CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

zavoralova
1. kvě 2012

@martinka87 No mi uvidíme v pondělí,co a jak.Volala jsem pro jistotu i mému gynek.ten mi řekl,že je těřké určovat něco po tel.tak kněmu jedu ve čtvrtek.Je to takový tmavý,není to čirá krev.Doufám jen,aby to bylo něco banálního.Jéé tak to mi je líto.. ☹

mooncaa
1. kvě 2012

@zavoralova Pokud je to jen špinění, tak to může být i zahnizďování. Držím palečky.

Já slyšela, že letos u Apo jedou i přes léto. Jen se teda budou zase stěhovat zpátky, tak až bude rekonstrukce hotová, tak nebudou dělat IVF v době stěhování. Ale protože neví kdy to přesně bude, tak ani dopředu neví, kdy bude odstávka. Orientačně do konce května budou IVF dělat a pak asi až v srpnu. Ale jsou to jen odhady.

martinka87
2. kvě 2012

@zavoralova drzim palce, aby to klaplo!!!
Ja mam svou Dr. v CARu v patek, tak ji cinknu... 😉

zavoralova
2. kvě 2012

@mooncaa No ono už to trvá 4dny.Že by tak dlouho trvalo zahnizdování,,to se mi nezdá ☹

mooncaa
2. kvě 2012

@zavoralova A kolik embryí sis nechala zavést? Třeba se jedno pustilo. Já teda krvácela přesně 14 dní od opu asi týden jasnou krví, odkrvácela jsem celou sliznici, ale přesto se jedno mimčo udrželo. Budu držet palečky ať je to OK.

martinka87
2. kvě 2012

@mooncaa teeeeeda, koukam; ze zazraky se deji!!! 😉 krasa!

zavoralova
2. kvě 2012

@mooncaa Ahoj,dali mi jen jedno,abych měla nárok i na 4IVF.já nekrvácím,je to takové hodně tmavé.Přemýšlím ještě jestli to není pozůstatek ze stimulace vaječníků.4dny potom mě strašně bolely a krvácela jsem. ☹

kvetinka84
3. kvě 2012

@zavoralova Snaž se být v klidu, určitě to může být pozůstatek stimulace. Já jsem přesně takhle hnědě špinila celý první trimestr a nic to neznamenalo. Hlavně lež, nic nezvedej, nepřehřívej se

zavoralova
3. kvě 2012

@kvetinka84 Ležím ,ležím,max něco málo poklidím,nebo dojduna menší nákup,jinak nic nedělám. 😀 ,už mi z toho ale hrabe 😝

mooncaa
3. kvě 2012

@zavoralova Pozůstatek stimulace to být může. Říká se, že špinění by vadit nemělo, ale jasně červená krev by vadit mohla. Držím palečky.

@martinka87 Tobě taky držím palce, ještě se 2. čárka objevit může.

martinka87
3. kvě 2012

@mooncaa to si nemyslim, jsem dneska 14. den a test bily.... 😉

zavoralova
4. kvě 2012

@mooncaa Ahoj,byla jsem u svého gynekologa,ten mě prohlédl,řekl mi že tam ještě nic nevidí,ale já ta viděla malou fazolku,dnes ráno jsem začala krvácet jasnou krvý,napsal mi magnesium,kyselinu listovou jím už rok,a utrogestan beru 3x denně po 2.víc mi dát nemůžu.Bud to prý bude začínající potrat,nebo se naučím modlit,aby to bylo ok,fazolka se udržela.Mám hrozné pocity.5íká se že do třetice všeho dobrého,ale zatím to tak nevypadá ☹

mooncaa
4. kvě 2012

@martinka87
@zavoralova
Holky, to je mi moc líto, budu držet palečky. IVF je strašnej náper na psychiku.

martinka87
5. kvě 2012

@mooncaa drzim, drzim... 😉 ja jsem se vcera domluvila s Dr., ze ted mesic pockame a dalsi zkusime IUI... 😉
@zavoralova moc preji a doufam, ze se fazolka udrzi!!!!

zavoralova
6. kvě 2012

Ahoj,tak hlásím,po magnesiu co mi napsal můj gynek.krvácení přestalo a pro změnu opět špiním.Ale mám strach,že tím krvácením jsem fazolku ztratila ☹ ,uvidíme zítra nebo v úterý ráno jestli budou //.

martinka87
6. kvě 2012

@zavoralova drzim palce, snad ne!!! Snad se mimisek drzi!!

Ja jsem MS dostala jiz vcera a je nejaka naprosto v pohode, tak jsem rada!! 😉

zavoralova
8. kvě 2012

martinka87
mooncaa tak dnešní test puze jedna / takže se nic nekoná,zítra volám do CARU co a jak dál .Nálada pod psa ☹ ☹

mooncaa
9. kvě 2012

@zavoralova
@martinka87
Holky, tak to je mi moc líto.Posílám pohlazení, škoda že víc udělat nejde.

fori
11. kvě 2012

ahoj holky... jak pokračujete... moc vás tady teda není... a co u Apolináře? už to tam mají hotové.:???? která se chystáte na IUI popř. IVF?? moc vám všem fandím a přeju Vám, aby Vám to konečně klaplo..... 🙂 🙂 🙂

streghina
11. kvě 2012

@fori ahoj, tak já jsem pořád na tom stejně, ale prošla jsem to kymo a vejcovody mám průchodné, ale poslední UTZ nebyl moc dobrý, 10DC 10 mm folikul, 13 DC cca 13 mm folikul, takže mi navýšili dávku tamoxifenu na 3 tb denně. No, naposledy jsem byly 2krát u Mudr. Bláhové, sice sympatická, ale moc jsem se nedozvěděla, cca 5 min v ordinaci a hotovo, kymo mi dělala Mudr. Jirsová a opravdu mi vše vysvětlila, měla jsem i pár dotazů vč. IUI a říkala, že jsme zdraví a takže by to mělo jít přirozenou cestou, pokud by to nešlo, tak by asi přišlo v úvahu IVF, takže počkám tenhle a příští měsíc a o prázdninách to musíme rozlousknout 😉 příště se chci objednat k ní zase, Koryntová je dobrá, ale přišla taková odměřená. A co ty jak se vede? 🙂 Bříško se začíná pěkně rýsovat 😉

fori
11. kvě 2012

@streghina mě nejvíc vyhovovala Jirsová - ta je úplně nej, potom Řežábek, dále Malkovská, Koryntová a naposled Bláhová... u víc jsem snad ani nebyla.... nám taky tvrdili že jsem oba o.k. ta moje imunita v tom nehrála roli... 4 IUI, a nic a hned 1IVFko se povedlo.... sice jsme měli spermio o.k. ale ty mršky nejevili zájem o moje vajíčka ve zkumavce a to nikdo samo sebou nemohl nikde vědet... takže domací snažení na ho.... a 4 IUI taky.... pokud vám to nepůjde jdete třeba 2x na IUI a pak kdyžtak do IVF. já nejvíc věřila IUI a nic... a nevěřila IVF.... a hle.... 🙂

streghina
11. kvě 2012

@fori tak to jsem ráda, že mám stejný pocit z Bláhové, předminulý týden, jsem tam byla 3x během týdne a nic 😒 akorát jsem z toho byla psychicky na dně, tenhle týden mi je mnohem líp a dokonce jsem šla na cvíčo včera, byla jsem i u léčitelky, prostě zkouším, co se dá a hodně mi to pomohlo na tu psychiku. Příště teda Jirsová 😉 Jsem ráda, že mi dáváš informace ze svých zkušeností a hlavně jsi příklad, že vše dopadne dobře, už tomu věřím a snad u vánočního stromku už budeme taky skoro ve "3" 😉 Ale zkusím zase příště to s Jirsovou probrat, že to tak dál už nejde. Ještě uvidíme tenhle měsíc, jestli to profouknutí třeba nepomohlo

fori
11. kvě 2012

@streghina jak dlouho tam chodíš? to ti ani nenabídli IUI??

streghina
11. kvě 2012

@fori no, 7.3. byla naše první návštěva, takže 2 měsíce a zatím mi právě Jirsová IUI rozmlouvala, že není důvod a úspěšnost je malá a nám by asi nepomohlo. Právě jsme se o tom tady spolu bavily, tak jsem se minule zeptala a takováhle odpověď.

fori
11. kvě 2012

@streghina aha, mě pořád nutili do IUI, ale ne Jirsová.. ta když se dověděla že jsem byla na 4 IUI, tak mi řekla, že už to nemá cenu. úplně se zhrozila 🙂 a hned mi dala ceník a papíry na IVF.. řekni o to IVF sama... řekni jí , že už jste se načekali dlouho...

streghina
11. kvě 2012

@fori jasně, hlavně musím na příští návštěvu k ní 😉 už mě nebaví brát hormony bez výsledků, už je to skoro rok a půl, ještě to po nich tak nepřibírám, ale stehna a zadek to odnesli. Jinak pořád budujou, něco jsem zaslechla, že během prázdnin by to mělo být hotové.

fori
11. kvě 2012

já mám taky zadek a stehna... a i jsem přibrala po stimulce.... a máš jít na další vyšetření nebo už ne?? neženou tě na laparku nebo hysteroskopii ?? taky chodíš k Malíčkový nebo ne? já si ty všechny přiběhy nepamatuji.... 🙂

streghina
11. kvě 2012

@fori zatím mi další vyšetření neplánovali, mám Letrox na štítnou žlázu, teda spíš na její stabilizaci, jak mi vysvětlila Jirsová, Koryntová mě vyděsila s hypofunkcí a přitom dle zprávy jsem v normě. Pak ten tamoxifen místo clostíku, změnila jsem si léky, které beru na tlak na Dopegyt pro těhotné a plánující těhotenství. Malíčkové jsem psala kolem Vánoc a říkala, že rok je málo a že pokud nemám žádné problémy, tak ať ještě vydržíme a pak ať zajdu do CARu, ale zájem neměla. Jinak laparku mi neplánují zatím, to plánovala moje gyndařka, ale radši jsem už k ní nešla a šla přímo do CARu 😉

fori
11. kvě 2012

@streghina jasně, hlavně je popostrč at už se něco začne dít... doma jste se nasnažili až až....... proto jste přece tam ne?? 🙂

martinka87
12. kvě 2012

@streghina @fori Jirsova je super, chodim jen k ni... Ted po nevydarenem 1IVF jsme naplanovaly, ze pristi mesic zkusime IUI a kdyz nic, tak v srpnu druhy pokus IVF 😉