CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

haaribo
14. srp 2009

Tak to vypadá, že se snažením je na nějakou dobu ámen...manža by dneska na vyšetření pro neurologii a tam mu doporučili operaci. Tak jsem koukala na léčbu tohohle problému ve Vysokém nad Jizerou...je to na 3 měsíce neschopenky...

jasmina309
14. srp 2009

Jééé Aknyt, tak si to hezky užijte! Tu romantiku na ŘÍPU 🙂 . Je to kousek od nás 🙂
Můj muž jede zapíjet nové mami v rodině(od jeho bratrance z Ústí). Narodila se jim druhá holčička. První je Rozárka a druhá Sofie 🙂 a příjmení mají ryze český... no nic, hlavně že jsou zdraví 🙂

matava
14. srp 2009

ahoj holky, teda ted jsem docetla vasi diskuzi jednim dechem a mam brouka v hlave...do caru jsem se na prvni konzultaci objednavala pred zhruba 2 tydny a na doporuceni gynekoloz. jsem chtela jirsovou,..no a termin mam az 14. rijna...tak si tak rikam, ze prvni konzultace je asi stejne vseobecna a ze zkusim v pondeli zavolat znovu a zeptat se na drivejsi termin..aspon nejaky v zario..ten rijen je taaaak daleko 😉
haaribo, to me mrzi...ale treba to nejak pujde i tak?..
jasmino, a proc nejdes zapijet s nim? 😀

haaribo
15. srp 2009

Matavo, oba na neschopence být nemůžeme, takže to jinak fakt nepůjde... 😒

nitenka
16. srp 2009

ahojky holky 🙂 tak se jdu na vás juknout... Týnko říp ti závidím.... chodila jsem tam dřív každej rok s kolegama z práce a vždy to skončilo hodně velkým mejdanem na zahradě u známeho 🙂) nojo mladí 🙂))
čtu o Fjtovi to je moje noční můra z IVF jen se modlím aby mi nebyl přidělený k porodu..
podle mě je to naládovej člověk jak se vyspí tak léčí...
dva dny před jeho návštěvou jsem byla na pohotovosti s krvácením měla jsem hematom.. podle něj za dva dny tam hematom nebyl a krvácení divné a těšit se na miminko nemám a další keci... na další kontrole u jiného lekaře v caru tam byl ten samej hematom a k tomu další takže jsem neměla díky jeho přehlédnutí týden leky a jen nervy.. když jsem řekla v caru že ho Fajt neviděl jak je možné že tam je tak prý se to stáva..
ale k tomu ty jeho keci měla jsem tak silnou migrénu celou noc že na něj nezapomenu a pokud bude u porodu budu fakt žádat jiného lekře....
ale já mam kliku určitě tam bude on fakt noční mura..
zdravím všechny dneska je vedro tak jsem zalezlá doma a čumákuju na internetu 🙂))

jasmina309
16. srp 2009

Ahoj Apolenky
Nitěnko- neboj se neboj...Porod se ti blíží, ale mysli pozitivně a i kdyby tak Fajt byl, mysli si své a žádej jinýho mudra... Držím palečky 🙂
Motava- zavolat zkus, ale třeba já čekala na první konzultaci v car v roce 2007 4 měsíce a něco a taky sem to vydržela...Potom to šlo rychle, když už tam jsi 🙂. Ale voalt zkus, zato nic nedáš
Jinak já včera dopadla 😎
Muž zapíjel, ale s mírou už v pátek a včera sme byli na narozkách a pili sme a pili slivku v bazénu a v něm sme vydrželi celej večer 😀
Zato ráno, fujtajbl, takhle se opít... já? Já jinak nepiju, ale to ráno sem všechen alkohol proklínala pěkně 🙂

l1u1c1i
17. srp 2009

Ahoj holky,

teď jsem se objednala k Apolináři na UZ. Chtěla jsem k dr. Jaržembovské, ale prý tam příští týden není. Tak mě sestra objednala k dr. Bláhové. Ale vůbec si nevybavuji která to je. Můžete mi jí nějak přiblížit? A jaká je?

larri
17. srp 2009

Myslim,ze Blahova je takova mladsi tmavovlaska.Jestli je to ta o ktere pisu,tak je hrozne prijemna.Kdyz jsem ted behala s mimodeloznim,tak mi dokonce volala do prace,at prijdu okamzite na kontrolu,zvedlo se mi hcg a chtela mne videt.Ja ji nestihla a musela na pohotovost,kde mne cekal milacek Fajt. 😠
Kdyz mi ale delala utz,tak strasne dlouho a peclive.

l1u1c1i
17. srp 2009

Děkuji Ti za odpověď. Tak snad bude OK. Nějak mi to nevyhovuje, když je tam pokaždé jiná dr. nebo doktor.
Ale snad jsou všichni dobří a brzo se dočkám miminka.

larri
17. srp 2009

Holky,ja byla vcera v Bauhausu a prodavaji tam capa,ale nekoukala jsem z ceho to je.Kdybych byla sama,tak si ho koupim a dam za okno.Kdyz jsem to rekla drahemu,koukal na mne jako na blazna.
Ja ae zarvala,jeeee caaap.A drahy,no a co? A bylo po vsem. 😉

l1u1c1i
17. srp 2009

Ahoj holky, chtěla bych se Vás zeptat na výživu resp. potraviny vhodné před otěhotněním. Určitě to má také vliv na úspěšné tehotenství. Doporučil Vám nějaký dr. co se má jíst a čemu se naopak vyhýbat?

aknyt
17. srp 2009

Luci, doporučila mi gynekoložka vitamíny Femibion 800. Jinak v CARu k výživě nic neříkali.

len
17. srp 2009

Ahoj ahoj, tak jsme zpět a přesně jak jsem odhadovala - dovolená pod stanem u vody, hrozná vedra... no to by v tom byl čert, aby MS nedorazila 😀

aknyt
17. srp 2009

Jinak samozřejmě zdravím 🙂

Nitenko, neboj, Faita určitě u porodu mít nebudeš 😉

Larri, čápa nekupuj, aby ten pravý nemyslel, že je obsazeno 😉

Jinak Říp jsme zvládli, nejen vylézt nahoru, ale celý ho obejít. V sobotu jsme řezali dříví na zimu na chalupě a včera jsem myslela, že si nezavážu ani tkaničky (rovnala jsem nařezané kusy v dřevníku)... A včera jsme vyrazili na lov kešek na Horu Sv. Šebestiána a dali jsme 16 km okruh. Bylo to fajn, ale práce mi teď přijde jako super relax 😀

len
17. srp 2009

Luci, vyváženou stravu, hodně vitamínů a vlákniny (čili kila zeleniny) a omezit alkohol a kofein... Dostatečný pitný režim. Nic víc asi nikdo nevykoumá 😒

jasmina309
17. srp 2009

Ahojte
V caru vážně nic o výživě neříkali , maximálně at zhubnu, ale jak to už mi neřekli. Za ty dva roky v car mám nejen po stimulacích, ale i svým přičiněním nahoře 15kg. Jen to neřeším, ptž kdyby se usmálo štěstí i na nás (snad už záslužně)tak ty kila nahoru půjdopu dál a vím, že v kolotoči starání se o mimi a nejen o to, by ty kila poté měla jít zas dolů...
Larri- tak toho čápa bych už asi taky potřebovala. Jsem z vesnice, tak to by měla celá ves pozdvižení 😀 😀 😀

l1u1c1i
17. srp 2009

Beru kyselinu listovou a snažím se nepít kafe. Ale jsou to muka. 😠

Někde jsem četla, že se mají jíst hodně - VEJCE, RYBY, MASO, SÝR, MLÉČNÉ VÝROBKY, OŘECHY, TOFU, LUŠTĚNINY, ČOČKA, FAZOLE, KOŘENOVÁ ZELENINA.

A také nejíst light výrobky - jako jogurty aj.

rendulina
17. srp 2009

Ahoj Apolinky,

mám prosbičku : chtěli bychom jet na dovču někam do zahraničí abychom se nějak odreagovali.PsychoDr.mi to dovču minule dovolila(ba i doporučila)ale nebavili jsme se o zahraniční 😕

Dnes při kontrole tam bohužel měla zástup a ta nevěděla jak to je v PN s dovčou v zahraničí,kvůli místu bydliště při nemocenské(ač s neomezenými vycházkami).

Máte s tím některá zkušenosti? -len ?
-jasmina ? Obě jste nedávno dovču v zahr.absolvovaly... 😉

Tak abych věděla,zda můžeme vybírat nějaký termín a nemuseli to pak odvolávat?! 🙄

Do toho je můj obvoďák na dovolené a bude až od 26.8.,tak že ani jeho(u kterého mám PN)se nemohu informovat... 🙄

lindazofie
17. srp 2009

No Rendulino na dovču budeš muset jet na černo, sociálka Tě nebude platit, když budeš na dovče. Musela bys přerušit neschopenku a to je blbost potom by Tě zase 14 dnů musel platit zaměstnavatel a ten by měl za 1. asi radost a 2. bys měla hrozně málo peněz. Budeš to muset risknout.

rendulina
17. srp 2009

Aha tak takhle to chodí.... 😵 Díky za info lindo 😉 Tak to zkrátka risknu na černo.Při neomezených vych.mě stejně nikdo nemůže kontrolovat...

Jsem zvědavá,co napíší holky,jak to ony provedly,když byla len v té Kodani a jasmina v Egyptě... 🙂

Aknyt:díky za souřadnice srazíku ale nedorazím,již něco máme...užijte si to děvčátka!

lindazofie
17. srp 2009

Rendulino já myslím, že i kdyby Tě někdo zkontroloval, tak si razítko opatříš, že jsi byla u dr. skrz nějaký problém. Ber to tak, že v nejhorším by Ti ukončili PN, nic víc se stát nemůže. Prostě nesmíš nikde mluvit, že jsi na dovče. Je lepší to nikomu neříkat, buď neříkat, že jsi v PN nebo že jedeš na dovču, lidi jsou závistivý a zlý.

rendulina
17. srp 2009

Jasně lindo,díky moooc-dám na tvé rady.Jen aby mi někdo nevolal z práce? 😅 Jako jak se mám atd. ...

saralinda
autor
17. srp 2009

Ahojky holky, hlásím, že jsem zpět z dovolené. Suprově jsem si odpočala (hlavně psychycky - fyzicky jsme si dali trochu do těla). Postupně vás dočtu a doufám, že budu číst samé dobré zprávičky.
Hlásím, že na sraz tuto středu dorazím a už se moooc těším.

Papus, gratuluji k ultrazvuku a přeji, ať se ti to doma všechno brzy srovná a ty už se jenom raduješ.

len
17. srp 2009

Rendo, tak, oficiálně se to nesmí, ale na druhou stranu kdykoli by tě kontrolovali, můžeš říct, žes byla na vycházce, když je máš neomezené... Akorát o tom v okolí (a hlavně práci) pomlč 😉 Mně psychodr. řekla, že mi do karty píše - doporučeno maximum aktivit a cestování...

saralinda
autor
17. srp 2009

během své dovolené jsem viděla 2 čápy a krátce před tím taky 2, takže letos už mám 4 😀

len
17. srp 2009

Ty jsi ale sběratelka! 😀 Tak snad to zafunguje 😉

lindazofie
17. srp 2009

Rendulino hlavně si musíš zajistit např. od rodičů, aby Ti vybírali schránku. Bylo by divné, kdybys byla na vycházce a schránka byla nacpaná k prasknutí. A sousedům taky radši nic neříkat. A když Ti někdo bude volat, tak odepíšeš v smsce, že teď jsi např. u doktora, že Ti není dobře apod.

rendulina
17. srp 2009

Holky moc pěkně vám všem děkuji za užitečné a chytré rady!!! Zkusíme to nějak zpáchat 😵
Ale to opálení se asi jen tak zapřít nedá...i když to na mě moc dlouho nevydrží-tak pak uvidíme...

len
17. srp 2009

Pf, já se teď trochu opálila i během pár dní u Vranovské přehrady 😉

saralinda
autor
17. srp 2009

Píšete tu některé o rozházeném cyklu.....tak taky přidám svou troškou do mlýna...opět raritka - přestože beru teď antikoncepci (kvůli cystám; už druhé platíčko), tak jsem si během dovolené slušných 6 dní odmentruovala 😀 Takže toť zase jedna moje menstruační perlička 😀