CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

petulak1988
21. kvě 2013

@martinka87 no to mas pravdu u nas by to jinak neslo.. chjo...jsem dneska celkove nejak mimo...mam pred sebou sesit a cucim z okna :-/

mooncaa
21. kvě 2013

@petulak1988 Určitě do toho jdi. Mě 1. IVF vyšlo - měla jsem 3 vajíčka, jedno se přestalo vyvýjet, 2 zavedli, ale jen jedno se udrželo. 2. IVF 3 vejce, 1 se přestalo vyvíjet, 1ET potrat, 1KET biochemické - ten cyklus mi ty folikuly blbě rostly, měla jsem delší stimulaci než při 1. IVF. 3. IVF 6 vajíček, ale do zavedení přežilo jen jedno a to se zatím drží.
Prostě někdy se IVF cyklus nepovede a všechna vajíčka a embrya nejsou kvalitní a i když se povede, tak ne všechny přežijí, jako bych byla naprogramována už jen na jedno kvalitní embryo v cyklu a to ještě načasováno v tu správnou dobu.
Narážím na to, že mé děti jsou narozeny 28.10. 19.11. (obě přirozeně, kdysi dávno a to už to taky moc nešlo) a z IVF 9.10 a teď termín 10.11.. Prostě asi jsem plodná jen v lednu a únoru. To jsem kdysi taky přirozeně otěhotněla, ale potratila a to měl být termín porodu 14.10.

martinka87
21. kvě 2013

@mooncaa to je huuusty s tema datama!!!! 😀
@petulak1988 u nas taky ne, takze konec chmurnych myslenek a huraaaaaa do dalsiho IVF!!!! 😉

petulak1988
21. kvě 2013

@mooncaa ty datumy jsou fakt dobry 🙂 jj musim tomu verit..protoze ja prirozene nikdy otehotnet nemohu ☹

petulak1988
21. kvě 2013

@martinka87 jj jen me mrzi ze asi az po lete car ma na tohle dovolenou ne\,?

martinka87
21. kvě 2013

@petulak1988 maji, uvidis jak se s nima domluvis... 😉 ja zacala stimulovat v srpnu....

mooncaa
21. kvě 2013

@petulak1988 Někdo někde psal, že letos je dostávka měsíc, někdy v průběhu červende do někdy v srpnu. Co máš uděláno za vyšetření? Jako jestli třeba ještě nějaké neudělat, já po tom 2. IVF a KET šla na imuno + trombofilní mutace + nějaké cytomegaloviry + možná ještě něco. Nakonec vyšlo vše OK. Jinak na dodělání nějakých vyšetření je dobré jednat s Jirsovou, ta mi to nakonec vše navrhla sama ani jsem se nemusela vnucovat, což jak je to u ostatních nevím.

S těma datumama to má jeden zádrhel, jak poznat, kdy je ten správný čas. Já to měla jednoduché já to 1. a 3. IVF plánovala schválně takto a to 2. záměrně jindy, moc jsem chtěla dítko narozené v dubnu (jsme oba s manželem dubňáci), ale to byla zrovna odstávka. Ale naštěstí to tak nefunguje i všech.

petulak1988
21. kvě 2013

@mooncaa ja nemam zadne vysetreni jen to zakladni...

mooncaa
21. kvě 2013

@petulak1988 Tak to se určitě objednej k Jirsové a zkus jí vyšetření před dalším IVF navrhnout, ale třeba s tím taky přijde sama.

petulak1988
21. kvě 2013

@mooncaa no ja jdu tepre v pondeli na krev tak asi pak se objednam...

mavo
21. kvě 2013

@petulak1988 Peti to je mi líto... kdy jdeš na kontrolu?

Já jdu zítra už ke svému Dr. tak uvidím, jak je prcek na tom...

sasanka033
21. kvě 2013

@martinka87 prosimte, ze jsi mela takovy rozdil mezi dvema ivf - co jste na stimulaci menili? leky a davkovani? nebo i protokoly? a jaky jste meli s partnerem problem, ze musite na ivf? sbiram zkusenosti...mam vyssi FSH a mela jsem jen 5 foliku a z toho 4 vajicka a nevim, zda to prave nebylo tim, nebo jen nevhodne zvolenou stimulaci.

martinka87
21. kvě 2013

@sasanka033 oboji jsem mela kratke protokoly, menily se leky, u nas je problem manzeluv spatny spermiogram, jinak ja mam vse ok.... Pri druhem IVF se mi akorat udelala cysta, takze mi ji odsali a jela jsem stimulaci o tri dny dele...
Mela jsem vzdy folikulu hodne, jednou pres dvacet, podruhe 19, i vajicek dost... Poprve ale opravdu bylo jen jedno na ET, nic k mrazeni a podruhe z nich ted budeme mit synka a mame 6 mrazacku....

sasanka033
21. kvě 2013

@martinka87 aha, diky. no me nezbejva nez se modlit, ze nam ted vyjde ket jedinyho nanucka. protoze jinak dalsi ivf a to mam uz ted nervy, ze s tim zvysenym FSH bych taky mohla mit utrum a musela cekat na darkyni vajicek.

petulak1988
22. kvě 2013

@mavo ahojky ja jdu na krev v pondeli tak snad se hend objednam

mavo
22. kvě 2013

@petulak1988 tak uvidíš, co ti řeknou..

petulak1988
22. kvě 2013

@mavo kez by slo jeste ted ivf ale to se asi nestihne ☹

martinka87
24. kvě 2013

@mooncaa Ahojky Moni, zrovna tu byla postacka, mockrat dekujeme za usinacka, ale nemela jsi si delat skodu, ja ten Utros rada poslala a hlavne, ze pomohl!!! 😉 😉

mooncaa
24. kvě 2013

@martinka87 To dorazilo rychle, žádná škoda, to jsem šila hlavně ze zbytků látek. Jen jsem to po ušití zapomněla vyprat. Tak ať slouží.

martinka87
24. kvě 2013

@mooncaa Ty jsi sikulkaaaaaa!!!!! 😉 😉 urco se bude hodit a neboj, vyperu 😉

monyna83
26. kvě 2013

Dobrý den milé těhulky a budoucí maminky,
mám v hlavě hrozně moc otazníků, byla bych Vám opravdu moc vděčná za jakékoliv rady a poznatky. Na Apolináře jsem získala výborné reference. Doktor mi dal sice letáček do ISCARE, ale jejich ceny jsou nadstandartní... S manželem se snažíme otěhotnět 5 let, letos mi bude 30 a biologické hodiny se mi roztikaly na plné obrátky. Podstoupila jsem vyšetření průchodnosti vejcovodů a manžel spermiogram. Já jsem v pořádku, jeden vejcovod je trochu klikatější, ale oba průchodné. Manžel má trochu líné spermíky, ale zase ve velkém množství.
S gynekologem jsem řešila, že si moc přejeme miminko a on mi řekl, že pokud se nám to nepodařilo za celých 5 let, že nemá smysl podstupovat IUI, ale rovnou IVF... Jaký na to máte názor?
Já osobně bych chtěla nejdříve zkusit IUI, tato metoda mi příjde šetrná jak k tělu, tak i peněžence. Nevíte některá, kolik stojí všechny doplatky kolem? Jak u IUI, tak IVF? Četla jsem IUI tak do 3 tisíc a IVF tak kolem 30 tisíc, ale sakum prdum. Já prostě 30 tisíc na IVF nemám... Známí byli na 3 pokusech a nechali v ISCARE 100.000,-. HRŮZA.. 😢
Myslíte, že má smysl zkoušet IUI? Navíc, moje známá byla nedávno na IUI, píchala si MENOPUR. Sice se jí IUI pokus nevyvedl, ale hormony v těle vzaly za své a otěhotněla přírodně. Také čekala 5 let. Dala mi dvě plata(10 injekcí),která jí zůstala s expirační dobou do 3/2014. Jen se musím s doktory poradit, zda se hodí i pro můj organismus. Finančně na tom nejsme nejlépe, sice nejsme žebráci, ale 30 tisíc na jeden pokus v peněžence také nemáme... Nebo, lze např. IVF na splátky, jako v ISCARE? Byl mi právě doporučen Apolinář...
Mohly by jste mi prosím napsat nejak strukturovitě a laicky, jak to chodí? Buď IUI nebo IVF?

Budu vděčná za jakoukoliv odpověď, děkuji.
Mějte krásný den a všem těhulkám a očekávajícím maminkám držím palečky.
Monča 🙂

petulak1988
27. kvě 2013

@martinka87
@mooncaa ahojky holky tak dnes frcim na krev tak uz budu moci vysadit hormony.... musim zacit cvicit jsem po nich desna...IVF se urcite nestihne tak budu muset nastoupit do prace a bojim se ze me vyhodi..propousteli chjooooo ja se odlila aby se to povedlo

petulak1988
27. kvě 2013

@monyna83 Ahojky no me prvni IVF i s tim ze jsem mela placene injekce a ICSI metodu asi na 10 000 ples pak zamrazeni embryi 3000 ale pokud nepotrebujete ICSI coz u nas bylo za 8000 meli jsme hodne vajicek tak to drahe neebude.. 🙂

martinka87
27. kvě 2013

@monyna83 Apolinar je statni, pokud jsou kvalitni spermie, nebude treba ani ICSI... Takze v nasem prilade by to treba bylo za 0,- ... Ja jsem mela leky na pojistovnu a platili jsme prave pouze ICSI za 6000,- ... Pote jsme platili mrazeni embryjek, to jsou nejak ty 3000,- ... Ale pokud se krome tehotenstvi resi i finance, Apolinar je urcite dobra volba!!!!! 😉 😉
Drzim palce!!!! 😉
@petulak1988 zjisti si kolik je ta zakonna lhuta na otehu ikdyz ukoncis pracovni pomer.... Je to nejak pres 100 dni myslim, treba to stihnes, ikdyz bude IVF az v srpnu 😉

petulak1988
27. kvě 2013

@martinka87 uz jsem doma z krve a pra mozna jeste stihneme do leta jeste IVF na kratky protokol bych musela dostat MS do 1.7. coz nevim a na dlohy kdyz to dostanu ted po prestani brani MS tak bych mela stihnout ten 22.den tu injekci tak uvidiime necham se prekvapit

martinka87
27. kvě 2013

@petulak1988 tak to je supeeeeer!!!! 😉 😉

petulak1988
27. kvě 2013

@martinka87 mela bych druhou MS tady po te dostat 29.6 a ona rikala ze bych to musela dostat do 1.7 coz by melo vyjit...aby se to stihlo zacit uvidime co rekne Jirsova....beru to pozitivne bud bude ted druhe IVF nebo dovolena.. 🙂

petulak1988
27. kvě 2013

@martinka87 pokud to pujde bude to o fous 🙂

martinka87
27. kvě 2013

@petulak1988 jasnacka!! Je dobre ze to tak beres!!! 😉 😉 budu moooooc drzet palce 😉

petulak1988
27. kvě 2013

@martinka87 jj musim...trapeni byo dost a stejne to k nicemu nevedlo 🙂 takze ted pozitivne dohodli jsme se dnes ze tam proste budeme chodit dokud se nepovede...i placena IVF je to narocne ale neco nasetreno je tak se nemusim uplne stresovat ze se to musi povest do tech 4pokusu 🙂