CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

len
20. črc 2009

Haaribo, prý na ET používají jiné katetry (aby se embrya nelepila na stěny) - měkčí, takže jsou míň cítit 😉

haaribo
20. črc 2009

Aha, tak to jsem netušila...
Ohlásil se nám tchán, teď dorazil, tak ho manža vzal do hospody. Dobrá doba na návštěvu, ne??? A to tady bude spát... 😠

len
20. črc 2009

No to by mě kleplo, v tuhle hodinu 🙄

haaribo
21. črc 2009

Ahoj Apolenky! Koukám, že tady dneska nikdo není. No nevadí, třeba teprve dorazíte. Včera jsem se v CARu zapomněla zeptat na jednu důležitou věc, ale věřím, že mi s ní pomůžete i vy. Za jak dlouho po aplikaci Pregnylu (10.000 IU) můžu testovat??? A ještě jedna věc. Je normální, že už neberu až do ms žádné prášky?? Co mám známé po IUI, tak dostali Utroš, ale já nic, tak nevím....

rendulina
21. črc 2009

haaribo : Většinou se po IUI již nic nepředepisuje.A test? Myslím,že bych spíše počkala,zda to dostaneš,či ne a pak zkusila test.Mělo by to být cca dle menstruačního kalendáře(mám takový pocit) 😉

len
21. črc 2009

Haaribo, přesně tak, pokud nemáš Utr., testovala bych den po vynechané MS (délka luteální fáze by měla zůstat zachována), ale nejdřív tak 12-14 dní po jeho aplikaci, spíš klidně těch 14. A buď ráda, že ten Utr. nemáš 😉 Ono jde o to, že když je folikul takhle správně načasovaný a prasknutý, tak vytvoří pěkné žluté tělísko a bude si progesteronu vyrábět sám dost. Já ho měla ze svých 4 IUI jenom jednou, naštěstí 😝

Holky, dostala jsem SMS od Aknyt, že jí ta hysterka a laparka moc nedopadla, bylo to dost nepřehledné a pravděpodobně má ten zbylý vejcovod neprůchodný ☹

haaribo
21. črc 2009

No já mám ms po 25 dnech, takže 14 dnů po IUI mi vychází až na 28DC, takže prostě vydržím...

To je mi líto Aknyt a jak nepřehledný, jak že tam má srůsty?? ☹

len
21. črc 2009

Haaribo, já jen dostala SMS s tímhle výsledkem, až přijde sama, určitě nám toho poví víc... Měla to tak, že kdyby ten vejcovod byl průchodný, šla by v září na IUI s dárcem, ale takhle je to asi zbytečné a bude muset do dalšího IVF ☹

larri
21. črc 2009

len,ja myslela,ze je Tynka jeste na tabore a ona lezi v nemocnici. ☹

len
21. črc 2009

Ona měla jen hned z toho tábora na tu laparku.

len
21. črc 2009

Ahoj ahoj, loučím se a mizím, vracíme se v pondělí v noci 😉

saralinda
autor
21. črc 2009

Len, super! Užij si to a pořádně si psychicky odpočiň.

aknyt
22. črc 2009

Ahojky, tak jsem zpátky z nemocnice. Je to tak, jak psala Len - zbývající vejcovod vypadá neprůchozí, ale srůsty tam prý nejsou, doporučili mi ještě zkusit průchodnost pod rentgenem. Hysteroskopie prý byla nepřehledná, takže z ní nejde dělat závěry.

Len, užij si dovču a vyčisti si hlavu.

Larri, moc mě mrzí, co sis musela prožít a hlavně jaký to mělo závěr. 😔

Rendo, ty se drž, doufám, že zítřek bude alespoň u tebe příznivý, když se jinak moc nedaří...

Jak dopadla Tuli? Poslední zprávy mám po OPU, tak snad čeká teď na //. Dočíst celých 18 dní je nad moje síly.

larri
22. črc 2009

Ahoj Tynko,ja mela vcera sok,ze jsi na laprce.Porad jsem si myslela,ze si uzivas na tabore.

Vypada to,ze jsme na tom stejne.Zustal mi jeden vejcovod a to nepruchozi.Tak u tebe to znamena jenomivf nebo co se zmenilo?

Tuli tady nechodi,tak nevime nic.Asi se nechce stresovat.

Ja se snazim taky konika omezovat.Dva dny po mne potratila hnedoocka s kterou jsme si psaly a myslim,ze vam tady psala muj vzkaz.Pak potratila jeste jedna z jine diskuse a to byl muj konec.
Od vcerejska mam placici naladu.Ale ted ma prijit kamaradka z Opavy,je tady u babicky na navsteve.Ma tri deti,tak bude veselo.
No,to je ta ,co byla v NAHA JSI KRASNA.

Jinak jsme si udelaly s Len a Saro minisrazik u mne v praci.Ja nikam dal nemuzu,nemam vychazky,ale jsem domluvena se sefem,ze tam na obed muzu chodit. 😀 😀

aknyt
22. črc 2009

Larri, v sobotu jsem se vrátila z tábora a v neděli jsem nastupovala do nemocnice. Závěr je ten samý jako u tebe - jedině IVF. Takže teď budeme muset docela šetřit, na jedno kolo ještě máme, ale na další už ne a mám dojem, že manža už ani další nechce ☹
Je to smutné, že // neznamenají vždycky úspěch. ještě mě včera dostal Kocáb, když prohlásil, že se budou platit IVF sterilizovaným Romkám...

tulipanekps
22. črc 2009

ahoj holky, tak jsem to dneska nevydržela a testla jsem 13. den od et, jsou tam //, koleje jedny. Ale dokud nebudu mít víc výsledků - neraduju se, už jsem se jednou předčasně radovala. Ale je to další krásný krůček dál. Zase se vypnu a ozvu později, tenhle ralax mi dělá dobře, i když na vás pořád myslím. Mějte se a držte se!!!!!!

Larri, to mi mrzí, že ti to tak dopadlo 😔 drž se. papa

aknyt
22. črc 2009

Tuli, máš dobře našlápnuto, tak držím palečky, ať projdeš celou cestu ke šťastnému konci a za 8 měsíců máš mimi doma!!!

rendulina
22. črc 2009

Tuli : tak to je super-potichounku gratuluji!!! 😵 😉 A drž se!

aktnyt : zdravím tě,mrzí mě jak ti to dopadlo ☹ Nezbývá jen si připravit peněženku a hurá na další IVF(ale ať je konečně zdárné!)
A jinak,jak bylo na táboře?

larii : a jak se daří tobě?

Já se na zítřek opět modlím... 😔

saralinda
autor
22. črc 2009

Aknyt, to je mi líto. Holt boj ještě nekončí. Ale jednou to vyjít přeci musí. Vydržať!

Tulipánku, super. Přidávám se k tichým gratulacím a ať se prďola pěkně pevně drží ještě dalších 8 měsíců.

aknyt
22. črc 2009

Dnes jsem volala do CARu kousek před třetí, chtěla jsem se objednat na konzultaci k mojí oblíbenkyni a se sestrou nebyla řeč, že prý tam nebude celý srpen a že až v září... Tak jsem se ptala, jestli tam není ještě teď v červenci a že prý ano, ale že má ambulanci a že na mne nebude mít čas ☹ Ale že si mám zavolat zítra. Jen nějak nevím, co se vyřeší tím, že zavolám zítra. I když tam možná narazím na někoho ochotnějšího.
Mám obavu, že už moc dlouho Apolenka nebudu, prostě na to nebudou penízky. Na jednou ještě jo a pak? Nevím, jestli nehledat jinde, kde dělají minimálku za příznivější cenu, sice se zkusím zeptat u Apolináře, ale pokud vím, tak minimálku dělají za stejné peníze jako IVF a to se nevyplatí.

Rendo, zítra tě budeme čekat, snad tvé zprávy budou příznivé.

saralinda
autor
22. črc 2009

Aknyt, co myslíš "minimálkou"? Myslíš ten Nativ? Uvidíš, postupně našetříte, pokud to bude potřeba (a ono nebude, uvidíš). Nevěš hlavu. Objednej se. Uvidíš, třeba ti něco poradí.

aknyt
23. črc 2009

Sari, minimálka je něco mezi nativem a klasickým IVF - stimuluje se malým množstvím FSH a je z toho nižší zisk vajíček. Stejně nám na KET nezbývalo, tak by to mohla být cesta. Dnes jsem tam volala a sestra Vacková nezklamala, objednala mě na úterý úplně bez problémů (včera mi řekla jiná sestra, že už je plno) a ještě jsem si mohla vybrat jestli úterý, středu a nebo čtvrtek...

Co Renda? Nevíte, kdy má jít?

rendulina
23. črc 2009

Ahoj Apolinky ☹ 😢 tak je konec,vývoj blodu se zatavil v 5tt 😔 ,Byla jsem i na tom lepším UZ a dohr.od 3 MUDrů mi bylo potvrzeno zamlklé těhotenství.
Pro nedostatek lůžek nastupuji na výkon až v pondělí v 11h😒 Před tím musím zajít na Karlovo nám.na předoperační vyš.

Tak jsem to jak v ordinaci u Dr.,tak i pak na chodbě mezi těhotnými a maminkami s miminkama dost obrečela-ty slzy nešly zastavit... 😢 Dost depresivní prostředí(tam v zadu u těch UZ)!

Tak bych vás poprosila,pokud je tu alespoň někdo,kdo to již má za sebou (len tu zrovinka není)-zda by mi mohl nastínit,jak to probíhá...?
Dostala jsem obrázek o průběhu výkonu(kyretou) a MUDr mi řekla,že tam budu přes noc(jako mimo pražská).

Jak dlouho pak budu doma(píší cca 7-14 dní)? A pokud už pak mohu pít třeba alko?Nebo až po 6-ti nedělí?O pohl.styku vím,že ne.Koupání atd.asi také těžko,co?

Dnes mě ze všeho pěkně bolí hlava ale bojím se vzít prášek-nevím,zda mohu...

aknyt
23. črc 2009

Ahoj Rendo, to mě mrzí, že to tak dopadlo 😔 Foukám na bolístku a drž se, vím, že je to hnusné, po těch nadějích.

Nevím, jak to proběhne u tebe, asi přijdeš na lačno (já tam byla už předtím, tak mi nechali pár hodin lačnit), vezmou tě na (asi) tam, co se dělají punkce a provedou (po ubytování) zákrok v narkóze, která trvá cca jako OPU. Pak tě tam nechají do druhého dne a pokud nebudeš krvácet (špinit nejspíš budeš), tak půjdeš domů. Já šla do práce po 10 dnech (revize ve čtvrtek, zbytek týdne a další jsem byla doma). Bude to na tobě, jak se budeš cítit.
Koupání nedoporučují 2 týdny, sex 3 týdny. O alkoholu nic neříkali a v sobotu po revizi jsme daly s kamarádkou dvě sedmičky vína a bylo to OK.

Jestli tě bolí hlava, tak si prášek klidně vezmi, do pondělka bude dávno pryč a pokud ti pomůže, tak proč ne?

rendulina
23. črc 2009

aknyt : díky ti za nastínění situace...a pokoje jsou také ty jako při OPU?nebo jinde?
Na ten alko,je blbé se ptát ale potřebovala bych si nějak otupit hlavu-holt vydržím až po revizi...
A zákrok dělají MUDři jiní než z CARu,viď?Ti z té ambulance,kde jsem se dnes zaevidovala,že?

aknyt
23. črc 2009

Rendo, pokoje by měly být tam, co je OPU. Já tedy byla jinde (na G4), ale normálně to tak prý není. Kdo ti bude dělat zákrok, to je těžké odhadnout, oni mají služby různě po nemocnici i lékaři z CARu, takže laparku mi dělala Jaržembovská a na G4 při revizi byla moje ošetřující Jarošová (ale revizi dělal někdo jiný). Takže to bude asi ten, kdo to bude mít rozepsané na ten den. Může to být i někdo z CARu.
Alkohol asi bys mohla i teď, ten taky do pondělka vyloučíš. Ale já do poslední chvíle doufala v zázrak, takže jsem před laparkou ani revizí nepila.

rendulina
23. črc 2009

No to já také nebudu ten alkohol teď hrotit-páč nechci,abych náhodou nezačala po tom krvácet a musela jít do nemocnice k nám v Ltm 😒 a to se mi nechce.
Zítra budu muset oběhat lístek na peníze u svého gynek-doufám,že mi to tak do předu dají?Když příští týden nevím,jak se tam doplazím...a také ho zajít dát na sociálku(kdyby tak mohl i mažel-ale to bych mu musela napsat plnou moc,že?)
Prášek na tu hlavu asi také nevezmu,SNAD to zaspím

Moc ti děkuji za info aknytko 😉 Holt od pondělka budu mít opět o zkušenost víc(i kdybych jí radeji nechtěla zažít) ☹

rendulina
23. črc 2009

aknyt : nevím,zda si to myslím správně,pokud jsi Krystýna?

Tak zítřejšímu svátku ti přeji hlavně hodně zdravíčka-protože to není jen fráze a štěstíčka/to my IVF-kařky hooodně potřebujeme a také lásku,z které je ztvořen zázrak života a nemohu opomenout i peníze-protože těch v CARu není nikdy dost 😉 🙂

aknyt
23. črc 2009

Rendo, díky 🙂

A držím ti palečky, ať všecko zvládneš vyřídit. I když to zní blbě, tak se aspoň zaměstnáš. Posílám ti trochu síly, budeš ji potřebovat... na tu pondělní "zkušenost" ☹

rendulina
23. črc 2009

Díky,nechám si jí do zásoby na ten pondělek.

Budeme teď držet palčáky Tulip - ať té se alespoň poštěstí!