ART České Budějovice

tinpet
5. čer 2009

Ahojky, po dobmluvě s Lenkou zakládám nové téma o ARTu, které by mělo být opravdu o ARTu. Prosím admi, ať nezamyká, chceme si tu vyměňovat zkušenosti se snažením. Takže i když je samozřejmě vítán každý, jde nám o to říci si o svých zkušenostech a povzbudit se. Nikoli tedy urážet, hádat a podobně 😀 tak šup sem, snažilky

jara
24. dub 2010

jaru30, dík za rychlou odpo! 🙂 A jaký jste měli problém vy? To je super, že se zadařilo hned napoprvé. Nechali jste si nějaké mrazáčky? A kdo ti zaváděl embrya? Michálek nebo Špička?

jaru30
24. dub 2010

U nás bylo horší spermio a já měla hraniční FSH. Těsně po 10. Podle mojí bývalé gyne problém, podle Špičky ještě v pohodě......
Vajíčka mi odebíral právě Špička a mimíska pak zaváděl Michálek. A pak mi tu bílou tečku ukazoval na monitoru, to byl pohled 😵
Ještě nám tam zbyla 2 miminka, jedno osmibuněčné a šestibuněčné. Určitě si je přestěhuju k sobě 🙂
Držím pěsti, ať se i tobě zadaří!!!

jara
25. dub 2010

Jaru30, moc děkuju, budu tady průběžně podávat zprávy, jak dál postupujeme a určitě budu mít zase milion otázek. 😉
Já měla hodně vysoký prolaktin, tak mě můj gyne vyděsil, že jsem z toho řvala v práci a vůbec psychika pracovala a pak přijdu do Artu a Špička, že v tom takový problém nevidí!!! Tak si vyber. Každopádně mě dost uklidnil a z kontrolních testů pak vyšel prolaktin ok.
Na tečku na monitoru se taky moc těším. Se asi zblázním radostí. 🙂
tobě přeju úspěšné a radostné zakončení těhotenství!

barabasek
25. dub 2010

Ahojky pěkný zbytek neděle jsem strašně nachcípaná teče mi z nosu očí fakt hnus 😢 .

Leni fuchsie už mám asi tři týdny venku, ale jsme tady chráněný okolními domy nám tady nemrzne a o ulici dál jsou třeba namrzbutá auta.

Jara měla jsem také pero gonal a nic jsem neodstříkávala je to zbytečné přišla bys o kus dávky přesně tak mi to řekli v ARTu a injekce do stehna jsou v pohodě když zvládneš píchat do břicha je to úplně stejné jde opravdu jen o poprvé 😉

lenkacar
25. dub 2010

čus bar dala jsem je ven a kolem dala uřízlou petku ..snad to pomůže proti mrazíkům případným 😕

lenkacar
25. dub 2010

u mě třeba embrya nikdy na utz neviděli a nic mi tudíž neukázali a v tiom bude ten zakopanej pesan ..kdoví kam zapluly 😕

jaru30
25. dub 2010

Leni, mě by ho taky neukázal....ale on se při tom zavádění nemohl dlooooouho dostat dovnitř a bral tam na mě různý nástroje, takže pak mi mimíska ukázal jen proto, abych viděla, že se to skutečně podařilo a fakt ho tam šoupnul 🙂 Ale myslím, že kdyby sis řekla, tak by to nebyl problém.

Jara, na doktory, co takhle straší, jsem fakt alergická. Člověk se tím vynervuje a pak se ukazuje, že vlastně úplně zbytečně. A Špička umí krásně uklidnit 😀 víc takových doktorů.
A co týká těch injekcí do stehen.... Vidíš, každá to máme jinak 🙂. Mě třeba mrazilo, protože jsem byla zvyklá na tu titěrnou jehličku u pera a když jsem vybalila tuhle....brrrr. Ale po půl hoďce ledování otok splasknul a už to ani nepálilo. No, ono je taky možný, že jsem si to jen ďobala blbě 😅

lalina846021
25. dub 2010

Ahojky holky,grilovačka byla úplně suprácká,vydrželi jsme tam až do 7 do rána 🙂 😀 😀 😀 dokonce bylo i prasátko,mňamka....................dneska jsemto musela vyjezdit na kole,byli jsme na hluboké,takže mám v nohách 5Okm,sotva lezu.................. ☹ 😀 😀 Zejtra frčím zase na denní,vůbec se mi nechce.

Holky nevíte někdo jestli po Ketu bývá opožděná mrcha?nějak ne a ne dorazit 😠 😠

hezký večer a dobrou

lenkacar
25. dub 2010

já si řekla ,jestli by mi to mohl ukázat ,ale nebylo co ..vůbec nic neviděl a kvůli mojí zakloněné děloze mě tam nelidsky mordil pokaždé.. 🙄 ,nadával u toho,že jsem moc vyčuraná pak zase moče moc ..achjo..a výsledek pokaždý stejný .. 🙄 😔

lenkacar
25. dub 2010

lali po jednom ketu jsem to měla až za 60dní 😝 ..jinak mám 28.Jinak ty injekce do stehna ,mě teda spíš svěděly ,štípali ,nateklej pupen i mi vytejkala krev a do půl hodky dobrý.. 😉 a tu na to dozrání jsem měla do zadku ..

lenkacar
25. dub 2010

ale v kostce ,vše se to dá v pohodičce zvládnout ..to říkám já ,největší koníková bebinka 😀 😀 😀 😵 😵 😵 😵

lenkacar
25. dub 2010

lali panejo ty jsi sportovkyně ,to bych umřela tolik km v nohách 😕

lalina846021
25. dub 2010

Leni právě že sportovkyně nejsem a ani nevim proč jsem souhlasila.Teď tu umírám a co teprve zejtra v práci 🙄 🙄 🙄

lenkacar
26. dub 2010

já se jednou nechala přemluvit na fitko ,si řikam ,to nic neni ,tak jsem si tam pěkně cvičila ,holky pak jsem si týden nemohla ani sednout na prkýnko od hajzlu co to bylo za bolest 😀 😀 😀 😝 kolo taky budu muset letos zařadit mezi aktivity ..jestli už mi ho někdo nečornul ,už jsem ho dlouho neviděla 😀 😝

lenkacar
26. dub 2010

tak snídam a čekam až dopere pračka a pomažu do práce ,mám ranní ,tak odpolko pojedem na chatu něco porobit ..

kinguse
26. dub 2010

ahoj holky,teda vy jste se rozepsaly 😉 Víkend byl fajn, jen rychle utekl. Jsem psychicky zdeptaná z šéfky, měla mi dát do pátku vědět,jestli mě pustí a ještě teď nevím,jestli mi přistoupí na dohodu k 30.4. nebo ne...fakt super. A ještě mi naspala,že ať si uvědomím,že jsem stále jejich zaměstnanec a mám nějaké povinnosti a že výpovědní lhůta je 2měsíce a že se rozhodně nebudou přizpůsobovat tomu,že nějaký můj nový zaměstnavatel chce vědět, zda budu moci nastoupit 😠 ....a to jsem ten rok,co jsem tam pracovala byla jedna z nejlepších obchoďaček a teď se ke mě takhle chovaj..musím si vylít srdíčko 😖 Každopádně do nový práce nastoupím, ve čt musím do Prahy. Jdu pověsit prádlo..papa

lenkacar
26. dub 2010

kingus to jsou kyselý hrozny ,právě proto že jsi byla dobrá je sere ,že o tebe přijdou to je jasný i mě 😀 😀 😀 😀 ,já tohle řešila jednou a mělo to stejný průběh jak u tebbe ,ale nakonec jsem to vzdala a zůstala tam další 2roky ,ale to co mi dával sežrat každou chvíli bych nikomu nepřála 😝

kinguse
26. dub 2010

já si nedokážu představit, že bych tam pod takovýmhle tlakem zůstala aspoň o den dýl 😝 ..by mě asi brzo odvezli na psychiatrii 😕 Ach jo, že jsou některý lidi tak zlý...já si furt nějak dělám naivní iluze o lidech..jdu žehlit 😠 Dobrou

lalina846021
26. dub 2010

Ahojky!
Kinguš to je hrozný.................lenča má pravdu,protože přijdou o dobrýho zaměstnance tak ti dělají problémy 😠 😠 tak držím pěstičky aby dostali rozum a dali ti to dohodou,jinak by jsi ten tlak nevydržela
pa a dobrou

lenkacar
27. dub 2010

kingus pokud bude problém tak bych šla marodit ,oni na tebe nemůžou a tamta práce na tebe snad počká ,pokud tě tak moc chtějí,na dohodu nikde moc pouštět nechtějí 😔

jara
27. dub 2010

čau kočky, tak jsem byla dnes u své obvodní, předala papíry k předoper. vyšetření a prý mám přijít zítra s močí, na lačno vysajou krev a ve čtvrtek na konzultaci a pro lejstra. Myslela jsem, že budu muset obíhat různá oddělení v nemocnici a ono ne!
Jak u vás holky probíhalo předoperační vyšetření??

lenkacar
27. dub 2010

předoperační probíhalo tak ,že jsem si sedla ,nabrala krev a zeptala se mě jestli mi něco je a já že ne a tak to napsala a poprdeli jeli..poslechla mi srdce to zas jo..a to předoperační mi vydrželo další celý rok na 3zákroky 😝

jara
27. dub 2010

Koukám, že se s tebou obvodní nepárala. Asi měla hodně pacientů v čekárně a chvátala... 😝 A brala ti krev alespoň nalačno? A moč si dávat nemusela??

lenkacar
27. dub 2010

myslim ,že ani nalačno to nebylo ..a moč nebyla ,měla jsem menses 😝

kinguse
27. dub 2010

čus holky,tak další den za mnou a stále nevím,na čem jsem ☹ Zítra jestli se šéfka neozve,tak jí budu muset zavolat a nějak se domluvit. Jsem z toho fakt dost rozhozená. Jsem na tom tak bídne,že už i manžel mi vzal žehličku z ruky a pomáhá mi..je zlatej!!! Tak dobrou

lenkacar
28. dub 2010

kingus ono to nějak dopadne a pak si oddechneš až to bude za tebou ..hlavně aby nějak aktivista nebonznul že se snažíš o mimi

jara
28. dub 2010

Ahoj holky, tak jsem raději zavolala do Artu a Gonal prý neodstříkávat, že prý je to tak malá dávka, že kdyby se dostala do těla, tak to nikomu neublíží. Naopak by pak ta dávka na konci mohla chybět...Takže tak. Je tam strašně milá sestřička. No, oni jsou tam všichni hrozně milí. Jo, Jihočeši, nedám na ně dopustit. V Praze by se s námi nepárali a takový servis bychom určitě neměly.
Kingus, ty nervy Ti nezávidím. Ono je to záhul na psychiku, přechod z jedný práce do druhý, když Ti dělaj problémy. Jako že je to skoro vždy. Alespoň já mám takové zkušenosti. Pro mě to byly vždycky muka. Ale většinou ten přechod stál za to!!! 😉
Jinak u mě v práci samozřejmě nikdo nic netuší. Jen mi přijde blbý, kdybych šla na neschopenku po ET, že bych jim to řekla ze dne na den. Jak jste tohle holky řešily?? Vědí zaměstnavatelé nebo kolegové, co podstupujete? Lali, jak je to u Tebe? Vědí to v práci nebo se řídíš heslem zatloukat, zatloukat, zatloukat..??

jaru30
28. dub 2010

Ahojk,y
Jara, tak vidíš, že neodstříkávat 😉 Taky jsem z Artu nadšená, skvělej přístup!
Já to v práci řekla na rovinu, že jdu na umělko, ať si za mě najdou náhradu. Oznámila jsem jim to celej měsíc dopředu a to jen proto, že vím, že sehnat zprávařku není tak lehké. Když jsem pak začínala se stimulkou, tak jsem ten termín odchodu upřesnila a pak hned po odběru vajíček zůstala doma. V práci to bylo v poho.....a i kdyby nebylo, tak je mi to fuk. Já musela bejt na živnosťák, takže mi mohli všichni políbit.... 😉

Kingus, držím palce, ať se s šéfkou domluvíš!!! S některýma lidma je fakt těžký pořízení 😠 bohužel.....

allisska
28. dub 2010

Ahoj holky,
Kingus držím pěsti, aby šéfka dostala rozum a nedělala ti problémy. Jinak práci farmaceut. reprezentantky ti tiše závidím.
Jara, já jsem v práci zatloukala, nevěděly to ani kolegyně. Na odběr jsem si brala dovolenou, pak jsem šla asi na 2 dny do práce a na ET + asi 3 dny po jsem si brala další dovču. Máme tady hroznej kolektiv, ještě ke všemu na malým městě, takže se hned všechno rozkřikne, tak jsem to radši s nikým nerozebírala. 😉

jara
28. dub 2010

Holky a kolikátý DC se jde na odběr vajíček a kolikátý DC je ET???