ART České Budějovice

tinpet
5. čer 2009

Ahojky, po dobmluvě s Lenkou zakládám nové téma o ARTu, které by mělo být opravdu o ARTu. Prosím admi, ať nezamyká, chceme si tu vyměňovat zkušenosti se snažením. Takže i když je samozřejmě vítán každý, jde nám o to říci si o svých zkušenostech a povzbudit se. Nikoli tedy urážet, hádat a podobně 😀 tak šup sem, snažilky

katerinakrizova
9. říj 2015

Dekujeme moc a hlavne at mate vse v poradku a hlavne zdrave miminko..))

eeen
10. říj 2015

@katerinakrizova Děkujeme 🙂

brundik2002
14. říj 2015

@eeen mam prosbu za jak dlouho vás objednali na první schůzku a jak to vse probíha Děkuji předem za informaci. Držím pěstičky aby bylo srdicko

eeen
14. říj 2015

@brundik2002 Na první schůzku asi do měsíce, ale už si to moc nepamatuju. Pak odběry krve,spg,poslali nás na genetiku, kde jsou teda dlouhe čekací lhůty,jak na vyšetření, tak na vysledky. Já si ještě vyžádala imunologii.Pak jsme čekali na vysledky a mezitím alespoň iui,chtěla jsem jít třikrát, ale nakonec byla jen jednou. Jednou měli v době ovu dovolenou a podruhé jsme špatne odhadli ovu.A pak dle výsledků ivf a to šlo celkem rychle,hned jak jsme tam šli s výsledkami,tak jsem byla akorát před ms,takže hned ten cyklus jsem začla stimulovat .

ni_ki
14. říj 2015

@brundik2002 ......my to měli velmi podobné, první schůzka byla myslím i za 14dní od objednání, pohovor, hned nám odebrali krev na hormony, imunologii,štítná žláza, pohl. nemoci a atd a manželovi hned ten den udělali spermiogram (takže doporučuji automaticky 3 dny bez sexu), pokud doktor tuší, že by mohlo dojít k ivf, tak hned vás i pošle na genetiku, tam je ale objednací lhůta cca 1 měsíc a 1 měsíc se čeká na výsledky, takže to je na tom to nejdelší, v době čekání před ivf jsme vyzkoušeli 2x iui (inseminaci), ale bez úspěchu, bez genetiky vás ale stejně na ivf nepustí, takže to stojí za to zkusit, alespoň máme další kontrolní spermiogramy, doktor kontroloval na utz ovulaci a růst folikulů, viděl jak reaguji na pomocné hormony, nelituji.

brundik2002
15. říj 2015

@eeen
@ni_ki Děkuji moc ještě jsem se chtěla zeptat kam vás poslali na imunologii a co tam zjišťovali. Chtěla bych to také kvůli lepku. My máme genetiku z minulého roku z června byli jsme tam kvůli druhého revizi tak možná by jsme znova nemuseli co?

eeen
15. říj 2015

@brundik2002 imunologie Plzeň, je to reprodukční imunologie, takže lepek tam nezjistuji.., imunata proti spermiim,proti zárodku...Myslím, že ta genetika bude stačit, ale nevím.

ni_ki
15. říj 2015

tak na týhle imunologii jsme nebyli, tak to byla asi jen nějaká imunita v rámci krevního testu, genetika musí být udělána od obou partnerů a podle mě je jedno, kdy byla dělaná, v těch genech to prostě je a nebo neni, je to na leidna, nějaký trombofilní mutace a u partnera ještě gen ovlivňující tvorbu spermii, vem si výsledky na první schůzku a tam ti řeknou hned, jestli jim ta tvoje stačí

ni_ki
15. říj 2015

@eeen .....a jak jste dopadli po ivf? co jsem tu četla, tak zatím asi dobře a čekáte dál

eeen
15. říj 2015

@ni_ki jsme ve fázi čekání na srdicko 🙂

ni_ki
15. led 2016

Ahoj/dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli je tu někdo, kdo aktuálně (nebo v nedávné době) chodí do Artu v ČB a jak jste tam spokojený s vyšetřeními, informovaností, zákroky? My už tam chodíme přes půl roku a už několikrát nás nemile překvapili tím, že nás o některých věcech vůbec neinformují předem.

petula91
15. led 2016

@ni_ki Ahojky, musíš hodně číst na internetu a informovat a pídit se sama. Je pravda, že kdo se neptá nic se nedozví 🙂 Já si třeba u 2. IVF prostě budu stát na PK, protože poprvé mi jí neudělali a šance s několika buněčnými embryi na těhotenství je malá. ☹

ni_ki
15. led 2016

@petula91 jenže na stránkách Artu toho moc (spíš nic) nenajdeš a jelikož jsme podstoupili 1.IVF, tak jsme pořádně nevěděli, co nás všechno čeká, na co se všechno ptát a atd. Spíš mám ale problém s tím, že máme pocit, že doktor moc nekomunikuje s embryologickou laboratoří a naopak, jak nám pak můžou dobře pomoct?! Taky jsem měla 3-denní embryo, ET nevyšel a pak ani KET dvou embryí, o kterých jsme opět nevěděli, že je mrazí pouze po dvou, to jsem se dozvěděla náhodou v den transferu, takže buď vložit obě nebo jedno zničit. Takže mi rozhodně uvažujeme o přestupu jinam i za cenu dojíždění dál.

petula91
15. led 2016

@ni_ki Myslim tim pročítat diskuze na internetu.. at už tady, nebo na emiminu..pak má člověk větší přehled a ví na co se ptát. 3 denní embryo dle Heliosu v Brně kam jsem psala vůbec nepatří ještě do dělohy. Takže jedině si taky trvat na prodloužené kultivaci.

ni_ki
15. led 2016

@petula91 .....do Heliosu jsem psala taky, napsali mi to samé, zavádí pouze 5 denní, jenže mi i napsali, že záleží na kvalitě embryologické laboratoře a před OPU dělají daleko více kontrol než jednu a ty hormony by takhle bez kontrol nenasadili, že pak můžou být nekvalitní a nezralá vajíčka, nám zbyly 2 embrya a řekla jsem si, že teď už to stejně nezachrání. Nechci tady Art vyloženě pomlouvat, nikdo neví, proč se nám nezadařilo, eeen se chytlo i 3-denní, ale když ti doktor a embryolog řekne, že jim stejně do toho 5(6) dne většinou žádné nepřežije a nestojí si tím podle mě za svou kvalitou laboratoře, tak bude asi někde chyba.

kacka98
18. led 2016

ahoj.zeptám se Vás zkušenějších.8.1.2016 jsem podstoupila inseminaci v ARTU.asi jsem nedočkává,ale nemáte někdo zkušenost a nebo nevíte kdy,po jaké době si mám udělat test?chci zítra,ale neví jestli není brzo.jestli třeba tak 3 dny počkat.

ni_ki
18. led 2016

@kacka98 ....vždy mi říkali 14. den po ET, to už by měla být jistota

kacka98
18. led 2016

děkuji za odpověd.tak snad vydržím čekat a nepřekvapí mne menstruace.snad ne,ale kdyžtak když se to nepovede tak ještě nemusíme zoufat

ni_ki
18. led 2016

@kacka98 .... inseminaci moc šancí nedávej, říká se 10-15%, ale neznám nikoho, komu by se zadařilo, i když nějaké malé procento se určitě najde, doktor nám tehdy říkal, je to jen takový lepší sex 🙂

kacka98
20. led 2016

holky,nemáte ještě některá zkušenost s inseminací?ještě čekám,stále jsem menstruaci nedostala.takže zatím ok,ale nějaké info jestli se zadařilo na poprvé,nebo ne,jestli někdo nemáte

kacka98
27. led 2016

holky,neberete některá kyselinu listovou,nebo kontryhylový čaj?má to na něco vliv?

barunice
20. led 2022

Ahoj, holky nevíte prosím zda dělají reprodukční imunologii někde v Českých Buděhovicích?
Děkuji