CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

saralinda
autor
30. pro 2010

@ciratko Moc pěkná zpráva na konci roku. Ať se daří i nadále.

sarusinka
30. pro 2010

@ciratko moc drzim palce, aby tam priste uz bylo srdicko. Nerekla ti kolik jsi tt podle utz?

ciratko
30. pro 2010

Holky díky.
Nic neříkala, nebyla moc mluvná ☹ Tak snad to za týden bude lepší 😉

kralka
30. pro 2010

@ciratko - moc, moc gratuluji. Taková dobrá zpráva na konec roku byla potřeba 🙂 . Gratuluji i (zatím jen potichoučku) Janka12.
Holky, přeji Vám (nám), aby ten příští rok byl opravdu ten nejplodnější a to hlavně pro ty co bojují o to svoje mimčo tak jako my. Ať už otěhotníme přirozeně, s pomocí doktorů nebo dárců. Ale letos už jsme určitě na řadě.
Zkouším teď tu metodu " víra má mě uzdraví...." 😀

kralka
30. pro 2010

Ještě se zeptám, neslyšely jste některá o nějaké léčbě PMS. Na netu je jen pár bylinek a ještě se to docela liší. Podle dr. Jarošové jsou moje křeče v podbřišku způsobené právě PMS tak hledám a moc nenaházím nějaké řešení ☹

ciratko
30. pro 2010

@kralka všeobecně se na ženské problémy doporučuje kontryhel. Nebo jsou i přímo ženské čaje - třeba Fytofarma Ženský čaj.

len
30. pro 2010

@kralka zkoušelas už tu klasickou Mojžíšovskou směs? Mají ji v bylinkářství v Dlouhé pod názvem VZ.

@ciratko gratuluju 🙂 Tys stimulovala jen Clostilem nebos měla injekce FSH? Už si to nepamatuju 😉

arna
31. pro 2010

Ad lesbické páry a početí- pokud vím, finančně zajištěné jezdí i do zahraničních CARů (myslím např. do některých USA států?) na IUI s dárcem, tam prý není problém, že chybí tatínek....
Jinak jsem se na netu setkala kdysi s ženou- z lesbického páru, která se pokoušela splodil dítě s mužem- také z homosexuálního páru. Když se nedařilo doma se stříkačkou, začli chodit normálně do CAR... Jak to dopadlo, to ale nevím.🙂 Každopádně se všichni čtyři na miminko moc těšili a zamýšleli ho vychovávat společně...

arna
31. pro 2010

@kralka / já s MPS nikdz velké potíže neměla, ale na bolesti mi myslím celkem pomohlo, když jsem začala pravidelně cvičit pilates- jak se mi zpevnily svaly kolem střední části těla a zároveň se rozvičily nějaké zatuhlosti či co... Ještě lepší alužbu bzch pak čekala, že udělá cvičení Mojžíšvé...

arna
31. pro 2010

@ciratko/ bezva, gratuluju a drzim palce na srdicka.

ciratko
31. pro 2010

já jsem stimulovala fostimonem, clostil ani tamoxifen nezabral. Ale první pokus s fostimonem s dvouma folikulama nevyšel, teď vyrostly 4.
Už druhý den je mi pěkně blbě, jak kdybych jezdila celý den na pouti na řetízáku 😝

saralinda
autor
31. pro 2010

Holky, přikládám pěkný citát, který se, podle mě, hodí pěkně i do naší "problematiky":
Není nic nesnesitelnějšího než hlupák, který má štěstí. (Cicero)

len
31. pro 2010

@saralinda tak to je pěkné moudro na konec roku 🙂

Přeji všem pěkného Silvestra, my pozvali švagra s těhotnou ženou, tak to snad bude poklidné, žádné nucené veselí a stupidní pořady v televizi.

arna
31. pro 2010

@saralinda > to sedí🙂...

saralinda
autor
31. pro 2010

Také přeji příjemného Silvestra a do nového roku, vykročit tou správnou nohou 😉

sarusinka
31. pro 2010

Holky, tak veselého Silvestra a do nového roku samé štěstí 🙂

cell
1. led 2011

Milé Apolenky, co víc si v novém roce přát, než aby to konečně vyšlo! 😵

jesterka001
2. led 2011

Také vám přeji hodně štěstí v roce 2011 a pozitivní těhu testy 🙂 Chci se jen zeptat, stimuluju na 3.IVF, v sobotu jsem si píchala první Orgalutran a bohužel až poté si všimla, že byl dva měsíce prošlý ☹ Teď se bojím, aby mě folíci nepraskly předčasně. Nevíte? je to můj poslední pokus ☹ Nenapadlo mě, že by mě v CARu dali prošlý lék.

ciratko
2. led 2011

@jesterka001 je dost divné, že by ti dali prošlý lék, berou to průběžně z lékárny a točí se jim to tam, že to snad ani není možné ☹ Každopádně, ikdyby to tak bylo, tak dva měsíce oproti trvanlivosti léku nic nejsou. Nemusíš se bát 😉

len
2. led 2011

@jesterka001 nebylo to náhodou datum výroby? Oni to občas trochu pomotají. A teda zatím cokoliv, co jsem vyfásla v CARu, mělo trvanlivost ještě minimálně rok-dva. A kdyby náhodou jo, táta dělá ve farmacii a zrovna nedávno mi říkal, když jsem naříkala nad čtrnást dní prošlým Algifenem, že když je správně skladovaný, musí minimálně ještě půl roku vydržet. Momochodem netušíte, jestli by mi u Apoli předepsali Algifen na MS bolesti?

ciratko
2. led 2011

@len Algifen ti asi napíšou kdekoliv, je to otázka +-60 Kč na pojišťovnu a není to nijak preskripčně omezený 😉

len
2. led 2011

No, já vím, že je to prkotina, ale aby se nedivili, když to defakto nespadá do jejich kompetence. Jenomže k obvoďačce ani gyndr. se nechystám a mám ho od října prošlej. Jo, to jsem já a léky, ta 30 ml lahvička měla trvanlivost asi rok a půl a mně to dřív projde než to dopotřebuju 😀

jesterka001
2. led 2011

@len nene, není to datum výroby. No, snad to bude ok, stejně s tím už nic neudělám, uvidím zítra na ultrazvuku. Jen mě překvapilo, že ho dají i prošlej.

aknyt
2. led 2011

Zdravím všechny v novém roce a přeju, aby byl co nejúspěšnější a nejplodnější pro ty, co miminko chtějí!!!

@sarusinka Mrzí mě, že to nakonec nedopadlo a přeju hodně sil do dalšího boje!!

@arna Tvoje pohádka mě dostala, to musela být idylka u tchánovců 😖

Něco podobného jsme měli o svátcích i my. Všichni Haničku vychvalovali (né že by to i nepotěšilo), ale přeháněli to a pořád se ptali, co dělá a umí... půl hodiny jsem to celkem snášela, ale pak mi to lezlo krkem. Co tak může umět a dělat pětiměsíční dítě? Ať udělala cokoliv, tak to bylo úžasné 😖 Jak kdyby nikdo neměl jiné starosti a radosti a nikdo nikdy neviděl hezčí (nebo aspoň jiné) dítě... A nebylo to jen u tchánovců, ale i u mých příbuzných. Asi si mysleli, jak nás tím potěší 😒

cell
2. led 2011

@len : já Ti ho můžu i věnovat. Napsala jsem si ho na bolesti po OPU, ale nakonec velmi rychle přešly i bez kapiček a teď tu mám lahvičku celkem zbytečně 😒

len
2. led 2011

@cell fakt? To je jedinej lék proti bolesti, kterej já beru a snáším bez vedlejších účinků. Je to zvláštní, protože všecky ty ibuprofeny a valetoly, po kterých jsem jak přizabitá, si můžu bez předpisu nakoupit po kilech, ale tohle holt ne a nějak se mi nechce k doktorce jenom kvůli tomu 😉

cell
2. led 2011

@len : jasně, je Tvůj 🙂 jen vymysli způsob předání

len
2. led 2011

@cell zúčastnila byses srazu? Teda ještě není ani stanovenej termín, ale snad nám to klapne někdy v lednu (tímto oficiálně žádám každého, kdo by rád přišel, ať napíše, kdy nemůže - já nemůžu úterky). Jestli ne, písni, ve kterých místech se vyskytuješ, a já bych si pro něj zajela. Pracuju na Palmovce, ale není pro mě problém dojet kamkoliv MHD 🙂

cell
3. led 2011

@len : můžu Ti je dát do obálky a vyzvednout si je můžeš na vrátnici na poliklinice na Karláku asi kdykoli 🙂

len
3. led 2011

To by bylo super, díky moc 😵
Jen mi napiš, kde přesně to vlastně je - kachlíkárna? Nebo ten komplex na kratší straně náměstí vzadu? Je tam těch lékařskejch baráků moc 😉