CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

saralinda
autor
8. čer 2009

Já když byla po laparce, tak mi doporučili 3 měsíce neotěhotnět. No, ale to mě zrovna vykuchali vaječník, tak to bylo asi trošku více řezů. Chce to nechat zahojit jizvy.

No, uvidím, jetli je budu otravovat i o víkendu 😀

Rendo - držím malíky, ať to zítra dobře dopadne.

larri
9. čer 2009

No a kdyz ja byla na laparce,tak mi rekli,ze nemam mit tyden sex a pokud stihnu ivf do trech mesicu,tak je nejvetsi sance otehotnet.A to rikaji holkam co se muzou snazit prirozene,aby se co nejvic tri mesice snazily.
Bylo mi receno,ze ti tam pri laparce udelaji poradek,odstrani to co tam nema byt a je to pripraveno jenom na to,aby to mel mimisek co nejprijemnejsi.
Aknyt,ja byla v prosinci na laparce a presne za dva mesice na ivf.A TO KDYBYCH NEMUSELA PODSTUPOVAT VSECHNA TA VYSETRENI A MELA TO ROZJETE JAKO TY,TAK BY STACILO pockat na dalsi MS a chystat se na ivf.
ZARID si laparku na zari,v LISTOPADU PUJDES NA IVF A na vanoce mas // CARECKY. 😉

aknyt
9. čer 2009

Larri, oni mi na září tu laparku prý nezaručí, mám spíš počítat s říjnem. Jinak rozjeté nemám teď vlastně nic. Zaprvé plánují AID (inseminace dárcem), proto ta laparka, aby se zjistil stav zbývajícího vejcovodu. Za druhé, kdyby vejcovod byl v háji, tak by bylo IVF s dárcem, ale už za plnou cenu, takže abych začla šetřit... takže když vyjde laparka v říjnu dobře, tak bych mohla na AID v prosinci, kdyby blbě, tak možná v prosinci IVF... ale kdyby vyšel i špatně cyklus, tak až v lednu. A to mě teda naplňuje dost beznadějí - beru to jako ztracený půlrok.

larri
9. čer 2009

Jo,holka ty to taky nemas jednoduche.Kolik te to uz stalo penez a porad nic.Beru to,ze u Apoli se jinak nic neplati.A ty sis uz to minule platila a ted zase.Ale porad to nevzdavas za co te obdivuji.

Cetla jsem,ze uz i tuli jde do boje.Dneska nebo zitra by mela jit na zastavovacku.

aknyt
9. čer 2009

Zrovna teď jsem ve velkém pokušení to vzdát a uvolnit místo někomu, komu by pomohli. Fakt mi připadá, že to nikam nevede, jen se nervuju a chytám nadějí, abych pak byla znova zklamaná.

larri
9. čer 2009

Tynko,nevzdavej to.

zubajda
9. čer 2009

Tynkoooo,... prosím,.. nevzdávej to!!! Vím, že to je v tuto chvíli těžké.. ale... zkus v sobě sebrat ještě ten zbytek energie na boj a uvidíš, výsledek se dostaví...

larri
9. čer 2009

ahoj zubajdo,jdes zitra na srazik? musime tynku presvedcit,at to nevzdava,kdyz uz si tolik zkusila. 😉

aknyt
9. čer 2009

Ono mě to snad zase přejde, ale teď jsem dost na dně. Nemám se čeho chytit a na co se těšit. ☹

saralinda
autor
9. čer 2009

Týnko, to přejde, uvidíš. Někdy přijdou těžké chvíle, ale ty jsi bojovnice. Zítra se všechny uvidíme, popovídáme si a zase bude na světě lépe.

len
9. čer 2009

Aknyt, neblázni... Já vím, že je to těžký a že má člověk pocit, že každej měsíc je cennej, čas letí... Ale ve výsledku je to jedno, jestli říjen nebo leden. A moc dobře vím, o čem mluvíš, si pamatuju, jak jsme se loni téměř pohádali, jestli IVF už v červnu nebo až v září, já měla pocit, že dva měsíce čekání už nevydržím (přitom jsem předtím čekala roky)... Pak jsem šla až v říjnu a kdyby to klaplo, bylo by zcela jedno, jestli je to o pár měsíců později. A naopak když to neklaplo, bylo zcela jedno, jestli jsem šla na revizi v srpnu nebo listopadu 😒 Akorát jsme si ty prázdniny před tím IVF maximálně užili a měli jsme se na co těšit, tak to taky tak zkuste - pojedeš na tábor, jezděte s manželem na výlety, zkus dělat takové věci, co máš ráda a co si jako těhule budeš muset odpustit 😉 Já vím, že už ti není dvacet, ale přeci jen - neodsouváš to o dva roky. A taky je to odsunutí jednorázové - při laparce zjistí, že je všecko OK, no a pak budeš moct absolvovat IUI s dárcem třeba každej měsíc 😉

Mimochodem - kymo jim teď nestačí? Aspoň na orientační zjištění, než se dohrabeš k té laparce, třeba bys zvládla kymo a potom ještě 2x IUI, něco by se dělo a přitom by vás to nezruinovalo...

aknyt
9. čer 2009

Tak jsem teď mluvila s doktorkou Jarošovou a říkala, že se pokusí protlačit mě na září. Taky říkala, že by se dalo jít hned v dalším cyklu do akce... tak aspoň něco. KYMO prohlásila, že je jen orientační a když se neví, jak vypadá ten zbývající vejcovod, že by bylo lepší počkat na laparku.

Nevíte, kolikrát přispívá pojišťovna na stimulované IUI?

larri
9. čer 2009

Nepsala Lenickan,ze 7krat?

aknyt
9. čer 2009

Larri, za život a nebo za rok?

len
9. čer 2009

6x do roka, určitě.

larri
9. čer 2009

O pardon,za rok.

aknyt
9. čer 2009

A to nevadí, že je se stimulkou? Vím, že přispívají jen na Fostimon, ale nevím, jestli je to rovnocenné klasickému IUI co do příspěvku pojišťovny.

len
9. čer 2009

Aknyt, já myslím, že jo. Prostě stimulku potřebuješ, tak ji dostaneš. Já měla IUI bez stimulky a Lenickan měla IUI s Fostimonem a snad neplatila nic.

aknyt
9. čer 2009

Díky, uvidíme, jestli to užiju.

papus
9. čer 2009

ahoj holky tak jsem dopadla tak to vpravém vaječníku 4folíci a vlevém jen jeden a ten je malinkej dostala jsme sebou ještě na dnešek injekci zítra večer si mám píchnout pregnyl 😉 no a v pátek ráno nástup na OPU 😉

aknyt
9. čer 2009

Tak ti, Papus, přeju, ať tě hezky "vytěží" a máte pěkná embryjka.

saralinda
autor
9. čer 2009

Papus, tak to není vůbec špatné. Gratuluji a v pátek na tebe budu myslet ať jsou všechny filíky plné vajuch.

len
9. čer 2009

Papus, bezva 🙂
Ještě jsem zvědavá, jak dnes dopadne Rendulina...

papus
9. čer 2009

holky děkuji vám moccccc 🙂

na Rendu jsem taky zvědavá už aby dala vědět 😉

aknyt
9. čer 2009

Holky, kdo tedy plánujete zítra přijít? Len, Larri, Saralinda, Papus. Přidá se ještě někdo? Lenicka psala, že možná, podle aktuálního zdravotního stavu...

papus
9. čer 2009

ankyt no doufám,že mi to vyjde....uvidím ráno v práci jak mi to tam objednaly....doufám,že ta bolest bříška nebude tak hrozná mám bolesti jako když to mám dostat i v kříži ☹

spes2009
9. čer 2009

Papus, super, to se na tu OPU jde hned s větší radostí 🙂

Rendulinko, my byli na OPU 18.5. a sestřička říkala, že je nové nařízení, manželovi vzali krev a nalačno nebyl, protože o tom dopředu nevěděl. A jedno embryjko nám zamrazili a podle mne se nic neplatí, protože kdyby
jo, určitě by chtěli, abychom zaplatili před tím. A nic jsme neplatili a ani nikdo nic neříkal. Takže podle mne budeme pak platit pouze to rozmražení 😉

papus
9. čer 2009

spes děkuji ti 😉 tak to budou brát krev i Pepovi v pátek????za jak dlouho jsi šla na ET a kolik jsi měla vajuch?

papus
9. čer 2009

holky tak bude asi změna volala mi ted sestřička z Apolináře,že mám zítra dorazit znovu na utz ,že se na mě podívá přímo docent Řežábek mě totiž nejdřív doktor řekl,že by OPU bylo nejlepší v sobotu,ale sestra řekla,že to nikdo nedělá tak kvůli tomu ted svolali konsilium a řekl,že se na mě ještě zítra podívá a podle toho řekne já nemůžu mít nic v klidu......

spes2009
9. čer 2009

Papus, ať raději počítá, že jo.
Když to shrnu, stimulovala jsem Fostimonem, píchala jsem 11 dní, pak v sobotu Pregnyl, v pondělí OPU, folikulů mi vzali 7 (3 a 4) a z toho byla 4 vajíčka, oplodnily jen 3, jedno nechtělo bojovat, tak nám zbyla dvě pěkná embryjka (1-1 a 1-2), zavedli mi ve čtvtrtek jedno osmibuněčné, ale nedopoadlo to ☹ . Druhé nám zmrazili. Teď čekám na konzultaci a pak se dohodneme, kdy bude KET, ke kterému se teď upínám s nadějí 😉 . Takže OPU v pondělí, ET ve čtvrtek.