedla i chrousta kdyby mi nekdo rekl ze to pomuze ;)

verca35
autor
30. pro 2014

@evcann
@evcann tak to nevim ja mam jen veskera vysetreni z car pronatal teplice mam zjistenou poruchu srazlivosti krve na to davaji fraxiparin pri stimulaci jinak mi nic nenasli.

verca35
autor
30. pro 2014

@evcann jo jen na tu imunitu u nas davaji preventivne prednison cim jsi ji lecila ty?

verca35
autor
30. pro 2014

@apole to jsi mela psychologa z caru ? Taky se bojim aby to proste nebylo v hlave

verca35
autor
30. pro 2014

@pjja vis ptala jsem se jednou sveho gynekologa proc to proste nejde a on mi rekl ze telo vzdy uprednostni zdravi zeny a kdyz citi ze by to nezvladlo tak se to nepodari no proto dost premyslim nad tou psychikou ze by bylo dobry se dat do klidu jenze mi to nejak nejde :(

verca35
autor
30. pro 2014

@78marcela marcel ale je super ze jsi alespon otehotnela a vis ze to jde neboj tobe se urcite brzy zadari u me je to jine v tom ze z ivf se jeste nezadarilo ani jednou a to me desi proc ? Vis

78marcela
30. pro 2014

@verca35 je divné že ani jednou nic. Máš kompletní imuno profil? Zkusila jsi třeba ještě nějaké jiné CAR ?

verca35
autor
30. pro 2014

@78marcela marcel ale je super ze jsi alespon otehotnela a vis ze to jde neboj tobe se urcite brzy zadari u me je to jine v tom ze z ivf se jeste nezadarilo ani jednou a to me desi proc ? Vis
@78marcela jine car jsem zatim nezkousela tohle je pro nas nejbliz na to vysetreni se zeptam, delaji ho primo v car? Nebo jinde.?

78marcela
30. pro 2014

@verca35 pokud je to centrum kvalitní, mělo by dělat všechno vyšetření přímo tam. A nemám vůbec přehled o centrech z druhé části republiky. Ale pokud by se mi už tolikrát vůbec nepodařilo, určitě bych to zkusila jinde. Tvoje centrum vůbec neznam. Ale že jsou některá centra kvalitní a některá ne, to si zkus přečíst třeba tady, hodím ti sem odkazy na příběh jedné ženy, která taky dlouho nic. Určitě nechci říct, že máš stejný problém nebo diagnózu, to spíš jen možná jako příběh, jak mohou také některá centra fungovat. Hned dam odkazy.

tehulka12
30. pro 2014

@verca35 Tak 6x nepovedeny transfer a 10 let snazeni je fakt hodne.Jsi velmi statecna zena.Ja bych tu bunecnou imunitu rozhodne nepodcenovala.Urcite bych si to nechala vysetrit.A to jeste ne hnedle tak u nekoho.Uplne nejlepsi na reprodukcni imunologii je pani Dr Malickova z Prahy na Karlaku a prof Gallova z Plzne.Fakt bych tohle vysetreni moc doporucila.Oni maji uplne jine vysledky a trochu jine metody lecby,nez vsichni ostatni.Je to ale hodne drahe vysetreni,tak muze byt problem aby ti nekdo napsal doporuceni.Ale i vzhledem k veku a mnozstvi tech pokusu bych to fakt podstoupila a pouzila vsechen svuj presvecouvaci um,abych to doporuceni ziskala.Moc fakt moc ti drzim palce,at to brzy s tim miminkem klapne.Drz se a doporucuju si precist diskuzy o pani Dr Malickove a oni ti tam i ty holky poradi co a jak.Je jich tam podobnych pripadu vic.Nektere beznadejne maji uz i miminko

tehulka12
30. pro 2014

http://www.emimino.cz/diskuse/karin-malickova-1...
@verca35 Konecne se mi snad povedlo vlozit adresu.Omlouvam se,ze jsem to neudelala hned.Mam novy telefon a neslo mi to.Moc doporucuju si to precist.Ta cinska medicina mi taky prijde dobry napad.Drz se a preju hodne stesti.