ART České Budějovice

tinpet
5. čer 2009

Ahojky, po dobmluvě s Lenkou zakládám nové téma o ARTu, které by mělo být opravdu o ARTu. Prosím admi, ať nezamyká, chceme si tu vyměňovat zkušenosti se snažením. Takže i když je samozřejmě vítán každý, jde nám o to říci si o svých zkušenostech a povzbudit se. Nikoli tedy urážet, hádat a podobně 😀 tak šup sem, snažilky

marcelkap
15. říj 2009

My jdeme na inseminaci. Teda zatím to tak vypadá, pokud se ještě nerozhodne jinak 🙂

jaru30
15. říj 2009

Ahoooj holky 🙂
tak jsem zpátky od doktorky. Gestační váček roste, minulý týden měl 7 mm, teď 14 mm...🙂 ale mimi zatím neviděla ☹ Prý je ještě brzo, až tak v 7- 8 tejdnu. No nevíím ☹ já už všude čtu, co všechno se u mimi vyvíjí, tak mě to "nic nevidim" překvapilo....Fotku jsem ani nechtěla, byla nějaká divná, dr. má divnej utz, byly tam vidět jen šmouhy, nic moc....dokonce i dr z toho byla nějaká zmatená, říkala "vidim tam dvě dutinky". A já na to "no moment" mám tam mít jedno mimi!". Pak se opravila 😉 Takže suma sumárum, počkám si na pěknej obrázek ze sanatoria, kam jdu 29.10 🙂
Holky díky za tipy na doktorky 🙂
Reni...první dny (cca 4 dny) mě slabě bolelo v podbřišku (jo jo, tlak) a prsa, pak to přestalo. Sváděla jsem to na tu bouračku. Hned při prvním vejletu, kterej jsme si udělali po několikadenním odpočívání, do nás nějaká mladá holka před Krumlovem nabourala. Já se tak lekla a klepala se jak drahej pes, v podbřišku mě hrozně rozbolelo....moje první bouračka. Druhej den jsem ráno slabě špinila a od té doby veškeré příznaky vymizely. Myslela jsem, že je zle. Nadávala jsem na tu holku jak špaček (člověk se šetří, dává na sebe pozor a pak mi to nějaká koza pokazí). Naštěstí nepokazila. Teď si říkám, když to embryo přežilo bouračku, tak už snad přežije všechno 🙂
Indigo, díky za info!!! 🙂 Zítřek je lepší 🙂
Marcel, já myslim, že u té inseminace zůstane. Když nemá mizerný spermie, tak neni důvod to měnit 🙂

renig
15. říj 2009

Ahoj Indigo,díky za povzbuzení 🙂 Takže když jste chtěli druhé mimi, tak ten kolotoč kolem hormonů atd. byl nanovo? 😝 Já už ke konci měla tak rozpíchaný zadek 😀 😀 😀

jaru30
15. říj 2009

Reni a co sis píchala? já měla gonal, do břicha.....

renig
15. říj 2009

Jaru, chodila jsem na injekce přímo do Artu, bylo to pro mne jednodušší. Ale jak se to jmenovalo? 😀 Nějak jako Festimol nebo tak nějak. Ty jsi měla ty jak se na ně doplácí asi cca 4.000,-?Jo a ještě jsem si každý den stříkala do nosu 😝 a teď beru na dorůstání sliznice nebo co to je Utrogestan, ten se zavádí. Bereš něco ty? Prý je to do 12 tt.

jaru30
15. říj 2009

jojo, měla jsem to pero za 4000,-. Naprosto v pohodě. Vůbec to nebolelo. Teď si zavádím gel Crinone. Taky až do třetího měsíce...

mirabela
15. říj 2009

Dobrý večer, holky. Panebože, to se při IVF něco píchá do břicha???? 😅 Myslela jsem, že jen ten odběr vajíček a pak zavedení embrijek. Nebo to je ono??? 😕

lenkacar
15. říj 2009

mirabelko to nebolí to jsou injekce tak na 12dní asi ..

mirabela
15. říj 2009

Aha 🙂 Ale minimálně to zní hrůzostrašně. Každopádně, kvůli mým dětem podstoupím i hrůzostrašné věci 😀
A co Ty Leni, co je nového a jak se máš?

indigo
15. říj 2009

Hezký večer!

Renig - ano, pokaždé jsem absolvovala všechno znovu, celekm 4x, neplatí totiž, že 2děti = 2ivf. Né vždy to vyjde...

Jaru - tak že bysme zítra poznali další arťačku? 😎 Většinou se scházíváme v 10, teď to teda ještě není jistý, "vedle" skoro nikdo není 😀 ale dovolím si tě tam pozvat, samozřejmě i kohokoliv jinýho, ta diskuze vznikla proto, že se tam řešily spíš ěci kolem těhotenství a miminek, tak aby to tady snažilkám nebylo líto (no blbě napsaný, ale snad mě chápete, někomu kdo stále nemůže otěhotně se blbě čte o radostech a starostech v těhotenství...), což ovšem neznamená, že když někdo není těhotnej nebo nemá miminko, že tam nesmí! 🙂
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...
Zde aktuální stránka diskuze "vedle" 😎

jaru30
15. říj 2009

Jojo, musíš si píchat hormony, abys měla hodně kvalitních vajíček a né jen jedno, jako normálně. Ale léky se různí, každá máme něco jiného. Mě předepsal Gonal a dal mi vybrat, buď klasické injekce a doplatek cca tisícovku, nebo to pero a doplatek 4000,-. Četla jsem na netu, že v tom peru jsou ty hormony ňáký lepší (ale doktor tvrdil, že ne, že je obojí stejné). Ale já si stejně vzala to pero 🙂 Hlavně ono má kraťounkou, slaboučkou jehličku. Nebolí to. Je to jen o psychice. Píchala jsem si to sama. Poprvé jsem asi 10 minut sbírala odvahu 😀 Napodruhé už to šlo jako po másle. Píchala jsem si od 2. dne ms, každý den. Pak ke konci, těsně před odběrem vajíček jsem k tomu dostala další, ale už klasické injekce. Jestli jsem to dobře pochopila, tak aby vajíčka rychle dozrála. Tyhle injekce byly do stehna a to bolelo jak prase, protože ta tekutina byla pěkně hustá. Bolelo to, štípalo, nohu jsem měla hodinu úplně nateklou a rudou...Ty jsem si píchala 4 dny. 36 hodin před punkcí jsem dostala ještě další injekci, Ovitrell, aby se spustila ovulace. Je toho dost, ale celou dobu máš u sebe rozpis, kdy co píchnout 🙂

indigo
15. říj 2009

Mirabelo - Leni má pravdu, ty do zadku rozhodně bolí víc a abych ti to k něčemu přirovnala - odebírání krve z ruky ze žíly mě bolí mnohem víc než ta injekce do břicha. 😎

mirabela
15. říj 2009

Díky za uklidnění, holky. Mě nevadí ani odběr krve ze žíly, ani injekce do zadku, tak toto určitě zvládnu taky.

lenkacar
15. říj 2009

mirabel hlavně se neboj ..nic neni tak hrozný jak vypadá ..bude to dobré ..já mám pauzu

barabasek
15. říj 2009

ahojky
ahoj Leni 🙂

lenkacar
16. říj 2009

bar ahoj tak jak se máš?

tadelka
16. říj 2009

Ahoj lidičky po dlouhé době 🙂 tak jsem byla na druhém pokusu a na testíku mám // 😉

jaru30
16. říj 2009

tadelko, gratulujuuu!!!!!! 🙂 tak už se nám počet těhulek rozrůstá!!! Brzy budou další 😉 kdy jdeš na potvrzní těhu?

tadelka
16. říj 2009

jaru, děkuji moc, budu tam volat asi zítra, nebo v pondělí, uvidím, snad mě objednají někdy na příští týden 🙂

jaru30
16. říj 2009

Já byla na potvrzení 18. den po ET, a doktor říkal, že jdu moc bry. Že ještě nic neuvidí. Taky mám na utz jen 7 mm plodovek váček. Další termín je 27.10. Včera jsem psychicky nevydržela a přeobjednala se na dřív 😀 To čekání je fakt hrozný 😉

tadelka
16. říj 2009

no tak já to beru podle toho papíru, kde je napsáno k těhu testu za tři týdny, tak uvidíme, ale to čekání je opravdu hrozný 😒

tadelka
16. říj 2009

jaru, dělali ti krevní testy?

jaru30
16. říj 2009

jasný, ráno v 7:30 jsem šla na krev a mezi 11-12 hodinou na utz. To už měli i výsledky krve. hCG 1947, což je prý na jedno mimčo výborná hodnota. Tak snad to půjde dobře i nadále!!!! 😵

tadelka
16. říj 2009

tak že stejný postup, jako při stimulce 🙂 tak to jsem zvědavá jak dopadnu, ale když jsem koukala na tvoje testíky, tak mám slabší čárečky, ale sílí každým dnem 🙂

jaru30
16. říj 2009

důležitý je, že sílí!!!!! 🙂 🙂 🙂 Uděláš si taky fotoalbum? 🙂

tadelka
16. říj 2009

udělám, asi do něj pustím přes víkend 🙂

tadelka
16. říj 2009

jaru, ty máš jedno miminko? 🙂

jaru30
16. říj 2009

jojo, jen jedno. Chtěla jsem to tak. Zbylé 2 mám zmrazené, co kdyby.....🙂

jaru30
16. říj 2009

ty taky jedno? 🙂

lenkacar
16. říj 2009

tadel gratuluju k // 😵 😵 😵 😵 konečně taky nějaké pozitiva