CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

janamej
19. říj 2009

🙂 Ahoj holky, doufám,že se se máte při pondělku fajn, já jsem momentálně trošku mimo, protože kvůli mojí míše jsem prošvihla UZ, ach jo.Týnko, máš krásnýho pejska, my máme pouze 8 koček, z toho 3 koťata, tak vím, co zvířecí mrňata dají zabrat. My doma měli vždycky fenku německýho vlčáka,tak jsme rasově trošku vedle, ale každej pejsek je osobnost, to mi věř.
A Vy ostatní snad se máte OK. Zatím.

aknyt
19. říj 2009

Jano,
8 koček, tak to je dost - rozhodně bych nenapsala pouze 😀
S tou osobností máš pravdu, osobnost to je. I když kočky bych řekla, že jsou osobnosti ještě víc 🙂

matava
19. říj 2009

ahoj holky, tak tu mame zas novy tyden, ja odpo vylezu poprve ven od ctvrtka vecera...snazila jsem se zbavit te teploty ale neuspesne...stejne uz tu se mnou sijou vsichni certi tak se tesim na vyvetrani a venku je nadherne...parkrat me napadlo, ze jestli budu muset byt nekdy nedejboze na rizikovym trebas jen par tydnu, tak to se mnou budou mit vsichni hodne tezky 😉
jasmin, doufam, ze si vecer od tebe prectu dobrou zpravu, myslime na tebe 🙂

neme
19. říj 2009

ahoj holky,
občas k vám zajdu. Mám na vás dotaz. Chystám se na 2.IVF. Měli jste u Apoli někdy PK? Já myslela,že je to vždy na embiologovi, ale někde jsem zaslechla, že je možné si jí i u Apoli vyžádat.Jaké s tím máte zkušenosti? Děkuju
A kolikátý den po pregnylu jste se doma snažily?

aknyt
19. říj 2009

Neme, o kultivaci rozhodu u Apoli opravdu embryolog. PK je velké síto a bohužel při tom odpadnou i embrya, která by při transferu po 2 dnech mohla být miminkovská, ale pak zastaví v laborce vývoj. Takže pokud máš hodně embryí, tak ti PK udělají sami, ale pokud máš méně embryí, tak to nehrotí. Vyžádat si to asi můžeš a kdyžtak by ti to rozmluvili. Já to nechala vždy na nich, jen posledně jsem říkala, že naopak moc dlouhou kultivaci nechci.
Po Pregnylu by ses při IVF vůbec snažit neměla - aby se nenařeďovalo sperma a aby ti nepopraskaly folikuly!!! Ale to vám jistě řekli v CARu, že se několik dní před OPU sex nadoporučuje. IUI bývá den nebo 2 po Pregnylu.

aknyt
19. říj 2009

Ještě další věc je ta, že bys mohla při sexíku po Pregnylu otěhotnět, plus by ti k tomu dali 2 embrya, a to by byl nářez 😉

neme
19. říj 2009

Aknyt děkuju. omlouvám se za embriologa 🙂, člověk píše rychle a nepřemýšlí.My zkusili ještě měsíc doma s pregnylem, takže na IVF jdu až další cyklus. Tak já to nechám na nich. Jen mě zarazilo, že minulý cyklus jsem měla 19 folikulů a jen 8 vajíček, vyvíjeli se jen 4 dobře.Nedá se tou stimulací zařídit, aby bylo v každém folikulu vajíčko? Omlouvám se, jestli je to hloupý dotaz.

larri
19. říj 2009

Neme,ja mela 21 foliku,12 vajicek a vysledek? Jen 2.Neda se to zaridit,aby bylo v kazdem foliku vajicko.

Ja jsem ten problem ted resila s dr.Jirsovou a doporucila mi ICSI z pulky vajicek.Pulku oplodni normalne a druhou ICSI,aby zjistily v cem je problem.

Tynko,zdravim a vsechny ostatni taky.Doufam,ze bude mit Jasminka dobre zpravy.

aknyt
19. říj 2009

Neme, jak píše Larri - jestli ve všech folících budou vajíčka a ještě zralá a vhodná k oplodnění se ovlivnit stimulací příliš nedá. Tedy někomu trochu pomůže změna léků, ale ne v tom, že co folikl, to vajíčko. My skoro nikdy neměli víc embryí než ta 2 na transfer. Jednou jsme měli 3 a teď máme 4, ale to je rekord. Naopak jsou holky, co mají zmraženo i 8 embryí... Ale chápu, že z 19 folíků je to pak zklamání, že člověk čeká zásobu do mrazáku... ☹

gabikri
19. říj 2009

Ahoj berušky..😉)

Tak jsem dneska byla v Caru na ultrazvuku a byla tam přímo mudr. Řežábek. Prý cystičky nezmizely, tak mám přijít zase se ukázat za čtrnáct dní. Lepím si náplasti Estrahexal, po kterých by to prý mělo zmizet. Tak nevím..na příbalovém letáku jsem si našla, že vedlejší účinky nevylučují rakovinu prsu...mám to v rodině..tak z takovéto léčby moc nadšená nejsem. Ale oni asi vědí, co dělají. Řekl mi jednu dobrou zprávu, že podle ultrazvuku, na to jak mám vysoké FSH, se mi tvoří víc vajíček, než je obvyklé..tak z toho jsem jelen..

Jinak babička je zatím u tety, kam jsme ji dnes odvezli a uvidíme, co dál..až podle všech vyšetření. Dost mě to
psychicky vyčerpalo, tak snad se teď hodím do klidu.

pbauerova
19. říj 2009

Ahoj holky,
myslím dnes na Jasmínku a její OPU, tak jen že držím palečky a jsem s ní a jejím malým bojovníčkem 😉 a Kamiladc ve snažilkách z DC, která je tento cyklus naším velkým vzorem, má vééliký překvápko, tak Jasmínko, nakoukni 🙂

jasmina309
19. říj 2009

Ahojte!
Jdu vám poděkovat, že ste na mě dns pro mě tak zlý den mysleli!!!! Děkuji!

V Apoli sem byla nemile překvapená, když mi prostě rovnou oznámili, že na odběr vajuch jdu bez narkozy.
Vydržela, sem to , to jo...Ale za cenu toho, že nakonec se dr Jaroš podařilo odsát ne 1 ale 2 .....jupíííííí 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

Opravdu do roho vy slabé povahy jako já, nechodte....vydržet se to dá, ale velmi nepříjemné!

Ještě jednou děkuji i Larri

jasmina309
19. říj 2009

Ahojty
Holky díky moc za podporu! Asi se budete divit, ale Opu sem riskla bez narkozy! Tak nějak nechtěně...

saralinda
autor
19. říj 2009

Jasmínko, tak to jsi statečná. Smekám klobouk (zažila jsem to taky bez narkózy, tak vím, co jsi zažila - já to na sále brobrečela - nervama i bolestí). To jsou super zprávy, že našli 2 vajucha. Jo je Jarošová šikovná. Těším se na další pozitivní zprávičky od tebe.

aknyt
19. říj 2009

Jasmin, to je dobře, že jsou 2, tak ať se jim dobře daří a ty se brzy zotavíš 🙂

jasmina309
19. říj 2009

Nešla nám elektřina, tak sem nevěděla, jestli se příspěvek poslal. Omlouvám se...sem z toho dnes vyplašená.
pěkně mi to bolí. Už sem prubla i Ibalgin.
V centru mi píchli i Gamaglobulin a to vám byla neskutečně dlouhotrvající injekce, než jí sestra dopíchla. Sem to nikdy nezažila... ☹

jasmina309
19. říj 2009

Holky díky za pozitivní energiii.
Sar.mělas pravdu. Je to hnus! Já sem to spíš vydejchala a to dost hlasitě a sestřičce sem málem zlomila ruku, jak sem jí tiskla silou 😒 A slzy mi tekly taky...
Píchnutí to teda nebylo, jak mi řekla dr před týdnem.¨
A taky, já sem se měla rozmyslet, zda to zkusím bez narkozy a když nás sestra rozdělovala na pokoje, tak mě usadila na pokoji do křesílka. To sem nevydržela a šla do centra a tam mi sestra utěšila, že se to vydržet dá....tak takhle asi to bylo se mnou... Nakonec sem šla na řadu poslední a to osmá.
Ještě že, mě potěšili ne s těma dvěma vajíčkama. Spermio je ok a nakonec emrioložka řekla, že lepší bez ICSI. To jedno jájo bylo horší kvality a prý na misce může dojít. Kdežto kdyby ho nařízla, tak nedojde a vájo je k ničemu... Tak zítra v 10 h voláme

dudus73
19. říj 2009

Jasmin, dík za dobré zprávy. Držím dál pěsti a doufám, že vám to tentokrát vyjde a budou samé pozitivní zprávy. Hned bych do toho šla znovu. Alespoň by se něco dělo.

rendulina
19. říj 2009

jasminko : ahojky,jsem ráda,že se našli 2 vajucha 😵 😵 😵 Tak ať jsou do zítřejší 10h pilná a pěkně se dělí,aby jsi slyšela ty nejlepší zprávy!!! Myslím na tebe a obdivuji tvou statečnost(OPU bez narkózy 😝 )Tak ať tě již nebolí moc bříško a pěkně se na ten zítřek vyspinkej(i když vím,že je to dlouhá noc! 😕

aknyt : ve středu jedu k Apolimu pro výsledky z té krve.Nabírali i imunologii/po 3 letech je to prý již třeba + ještě další věci(které si již nepamatuji)Tak jsem na to zvědavá... 😕

larri
19. říj 2009

Jasminko doufam,ze se pripravujes na tehotenstvi.

Ja jsem srab,OPU mi nevadi jenom proto,ze jsem v narkoze. 😉

Holky,co takhle nekdy v listopadu udelat srazik? ted je brzy a v prosinci pozde.

saralinda
autor
19. říj 2009

Jasmínko, jj, jsi hrdina. Mně taky říkali, že s eto dá vydržet. A mají pravdu dá. Když už tam člověk je, tak to holt musí vydržel. Ale myslím, že nikdo z nich to nezažil, tak těžko odhadují tu bolest. Ale to špatné je teď za tebou a před tebou je jenom to krásné. Zítra tu budu vyhlížet dobré zprávičky od tebe.

Rendo - tak ať ti hlásí samé dobré výsledky.

Larri - jsem pro sraz. Navrhni datum a místo. Mně je to jedno (preferuji jiný den neř pondělí).

rendulina
19. říj 2009

sar : díky,také budu doufat... 😅

jasmina309
20. říj 2009

Zdravím vás Apolenky
Bulím tu, když čtu vaše povzbudivá slova!!!!
Ráno sem se probudila, s myšlenkou, že to byl jen zlý sen....Břicho mi bolí ještě tedˇa to podotýkám, že to mám za sebou počtvrté a po narkoze, mě nikdy nebolelo takhle... ☹ Jako dá se to vydržet ta bolest, ale už aby byl trápení konec....
Ještě hodinu do výsledku...Modlím se za ně pořádně 🙂

ps- srazík zaky uvítám. Už i Len bude moci 🙂

martinka.a.honzik
20. říj 2009

Dobré ranko všem,

poslední dobou net vůbec nestíhám ☹

jasmina309: držím palečky aby se oba bojovníčci krásně vyvíjeli a byli z nich krásná miminka.

Aknyt: pejsek je neodolatelný (tedy neodolatelná 🙂). Jakpak se jmenuje?

Copak asi Len? Určitě si to v lázním moc moc užívá, zaslouží si to.

Já momentálně čekám na ovulaci a ona pořád nikde, tak jsme zvědavá.

larri
20. říj 2009

Ahoj holcicky,
psala jsem Len jenom ve zkratce a napsala,ze se ma vyborne,Jasmince drzi palce a na sraz prijde,ale musi byt po 8.listopadu,aby ho stihla.

Termin sraziku je jeste cas,myslim,ze nas tady bude nekolik co planujeme IVF nebo KET,tak pokud to pujde,tak se k tomu prizpusobime,ju?

larri
20. říj 2009

Holky,vadil by vam patek?

aknyt
20. říj 2009

Ahojky,
jak píšs Larri, tak Len psala, že se má dobře, ale že se nemůže dovolat do CARu. Nevolala jste tam některá v posledním týdnu?
Pro srazík jsem, akorát ten pátek mi nevyhovuje. Je to jeden z mála dní, kdy můžeme oba s chlapem brzy domů.

Jasmin, držím bojovníčkům palečky, ať je aspoň jeden miminkovský!!!

Rendo, tak ať ti ty trombofilní mutace a imuno vyjdou OK!!! Po třech letech bylo podle mne už dávno načase ti to udělat.

jasmina309
20. říj 2009

SEM TU A NESU DOBRÉ ZPRÁVY!!!!

OBA BOJOVNÍCI SE PRÝ PĚKNĚ UJALI A ZÍTRA PŘE DESÁTOU JE DOSTANU ZPĚT!!! JUPÍ JUPÍ JUPÍ (tolik stresu s čekáním na telefon, fuj), spadl mi kámen ze srdce, určitě ste ho slyšeli žuchnout 😀

aknyt
20. říj 2009

Jasmin, to je paráda 🙂 moc jste mě potěšili!!! Tak ať mají pohodový návrat k tobě a především ať u tebe zůstanou dalších 8 a půl měsíce 😉

jasmina309
20. říj 2009

Rendulko, tak at máš výsledky ok!
Larri- na listopadový boj ti moc držím palce!
Martinka a Honzík- držím palce at ovuše dorazí a nikde se nefláká!
Aknyt- jak si užíváš pejsánka? Ten náš je mi pořád u nohou a kdyýž sem včera sykala bolestí tak si mě lehl na hrudník a hlídal 😀 a olizoval mě...

Jinak mě srazík na pátek taky moc nevyhovuje. Spíš dnyy v týdnu.