ART České Budějovice

tinpet
5. čer 2009

Ahojky, po dobmluvě s Lenkou zakládám nové téma o ARTu, které by mělo být opravdu o ARTu. Prosím admi, ať nezamyká, chceme si tu vyměňovat zkušenosti se snažením. Takže i když je samozřejmě vítán každý, jde nám o to říci si o svých zkušenostech a povzbudit se. Nikoli tedy urážet, hádat a podobně 😀 tak šup sem, snažilky

frufrunka
8. únor 2014

@bebecinka Teď jsem narazila na poměrně nové příspěvky - viz to, co jsem radila mischuli, také si přečti, jak se tam na mě vyřádili, jestli jste ještě nerozjeli IVF, tak určitě utíkejte jinam!

gabca84
11. bře 2014

@allisska ahoj kde je Iscaru

gabca84
11. bře 2014

@frufrunka ahoj a místo artu je ještě ten pronatal na ten taky moc nectu dobře věci ja byla v artu na iui 2x nevyslo to a hned mi řekl ze me bude radit do ivf ale nemam na to :( manzel ma jen min spermii ale ja si mylsim ze když rikal ze 10 milionu nejni zas tak hrozne.

petruska_novaku
12. bře 2014

Ahoj holky, napíši Vám i svojí zkušenost. Před 4 měsíci jsem tu hledala informace...
Do Artu jsem se objednala sama, protože jsem měla MS jednou za 3-4 měsíce po vyvolávačce a moje doktorka to nechtěla řešit, prý je čas - já byla, ale jiného názoru. Tak jsem zavolala do Artu a objednala se. Tak skvělý přístup, ochotu a milý personál už jsem dlouho neviděla. Vše vysvětlili, nastínili směr, kterým bychom se měli ubírat. A po 3 měsících, po prvním IUI jsem těhotná.

Znám z Artu asi 10 holek, až na jednu všem dříve, či později pomohli k vytouženému miminku. Takže já vřele doporučuji. Také Vám tam pomohou 🙂

gabca84
18. bře 2014

@petruska_novaku ahoj ja si také nemuzu na art stěžovat je 2 x iui nevyslo ted chci skusit znova a doufam ze se povede jinak gratuluji ze se zadarilo k miminku

petruska_novaku
18. bře 2014

@gabca84 děkuji za gratulaci, ale je zatím předčasná. je to teprve 6tt a nemusí to dopadnout...ale doufáme, že bude vše ok. také přeji aby se zadařilo. já na IUI ani nechtěla, ale MUDr.Michálek mě ukecal, abych to zkusila, že je větší pravděpodobnost úspěchu a byla jsem víc než překvapená, že se povedlo... Taky se povede, chce to jen trpělivost... 🙂

gabca84
3. dub 2014

@petruska_novaku ahoj tak ja jsem do artu objednana na další mesic hned jak to dostanu tak mam zavolat mam clostil ted mam sice 18 mm v 8 dc ale ja to necham na další mesic cekaji me 3x iui za sebou tak doufam ze aspoň jedno se povede jinak při ivf a to by me ta levnejsi varianta stala i s narkózou 4000 tis

whirpie
16. dub 2014

Ahojky holčiny, chci se zeptat, nechystá se některá z Vás do ARTu? My jsme objednaný na 30.4, na první konzultaci, nevíte, jaká je úspěšnost IUI? Manžel má horší pohyblivost spermií, někde jsem četla, že právě IUI při tomhle nedoporučujou...Díky za odpověd🙂 😉

pampeliskae
3. kvě 2014

@whirpie Ahoj byli jsme také objedaní 30.4., ale bohužel jsem onemocněla, tak jsem to musela zrušit. A jaké jsi měla první dojmy, teda jestli se můžu zeptat.....já tak trochu stále váhám zda nezkusit jiné centrum....děkuji za odpověď Eliška

gabca84
26. srp 2014

Aholky je tu nektera která podstoupila minimalni stimulaci v artu na ivf dostala jsme Elonva 150 a ograluzran

kacka98
7. zář 2015

ahoj.Dnes mi doktorka dala doporučení do ARTU.asi se zeptám hloupě,ale nevíte někdo cenu,nějak se už neorientuji.Prý by jsme měli jít na pohovor a pak na inseminaci.Díky

eeen
7. zář 2015

@kacka98 inseminace je v artu zadarmo... 🙂

kacka98
8. zář 2015

moc děkuji.to víte,informací je hodně a proto tento dotaz.díky moc

ni_ki
13. zář 2015

Ahoj holky, taky chodíme do Artu. Máme za sebou 2iui neúspěšně a cca za měsíc nás čeká ivf. Těším se, že už nám snad konečně pomůžou k vytouženému miminku. Jinak jsem s Artem prozatím moc spokojená...doposud jsme nezaplatili téměř ani korunu, bezproblémové parkování hned u centra, výborný doktor Mudr. Michálek, se kterým se vždy o všem radíme a nic nám vyloženě nevnucuje a velmi příjemné sestřičky.

ni_ki
13. zář 2015

@kacka98 jestli půjdete na inseminaci nebo na ivf rozhodne doktor na základě výsledků hormonů, spermiogramu a dalších vyšetření, záleží na tom, kde bude váš problém, inseminace se neplatí, jen se doplací pár korun za léky při stimulaci, ivf už půjde do tisíců kč

brundik2002
14. zář 2015

ahoj holky nebo paní, chci se zeptat, jaký je váš názor na art v českých budějovicích. děkuji moc za radu

ni_ki
14. zář 2015

@brundik2002 ....prozatím naprostá spokojenost, původně jsem měla vybraný Pronatal v CB, protože jsem o Artu četla dost negativních komentářů, ale potom jsem se sešla se známou, která má z Artu 2 děti a hrozně se těm komentářům divila, sama Art moc doporučila z vlastní zkušenosti a zkušenosti zase jejích známých. Tak jsem nakonec dala na ní a také rozhodlo to, že Pronatal spolupracuje pouze s VZP a Art se všemi pojišťovnami. Rozhodnutí nelituji, není pravda, že chtěj jen vydělávat na ivf, doktor nám nic nevnucuje, naopak předem poradí a je to vždy na dohodě obou stran, výborný přístup lékaře i sester, naprosto bezproblémové parkování přímo u centra, no co dál říct, zatím opravdu obrovská spokojenost

brundik2002
15. zář 2015

@ni_ki děkuji za radu, jí právě mám jinou pojišťovnu, tak bych kvůli Pronatalu musela změnit, mám to nejblíž do Budějovic, tak by to bylo dobré, a můj gyndař s Artem spolupracuje, tak pokud to bude nutné tak bych chtěla tam, jen jsem právě četla ty komentáře. Je super že jsi spokojená a přeji ať se co nejdříve zadaří.

eeen
15. zář 2015

@brundik2002 já jsem zatím také spokojena...všichni jsou tam moc příjemný a není pravda, že tlačí rovnou do ivf,teda u nás to tak určitě nebylo.Teda u nás ani jina šance nebyla,takže teď čekám na vysledky prvního ivf,tak snad se zadarilo 🙂.

eeen
15. zář 2015

@gabca84 ahoj,koukám, že se prvni ivf povedlo. Měla jsem teď stejnou stimulaci a teď čekám na vysledky.Muzu se zeptat, kolik jste meli vajíček, kolik se jich oplodnilo a jestli jste měli prodlouženou kultivaci? Děkuji.

ni_ki
15. zář 2015

@eeen ....dej vědět, jak jste dopadli, nás čeká 1. ivf v artu příští měsíc, máme za sebou 2 neúspěšné iui, co jsem kde četla, tak tu prodlouženou kultivaci dost doporučují, tak nevím, jestli pak na ní netrvat

eeen
15. zář 2015

@ni_ki Jj já si taky myslela, že na ni budu trvat. Meli jsme 12 vajíček, oplodnilo se 9,tak jsem kvůli tomu měla ještě v den et volat a oni zbyli jen 3, tak mi PK vymluvila.Nakonec jsem dala na jejich radu, tak uvidíme.

ni_ki
15. zář 2015

@eeen musíme věřit a držím palečky, i já věřím, že už nám ivf konečně pomůže a těším se na něj, to věčné čekání a nezdary jsou dlouhé. byla jsi (nevadí, že tykám?) při stimulaci na neschopence a nyní? já myslela, že prodloužená kultivace nezáleží na počtu embrií, ale dokáže vyloučit ještě případný nezdar při dalším vývoji

eeen
15. zář 2015

@ni_ki nee nebyla,ale dělám v kanceláři, takže nic namahaveho.No mělo by dojít k vybráni nejlepšího embrya a máš pravdu, i by asi mělo vyloučit další rozpad při vývoji. My jsme to nechali na embryolozce,tak snad ví, co dela...

ni_ki
15. zář 2015

@eeen také dělám v kanceláři, tak uvidíme, jak se budu cítit....jj, člověk pořádně neví a nezbývá než věřit lékařům

petula91
1. říj 2015

Ahoj holky 🙂
V sobotu mě čeká ET 3. denního embrya.. nejdete někdo taky?

katerinakrizova
9. říj 2015

Dobry den,
rada se s Vami podelim o zkusenost co se tyka Artu.My jsme Art navstevovali asi 1,5 roku a veliky zklamani.A prineslo nam to zbytecny potrat a jen same lzi ze strany Artu.Nemam tady v Budejovicich dobre zkusenosti.

eeen
9. říj 2015

@katerinakrizova Prosím,mohla bys byt víc konkrétní. Asi se o tom špatne mluvi,ale co za lži a proč oni mohli za potrat?Děkuji za info.

katerinakrizova
9. říj 2015

Zacali jsme resit umele oplodneni a prvni co tam s Tebou delaji,ze te poslou na gen.testy.Testy unas dopadli nasledovne ja v poradku a manzel 3 chromozomy 2,3,16 navic je balancovana tranclokace.Co zpusobuje 90 % potratovost v mem pripade a musi se to resit pouze pres IVF a ted uz vime co vsechno znamena,ale bohuzel v Artu nam tyto informace nepodali a rekli na,ze zacneme inseminaci a tak jsme zkouseli 2 inseminace a u druhe se mi podarilo otehotnet.Meli jsme z toho s manzelem ohromnou radost a sli jsme na ultrazvuk do Artu a pan dr.Michalek mi suse oznamil neslysim srdecni ozvy tak musite okamzite na potrat,bez toho,aby nam neco vysvetlil.Dokazes si predstavit jak jsme se citili.V te dobe tam byl jeste pan dr.Spicka tak jsme se s nim domluvili na schuzce a vse nam vysvetlil a rekl,ze s nejvetsi pravdepodnosti bylo vse spatne kvuli manzelovo genetice.Tak jsem musela jit na potrat coz byl opravdovy masakr pro oba.A z toho duvodu jsme zacali resit jine zarizeni.Zkouseli jsme Pronatal Repro a ti nas z duvodu geneticke vady neprijali a domluvili nam rovnou termin v Gennetu v Praze,kde se na geneticke vady specializuji.A pan doktor z Pronatalu nam rekl,ze si nedovoli nas prijmout z duvodu velkeho rizika potratu a vseho okolo a ze by z nas tahali pouze penize.A umi odranit pouze genetickou vadu s 2 chromozomy.A pry to ma kazdy 10 obcan Ceske republiky a nemusi o to vubec vedet a ty 3 chromozomy co ma muj manzel,ze jich je fakt malo.Takze asi tak.

eeen
9. říj 2015

@katerinakrizova Děkuji za informace. My máme naštěstí genetiku v pořádku. Zrovna jsem ve fázi čekání na srdicko,tak snad za 14 dni bude.Drzim pesti,ať vam jinde pomohou.