• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

ART České Budějovice

27. ledna 2016 
já to zatim nijak nehrotim,když se neví co bude a nebudu se rouhat ,ale raději bych taky jedno to je jasné ,mám vyhřezlou plotýnku ,byl by to nápor na záda jak bejk.. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
5. pro 2010 v 18:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenkacar tak hlavně odpočívejte a držte se :slight_smile:
5. pro 2010 v 18:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
před hodkou jsem vyprovodila šéfku,bylo to docela hustý .. :angry:
5. pro 2010 v 19:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenkacar vůbec ti to nezávidím,takovéhle šéfy,hlavně si ztoho nic nedělej :wink:
5. pro 2010 v 19:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
já jí řekla ,že na ně seru ,že jí má zajímat jen ,že jsem těhu a že nepřijdu a kde jsem k tomu přišla do toho ,že jim nic neni .. :rolling_eyes: že nechápu proč to někde zjištuje a proč ona mě tady vyšetřuje jestli lžu nebo ne ..že já se taky o nikoho nestaram at udělaj to samý ,že si maj zamést před svým prahem ..ti řikam ,hustý..
5. pro 2010 v 19:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenkacar to by mě zajímalo, o co tvojí šéfce jde :frowning2: Jenom je divný, jak se to k ní mohlo dostat :angry: :grinning:
5. pro 2010 ve 21:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenkacar Už jsem tu Leni, no nekecej, docela mi spadla brada, když jsem si to přečetla :grinning: . Ale přesto moooooc gratuluji a přeji, aby bylo vše v pořádku. Je fakt, že se může stát ještě cokoliv.
Tak to jsem zvědavá na sebe, jdu někam najít tabulku hcg, jaké je tam rozpětí. Jsem malinko nervní :sweat_smile: .
Ze šéfky si nic nedělej, teď budeš mít stejně jiné starosti :dizzy_face: .
6. pro 2010 v 07:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenkacar kdy jsi si dělala první těhu test? A od kdy byl pozitivní? :sweat_smile: , trošku tady pátrám :grinning: .
6. pro 2010 v 07:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
8den byl negativní a 11den slabounce pozit. kdy jdeš do artu?
6. pro 2010 v 08:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenkacar takže něco jako já, já jsem ho měla slabounce pozitivní 10 den :confused: . Do Artu jdu až v pátek v 8:30.
6. pro 2010 v 09:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
dneska jsem byla na gyndě a řekla mi ,že mi doporučení na screening nedá ,at mi ho daj v artu a že si zaplatim 2000,-na přání a že jsem nějaká zběhlá ,že o tom vim ,ale že to stejně neni 100% tak proč to jako chci,že stejně půjdu na plodovku :angry:
6. pro 2010 ve 12:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky pošlete mi číslo na ten screeing k čutkovi .. :wink: no jestli mě to daj zaplatit tak jsou teda sprostý :angry:
6. pro 2010 ve 12:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky Leni, u dvojčat je NT indikací, takže na Tobě chce doktorka ušetřit. Jinak jako samoplátce neplatíš 2000 ale 1000kč. Odhalení vad 95% bez rizika.

Změření NT sonografistou v akreditovaném centru I. trim. (13. týden)

1.
Vyšetření šíjového projasnění (NT) v našem akreditovaném centru u FMF Londýn je možné provést na vlastní žádost pacientky – za přímou úhradu za 1000 Kč (výkon není hrazen ze zdravotního pojištění). V případě zvýšené hodnoty šíjového projasnění (NT) je možné vypočítat riziko na Downův syndrom již v I. trimestru (13. týden), v případě velmi vysokého rizika je možné vyšetřit chromozomy z placenty (choriová biopsie – CVS) na přítomnost Downova syndromu již v I. trimestru. U všech ostatních pacientek (tedy u všech žen, které nemají proveden odběr vzorku z placenty v I. trimestru) doporučujeme doplnit odběr AFP, HCG, uE3 (triple test) od týdne těhotenství 14+0 u svého gynekologa – tedy provést kompletní integrovaný test !!!
Změření šíjového projasnění (NT) zvyšuje záchytnost Downova syndromu na 95% (kompletní integrovaný test včetně NT). Biochemický integrovaný test bez NT má záchytnost 90%.
Integrovaný test má nejvyšší záchytnost Downova syndromu, vyšší než samotný test v I. trimestru. Navíc obsahuje též AFP, tedy vyhledává i rozštěpy páteře a břišní stěny.
2.
Vyšetření šíjového projasnění (NT) je hrazené ze zdravotního pojištění ( pro pacientku zdarma) v případě vyšetření z lékařské indikace (pacientka má žádanku od svého lékaře): nízký PaPP-A (snížená hodnota v krvi pacientky ukazující na možný problém u plodu), v případě užívání léků v I. trimestru těhotenství pacientkou, dvojčata, vrozené vady v rodině, jakékoli podezření lékaře na patologii v těhotenství.

Email: info@clg.cz
Telefon: 387 204 618
Mobil: 728 243 812
6. pro 2010 ve 13:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
provence myslíš ,že v car tohle doporučení můžou napsat?
6. pro 2010 ve 14:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@provence děkujeme za objasnění NT, zrovna jsem si říkala, kdy se na to chodí :slight_smile: Takže pokud nemám nějakou indikaci, tak se můžu objednat k Čutkovi i sama jako samoplátce?
6. pro 2010 ve 14:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
mě řekla ,že je to naprosto zbytečný ,,že je to obyčejnej utz .. :angry:
6. pro 2010 ve 14:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
kdyby 1000,-tak já tam pojedu :angry:
6. pro 2010 ve 14:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenkacar já bych taky na to šla, ale ještě jsem nebyla ani u svého gynekologa. Ono vlastně ještě není proč :slight_smile: Když něco zjistíš, tak dej vědět, jak to teda je, jestli to musí napsat gynekolog nebo můžou i v Artu.
A jak ti je? Máš nějaké příznaky mimo toho, že ti je špatně?
6. pro 2010 ve 14:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@renig ne nic mi neni ..akorát je mi pohodlnější spát na zádech ,nemačkat břicho
6. pro 2010 v 15:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni, myslím, že to mohou napsat i v ARTu. Tohle mě štve, doktoři mají prostředky jak včas detekovat v v a vykašlou se na to. Normální ultrazvuk to rozhodně není. Lékař, který to vyšetření provádí musí mít specializazaci a i přístroj má mnohem větší rozlišení. Samozdřejmě pokud nedostaneš doporučení, zavolej si do genetického centra a můžeš se objednat.
6. pro 2010 v 16:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky devčata, jdu se na vás po pár dnech podívat.
Leni gratuluji k srdíčkům a aťje vše v pořádku.
Dnes jsem byla v ARTU na kontrole. Ket mi tento cyklus nechtějí udělat. Chtěla jsem co nejdřív,asi to bude až příští rok.Michálek říkal že po IVF jsou hladiny hormonů nestabilní, bývá nízká sliznice a neproběhne ovulace. Při MS začnu brát léky a 14dc jdu na kontrolu sliznice a pak KET.
6. pro 2010 v 18:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ira13 no mě teda řikal něco jinýho :confused:
6. pro 2010 v 18:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenkacar Co ti říkal ?
6. pro 2010 v 18:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, no já tam zítra budu volat, už jsem TO dostala,a chci KET taky tenhle měsíc. U mě se ovu řešit nemusí, vzhledem k tomu,že žádnou nemám,a na sliznici daj zas estrofem,tak nevidím problém.No,ale uvidíme. Já si spíš myslím,že toho maj moc,proto něco oddalujou na leden :confounded:
@lenkacar ..já myslím,že by ti doporučení na tu genetiku měli napsat a i kdyby náhodou ne,tak ta tisícovka za to i tak stojí!!! Já byla u prvního těhu u Čutky na UZV až ve 21.tt a bylo to něco nádhernýho!! Ale to už jsem měla všechny testy na VV hotový a v pořádku.
6. pro 2010 v 18:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
že to chce po 1ms a podle sliznice ,ale je dobré brzy ,že je ještě hladina hormonů v těle
6. pro 2010 v 19:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kinguse to je možné že toho mají moc. Já jsem doktorovi navrhovala, že bych nevysazovala léky a můžou udělat ket hned když je sliznice krásně narostlá. Tu pauzu také nechápu stejně při MS začnu zase brát estrofem.
6. pro 2010 v 19:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
mě to taky napadlo ,že toho maj dost a chtěj mít klidnější vánoce
6. pro 2010 ve 20:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ira13 já si taky myslím,že mi to neprojde. Ale zkusím to. Myslím,že lékařsky tomu nic nebrání,jen čas a to že nestíhaj..podle mě v tom asi nic jinýho není!
6. pro 2010 ve 20:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenkacar ty jsi měla ket bez hormonů? U mě chtěl ms. Dnes jsem měla kontrolu. Při další ms začnu brát estrofem. 14dc mě chce vidět a pak ket
6. pro 2010 ve 20:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kinguse Uvidíme jestli ti to projde. Pokud chtějí mít volné svátky tak ať doufají že nedostanu ms dřív .To by tam museli na Silvestra.

6. pro 2010 ve 21:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek