ART České Budějovice

tinpet
5. čer 2009

Ahojky, po dobmluvě s Lenkou zakládám nové téma o ARTu, které by mělo být opravdu o ARTu. Prosím admi, ať nezamyká, chceme si tu vyměňovat zkušenosti se snažením. Takže i když je samozřejmě vítán každý, jde nám o to říci si o svých zkušenostech a povzbudit se. Nikoli tedy urážet, hádat a podobně 😀 tak šup sem, snažilky

barabasek
11. říj 2009

leni kdy jdete na to imuno? po něm budeš vědět víc a třeba místo práce budeš vybírat kočár 😉

marcelkap
12. říj 2009

Přeju pěkné pondělí všem. Tak máme kousek "práce" zase za sebou 🙂 Teď ráno jsem byla na odběru krve na hormonální profil a manžel byl na spermiogramu. Objednaný jsme na pondělí 26.10., tak to už uteče, protože příští týden mám dovču. Začínám se do toho Artu těšit co se bude dít a začínám tam chodit ráda 🙂

jaru30
12. říj 2009

Ahooooj Marcelko 😀 ten pocit znám. Člověk má radost, že se konečně něco děje, že se to pohlo 😵 Tak držím pěsti, třeba budeme jednou vozit spolu 😉

marcelkap
12. říj 2009

No jo, přesně tak, mám radost, že už se něco děje a dělám si takový naděje, že třeba budeme mít dáreček pod stromeček.
Manžel pojede po práci do Artu ještě jednou - zeptat se na výsledky, protože nechceme čekat a mít překvapení až toho 26.10. Ráno nechtěl čekat hodinu, musel zpátky do práce, tak proto tam pojede napodruhý 🙂 To jsem na to zvědavá jestli to bude lepší nebo horší než minule.
Jaru a jak je tobě? Začalo už ti být špatně, nebo nějaký jiný příznaky?

jaru30
12. říj 2009

To je jasný, musíš tomu věřit!!! 🙂 Přítel měl poprvé spermiogram lehce podprůměrnej a když šel podruhé, tentokrát už do sanatoria, tak prý dopadl mizerně a z plánované IUI byla nakonec ICSI 😅 Kamarádka mi říkala, že takové rapidní zhoršení je podezřelé, prý si asi doktoři chtějí vydělat... No nevím, neřeším to. Hlavně, že to pomohlo 😀
Cejtím se dobře, žádný nevolnosti...jen mě v noci bolí prsa, občas slabě píchne v podbřišku, na záchod lítám tak často, že už se potkávám ve dveřích a mám mlsnou. Hrozně se teď můžu utlouct (po několika letech) po bramborové kaši od Knorra. Tu bych mohla jíst každej den!!! 😀 a taky mi začaly děsně chutnat normální rohlíky. Doteď jsem jedla jen celozrnné. A naopak mi přestává chutnat moje nejmilejší pití a životabudič - kafíčko. Jsem několikaletej závislák, potřebovala jsem ho pít denně. Teď už na něj vůbec nemám chuť 😢 tak teď zkouším meltu. Když jsem ten pytlík otevřela, myslela jsem, že se pozvracím, smrdí jak krmivo pro rybičky. S mlíkem a cukrem se ale dá přežít 😀

jaru30
12. říj 2009

Kéž by Ti to vyšlo!!!!!! to by byl kráááásnej dárek pod stromeček 🙂 Jo a taky sháním někoho, kdo by se mnou vyrážel nakupovat miminkovský věci. Ve dvou se to lépe táhne...i ty tašky 😀 😀 😀

indigo
12. říj 2009

Ahoj holky!
Koukám Marcelka netrpělivá... 😀 ale to je normální, kdo by chtěl čekat, že? 😎
K tomu spermiogramu - to je blbost, že by doktoři kvůli vydělání zhoršili výsledky. To se mění ze dne na den a jednou může bejt ok, podruhý katastrofální, ovlivní to spousta faktorů, třeba jen stres má velkej vliv na spermie a když je člověk třeba pár dní ve stresu v práci, je to na spermoškách znát... 😝 k tomu (ne)vhodná strava, (ne)kouření atd.
my ho teda měli pokaždý katastrofální, ale teď naposled byl "krásně katastrofální"... 😀 😀 😎

jaru30
12. říj 2009

viď, mě taky přijde divný, že by to schválně zhoršovali, ale jak říkám, neřeším to...hlavně, že jsem v tom 🙂 Za mimi bych dala snad všechny prašule, co máme 🙂

indigo
12. říj 2009

😀 Já dala za mimi i prašule co nemáme... 😀 ale fakt to stojí za to. Ještě mě napadlo - možná není spermiogram jako spermiogram, někde třeba dělají "základní", jinde testujou spermošky na všechno možný, různý morfologický změny a tak, a i když třeba "někde" je ten spermiogram celkem v cajku, "jinde" může dopadnout katastrofálně. Ale to nevím jistě, jestli to takhle je... 😉

allisska
12. říj 2009

Holky,tak mám po kontrole.Při tom všem mi udělal Michalek aspoň trošku radost,protože jsme se domluvili,že rozjedeme ke konci listopadu další pokus a pak se budu těšit na Ježíška,aby nám nadělil ten nejkrásnější dáreček🙂

jaru30
12. říj 2009

Allissko, výborně!!!! tak to vypadá hned na 2 vánoční těhulky 😵 Lepší dáreček nemůžete nadělit. Taky jsem si plánovala, jak všechny hrozně překvapíme, ale vzhledem k tomu, že všichni o umělku věděli a neustále se vyptávali "tak coo, už něco víte"? tak se překvapení nekonalo 😒

marcelkap
12. říj 2009

Holky, tak spermiogram dopad ještě líp než minule a manžel dostal výsledky i s komentářem od nějaký pani doktorky z laboratoře. Závěr je "lehká asthenozoospermie". Výsledek: rychlý progresivní 10%, pomalý progresivní 30%, neprogresivní 10%, imobilní 50%. morfologie-patologické formy 80%, koncentrace 160mil/ml, objem 2ml. Ta koncentrace je prý největší problém. V malým objemu je prý hodně těch spermií, takže ony se tam jakoby umačkávaj a zabíjej sami navzájem, protože nemaj dost místa - je jich tam hodně, ale jak se tam umačkaj, tak jich je pak málo rychlejch. Prej úplně bude stačit inseminace, že stačí ty spermie naředit, aby měli víc místa, tim pádem jich bude víc živejch a je to v cajku 😀

Jaru, tak až na ty pachy je to celkem v pohodě, co? A na nakupování miminkovskejch věciček se klidně dobrovolně hlásim. Já teda úplně nesnášim nakupování oblečení na sebe, ale pro miminka mě to moooc baví 🙂

alliska: Teď to čekání, co? To je vždycky nejhorší 🙂 Já to vidim u nás taky někdy na konec listopadu nebo začátek prosince, tak snad se nám ty vánoční dárečky povedou 🙂

jaru30
12. říj 2009

Marceeeel, tak to je supeeer!!!! 🙂 a kdy půjdete? už to víte?

jaru30
12. říj 2009

aha, už to vidím. Konec listopadu...Jsem slepá jak patrona 😀 😀 😀

jaru30
12. říj 2009

To jsem ráda. Tak až budeš těhulka, tak vyrazíme. Provětráme peněženky. Peníze jsou oběživo, tak musí "obíhat". Zadržování peněz by bylo trestné 😉 😉 😉 To bude prima!!! 😵

lenkacar
12. říj 2009

bar a ostatní ahoj ,bar jedem 26.10 až dojede manžel ze cvičení ,já pokračuji v dalších kurzech a ten první mi aspon něco dal ,ale tento lektor je hrůza a nic z toho nevim ..prostě si to odsedíme a on mele blbosti a celý den zabitý 🙄

renig
13. říj 2009

Ahoj holky, jsem také z Artu a ráda bych s k vám občas přidala 🙂 . Zrovna dnes jdu na transfer vajíček a mám z toho strach a zároveň se moc těším. Chtěla jsem se zeptat Jaru, kolik jsi si nechala zavézt vajíček? Všichni mě straší, ať si dám 2-3, ale co když se chytí všechny a já je pak budu muset zredukovat ☹ ?

jaru30
13. říj 2009

Ahoj Renig, chtěli mi zavést dvě a to poslední zbylé zničit, protože jedno embryo se prý nevyplatí zmrazovat. Ale já se nenechala "ukecat" a trvala jsem si na svém, jedno mimi a hotovo! 🙂 Zbylé dvě zamrazit.
Strašili mě, že si tím zbytečně snižuju šanci, ale já tak nějak tušila, že to vyjde. A kdyby náhodou ne, tak bych si příště ty dvě dala. Vždyť není všem pokusům konec....A vyšlo to 🙂 Hned napoprvé 🙂 Víš, já ještě dítě nemám a přiznám se, že mít třeba hned dvojčata - na to se necejtím. Nevím, jestli bych zvládala dát oběma tu péči jakou potřebují. Možná až jednou budu ostřílená mamina, tak už si na dvě troufnu 😉
A co se týká toho redukování...někde jsem četla, že to není dobře.....
Držím pěsti i Tobě 😵 😵 😵 A hlavně po ET odpočívej a buď v psychické pohodě! musíš věřit, že to vyjde 😀

marcelkap
13. říj 2009

Přeju dobrá ránko.
Ahoj Renig, přeju ti hodně štěstí dneska a určitě sem za náma někdy zajdi. Doufám, že brzo budeš psát, že už jsi těhulka 😉

renig
13. říj 2009

Holky děkuji vám. Zítra mám dovču, tak budu poctivě odpočívat a doufat 🙂 Za jak dlouho se dozvím jestli to vyšlo nebo ne? Někde jsem četla, že je to až 7 dní, než se to v moči nebo krvi objeví. 😝

jaru30
13. říj 2009

Jen zítra a pak zase do práce? není to málo? 🙂 Nám po ET říkali, že aspoň 2 dny ležet a ty další dny odpočívat, hlavně klid a žádnou námahu. A testovat se máme až za 14 dní. Jenže kdo to má vydržet!!! 😀
Už 4.den po ET mě svrběla ruka a test jsem si udělala. Pochopitelně nic.
9. den už tam byly // Ale až po limitu a byla hrozně světlá. No a od toho dne jsem se testovala každej den, stal se ze mě závislák 😀 Co tak čtu, tak většině holek se čárky ukázaly už dříve, než za 14 dní. Ale taky prý záleží na tom, kolik si dáš miminek. S dvojčátkama je hladina hCG vyšší, tudíž je to na testu vidět dřív....

jaru30
13. říj 2009

...takže některé měly slabě pozitivní test už třeba 5. nebo 6. den 🙂

renig
13. říj 2009

Michálek říkal, že stačí být tu středu doma, někdo prý není ani to 😉 Mám sedavé zaměstnání, takže žádnou námahu nemám. Tak uvidíme, já si přijdu celkem zdravá a taky tomu hodně věřím, tak snad to bude mít nějaký účinek 🙂 .
Ještě jsem chtěla vědět, jestli to zavádění bolí, Dr. říkal, že ne, ale stejně ... 😝 Mám najednou v sobě hrozný pocit zodpovědnosti, nevím co najdednou jíst, pít atd. Fakt magořím ..... 😀 Jak jsi psala o tom kafču, já jsem taky celkem závislák a po dnešním transferu se bojím dát i to.

allisska
13. říj 2009

Renig, zavádění se neboj, nebolí to vůbec

renig
13. říj 2009

Allissko děkuji, ale stejně mám strach 🙂 i když je fakt, že narkozy jsem se taky šíleně bála (ještě nikdy jsem jí neměla) a pak člověk ani neví, že už je po ..... 😀 A ty můžeš jít na další pokus až za 3 měsíce? To ti budou zavádět zmračená mimi nebo musíš celé to kolečko s hormonama absolvovat znovu? 😝

jaru30
13. říj 2009

Přesně tak, zavádění nebolí 🙂 Já to vůbec necejtila. A to mě tam drželi docela dlouho, nešlo jim to, protože jsem je nechtěla pustit dovnitř....
Co se týká odpočinku, pokud nemáš nemáhavou práci, tak snad jo. Ale já jsem třeba poserka a řekla jsem si, že pro to udělám maximum, nebudu nic riskovat. Abych měla klidný svědomí. A tak jsem poctivě ležela a ty další dny odpočívala. Práce je v tuhle chvíli vedlejší. Jsem teď na PN a hodlám zůstat až do mateřské. Mimi je na prvním místě 🙂
A co jíst a pít? já jsem hodně vyčetla na netu. Stravování v těhotenství. Je tam spousta článků 🙂 Taky jsem z toho kafe měla strach, ale po tom transferu jsem si na něj ty první dny vůbec nevpomněla, a pak už mě nějak přešla chuť. Pokud se bojíš, že to bez kávičky nezvádneš, tak myslím, že jednu slabou denně si dát můžeš. Tak to psali...a nebo si kup bez kofeinu. Tu jsem taky zkoušela, je v pohodě 😀 Občas si dám taky, ale spíš tu meltu....

allisska
13. říj 2009

Reni, bála jsem se, že budu muset jít až za 3 měsíce,ale Michálek mi včera řekl, že stačí 2 měsíce.Takže ke konci listopadu do toho jdeme znovu.Musíme to absolvovat celé znovu, protože mi při prvním IVF odebrali jen 2 vajíčka a bylo z toho jen jedno embryjko, takže mrazáčky nemáme žádný.

Toho zavádění se vážně neboj, je to super pocit, když máš mimíska u sebe

jaru30
13. říj 2009

to je fakt, hned po zavedení mi mimi na monitoru ukázali. Sice to byla jen mrňavá bílá tečka, ale stejně to byl báječnej pocit!!!!!!!!! 😵 😵 😵 Těš se 🙂

allisska
13. říj 2009

Jaru a koho jsi měla při zavádění - Michálka nebo Špičku? Mě Michálek na monitoru mimi neukázal

jaru30
13. říj 2009

Odebíral Špička, zaváděl Michálek 🙂 Asi mi po tý nekonečný "fušce" chtěl ukázat, že mi ho tam fakt šoupnul 😉