CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

saralinda
autor
21. říj 2009

Lillyella, vítám tě mezi Apolenkami a doufám, že ti brzy pomohou a budeš mít břuch jako Collete 🙂

Majo, tak to máš akci. Držím majíky.

Jasmínko, no to je nádhera. Mám velikou radost. Tak třeba budeš mít nakonec dvojčata. Myslím na tebe holka naše.

aknyt
21. říj 2009

Ahoj Klarko,
občas na skypu bývám, ale moc ne... Někdy to zase zkusím 😉

Lillyella, ahoj. Vůbec nevím, co jsou anti spermie, nemám s tím žádnou zkušenost, tak snad ti tu poradí někdo jiný.

Collette, to to utíká, už se chystáš pomalu rodit 🙂 Tak nám pak nezapoměň dát vědět.

jasmina309
22. říj 2009

POMOC- migréna....auauauau

Nevíte jak jí přežít? Sou to hormonální změny 100%ně... Mám zimnici a zvracím a hlavu jak střep...

Nevíte některá jak to přežít? Prosím...

aknyt
22. říj 2009

Jasmin, prospat, pokud ti pomáhá, tak můžeš Paralen... a hodně pít, aby to ledviny odplavily, tu přemíru hormonů.

saralinda
autor
22. říj 2009

Ahojky děvčata, narazila jsem na netu na článek - jeden neplodný pár bude on-line rozebírat jejich situaci spolu s odborníky (gynekolog, psycholog, imunolog). Bude to na ordinace.cz. Článek je na: http://www.novinky.cz/zena/deti/182258-novy-on-...

marcelli
22. říj 2009

Ahojky tak mám za sebou čtvrtý neúspěšný pokus...teď mi paní doktorka Jarošová napsala hormony jako náplast,nemáte s tím někdo zkušenost? 😒

aknyt
22. říj 2009

Marcelli, nemáš náhodou Estrahexal před KETem? Jiné náplasti neznám...

marcelli
22. říj 2009

Aknyt: jasan to je ono 😉 mám za sebou 4 neúspěšný pokusy,a náplasti mi dali až teď,tak jen estli mi mám nějakou šanci

marcelli
22. říj 2009

saralinda: už jsem na to taky koukala,bude to pro nás zajímavý... 😉

saruspec
22. říj 2009

Ahoj Gabiri,s tvou babičkou je mi to moc líto a vím o čem mluviš ohledně toho že babičku by jsi měla zavest zpátky do beskyd.Ja jsem z Bohumína toje okres karviná a podlouholetém snažení jsem konečně otěhotněla,ale ve 23tydnu mi zjistili na genetickém ultrazvuku v Ostravě že Matějičkovi nefunguji ledviny,tak jsme se přes známou objednali do Prahy k Apolinařovi k doktorovy caldovy,byl dost zvlaštní nebral si žadné servitky prej ostravaky nemaji moc rádi,řekl mi že mám ukončit těhotenství nebo děj se vule boži,ale my jsme to zamitli a ptala jsem se jestli bych mohla rodit tam u nich,pan doktor řikal že to nejde ža ja mám postel na Moravě takže nas to dost překvapilo.Před měsicem jsem porodila syna v Olomouci a jsem vděčná že mě vzali bez problému do olomouce matysek ma dva dny po operaci a je vše ok.Do Prahy mě už nikdo nedostane.A ty se nedej s babičkou a bojuj,dneska jak si neotevřeš jak se unás řika zobák tak nevyřidíš nic.čau šárka

aknyt
22. říj 2009

Marcelli, ten Estrahexal je na podporu růstu děložní sliznice (ale brání ovulaci), takže by to pomoct mohlo. Budu držet palečky, ať to pomůže. Nitence to například pomohlo, předtím měla KET bez estradiolu a nezadařilo se a potom s Estrahexalem ano 😉

marcelli
22. říj 2009

aknyt díky moc,to jsi mě potěšila! 😉 My tě tady nemít...tobě taky držím palečky 😉

spes2009
22. říj 2009

Marcelli, tak já jsem měla před KETem na výběr mezi prášky a náplastmi, vybrala jsem si náplast (ikdyž jsem netušila, že je to takový igelit), lepím 2x týdně a denně zavádím Crinone (opět jsem si mohla vybrat mezi Utrogestanem a Crinone) a otěhotněla jsem. Zaváděli mi jedno embryjko - morulku. Náplasti i Crinone mám užívat až do 12. tt. Ať se vám zadaří 🙂

marcelli
22. říj 2009

spes2009 mě paní doktorka dávala taky vybrat jestli chci náplast nebo prášky,čekám na MS a budu lepit 2xtýdně.A ten Crinone je na co??A od kterého dne ho zavádíš,mě totiž nic nedali 😒 To byl tvůj první KET?

aknyt
22. říj 2009

Marcelli, Crinone je jako Utrogestan, akorát se dává jen jednou denně. Přidává se k estradiolu 3-5 dní před transferem, takže ti to ještě dají po kontrolním ultrazvuku, neboj 😉
Jdu taky do KETu a vzala jsem si tabletky (nabízeli mi i ty náplasti), protože mám vždycky vyrážku po jakékoliv náplasti (hlavně po těch papírových), tak jsem měla strach jít do náplastí...
Budeš dávat 2 embryjka? Koukám, že jste dost úspěšní v počtu zmražených, o tom si můžu nechat jen zdát 😢

marcelli
22. říj 2009

aknyt a kdy tebe asi čeká ten KET?Mě tak koncem listopadu 😉 Já měla 20 vajíček a z toho mi zůstalo 6.Jo ten CRINONE mám vlastně taky doma,zbyl mi odminule.Je to ten gel,ale zaváděla jsem si ho až v den transferu,ne 3dny předtím 😒

aknyt
22. říj 2009

Marcelli, ten KET je trochu jiný s tím estrahexalem... ono se tím nahrazuje to, co by si tělo tvořilo samo. Možná proto se dává utrogestan při KETu dřív...
Měla bych mít transfer cca v půlce listopadu. Já měla minule dost folíků, ale málo zralých a vhodných vajuch, tak jsem ráda za ta 2 zmražená, to byl u nás úspěch velký 😉

nadjan
22. říj 2009

Mile damy, cely den jsem premyslela, jestli jsem dat muj pribeh nebo ne. Nakonec jsme si rekla, ze mozna dam nadeji. Zacala jsem sem chodit jako pasivni ctenar vasich pribehu v dobe, kdyz jsem se objednala k Apolinari. Zkouseli jsme miminko cca 3/4 roku, ale vzhledem k memu veku (36) jsem nechtela uz nic nechat nahode a uprimne, zacala jsem panikarit. Nektere vase pribehy jsou fakt desive a obdivuju vas, ze to zvladate. Koneckoncu musite, ze. Daly jste se na vojnu, tak musite bojovat. Mezi vas jsem mela pripjit i ja. 6.10. jsme s manzelem sli na uvodni registraci. Jelikoz mel vyborny spermiogram z kvetna, tak pani doktorka uz ho nyni nechtela. Ani ja jsem neodevzadala zadny biologicky material 😎, dostali jsme instrukce co dal a sli domu, resp, do prace. Asi to, co jsem tady cetla, pak samotna navsteva CARu v me hlavne udelala neco, v co jsem doufala, ale necekala. Zdravotne jsme byli v poradku (dle dosavadnich vysetrenich) a tak problem byl asi jen v te zatracene psychice.
Doma jsme si uzili sexiku po 4-dennim pustu kvuli spermiogramu a vcera jsem nasla //. Mela jsem velke tuseni poslednich 10 dni, protoze mi bylo dost divne (zaludek v krku, strasny hlad versus male porce, nespavost, neustale curani,,.....) bylo do opravdu jine. Dnes rano jsem sla na krev a odpoledne laborator positivne potvrdila me tehotenstvi. Proc to tu vlastne pisu? Jestli to vsechno je jen o psychice nevim, snad ano, ale ja jsem nikdy pri kazde s...i nemyslela na nic jineho nez na to. ze delame miminko, i kdyz me sex s mym manzelem opravdu bavi. Takze s tou psychikou to nebude tak zhave 😉 Chtela bych kazde neuspesne cekatelce rict, at na nic neceka a jde do cehokoliv, co ji pomuze otehotnet. NIkdy nevi, ktery andel nad ni v tu chvili bude drzet ruku. Nam se to povedlo prirozene a ted se budu modlit, abych donosila zdrave miminko. Vsem drzim palce a preju hodne stesti.

jasmina309
22. říj 2009

Nadjan- tak tvůj příběh, je moc pěkný! Jsi jedna z mála štastných žen!
Vítej mezi námi a přispívej prosím! 🙂
Takové kouzelné otěhotnění moc ráda čtu a tudíž ještě potichu gratuluju! 🙂 🙂 🙂

Jinak holky, mě po 8mi hodinách bolest hlavy přešla. Sem moc ráda, že to mám za sebou a ted už hlavně at nechodí... Nepřeju nikomu...

lillyella
22. říj 2009

Ahojky 🙂 ,chci se zeptat - máte některá zkušenosti s Tamoxifenem a Pregnylem?Já to absolovovala 2krát,příští měsíc možná potřetí a začaly se mi dělat všude modřiny ☹ ,jestli to s tím má nějakou souvislost.....
Jasminka - na migrénu mám vyzkoušené prášky na spaní,vždy mě to odrovnalo na pár hodin,prospala jsem to a bylo pak lépe 🙂

saralinda
autor
22. říj 2009

Lillyella, zkušenost nemám, tak bohužel neporadím. Ale zkus se kouknout do příbalového letáku, zda to nemá vliv na spevnost sten cév. Nejsem odborník (asi určitě je nejlepší se zeptat doktorů), ale asi bych si nasadila Ascorutin - ten zpevňuje cévy a je dost neškpdný (mohou ho i těhule) a nebo bych alespoň začala jíst více pohanku, která má dost rutinu, který má také pozitivní vliv na stěny cév.

nadjan, děkujeme za pozitivní příběh. A držím ti palce, ať vše dobře probíhá.

lillyella
22. říj 2009

Saralinda - já se určo poptám jen teď tam moje gynekoložka není...také mě to napadlo s tím Ascorutinem....uvidíme,děkuji za odpověď a hezký večer,já mám chřipajznu ☹

nadjan
23. říj 2009

Mockrat dekuji za gratulace. Ja si to jeste nejak neuvedomuju, je to proste zazrak, ktery se prece MNE stat nemuze a musim to jeste vstrebat. Maminkam to chceme rict az o vanocich jako darek pod stromecek, protoze kdyby to nahodou nevyslo, at neni smutnych lidi vic.
Mozna k tomu memu zzraku prispelo i to, ze jsem na sveho manzela cekala strasne dlouho a myslim, ze to bylo tak mesic pred otehotnenim jsem mu rekla, ze on je moje zivotni stesti a to vsechno, co prijde potom uz bude jen bonus - v zadnem pripade jsem se ovsem nesmirila s tim, ze budeme jen sami dva. Mozna to byla posledni kapka pro toho nahore,aby nam dal zelenou🙂
Vcera vecer jsem jeste sla ke gyndari, predepsal mi duphaston a origos na predpis kyselinu listovou, ja si nakoupila jeste dalsi vitaminy a jak jsem jiz napsala, budu se modlit 🙂

jasmina309
23. říj 2009

Ahojte Apolenky při pátku! Konečně je víkend, co 🙂 🙂 🙂

Aknyt- tak ty takhle hezky vozíš vaší psí princeznu do práce, ju 🙂Ten náš, ale ani přepravní klec nevlastní 😕 nějak sme jí ještě nepoídili. Muž to ale pokaždý připomíná, že se to musí. My ted na ET si vzaly našeho Mimíska(tak se jmenuje náš Jorkšír) sebou k Apoli a hezky se tam venčil v parku za Apoli s páníčkem. Je to mimořádně, ptž on je celý dny v práci. A to ste měli vidět- on jen stál a psík okolo něj vesele běhal . 🙂 Zato, když s ním jdu já u nás na vsi několikrát denně, tak vždy ujdeme nejméně kilometr.Chce pohyb a všude čuchá 😀 😀 😀

Holky, mám dva dotazy. Prosím vás, moc by mě zajímalo, proč mě tento 3 ET bolel a i sem musela pár minut zůstat na lůžku. Nikdy mi to nebolelo a nikdy sem neležela. I jí to dlouho trvalo než to zavedla a zdálo se mi, že to napoprvé nezvládla 🙄
Co si o tom myslíte?

A co si myslíte o pití turecké kávy v těhotenství?Mám ráda turka, alespon jednou denně a bojím se ho dát...Po et dřív sem to vždy vydržela si ho nedat a ted mám pocit, že ta migréna co sem měla včera, byla nejen z hormonálních změn, ale i nedostatku kofeinu...
Co si o tom myslíte?

larri
23. říj 2009

Dobre rano,
vy jste se tady zase rozjely. 😉

Nadjan,drzim pesti,at ti to vse vyjde a ty budes za par mesicu mit v naruci krasne a vonave miminko.Ale mas pravdu,po tom vsem co tady prozivame samotne na sobe a cteme o druhych,tak i ja pokud neporodim,nebudu v klidu.Porad budu mit obavy.
Taky nvstevuji CAR,protoze mi rekla dr.,ze muzu otehotnet zazrakem a ma pacientku,ktera otehotnela,ale s milencem.Ja milence nemam a nechci,takze chodim do CAR. 😉

jASMINKO,o migrene mi ani nemluv.Mela jsem ji minuly tyden a kdyz jsem mela mimodelozni,tak taky.Nevzala jsem si tenkrat zadnou tabletku a cekala jsem,kdy nekoho poz...... ☹

Saruspec,to je mi lito,ze s tebou takhle jednali,ale s tim,ze jsi z Ostravy to urcite nebude.Ja jsem z Opavy a jednaji semnou normalne.V CAR jsou na mne sestricky mile a na sale si ze mne delali srandu,jestli jsem prijela na laparku z Opavy a ze jsem si radci mela jit prohlidnout Prahu.DR. co mi prisel rict na JIPku vysledky laparky,tak to na mne poznal po prvni vete.Jenom se usmal a rekl,jeee,vy jste z Moravy?
V karte mam napsanou opavskou adresu.Takze v tom urcite problem nebude.

Majo,myslim na tebe a ja verim,ze kdyz se nam v lete nedarilo,pred Vanoci zacne.

Lilly, tobe neporadim vubec,nevim o tom nic. ☹

larri
23. říj 2009

Jasminko,ja si kafe taky dala,ale pak slo ven.Nemohla jsem ani cokoladu,kterou tak milujuuuuu.

Vis,ze delam v restauraci a vim,ze tehotne si kafe davaji,ale vetsinou latte.

larri
23. říj 2009

Jinak ja jsem vcera dostala MS a nezacala pichat,takze ted je rozhodnuto,ze zacnu dalsi mesic.Jsem porad nachlazena,chodim casto i na zachod,takze nechci nic riskovat.

A kdyz chci mit ty dve princezny,tak musim byt v pohode.

Jinak ja jdu dneska do hrackarstvi nakupovat vanocni darky.Mam uz pro synovce vybrano a jako loni chci mit vse pripraveno.Loni jsem sla na laparku zacatkem prosince a mela jsem taky vsechno nakoupeno,pripraveno a jenom jsem doma odpocivala.

jasmina309
23. říj 2009

Larri- takže do toho jdeš za měsíc a snaší "lázenačkou" se budete hezky doplnˇovat 🙂 🙂 🙂 🙂 Tak jo, za měsíc. Jak máš dlouhý cykly?

Dík za info o kávě.
Pak napiš co se ti podařilo vybrat v hračkách.
Já mám už i praneteřinku a té je rok a půl a má snad vše na co jen pohlédne. Takže nemám tip na dárek. k svátku sem jí koupila soupravu vyteplenýho oblečení. Bundička a kalhoty a taaak sladkýýýý žlutý.

haaribo
23. říj 2009

Ahoj Apolnky, jdu vás zase po delší době pozdravit. Jen pro upřesnění - ani 3.IUI nevyšlo - překvapivě - ale cyklus měl i bez Utroše 27 dnů. Tak aspoň něco. Do konce roku fakt nic podnikat nebudu, děsně se mi ulevilo, když nemusím hlídat datumy...to mě stresovalo nejvíc. V práci to je totální tragédie, před týdnem jsem se tam už totálně zhroutila...kdybych měla jít kam, odešla bych. Jinak manža je po operaci a vypadá to dobře. Tak doufám, že se dá do konce roku do pořádku.

A co tady, nějaké nové // ??

spes2009
23. říj 2009

Ahoj holky, tak zase na skok 😉

Marcelli, ten Crinone je, jak psala Aknyt. Já ho začala aplikovat 5 dnů před KETem, trošku mě překvapilo, že při ETu jsem ho začala aplikovat až myslím den před. Ale moc se v tom nevyznám, tak snad to má logiku. Byl to můj 1. KET, kterému jsem nedávala zase tak velkou šanci. Měli jsme jenom jednoho mrazáčka a vidíš, jak to dopadlo. Buď to bylo o psychice (což si zase moc nemyslím), nebo to bylo prostě v pravý čas na pravém místě a byla to morulka (což jsem četla, že když se to dostane do téhle fáze, je pak šance hodně velká - ale je to asi relativní). Držím pěsti, ať ti listopadový KET vyjde 🙂

Aknyt, držím pěsti i tobě, ať je listopadový KET vítězný. 🙂

Jasmin, já měla v květnu ET a v září KET a oba dva mi dělala Jaroš a u obou dvou jsem brečela bolestí (a to nejsem nijaká třasořitka - bolesti vydržím dost). Říkala mi, že na mne bude trošku nepříjemná, musela si chytit čípek nějakými američanami (manžel - byl u KETu říkal, že to byly jako zahnuté nůžky/peán). Tím si čípek nějak podržela a pak to tam šoupla. No bolest jak sv... Časově to neodhadnu, jak dlouho to trvalo, ale zase nijak extra dlouho to nebylo. A ležet jsem po tom měla jen chviličku (ale to ještě než vyndala zrcadla). Tak nevím, jak jsi to měla ty. Ale je fakt, že mi můj gynDr. říká, že mám menší čípek, tak jestli to je kvůli tomu 😕 Držím pěsti, ať ti to vyjde 🙂

Nadjan, krásný příběh, držím pěsti, ať je všechno tak, jak má být 🙂 Maminky budou mít krásný dárek pod stromeček.

Jinak všem přeji krásný víkend 🙂