CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

ciratko
14. říj 2010

Len - Genetice jsem nikdy nějak nerozuměla. 😅 Jako pravděpodobnosti v matice 😅 .
Já se taky snažím neupínat na ten první podařený cyklus, i když 2 folikuly a moje vysněná dvojčata 😀 😀 .
Ale normálně se to taky povede tak jednou za půl roku, tak nesmíme moc od těch našich těl očekávat 😉
Eustoma - taky mi pořád zvyšovali dávky, zadek už mám úplně rozpíchaný, ale nakonec dva folikuly vyrostly.

len
14. říj 2010

Jen vlez, jen vlez, já mám vždycky radost, kdy se to někomu podaří přirozeně, možná taky důkaz, že u Apoli násilně netlačí z jednoho IVF do druhýho a téměř u nikoho nemůže platit, že je zcela beznadějný případ 😉 Papus, Lenicka, Zzf, Eustoma...

aknyt
14. říj 2010

Tak co toho 9.11.?

len
14. říj 2010

Za mě v pohodě 🙂

ciratko
14. říj 2010

jinak zzf + eustoma - to je hrozný, jak to letí!!! Nedávno jste psaly, jak stimulujete a za chvilku budete rodit 😀 😀

len
14. říj 2010

A to ještě nebudou rodit ani z tý stimulace 😀

saralinda
autor
14. říj 2010

U mě 8. i 9.11. v pohodě. Co ostatní?

Ať sem toulky Apolenky (i ty, co se jim nakonec podařilo přirozeně) chodí co nejvíce. Je potřeba dodávat naději ostatním, že bojovat se vyplácí a že má cenu vytrvat.

janka12
14. říj 2010

@sarusinka Tak to IVF mame naplanovane zatim velmi podobne. Mela jsem pocit, ze jsem uplne posledni daleko za vsema, tak sjem rada, ze nas je vic.

@len Jen vic optimismu pro holky s emdometriozou. Sem s tim 🙂.

len
14. říj 2010

Janko, třeba Martinka - dva transfery po jednom embryu - dvě děti. Nebo Kacatko - jeden transfer dvou embryí - dvojčata. Obě měly dost blbou endometriozu a oběma IVF krásně zafungovalo 🙂

sarusinka
14. říj 2010

@janka12: nebo jedna holčina, co chodila na forum Frantiskovy lazne, mela endometriozu, a posledni tyden v laznich otehotnela spontalne...ted ceka holcicku Emicku 😵
jinak jsem rada, ze taky stimuluju aspon s nekym, tady holky uz davno pichaji a ja porad nic 😒

janka12
15. říj 2010

@len To rada slysim 🙂 . Je fakt, ze jedna moje dobra kamaradka s velmi rozsahlym nalezem endometriozy otehotnela na 1. IVF a ma krasna dvojcatka.

@sarusinka Me taky moc tesi, ze budeme moct sdilet zkusenosti a snad i radosti 🙂

amadores
15. říj 2010

Ahojky,
chtěla bych se jen zeptat, zda u Apoli dělají nativ, mám dojem, že ne.Rozhodujeme se mezi ním a ISCAREM.Já bych radši k Apolináři, manžel preferuje ISCARE.

len
15. říj 2010

@amadores což o to, oni by ho asi i na přání udělali, ale asi by ti na to nedali nějakou spešl cenu, nejsou moc zastánci (práce s tím mají stejně)... Jestli máš ještě nějaké hrazené pokusy, šla bych k Apoli, protože tam můžeš mít komplet IVF za cenu mnohem nižší, než jinde nativ (a co si budeme namlouvat, úspěšnost IVF je výrazně vyšší než u nativu). Pokud už máš všecky pokusy vyčerpaný, musíš se rozhodnout, jestli u Apoli samoplátecký IVF za mnohem nižší cenu než jinde, nebo ten nativ, ale pokud bys trvala na něm, Apolinář asi opravdu není ta pravá instituce 😒

arna
15. říj 2010

@zirafka82 - tak to je fajn, že jdem obě na první konzultaci v jednom týdnu, budem si moct vyměňovat zážitky 🙂
mamky a těhule: choďte co nejčastěji, dodáváte mi optimismus, fakt že jo 🙂.
A k tomu přirozenýmu otěhotnění- kvůli tomu jsem ráda, že jsem u Apoli, protože mám zatím pocit, že oproti jiným centrům se fakt snaží hledat a léčit příčiny a nedělat jen IVF byznys... Ale možná jsem ještě naivní a nezkušená a za rok budu mluvit jinak...🙂
Ad sraz: já můžu aj 8. a 9. 11. a ráda vás uvidím a uslyším...

len
15. říj 2010

@arna já tak mluvím i, uf, no skoro po 4 letech 😀

zzf
15. říj 2010

Ahoj holky, trochu se stydím, že nám to vyšlo takle rychle samo a dobře (teda zatím ať to nezakřiknu 😉 ). Na sraz bych přišla, spíš by se mi hodilo to pondělí 8. 11.

len
15. říj 2010

Hele, neštvete mě tady - jak stydět se za to, že se zadařilo? 😠 Copak je nějaká morální povinnost v týhle diskuzi muset si to dítě dramaticky odtrpět? 😀 Čím dřív se to povede, tím líp. Pro každýho 😉

eustoma
15. říj 2010

@zzf jak pise len, nemas za zaco styden, ale skor byt na to hrda ze sa zadarilo.

Inak k zraziku, ja predbezne potrvrzujem, ze pridem. ale v tej dobe ma caka pracovna cesta mimo cr, zatila neviem termin. tak ak to len trochu bude mozne urcite dorazim.

zlatovlaaska
15. říj 2010

ahoj holky, někdy nakukuju, takže moc zdravím a všem Vám držím moc, moc palce. těhulkám, ať mají hladků průběh a čekatelkám co nejkratší čekání...

ahoj @len @saralinda @aknyt a všechny mladé "staré" známé 😉 moc zdravím!!!!

@arna, já byla na 3 IVF, poté, co jsem to skoro vzdala a řekla si, že to bude jen další z pokusů, tak se to povedlo a máme dvě už skoro sedmiměsíční sluníčka. Věřím tomu, že nebýt to u Apoli, tak by to trvalo dýl, připadala si jako pokusný králík, stálo to nesrovnatelně víc kč a nervů a nevím, jestli bych už nebyla v Bohnicích...

jesterka001
18. říj 2010

Ahoj holky, mám dotaz. V pátek jdu na OPU, nevíte jak dlouhý musí být předtím sexuální půst? Já se nějak zapomněla dneska na ultrazvuku zeptat 🙂

len
18. říj 2010

@jesterka001 doporučují 5-7 dní nebo od velikosti folikulů 15 mm. A doporučují to hlavně proto, aby nedošlo k předčasnému prasknutí folikulů...

barbika
18. říj 2010

Holky taky se chci zeptat. Ve čtvrtek jdu na UTZ a měla bych začít se stimulací. Ale mrcha se mi opozdila o 6 dní. Takže jsem začala krvácet až dnes. Nevíte, jaký je pak postup?? Docela se bojím, aby se to zase nějak neoddalovalo....

len
18. říj 2010

@barbika podobně to měla, tuším, Aknyt, na kontrolu normálně běž, jí tu stimulaci jen o pár dní posunuli. A zpoždění po zastavovačce je naprosto normální, já ho měla vždycky taky.

larri
18. říj 2010

Já nemužu 8.-9.11. ☹ ☹ ,tak se hezky pobavte i za mě. 😉 Oba dva dny pracuji.... 😉

len
18. říj 2010

Ha, tak jsem zvědavá, jakej termín najdeme, protože já tam teda chci i Aknyt, i Saralindu, i Larri 🙂 Abyste se nakonec neobešly beze mě 😀 Z dovči se vracím 3.11., zcela čistě teoreticky bych to zvládla i ten večer, i ten druhý, ale prakticky radši až později (první se budeme regenerovat a druhý má Honza narozeniny).

zirafka82
19. říj 2010

Dobré ranko, holky, tak nás dneska čeká první návštěva, na jednu stranu se fakt těším, na druhou stranu se hrooozně moc bojím ☹, určitě pak ale poreferuju.....

len
19. říj 2010

Neboj, vůbec není čeho 😉 A pak se ozvi...

aknyt
19. říj 2010

Larri, tak nadhoď termíny, kdy nepracuješ a pokusíme se to nějak poskládat, abychom se sešly i se Saralindou a Len a ostatními 😉 A pobavíme se všechny a ne za tebe 😝

larri
19. říj 2010

aknyt,mužu 10.-11.11.Takhle,zrovna v tomhle termínu,kdy plánujete,dělám dlouhý týden.Jinak ve volnu,mám opravdu volno,sezona je pryč. 😉

Už mám injekce doma a dnešní kontrolní utz a hormonální profil hezký.

larri
19. říj 2010

žirafko,kdy jsi tam byla? Já od 9.30 a odcházela jsem po 10.00.