CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

dada074
24. lis 2009

HOLČINY APOLENKY TAK snad abych trošku povzbudila,tohle bylo naše 6 IVF a já si říkala,že nevím jestli bych šla do dalšího,ale asi ano.Dnes jsme 9 den po ET vím,že jsem se měla jít raději vykecet za VÁMI než brát do ruky TT,ale nevydržela jsem a jsou // sice je to duch,ale krásný,nechci to zakřiknout a moc se radovat,tak to zítra ráno prubneme znova!!!!!!!

gabikri
24. lis 2009

dada: super... 😵 😵 😵 😵 Držím palečky 😉

dada074
24. lis 2009

Díky moc,ale pokud to nebude ověřené UZ tak tomu snad ani nebudu věřit,jsem zvědavá na zítřek ráno!!!

len
24. lis 2009

Ahoj ahoj, tak jsem z toho nějaká přejetá 😒 Dr. na to koukala se slovy, že jako hm, snad tam něco narostlo, a pak napočítala pět folikulů. Je mi z toho mizerně, když jich bylo při prvních dvou pokusech 12 a 13, navíc vím, že jich taky můžu mít půlku prázdných 😝 Sakra, vyštrachejte na mě nějakou studii, která tvrdí, že 5 jest optimální počet a bývají při něm vejce zcela nejkvalitnější? ☹
Jo, jinak dřív jsem píchala 10 dní 200 IU, tedy celkem 2000 IU (pojišťovna hradí 2250), no a teď už mám léky jen na zítřek a v sobotu OPU, takže pouze 7x150 IU, tj. 1050 IU celkem.
Ani jsem se v tom nešťourala, jak jsou folikuly veliký a jak je narostlá sliznice, prostě jsem doufala v zázrak 😖

A teď bych ještě poprosila, obzvlášť od Gabi, jestli byste mi tu mohly zopakovat, co jsem hlásala ráno, jako že jedno pořádný embryo stačí a že my budeme mít určitě superembryo a tak 😀 Ostatní se totiž přesvědčují mnohem snáze než dovede člověk přesvědčit sám sebe, známe, ne? 😉

gabikri
24. lis 2009

len : tak já mam jásat z jednoho a ty jsi smutná z pěti, jo 😝 To je mi teda pořádek 😀

len
24. lis 2009

Gabi, když já jsem zvyklá na jinej standard, víš? 😀 Jsem měla poprvý 12 (z čehož půlku prázdných), podruhý 13, teď poslední hrazenej pokus a já si blbec namlouvala, že třeba bude i co zamrazit 🙄

gabikri
24. lis 2009

len : já myslím, v našem případě kvalita zvítězí nad kvantitou 😉 😉 😉 A žádné zmražování nebude potřeba 😉
Teda u mě by jaksi nebylo co 😝

len
24. lis 2009

No počkej, my chceme tři děti a najednou je rozhodně porodit nehodlám 😀 My při prvních dvou pokusech taky neměli co mrazit 😒

dada074
24. lis 2009

Len neboj budou stačit podívej se na nás Z 11 folíků 5 dobrých vajoch,z toho dvoudenní embryjka a //.Začínám věři,že opravdu na počtu nezáleží.

len
24. lis 2009

Dado, no právě, pokud bych brala stejnej "odpad" jak v minulých pokusech (prázdný folikuly, zastavený vývoj), tak budu vděčná za jednoho jedinýho k zavedení 😀
Jojo, já vím, že na počtu nezáleží, ale prostě mě zklamalo, že jsem reagovala o tolik hůř než poprvý a podruhý 😖

len
24. lis 2009

Jo a taky mě překvapila Jarošová, když mi řekla, že Orgalutran píchnout v pět odpoledne. Když jsem se ohradila, že Ř mi vysloveně řekl 18-20 hodin, tak se podivila, že ona teda říká v 17, ale těch 18-20 toho snad moc nezkazím. Sakra, to tam na to nemají jednotný postup? 🙄 Věřím Ř 😀

gabikri
24. lis 2009

len : mě řekli, že Orgalutran v 18hod 😉
Já bych brala děti dvě, ale to se už asi nepovede. V noci se mi zdálo o dvojčátkách.
Já nemám ve svém věku takový luxus to sekat jedno po druhém. Tak proto jsem byla
smutná, že to druhé je špatné. Ale zaplaťpámbůh za jedno 😵 😵 😵

len
24. lis 2009

Gabi, mně bude 30, takže čistě teoreticky ještě ten čas mám, stihnout tři postupně 😀 Realita je ovšem o poznání drsnější, pokud se zničeho nic nerozrodím, nemám nárok 😒

saralinda
autor
24. lis 2009

Dada, gratuluji a ať // sílí.

Len - za prvé - to, že jich Jarošová našla 5, neznamená, že jich máš 5. Můžeš jich mít klidně 7. Za druhé, máš jiný protokol, tak třeba opravdu budou kvalitnější. Za třetí - fakt stačí 1 kvalitní. Chtěla jsi příklad - nejlepším je kačátko.

Co se týká Orgalutranu, tak mě řekla sestra, že nejlepší je v 16h. Tak já jak blb píchala tajně v práci. Ale na letáku bylo něco v tom smyslu, že se to má píchat úplně jindy než Fostimona jemu podobné. Takže jsem z toho pochopila, že když píchám Fostimon večer, tak Orgalutarn ráno. Ale dělala jsem to stejně podle sestry, tedy v 16h.

Len, když jsi vyčerpala tak málo jednotek, nešlo by se s doktory domluvit, že by ti zbytek ještě nějako vypsali, abys pak měla do případného dalšího boje o to vaše 2. nebo 3. dítko?

len
24. lis 2009

Sar, na mém letáku k Orgalutranu se píše, že se to má píchat +- stejně jak FSH 😀
Dle mého je důležíté brát ten Orgalutran večer, protože jedna injevce nefunguje déle než 30 hodin, no a vzhledem k tomu, že to musí "vydržet" až do Pregnylu, který se píchá kvůli rannímu odběru kolem 21. hodiny, tak by se neměl Org. píchat před 15. hodinou.

A děkuju moc! 😵

len
24. lis 2009

Tak takhle - má se píchat v +- stejnou dobu Orgalutran i FSH, ale do zcela jiného místa a nemají se směšovat 😉 Org. se má píchat stále ve stejnou dobu, rozdíl nesmí být větší než 6 hodin, aby mezi dvěma injekce mi nebyl interval delší než 30 hodin. Také nemá uplynout víc jak 30 hodin mezi Odr. a hCG (Pregnyl), aby nedošlo k předčasné ovulaci.

A s tím vybrat si léky navíc, jó, to by nebylo marný, ale obávám se, že takhle to nefunguje 😒 Vypsala mi jich přesně to množství, co mám brát, no a sestra víc nevydá.

fr.vladka
24. lis 2009

Z krvácení se najednou stalo špinění, udělala jsem si přez to test, nechtěla jsem čekat na čtvrtek, je negativní, pouze jedna silná čárka, uvidim ve čtvrtek udělam konečný test a bude jasno. Nehorší je že vše budu muset absolvovat znovu jelikož nemáme mrazáčky... ☹ Ach jo život je někdy fakt s...ě!!!!!!!!!!!!! ☹ ☹ 😒 😒

len
24. lis 2009

Vladko, uvidíš v ten čtvrtek, pokud už nekrvácíš, tak dobírej Utrogestan 😉 A s tím vínem prozatím posečkej 😉
A jo, máš pravdu, život umí být krutej, ale o to víc si pak umíme vážit těch hezkých okamžiků, který samozřejmě taky přijdou, neboj 🙂

saralinda
autor
24. lis 2009

Len, tak jsem si to asi pomotala (už je to přeci jenom delší čas) a bylo to stejně (rozhodně ale ne píchat v 16h Org. a ve 21h FSH). No, pro příště budu chytřejší a zeptám se na topřesně a budu jim argumentiovat letákem.

Vladko, tak třeba je ještě naděje. Moc ti to přeji.

fr.vladka
24. lis 2009

len : Jo jo některý lidi si vůbec neváží toho že mají děti co my by jsme za to daly.. Sice jsem si už pobrečela ale ta slza naděje tam stále je 🙂 Zavádim crinone už mám jen dva kusy tak je doberu. Myslíš že by se do čtvrtka mohlo něco změnit???? 😒

len
24. lis 2009

Sar, mě spíš fascinovalo, jak to každej říká jinak. A hlavně Jarošová na můj dotaz - ale pan doktor mi tu napsal 18-20? No vidíte, to taky může být, ale JÁ říkám v 17 😀

Jo a dostala jsem dotazník, jedna ze sester dělá bakalářku, týká se to informovanosti pacientů CAR 🙂 Dotaz - odkud máte nejvíce informací? Osm možností. Sakra, já čerpám ze všech - lékaři, sestry, moudrý knihy, internet, ostatní pacienti... 😀

len
24. lis 2009

Vladko - kolikátý jsi den od OPU?

fr.vladka
24. lis 2009

To je odběr vajíček??? Přesně 14 dní od punkce a 12 od ET..

len
24. lis 2009

No, po 14 dnech to ještě není zcela ztracené, uvidíš v ten čtvrtek...

saralinda
autor
24. lis 2009

Len, takže jdeš na OPU v pondělí?

len
24. lis 2009

Sar, právě že už v sobotu - budu stimulovat celkem jen 7 dní 😒
Ale chytře se tak vyhnu pátečnímu dilematu, kdo mě píchne - pátek je jedinej den bez injekce 😉

saralinda
autor
24. lis 2009

Já jsem při krátkém protokolu píchala tak yjenom 8 dnů (7 dnů po 4 ampulích a 8. den 2 ampule). 7dnů tedy vyšší dávky a 8. den nižší - myslím, že ten 8. den mi dali tak pro jistotu a aby vyšlo OPU na pondělí a ne na víkend.

fr.vladka
24. lis 2009

Měla jsem odebraná pouze tři vajíčka z toho jedno bylo nedovyvynuté dvě oplodněná a jen jedno přežilo, 12.11. mi ho vložili, bylo to šestibuněčné embryo... Ale nevím jaké kvality.. 😒

len
24. lis 2009

Hm, tak to zase já kdybych stimulovala 8, tak mi to vyšlo na neděli 😉 Si nevybereš... Ale počítala jsem s pondělkem-úterkem, takhle je to pro mě dost překvápko 😒
Ale zrovna jsem vzpomínala jinde, že je to na den přesně deset let od smrti mojí milovaný babičky, chtěla jsem jít na hřbitov ji poprosit, ať si vzpomene 😵

wrtulka
24. lis 2009

Ahojky všem..
omlouvám se že vám sem lezu.. tak trošku nebo spíš hodně fandím Len aby se konečně zadařilo!!!
Len koukala jsem že máš strach že bude málo vajíček... že máš jen 5 folíků..
já teď měla dlouhej protokol a měla jsem 15 folíků a z toho 24 vajec! A dokonce jich bylo 18 zralých ..
tak jen že klidně můžeš mít 10 zralých vajuch 😉 já vím trošku přeháním ale evidentně se to může stát.. já na to taky koukala jako tele na nový vrata.. sem si mysella že ve folíku bývá jedno vajucho a někdy bývají i prázdné...tak já měla ve většině třeba dvě..
tak držím pěsti dobře to dopadne!!!!!!