CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

martinka87
29. říj 2012

@zavoralova uff, to jsou teda soky ☹ ☹ drzim moc palce, aby vse dopadlo co nejlip to jde a brzo vytouzeneho prcka!!! 😉
@mooncaa moc drzim na sobotu palce!!!! Koukam, ze tam maji nejaky zmatky ☹

streghina
29. říj 2012

@zavoralova ahoj, tak to je zajímavý, mně teda dělali testy na štítku u HP hned na začátku léčby, teď po tom potratu mi bral můj gynekolog krve na různé testy a i štítnou žlázu znovu, výsledky cca za 2 týdny, tak uvidím.
Moooc ti přeji, aby byly už jen ty dobré zprávy a rokk 2013 byl pro nás konečně úspěšný 😉 i když tyhle Vánoce jsem měla naplánované trošku jinak

mooncaa
29. říj 2012

@zavoralova Pořád na Tebou dumám. Nemohla se Ti ta štítná žláza rozjet po 1 IVF? Ale stejně ta genetika je zvláštní, tu dělali i na té endokrinologii?

Před časem k Apo chodila holka a u Apo jí nechtěli pustit k IVF, že prý má zhubnout, že tloušťka má vliv na schopnost otěhotnět, někde na chodbě jim snad visely i procenta (pravděpodobnost) jak se vlivem nadváhy omezena schopnost těhotnět. Ona nakonec přešla jinam, kde jí IVF udělali. Nevím kolik, podrobnosti neznám, možná tam byly i nějaké jiné problémy, fakt nevím. Nakonec se rozhodla pro adopci a letos (asi v červnu) se dočkala asi měsíčního miminka.

martinka87
30. říj 2012

@mooncaa no ona fakt velka nadvaha je taky pricina, ze neotehotnis ☹ ja sice taky nejsem zadna vyzle, ale porad jim to nijak nevadilo 😀 ja jsem u Apo potkala pani, ktera byla opravdu dosti korpulentni a oni se snazili 10 let ☹ ☹ to pro me bylo sileny..... ☹ ☹ to bych nedala....
Taky mi delali HP hned pri prvni navsteve.... Pak uz teda ne, ale myslim, ze pokud bych si o nej rekla, tak ho udelaji zas.... A hlavne mi i Jirsova rikala, ze po 1 nepodarenem IVF neni treba zmatkovat a zkoumat co a jak se buh vi nedeje.... Ze dalsi testy delaji az po 2 nepodarenem IVF ....

japro
30. říj 2012

tak jak to tu vše študuju a tak hlava se mi vaří z těch zkratek :D už at mám aspon tu první náštěvu za sebou..

zavoralova
30. říj 2012

@mooncaa Já nemám ale nadváhu,spíš mě ta žláza začla fungovat tak,že jsem rapidně zhubla ze 75 na 59.Ted vlivem hormonů se to zase srovnalo na moji původní váhu před IVF to je 65.Jinak jsem dnes mluvila s Řežábkem,ten mi ukázal všechny testy ,byla tam i štítná,vše v pořádku,moje praktická lékařka mi dělala testy na štítku po 1 IVF a ty byli také v pořádku..Řežábek to celé pročítal,měla jsem sebou i zprávu z té endokrinologie,kroutil nad tím hlavou,že se s tímhle nesetkal,že jezdí stále po seminářích a nikdy neslyšel o tom,že by stimulace ( IVF ) měla nějaký vliv na takové zhoršení štítné žlázy,pročítal puregon,pregnyl,vše co jsem si píchala,jestli tam náhodou nebudou nežádoucí účinky,,nic nenašel..spíš mi tvrdil,že si myslí,že se to prostě stalo v nesprávnou dobu ta štítná,a bohužel jsem natrefila na lékařku na endokr. která má trochu jinný postoj k IVF,...že ji zavolá a rád by slyšel kde ona přišla na to,že to souvisí...připadám si jako v kocourkově

zavoralova
30. říj 2012

Každopádně prý nemám věšet hlavu,že mi bude teprve 30,stále jsem v dobrém věku,že i bez štítné,až se to srovná,můžu absolvovat IVF.

mooncaa
30. říj 2012

@zavoralova Dík za info. S tou váhou to byl jen příklad toho, že někomu nešlo IVF a nakonec se na IVF vykašlal a dočkal se mimča z adopce.
Fakt je to divné, co budeš teď dělat? Bych možná zkusila i jiného endokrinologa.

nikohlava
31. říj 2012

Ahoj holky, tak jak swe máte?? Držím všem palečky 🙂. Zítra jdu na punkci vajíček, tak jsem zvědavá 🙂

@mooncaa tak to já už byla pryč ☹

mooncaa
31. říj 2012

@nikohlava Držím palce na zítra, já jdu v sobotu na KET, ale bojim bojim, že se nic nerozmrazí (mám jen jedno).

nikohlava
31. říj 2012

@mooncaa i já tobě držím palce a dej vědět 🙂

martinka87
1. lis 2012

@nikohlava @mooncaa drzim vam palce holky!!!!!! 😉 😉

nikasima1
1. lis 2012

@aknyt Ahoj přečetla sem si tvůj příspěvěk a docela mi pomohl.Sém také obezní BMI 44 a dostali sme s přítelem doporučení co CARu a já mám strach tam jí,že mi řeknou že s mojí váhou se o to ani nebudou pokoušet.

nikohlava
1. lis 2012

Ahoj holky,
tak to mám za sebou 🙂. Měli jsme krásnou úrodu. A chytilo se nám krásně 15vajíček.. Jsem zvědavá co mi povědí zítra 🙂.. A co vy??

Jinak si myslím, že tloustka neni prekazka. Ja nejsem take hubenour. A u Apolinare nic nenamitali...

Tak držím moc palce

martinka87
1. lis 2012

@nikohlava gratuluji k OPU! 😉 jak myslis, ze se chytlo 15 vajicek? Asi jako ze ve folikulech bylo 15 vajicek, vid? Oplodneni Ti reknou az zitra 😉 drtim palce a dej info! 😉

@mooncaa kdy budou mrazacka rozmrazovat?? 😉

mooncaa
1. lis 2012

@nikohlava Gratuluji, jako že máš 15 vajíček, nebo už embryí. Ať tak nebo tak, pořád je to krásné číslo. Dej zítra info.

@martinka87 Rozmrazovat budou až v sobotu, dnes jsem tam volala a dávala jim číslo, že pak zavolají jestli se zadařilo nebo ne. Kdyby řekli, že zavolají když se nepodaří, tak budu vědět už když mi bude zvonit telefon. Ale říkali, že netuší jestli stihnou rozmrazit než už vyrazím nebo ne, že zrovna v tu dobu budou mít frmol - asi další OPU.
Já včera pročítala net a dověděla jsem se že se podaří rozmrazit cca každé třetí, to s tím jedním mám asi smůlu. Ale dnes do telefonu řílala, že většinou se rozmrazí dobře, ale kdyby něco. Už mi z toho asi hrábne, jsem měla minulou noc pořád sny o rozmrazování embryí. Už plánuji další IVF jestli ještě do Vánoc stihnout nebo si dát radši oddech, nabrat sílu (v lednu jedu na hory) a jít do toho až po horách koncem ledna/začátkem února.

nikohlava
2. lis 2012

Ahoj holky,
tak se jdu s Vám podělit o krásnou zprávu : máme 14 bojovníčku. Přičemž 7 bylo cestou v píchnutí spermie do vajíčka a dalších 7 normální cestou. Všem se krásně daří. Mudr z toho byla nadšená stejně jak já 🙂 . V út v 11h jedu na transfer.. 🙂

A jak vy se máte?? Doufá, že také máte nějaké skvělé zprávy 🙂

mooncaa
2. lis 2012

@nikohlava Tak to máš přímo luxusní počet embryek, ono asi některá nepřežijí, s tím počítej. Teda to bych taky chtěla, já měla vždy pouze 3. To by bylo, aby alespoň některé se nezahnízdilo. Trochu se v tom ztrácím? To je 1. IVF? A budeš si nechávat dát jedno nebo 2?

nikohlava
2. lis 2012

@moncaa Ahojík, je to mé druhé ivf. Ted jsem měla i jinou konečnou injekci. Já bych chtěla dvě ale dr doporučuje jedno 🙂. Tak uvidíme v úterý... 🙂 A co ty víš něco??

mooncaa
2. lis 2012

@nikohlava Když si budeš stát za svým, tak Ti 2 dají, ale pořád jim to budeš muset připomínat. Já nic nového nevím, rozmrazovat budou až zítra dopoledne.

nikohlava
2. lis 2012

@mooncaa držím pěstičky 🙂

mooncaa
2. lis 2012

@nikohlava Dík, já Tobě taky, ať jich máš co nejvíc na zamrazení.

consti
2. lis 2012

Ahoj holky, tak my jdeme v úterý k Apolináři na první IUI. Dnes jsem tam byla na průchodnosti s tím, že v pondělí půjdu na ultrazvuk a paní doktorka mi udělala ultrazvuk dnes a hned jsme se domluvily na IUI, což jsem ani nečekala 😵 . Jinak výsledky krve, manželovo spermio a moje průchodnost, vše v nejlepším pořádku, tak budeme doufat...Doporučila nám dvakrát IUI, to stihneme ještě do vánoc a po novém roce případně IVF 😉 .
Všem držím pěsti!!

nikohlava
2. lis 2012

@consti Ahojík, moc ti držím palečky 🙂. V kolik v ut tam mas byt?

consti
2. lis 2012

@nikohlava Já tobě taky!! Myslím, že tam mám být v 11:45, to už to ty budeš mít za sebou 😵 .

nikohlava
2. lis 2012

@consti
Třeba se potkáme 🙂.. Jakou dr jsi měla ??

martinka87
3. lis 2012

@mooncaa drziiiim palce!!!!! 😉

consti
3. lis 2012

@nikohlava Já si teď nemůžu vzpomenout na její jméno. Nějak na J...Jirsová tuším 😅 .
Každopádně moc držím pěsti!! 😵

martinka87
3. lis 2012

@consti jj, Jirsova! 😉 ta tam je stredy a patky...

consti
3. lis 2012

@martinka87 Tak to jsme zvědavá, koho vyfasujeme na IUI v úterý... 😅