CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

len
13. led 2010

Jo, Týnko, zítra k Bláhový (díky neschopnosti mýho chlapa mě objednat dřív už má Ř plno).

Jinak dva byly už minule - oba 18 mm, sliznice naprosto vzorná, skákali kolem mě nadšeně, jaká je to paráda a jaká šance a já jim dokonce uvěřila, si to představ 😀

S tou keškou mě to štve 😝

kralka
13. led 2010

len: zítra držím palce 😉 .
Aknyt: na leničku vzpomínám často. Měla mě nejbližší diagnozu.

saralinda
autor
13. led 2010

Len, zítra na tebe budu myslet. Ať máš alespoň 3 foliky. Chceš přeci 3 dět, ne? 😀

JInak já neberu to kuřecí jako tonoucí se stébla chytá. Podlě mě, jsme každý jiný a tedy i hormony v kuřecím působí na každého v jiné míře. Někoho skolí dříve, jiného jindy. Je to tako s kuřáky - ví se, že kouření škodí a i přesto jsou kuřáci, kterí se dožijí devadesátky. Pokud mám ale k něčemu sklon - prostě mám líné vaječníky -tak proč jim ještě přitěžovat kuřecím, když už mám tu informaci, že je špatné. Neříkám, nedát si ho nikdy. Všechno je o míře. Takže si myslím, že 1-2x za měsíc, to je vpohodě, nebo rozhodně lepší než 3x týdně.

gabikri
13. led 2010

len : zítra hodně štěstí 😉 😉 😉

saralinda : tak to jsem zvědavá, co řekne mně. Každopádně v pátek jdu nakoupit krůtí maso místo kuřecího 🙂

len
13. led 2010

Já mám kuře tak 1x do týdne...
Ale jak jsem si dělala srandu z plodnosti naší kočky, tak se mi to rozhodla vytmavit a dneska začala poprvé mrouskat. Je jí deset měsíců a je to takový divný si představit, že už nemáme žádný malý koťátko 😒 Jsem si ji pořídila před druhým IVF a ona už dneska mrouská 😔

gabikri
13. led 2010

len : no už připravuj krabici 😀 😀 😀

len
13. led 2010

Ji máme zavřenou doma, ta kocoura nepotká a bez spermií to nepůjde 😀

saralinda
autor
13. led 2010

Len, vidíš - třeba předčasně dospěla z těch kuřat 😀

len
13. led 2010

No to nevím, její máma prý začínala v půl roce a žije převážně z tuňáka 😀 (ten má zase těžký kovy, co? 😀 )

valmark
13. led 2010

Ahojky všem, mooooc děkuju za vyčerpávající odpovědi. Je opravdu vidět, že už jste zkušené - ač bych vám spíše přála, aby to bylo naopak a vůbec jste tímhle nemuseli procházet. No i já se přidávám...
Asi už jsem se rozhodla a půjdu do méně bolestivé a pohodlnější varianty pera.
Uvidíme jaké budou reakce. Penízky máme připravené, takže v tom problém nebude.

Vzhledem k tomu, že mám ještě také dost problémy se zády a s pravou kyčlí (po pádu z kola před x lety), tak jsem se rozhodla zajít za fyzioterapeutkou, která je učednicí pí. Mojžíšové. Vím, že ten problém mám jasný, ale kdyby se náhodou zadařilo a já měla v nepořádku pánev, tak by to byl další problém.
Jdu tam příští úterý, tak jsem zvědavá co mi řeknou...

Dobrou noc

klarka.k
14. led 2010

Týnko, moc ráda tam vidím přibývající týdny 😉 . Pane bože ať už ti to vyjde.

Já se pomalu, ale jistě srovnávám s faktem, že už nejsem těhotná. Rozhodla jsem se, dát si zase půl roku pausu (doporučují mi to gynekologové). Asi pojedu i do lázní.Takže nám další IVF vychází na září (plus, minus), vzhledem k letní pause u Apoli. I když momentálně do toho vůbec nemám chuť. Kvůli tomu hnusnýmu potratu, kdy mi to sestřička na gyn. ještě zpříjemnila. Potratila jsem cca 10cm plod, 2x jsem jí řekla, že to nechci vidět, tak mě s tím panečku nechala samotnou v koupelně v kalužích krve. Prostě smůla.

Takže, buď na sebe opatrná ( i vy ostatní těhule 🙂) a snad se brzy uvidíme na nějakém srazu. Anebo se srazíme spolu, když se budeš cítit dobře Týnko.

gabikri
14. led 2010

Dobré ráno 😉

valmark: já jsem na tom podobně, mám vyhřezlou plotýnku v bederní oblasti a teď to zase začlo bolet jako ďas 😖 Na dnešek jsem skoro vůbec nespala, jak to bolelo. Nevím, co mám dělat, mám už léky na IVF, kdybych to řekla obvoďačce, že chci žádanku na vyšetření se zády, tak mi jistě nedá to předoperační. 😒

len
14. led 2010

Gabi, a co by se stalo, kdybys to IVF o měsíc odložila? To jde i s nafasovanýma lékama... Pokud máš takovýhle bolesti, tak se vrhnout do IVF není zrovna to pravý, jednak kdoví, jestli to nemůže nějak ovlivnit samotný uhnízdění (špatný prokrvení a tak) a druhak, když otěhotníš, v těhotenství se všecko řeší 10x složitějc 😒

gabikri
14. led 2010

len : já vím, ještě je čas, že se vykurýruju. Mám už tento problém asi pět let, někdy zaberou cviky, někdy teplé obklady. Třeba jsem jen někde prochladla a zpraví se to. Víš co, mě je 38 let, nejdřív jsem se dlouho léčila s myomem a teď tohle..já už nemám ten luxus čekat. Mám vysoké FSH a měsíc od měsíce to může být horší. Kdyby to bylo jako před těmi pěti lety, tak to jsem chodila skoro denně na rehabilitace asi půl roku. Ach jo, já se picnu 😖

len
14. led 2010

Gabi, já vím, ale stejně, měsíc zas tak moc není a já bych se v tomto případě opravdu bála, jaký to bude mít vliv... Zkusila bych si zajít za fyzioterapeutkou, nechat se pořádně prohlídnout, třeba ti poví, že to "jen" způsobuje bolesti, ale "uvnitř" jsi OK. No a nebo se zhrozí, že jsi tam celá pochroumaná a otěhotnět prakticky nemáš šanci, co já vím 😒 Ono je pravda, že za každý měsíc může být hůř, ale pokud bys měla za ten měsíc lepší bederní oblast, třeba by to to zhoršující se FSH bohatě vynahradilo 😉 Já neradím přímo to odkládat, ale určitě se co nejdřív nechat prohlídnout někým, kdo tomu pořádně rozumí 😉

gabikri
14. led 2010

len: máš pravdu--;)) Asi zkontaktuji tu z toho Smíchova, jak jsi mi doporučila. A pak se uvidí 😉

valmark
14. led 2010

Gabi, já dostala zatím první injekci a za 14 dní jdu na ultrazvuk a podle toho dostanu dávku hormonů. A řekla jsem si, že než se dostanu až k samotnému odběru vajíček, tak je to ještě měsíc a do té doby musím někoho najít, aby se mi na ty záda a kyčle podíval. Lítala jsem s tím po všech možných čertech a ani po 3 letech nikdo nedokázal říci čím to může být. Tak teď zkusím poslední variantu a to je cvičení podle pí. Mojžíšové. Ta fyzioterapeutka co k ní jdu v úterý mi přímo řekla, že se obává, že je to vyhozený první pokus IVF, jelikož je velmi pravděpodobné, že nemám pánev v pořádku a tím pádem se to neuchytí. Ale už se mi to zastavovat nechce a tak se uvidí. Každopádně jsem zvědavá co mi v úterý řekne. Třeba to nebude tak zlé... 😉
Takže chápu i tebe, sice mi je 30, ale čekat se mi už také nechce.
Ale je pravda, že já zas takové bolesti nemám. Jen prostě vím, že tu kyčli nemám v pořádku. U tebe je to horší, pokud to hodně bolí, tak to může být problém. Opravdu někam zajdi a řekni jim, že už máš rozjeté IVF a ať s tebou něco rychle udělají 🙂

gabikri
14. led 2010

valmark: no to mi ani neříkej, já si myslím totéž o té pánvi. Říkala jsem to v CARu, hned na začátku, že mám tento problém, ale já už nevím kdo to byl, ale bylo mi řečeno " To víte, dneska má problémy se zády skoro každý" Tak už jsem se pak o tom nezmiňovala 😝

len : já jsem volala té fyzioterapeutce z té Lidické, ale má dlouho objednací termíny. Napadlo mě zavolat do té ordinace, kam jsem chodila kdysi před těmi pěti lety. Sice ta moje úžasná doktorka už je v důchodu, ale je tam za ní někdo jiný. Hlavně tam mají moji kartu, kde je všechno ( co mi je a kde to je) chodila jsem tenkrát na různá CT a rentgeny. Takže nemá cenu takhle narychlo chodit někam jinam, tam o mě aspoň všechno vědí. Jo a jak jsem remcala že ne Strahov to mám daleko, tak tohle je skoro u letiště 😝

len
14. led 2010

Gabi, takže tě vezmou v té bývalé ordinaci? To je fajn 🙂

Jinak hlásím, že mám tři folikuly (všecky vpravo), v neděli Pregnyl, v pondělí a úterý domácí snažení.

gabikri
14. led 2010

len : jé, tak tak držím palečky a po út žádné ulejvání 😀 😀

len
14. led 2010

Nojo, no, ale to už tu bylo tolikrát... 😀

collette
14. led 2010

Teda děvčata, neděste mě těma kuřatama. Už jsem to tu myslím psala. Žeru jich tolik, že se divím, že nepípám 😅

Len, hele, a nebylas' to náhodou Ty, kdo tu psal o tom tunelovém efektu? Abyste pak neměli kocourka Ježíška 😀

Týnko, posílám plivance pro štěstí 😀 Tfuj tfuj tfuj... Co pesa, jak na Tebe teď reaguje? Naše Hopka začala děsně hlídat a řvát jak pominutá jakmile se jen něco šustlo na chodbě 🙂

Jo, a přidala jsem pár nových fotek, jednu extra pro Len...

collette
14. led 2010

Jé, kocourek Ježíšek a trojčátka k tomu 🙂 Pořídíme Ti krosnu, abys je měla kde nosit 😉

len
14. led 2010

Collette, jsem si říkala, že si myslíš, že bych pomocí tunelového jevu mohla otěhotnět já, ale jak tak koukám, máš zcela reálné představyy a myslíš na naši Aduš 😀 Ale povím vám, ty hormony s ní cloumaj neskutečně, ještě tak týden a jdu jí vygooglit nějakýho kocoura a učiním z ní supermladou matku 🤐

len
14. led 2010

Jé, Kubík je fešák 😵

Jinak Bláhová ty tři folikuly zhodnotila taktéž zcela realisticky a okomentovala to slovy - tak snad aspoň v jednom...
Ale na to, že toho Tamoxifenu beru jen 10 mg denně (většinou se bere aspoň 20), tak spokojenost maximální 🙂 Připadám si divně, nemít za sebou ty tři IVF a všecky ty polyploidy, tak ovuluju vzorně, chlap má vzorný spermio... a nic 😝

aknyt
15. led 2010

Len, tři folíky, tak to je dost slušné na stimulku jen tamoxifenem a ještě v menším množství 😵 Bláhová to okomentovala drsně, ale kdyby měla pravdu, tak by to bylo super 😉 Takže držím palečky dál.

Collette, Kubík je hezkej okatej kluk 🙂 A je vidět, že docela vyrostl.

chiguita
18. led 2010

Ahoj saralindo,
prosím,můžeš mi poslat kontakt na toho léčitele od Poděbrad?
Po 3 ivf ZT v 18tt u Apolináře,ted válčím s myomy,proto sháním dobrého léčitele před dalším snaženíčkem.
Jinak na Apolinář nedám dopustit,jen jsem musela změnit car,jelikož oni nedělají nativí cykls.
Která máte nějakou zkušenost s léčitelem s ní sem 🙂 díky.

Jinak se zamyslím nad tou svojí stravou,kuřecí kupuji nejčastěji 😖
Budu se těšit na odpověd 🙂 a hned se k léčiteli objednám.

novotnacci
18. led 2010

Ahoj holky,
ve Vašem témátku jsem ještě asi nebyla, tak všechny zdravím. Jen jsem se chtěla přidat s kladnými ovacemi na Apolináře. Dnes jsem byla u dr. Beitlové, naplánovala mi naše 1. IUI na pátek (mám 3 folíky). Před chvílí mi volala, že si ještě jednou procházela mou dnešní návštěvu a že mi doporučuje, abychom na to s manžou ještě ve středu vlítli....Úplně mi vyrazilo dech, že jí pacientky nejsou lhostejné a ještě si pročítá, co dnes vlastně s kým probírala.... 🙂 žjóva....

saralinda
autor
18. led 2010

Chiguita a Novotnacci - vítám vám mezi Apolenkami.

Chiguita - poslala jsem ti IP s kontaktem.

novotnacci
18. led 2010

Ahoj Chiguita, díky moc za přivítání.... 🙂