CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

nikoza
21. čer 2012

@evulatko tak to jo já jen abych třeba zase nemusela pak čekat moc douho 🙂 Díky 🙂

evulatko
21. čer 2012

@nikoza, ceka se na tu prvni konzultaci, pak uz Te objednavaji podle toho, jak ty potrebujes🙂 Tedy jestli se tam necvo nezmenilo, ale to nepredpokladam🙂 Tak hodne stesticka🙂))

martinka87
22. čer 2012

@nikoza ahoj, myslim, ze IUI nijak nezkrouhli a jak pises, plati 4 pokusy, kdyz se prvni dva zavadelo jen jedno embryo... Ale myslim, ze to plati az od letosniho roku, ne? Nebo to jde i zpetne, ze nekdo mel jiz treba 1IVF v roce 2011?... Tohle nevim, ja jsem zacala az letos!
Jak to, ze se nezadarilo ani jedno? Je nejaky neresitelny problem?

evulatko
22. čer 2012

holky, nasla jsem dotaz na www.neplodnost.org:
Dobrý den pane primáři,
chtěla bych znát Váš názor na skutečnost, která mi byla sdělena mojí lékařkou - údajně se do cyklů IVF hrazených zdravotní pojišťovnou počítají i inseminace. Znamená to, že když mám za sebou 3 inseminace a teď jsme se rozhodli podstoupit IVF, musíme si vše hradit sami bez účasti zdravotní pojišťovny?
Dobrý den,
Bohužel znění současného zákona tuto interpretaci umožňuje a některé pojišťovny se začínají takto chovat. Proto v současné době nedoporučuji provádět IUI na úhradu ZP. Předchozí znění zákona zajišťovalo úhradu 4x IUI a 3-4 pokusy IVF v závislosti na provedení embryotransferu. Věřím, že dojde k jednání mezi odbornou společností a zástupci ZP, které se bude snažit o nápravu. V současné době by jste měla mít nárok min. na jeden výkon IVF. Doporučuji vám, ale provedení transferu jediného embrya, který by v dudoucnu také mohl komplikovat další úhradu léčby.

martinka87
22. čer 2012

@evulatko to je hnus ty pojistovny!!!! ☹

evulatko
22. čer 2012

@martinka87, naprosto souhlasim☹

nikoza
22. čer 2012

@martinka87 Já ani pořádně právě nevím. Máme horší spermio ale myslím si že to neni zas tak zlý jsou trochu pomalejší. Mě objevili protilátky prtoti embryu a proti spermiím, genetika v pořádku. ani nevím jestli mám průchozí vejcovody takže nevím jestli jde vůbec otěhotně přirozeně. 3 x IVF nevyšlo z toho 2 KET ten vždy vyšel ale oba 6 tt zkončily. V minulém Caru jsem si kromě genetiky všechny vyšetření vyžádala po každém neúspěchu Dr pouze řekla příště se to povede. Proto jsem to zkusila tet u Apolináře. Musím tet čekat protože jedna revize je tet čersvá ale pak se snad dodělaj vyšetření co ještě nemám. Jen mě mrzí že jsem už nepřešla dříve a vyplácala si všechny pokusy.

martinka87
22. čer 2012

@nikoza teeeeda holka, mas toho za sebou dost!!!! ☹ ☹ my zatim prvni neuspesny IVF a na KET uz nezbylo ☹

nikoza
22. čer 2012

@martinka87 No jo no právě proto si myslim že už je na čase aby to konečně vyšlo. 🙂 A kdy pujdete do dalšího IVF jestli teda půjdete?. Neboj říká se že 1 IVF vědšinou nevyjde. Nevím jestli je KET v něčem lepší ale mě se vždycky ty čerstvý nechtěli zavrtat a mražený jo 🙂

martinka87
22. čer 2012

@nikoza v cervenci maj v CARu rekonstrukci, takze v srpnu....
Tak uvidime, snad se nam druhy cerstvous chytne 😉

zavoralova
22. čer 2012

@streghina Ahoj,už je mi fajn,do úterý to bylo takové divné,měla jsem ještě zvýšené teploty,moje praktická doktorka mě poslala na všechny testy co snad jdou,od krve až po sono ledvin a močáku,nikde nic nenašli,testy mám prý ukázkové,její závěr,bud to byl pozůstatek hormonů,nebo jsem byla přetažená a chytla jsem nějaký bacil..ve středu jsem byla i u mého gynekologa,dělal mi ultrazvuk,sliznici mám prý vysokou,bral mi i krev,jestli nemám nějaký zánět ,který se projevuje až ted,vše ok,dělal i hcg,tam ještě nic nebylo..cítím se už dobře,akorát se strašně potím a zadejchávám,přikláním se spíš s tímhle k tomu počasí co ted panuje.A děkujeme za držení palečků 😉 jsou potřeba 😀

streghina
23. čer 2012

@nikoza ahoj, jo, byla jsem u ní už 3-krát, poprvé na okouknutí a pak 2-krát nedobrovolně, protože nikdo jiný neměl volno a musela jsem daný den na kontrolu, moc to neřeší a furt říká, ať se snažíme doma, její odhad ovulace byl opravdu odhad a dle testů jsem ji měla jinak, takže 4 dny snažení by neměly cenu, Řezábek říkal ob 3 dny. No, doufám, že příště mi to vyjde zase na Jirsovou nebo Řezábka. Aspoň se něco snad už bude dít, protože dojíždění za UTZ a nic mě fakt nebaví, dělám to už rok a půl a jen se cpu hormonama. Určitě volno na objednání mají, se obvykle objednávám 1 DC na cca 10 DC a mají volno, akorát si vždy nemůžeš vybrat doktora, kterého chceš, mají různě ordinační hodiny nebo se zastupují. 😉

streghina
23. čer 2012

@zavoralova Tak hlavně, že tě zkontrolovali, tělo je asi opravdu oslabené těma hormonama, já totiž dostala minulý týden v úterý Pregnyl a ve středu jsem padla, byla jsem malinko nastydla, ale asi mě to složilo. Odpočívej, to počasí je opravdu bláznivý 😉

moruse
23. čer 2012

@fori Ahoj, já jsem "pouze" po Clostilbegytu a Pregnylu. Jirsová mi bohužel k nim chodit nenabídla. Tak se pokusím vlastními silami.

fori
23. čer 2012

@moruse tak uvidíš no.... mě to tam extra nelákalo... moc lidí a zmatek..

fori
23. čer 2012

@evulatko no tak to jsem na ně v těch carech zvědavá.... já mám za sebou 4 IUI a 1x IVF.... ..to logicky žádná žena už IUI chtít nebude a všechny budou chtít jen IVF protože to je jistejší...... mě to trvalo , než mi udělali IVF..... pořád mi nutili IUI. ... já myslím že to ale asi moc neprojde.... a nebo IUI si budou všichni hradit... tak zase ono to tak drahé není.... jsou to idioti... vše pro lidi ☹

evulatko
24. čer 2012

@fori, no je to vazne nedomyslene, treba to tak nakonec nebude🙂 No ja si uz dlouho platim vsechno sama a muzu Ti rict, ze v jednom soukromem caru v Brne me IVF vychazi podstatne levneji, nez by to bylo ve statnim Apolinari. Ale na Apolinare dopustit nedam, preci jen, jedno ditko jsme si od nich odnesli🙂

evulatko
24. čer 2012

@moruse, ta poradna u Apolinare je myslena predevsim pro rizikove tehotne, podle me tam normalni zdrave holky ani neberou, pokud nemas nejaky problem,ono i tech rizikovych maji dost... A kdyby Te to vazne zajimalo, jak to je, zkus se zeptat na www.porodnice.cz doktora Kouckeho, ma tam jednu poradnu a v te u Apolinare funguje taky🙂

moruse
24. čer 2012

@evulatko no riziková jsem a u Koutského jsem byla minulé těhu 14 dní na rizikovém odd, uvidím.

evulatko
25. čer 2012

@moruse, no jestli rizikova jsi, tak si tam k nim zavolej a uvidis🙂

streghina
28. čer 2012

Ahoj holky,
tak dnes jsem 33DC a ms stále nic, ale měla by dorazit nejdéle o víkendu, teď mi to nedalo a udělala si test, občas mě bolí břicho jako na ms a hlavně si celý týden připadám hrozně unavená, v práci se mi chce pořád spát i v autě, když jedu dom, tak dávám foto testíku a co myslíte? 😎

kvetinka84
28. čer 2012

@streghina Já myslím, že je to krásný duch!!!! No paráda, zkusila bych testovat zítra ráno z ranní moči, to by mělo být lépe zřetelné. Tak ať sílí!!!

streghina
28. čer 2012

@kvetinka84 děkuji moooc, chtěla jsem vydržet do víkendu, ale dnes mi to nedalo, určitě zkusím zítra ráno nebo v sobotu, kéž by to nebyl jen poplach 😉

kvetinka84
28. čer 2012

@streghina Teď si nejsem úplně jistá tvým příběhem, ale pokud se nemýlím, tak vy jste se snažili doma, že? Snaž se být v klidu (i když vím, že to dost dobře nejde), ať má mimísek klídeček na pořádné uhnízdění🙂 Budu držet palce a dej vědět, jak to ráno dopadne. Taky záleží, jak citlivý máš test

mooncaa
29. čer 2012

@streghina To vypadá dobře, tichounce gratujuji, ať je jen a jen silnější a ať za 9 měsíců držíš vytoužené miminko v ruce.

streghina
30. čer 2012

@mooncaa děkuji mooooc, čárečka je malinkato silnější 😉

streghina
30. čer 2012

@kvetinka84 ano, zatím jsme se snažili doma, ale podzim jsme měli už dohodnuté IVF, brala jsem tamoxifen a pregnyl na ovu, teď jsem se měla opět vrátit ke clostíku. Poslouchám a jen lenoším, i oběd jsem odbyla, první test byl 10, ale prapodivné značky, ostatní mám už mamatesty 10

fori
30. čer 2012

@streghina no super..... tak gratuluji k //.... ted už budou určitě jen sílit 🙂 🙂

streghina
30. čer 2012

@fori zatím děkuji, doufám, až půjde nahrávání fotek na koníkovi, tak dám nové foto 🙂 kdybych se měla objednat na potvrzení, zatím je druhá čárka slabounká, ale o malinko silnější než původní

fori
30. čer 2012

@streghina no počkej až bude pěkně silná a pak volej.. mě si pozvali rovnou až na srdíčko.... to bylo 3 týdny po pozitivním testu..... no doba jak blázen 🙂 mě si na krev nezvali... já testovala každý den... blázen no...