CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

tulipanekps
25. led 2009

ahoj holky, jukám po delší době. dnes jsem zahájila píchání na 2. ivf. tak vzhůru do boje!!!!

tulipanekps
25. led 2009

tak letmo koukám, že tady se píchá, ketuje a tak... super.

marceli, co si píchala - fostimon nebo puregon? a kolik dní ti trval krátký protokol? já měla minule dlouhý, tak tenhle tak neznám. 7. DC jdu na kontrolu = pátek, tak pro zajímavost, kolik dní pak ještě budu píchat... dík 🙂

tulipanekps
25. led 2009

tak kafí plánujete, tak si ho hezky užijte. já byla ve čtvrtek s holkama, co jsem s nima byla na OPU na pokoji. teda my jsem byly 4 a jedné to vyšlo... ale daly jsme si jen my netěhu, abychom na tom byly stejně, bylo to moc prima 🙂

marcelli
25. led 2009

LARRI:mě je 37,Žanetce bude v únoru 18,takže kdyby mi to vyšlo,byl by to pro ni ten nejkrásnější dárak.Je jedináček a bráchu si moc přeje 😉 na to kafiko bych s vámi šla,kdybych byla z Prahy ach jo ☹ ,jsou tady skvělý holky,takže vám závidím...)

TULIPANEKPS: krátký protokol: druhý den MS jsem si začala píchat FOSTIMON celkem 7 dní,6 den od MS ultrazvuk,po ultrazvuku k Fostimonu dva dny do ruky pícháš ORGALUTRAN a 9 den MS poslední injekce PREGNYL.Ta mě čeká dneska,v úterý v 7.15 odběr vajíček a čtvrtek transfer. 🙂

tulipanekps
25. led 2009

marcelli, to je opravdu fofr, sakryš 😀 aha. tak to jsem čekala, že budu píchat déle, tak to teda asi budu píchat do soboty, v pondělí pregnyl, středa opu. ty jdeš na transfer už ve čtvrtek? já měla minulé opu v úterý a transfer v pátek. a jak si na tom, kolik máš folíků?

marcelli
25. led 2009

Tulipanekps:jee teď jsi mě docela vyděsila,to jste byly na opu 4 a jen jedné to vyšlo?? ☹
Kolik mám folíků nevím,ale paní doktorka na ultra řekla,že je to supr,takže asi dost. 🙂A kolik asi má být těch foliků?

aknyt
25. led 2009

Tedy holky, o stimulaci 7 dní si můžu nechat jenom zdát 😉 Trochu vám závidím, že už jste v akci, ale snad se brzy taky dočkám. Stimulaci jsem měla 10 dní s Puregonem a 12 s Fostimonem. Holt jsem pomalá a nereaktivní 😀 Moc vám držím palce, ať se hezky urodí folíky a máte plno krásných embryjek.

marcelli
25. led 2009

AKNYT:on ten krátký protokol mi paní doktorka řekla je spíš pro starší,protože obsahuje víc hormonů... takže se píchá jen krátce a neplatila jsem ani korunu.

tulipanekps
25. led 2009

marcelli, promiň za realitu, tak to bylo ☹ to ti nikdo neřekne, kolik je akorát dost. to je relativní, já jsem měla 11 folíků z toho 5 vajíček, z toho 3 nebyly zralý, tak oplodnili jen 2, byla z toho 2 embrya a ty 2 bojovníčci se dožili transferu. taky jsem se okolo 7-8 dne po transferu cítila krásně těhotně a pak to přešlo... a mrcha dorazila myslím 33. den. 😖 jedna holka měla folikuly 4, z toho 3 vajíčka, byla z toho 3 embrya, jedno má u ledu, 2 byly zavedený a čeká dvojčata, tak si vyber...

tulipanekps
25. led 2009

aknyt, dík. a u tebe se bude něco dít kdy? já měla u dlouhýho protokolu taky puregon 10 dní... tak jsem teď zvědavá, jak to dopadne. ale nic si nepředstavuju, nic neplánuju, nějak to dopadne.

tulipanekps
25. led 2009

marcelli, je fakt, že mladším dávají nejdříve dlouhý, aby ty hormony dostávaly šetrněji - víc menších dávek, u krátkýho je míň větších dávek, ale myslím, že celkem to je na stejno. no, uvidím, jak to bude...

marcelli
25. led 2009

TULIPANEKPS:tak to je síla...a za jak dlouho můžeš jít znova na IVF? ☹

tulipanekps
25. led 2009

marcelli, to záleží na domluvě s mudrou a celkový dispozici, jak se cítíš a tak, ale pojišťovna ti jí schválí nejdříve po 3 měsících, aby tělo prošlo 2 přirozenýma cyklama.

aknyt
25. led 2009

Snad se u nás začne něco dít v únoru. Měla jsem 3x dlouhý protokol, zralých a oplodněných vždy 6-7, ale zmražené máme jen jedno. Teď bych chtěla zkusit krátký, ale Jaržembovská byla spíš proti, že by mohla vyjít OPU na víkend a že jí přijde zbytečné experimentovat, když nám naposled přispěje pojišťovna na léky (IVF, ICSI si budeme už platit).
Co se týče odstupu, tak se počítá 3x odmenstruovat s tím, že první je součástí nepovedeného IVF cyklu a třetí už může být součástí dlouhého protokolu. Optimálně to vyjde na dobu kratší než 3 měsíce. Po mimoňovi se mělo dodržet šestinedělí, takže jsem laparku měla začátkem července a další ET už na konci září.

tulipanekps
25. led 2009

aknyt, taky tě osud zkouší, co? a kolik chce apolinář na ivf? ptám se ze zvědavosti, protože ty hausnumera, co na jiných diskusích píší holky, tak to je síla... a tobě nevyšlo těhu, jestli to dobře chápu... a mrazáčka jednoho nezkusíš? já vím, že se nemusí rozmrazit...

aknyt
25. led 2009

Apolinář chce za IVF 22500, což je obvyklé. Ale chce míň za ICSI a mražení a ty věci kolem. neplatí se prodloužená kultivace (nad 48 hodin). Mražáčka zatím nechám odpočívat a budu doufat, že se podaří domrazit ještě aspoň jednoho, aby byla větší šance, že KET proběhne. Naše druhé IVF bylo mimoděložní a třetí skončilo na konci 7 tt (nebo začátku osmého, podle toho kdo to počítal) samovolně. Teď se chystám na čtvrté.

tulipanekps
25. led 2009

aknyt, tak to jsi teda statečná... já jdu na 2. a mám toho plný brejle... tak ta cena je normální, ale ty nadstandardy v jiných carech jsou překvapivý... je fakt, že ICSI někde stojí i 8000 atd... jsem ráda, že chodím k apolináři, jsou tam odborníci a nemám pocit, že by z nás zbytečně tahali prachy... tak ti budu držet palce, aby další mrazáček byl už na sourozence 🙂))))

tulipanekps
25. led 2009

teď se chystáme na prochajdu, dokud není ještě tma, abychom se taky s manžou a s hafíkem vyvětrali 🙂

aknyt
25. led 2009

užijte si vycházku, já se držím doma, protože jsem nastydla minulý týden na služebce. Takže pejska obstarává manža, co se venčení týče 😉

tulipanekps
25. led 2009

tak my jsme udělali jen takový celkem malý kolečko, šelma je tuhá a spí... a teď se chystám do vany, abych byla pěkná a voňavá na večer 😀 tak pak ještě najuknu..

saralinda
autor
25. led 2009

marcelli - tak to máš super.že tě píchá skoro zdravotné sestřička. To má holka super praxi 😀 Tak snad jí konečně ten sourozenec vyjde. Držím pěsti.

marcelli
25. led 2009

SARALINDA:díky moc,taky ti držím palečky,koukám,že začínáš už stimlovat,tak to nás brzo doženeš.Hlavně ať to dobře dopadne s bytem a s prací!Tobě to píchá manžel?Tak to je dobrej,můj Vašík na to nemůže ani koukat,bolí ho za mě moje rozpíchaná prdelka. 😀

tulipanekps
25. led 2009

sar, tak to za chvíli už půjdeš na kontrolu, že jo?

marcelli, tak manža taky asistenci při píchání odmítnul. dneska jsem si zajela k apolináři a na ambulanci mi to píchla moc milá sestřička 🙂

amallie
25. led 2009

Ježíš, holky, když vás čtu, jste všechny strašně moc statečný!!!! Já se přiznám, že mám teprve před první schůzkou v CAR a už teď se klepu 😨 strachy, když vidím, co mě může čekat 😨

tulipanekps
25. led 2009

amallie, neboj, oni tě nekousnou, jen ti řeknou pravdu... to bude dobrý, uvidíš. držím palec, ať je to u vás banalita a nemusíš tohle podstupovat. 😎

larri
26. led 2009

Holky,tak u mne je mala zmena.MS jsem mela dostat az zacatkem unora,ale poprve v zivote jsem mrchu dostala driv.Takze zitra zacinam pichat i ja.

Tuli,v kolik chodis na injekce k apoli?

len
26. led 2009

Larri, tak to asi gratulace za tu předčasnou MS 🙂 Já mám po ovu, takže teď zase čekat, už si ani nepamatuju, jaký to je, když jeden nečeká MS a ona dorazí 😀 No, tak si to zase zopáknu, i když teda tajně jsem se přesvědčila, že teď otěhotním - napoprvý a hotovo 🙂

tulipanekps
26. led 2009

larri, tak vítej v klubu píchaček 😀 😀 😀 to víš, tělo si dělá, co chce. a co budeš píchat? Puregon nebo Fostimon?

já chodím na injekci k apolináři jen o víkendu, byla jsem totiž minule na františku a tam po mě chtěli za píchnutí injekce 90,- protože to byla pohotovost..., jinak mi to píchá sestřička u obvodní mudry. tu mám blíž a jsem s nima domluvená...

tulipanekps
26. led 2009

len, tak snad budeš mile překvapená, ale ty nervy, co?

len
26. led 2009

Tuli, to by mě mohli rovnou odvézt do Bohnic... Tři roky ani slabá čárka, takže teď mám spíš sama ze sebe srandu, že jsem si vsugerovala přirozený těhotenství na první pokus 😀 Jsem 4.DPO, přestala jsem měřit, na všecko jsem se vykašlala a za týden děj se vůle boží...