CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

aknyt
29. črc 2009

Len, já hodnoty prolaktinu neznám, takže ti neporadím...
Jo, jsou to pálky - a pak se mi div, že bych i tu minimálku zkusila 😀

Jasmin, byla jsem u MUDr. MAlíčkové jen jednou a byla super. Moc se mi líbilo, že výsledky poslala mailem a pak jsem s ní konzultovala ještě výsledky odjinud a nebyl problém.

len
29. črc 2009

Mě fascinuje, jak mě včera sestra odbyla (jméno jsem nechytila, ale mám pocit, že to nebyla žádná známá), že mi to - nepoví po telefonu, nebude se se mnou bavit, když nechci na ultrazvuk, potřebuje k tomu doktorku, kterou ale nebude obtěžovat a výsledky sděluje pouze po jedné odpoledne... No a teď to zvedla Svobodová, omluvila se, že dr. tam zrovna není a jestli mi stačí, když mi poví do telefonu ty hodnoty.
No tak prolaktin bychom měli OK, štítnici taky, tak mi povězte, proč neovuluju. Jak dlouhý jste měli první cyklus po nevydařeném IVF?

len
29. črc 2009

Sorry za interpunkci 😝

aknyt
29. črc 2009

Len, jak kdy... poprvé jako vždy, podruhé o týden delší. U těch zbylých jsem otěhotněla, takže to nepočítám. Ale obvykle mám pak drsnou MS v tom následném cyklu. Jinak kombinace Estrofemu a Utrouše mi nedokázala oddálit MS o déle než 5 dní, můj cyklus tím prorazil.

len
29. črc 2009

Mně Utr. taky oddálil o 5 dní, ptala jsem se Řežábka a ten se tvářil, že teď mám očekávat cyklus jako každý jiný. Takže teď bych čistě teoreticky měla očekávat MS, jenomže jsem ze zvědavosti zase měřila BT a vím, že jsem vůbec neovulovala (momentálně 10 dní zpoždění, maximum za posledních 50 cyklů je dva dny). Opravdu co jsem vysadila HA - 53 cyklů, tak všechny do jednoho byly ovulační. Pitomý IVF 😠

jasmina309
29. črc 2009

Jééé Pbauerová- jupíííí 🙂 😀 😀 😀
Moc moc moc tě ráda vidííííím 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
Jsem to já, jsem to já!!!!!! Jupíííííí- jak je ten svět malej!!!!! 🙂
Mocinky holky pozdravuj! A vaše dětičky taky, to samozřejmě! 😀

Sáro- tak ti moc přeju a dělej mě na jižní moravě místečko! 🙂 Příští víkend máme rezervovanej pokoj v Lednici. Bude to náš romantický a hlavně společný víkend. totiž ted v tom Egyptě sme byli sami holky a kluci razí zanedlouho do Norska. Nemaj rádi teplo. A tak proto ten romantickej víkend s návštěvou vinýho sklípku 🙂
Hezky si to užij!!!!

kalka
29. črc 2009

AHoj holky 🙂 jdu na rady..

Odmítla jsem subtituovaný KET... jeden mám za sebou a nevyšel. Myslím, že už těch prášků je dost a nechci další. Po IVF jsem měla hyperstimulák, takže ET neproběhl. A pak jsem neměla zase ovulku, aby mohli udělat KET v přirozeném, tedy nativním cyklu. Tak jsme zkusili jeden KET s práškama. A nic.. Tak jsme si dali pauzu čtvrt roku. Jeli na dovču a relaxovali.

No a teď chci KET jen v nativu. Ale už tři měsíce za sebou všechno v pohodě. UTZ od 10 DC obden a folík krásně roste.. sliznice taky. ALe vždycky 15DC folík praskne. Při velikosti 15 mm. Takže zatím žádný KET v nativu nemohl proběhnout. Vždycky mi řeknou.. A ZASE PRASKL.

Tak se chci zeptat. Probíhá "správná" ovulace jen když folík doroste do 20 mm ????.. nebo mám úplně normální ovulku, ale s tím, že mi prostě folík víc nevyroste???..
Jsem už z toho cvok..

len
29. črc 2009

Kalko, přiznávám, že o tom předčasném prasknutí nevím nic 😒 Ale když ti tvrdí, že to OK není (kvůli KETu), tak asi fakt ne, ale docela koukám. Taky mi přijde lepší KET v přirozeném cyklu, tak držím palce, ať příště praskne o něco později 😉 Mně na 15 mm píchali Pregnyl s tím, že než dojde k ovu, doroste minimálně na 18, což by bylo OK. A pokud by nedorostl, tak by prý neprasknul. Haha, tak vidím, že trošku kecali 😀

kalka
29. črc 2009

No to je ono.. to mi vlastně taky říkali, že mi musí píchnout Pregnyl.. ale nikdy to nestihli. Takže myslíš, že když stihnout píchnout Pregnyl, tak folík nepraskne a doroste?..

saralinda
autor
29. črc 2009

Len, prolaktin 10 je OK. Normu už si přesně nepamatuji, ale byla tuším 24 nebo 26. Já měla prolaktin přes 50 a bývají prý hodnoty i přes 100. Takže buď vklidu.
Co se týká mé délky cyklu po IVF, tak naposledy ani ne den, pak asi 7 dní…. 😀 No, ale já na pravidelný cyklus nikdy netrpěla 😒

len
29. črc 2009

Kalko, to asi ne, ono když se LH zvýší sám od sebe, tak folikul praskne, Pregnyl by se naopak měl píchat dřív, než k tomu vzestupu dojde 😒

Sar, díky 😉

kalka
29. črc 2009

Tak uvidíme.. asi jsme nějaká rozbitá 🙂))))

len
29. črc 2009

To já teď taky 😀

rendulina
29. črc 2009

aknyt : tak že když má 1 Fostimon 75 jednotek a na minimálku je třeba jen 100 jednotek,tak pokud to dobře chápu - dají ti jen jednu injekci a na víc nemáš nárok? No je to divné...a divila bych se,kdyby po té jedné jediné injekci z tebe vyprodukovali 2 a více vajuch 😕

Sar : Přeji bezva mini dovču na Moravě 😵

Jasmina : Tobě též - romantický víkoš 😉

len
29. črc 2009

Rendo, pokud se někomu při normál dávkách urodí pravidelně 20 a více vajíček, tak i při těchhle minidávkách může mít relativně slušnou úrodu... Ale proto by to mělo být všecko levnější, že se počítá, že vajíček bude opravdu jenom pár. Dávky FSH 50-75 se normálně dávají třeba při anovulaci, když nezabírá Clostil, koukni třeba na Lenicku, ta nikdy neovulovala a po 75 FSH měla snad tři folikuly. Ale pro někoho, kdo nereaguje ani na maxidávky, to fakt není...

kkamca
29. črc 2009

Ahoj holky..Jen sem k vám nakouknu,,a trošku poptám.Kolik ta stojí ivf?Já vim je to eventuelní dle potřeb každého,ale můžete některá upřesnit --co -co stojí?A tak nějak vysvětlit..Díky moc

len
29. črc 2009

Kkamco, stručně... pokud nepotřebuješ nějaké nadstandardy, tak první tři IVF nestojí vůbec nic.
Jinak ICSI (vpíchnutí spermie do vajíčka) cca 5000 Kč
Pokud chceš léky v peru (Puregon) tak na jedno IVF cca 4000 (pokud nepotřebuješ nějaké extra dávky)
Mražení embryí doteď zdarma, ale uvažují o zpoplatnění (cca 3000)
KET (transfer rozmražených embryí) cca 2500
A pak pár korun (tuším kolem 200) za Utrogestan

Mě osobně první dvě IVF vyšla každé na 4000, protože jsem si připlácela ty pohodlnější léky. Ke třetímu mi doporučili ICSI, takže počítám s 9000 a budu doufat, že třeba tentokrát bude i co mrazit...

len
29. črc 2009

Jinak podrobný ceník má v albu Aknyt 🙂

kkamca
29. črc 2009

TO ICSI jako musí být placené?
a co ta kultivace kolik stojí?
Holky nedivte se mím otázkám..fakt otom prd vím..

kkamca
29. črc 2009

ICSI je nutné?

len
29. črc 2009

ICSI není nutné, pokud je dobrý spermiogram 🙂 Pokud je špatný, tak je placené, to nehradí pojišťovna nikde...

Délku kultivace volí u Apoli embryoložka. Pokud je embryí jenom málo, zavádí se už po dvou dnech, prodloužená kultivace je zbytečná. Pokud embryoložka posoudí, že by bylo vhodnější je zavést po třech-čtyřech-pěti dnech, tak se za to nedoplácí nic.

haaribo
29. črc 2009

Ahoj holky, já husa hloupá jsem nevydržela a udělala si test. A výsledek mě opět nepřekvapil...nic... Jsem 22DC a 9DPO. Že já si nedám pokoj...

haaribo
29. črc 2009

Asi to fakt moc řeším...

len
29. črc 2009

Haaribo, souhlasím s tebou - dej si pokoj a test zopakuj v neděli 😉

haaribo
29. črc 2009

Jsem trubka, co , Len....

len
29. črc 2009

Nic si z toho nedělej 😀 Akorát jsi zbytečně vyhodila prachy za test, v téhle chvíli nemá moc šancí ti cokoli ukázat 😉

rendulina
29. črc 2009

kkamco : pokud je spermiogram OK není nutná metoda ICSI(jak psala len,vpíchnutí spermie do vajíčka).Pokud ale není spermiogram vyhovující,je tato metoda nadstandartní výkon a proto zpoplatněná.

A prodloužená kultivace tzn.3-5 dní vývoj embryjí v kult.roztoku - je zatím u Apoli zdarma.

haaribo
29. črc 2009

Tak já zkusila Rapiclear na 10IU...sem si myslela, že tam by už něco mohlo ev.být...

len
29. črc 2009

Haaribo, fakt ne, výjimečně se to někomu ukáže už takhle brzy, ale většinou je opravdu potřeba vyčkat minimálně 12, spíš 14 dní...

haaribo
29. črc 2009

Fakt??? Tak je ještě šance, no uvidíme. Kdybych aspoň nebyla tak děsně nafouklá...