CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

petulak1988
6. srp 2013

@sasanka033 ahojky tak se zeptej.. klidne rekni ze tam chodim taky a ze uz jdu do tretiho.. kdybys mohla prosim..jinak imunologie dopadla na jednicku.. pry jsem ukazkovy pripad pro mediky.. 🙂

tri.niti
6. srp 2013

@sasanka033 Tu průchodnost by Ti měli udělat bez problému, když jim řekneš. Mě ji tam udělali až po 3 letech sice, ale nenapadlo mě ji chtít. Pak mi ji udělali sami od sebe, byla tam nová doktorka, tak možná proto. Naštěstí alespoň to mám v pořádku. Naprosto Tě chápu, nám taky nejprve našli na imuno nějaké chybky, na genetice jsem teda nebyla. Zato jsem chodila i na endokrinologii. A je to fakt těžké. Moje kamarádka chodila do CARu 7 let, pak otěhotněla její mnohem mladší sestra s chlapem se kterým byla necelý měsíc, tak z toho byla špatná. No a teď jsou těhotné obě. Přirozeně, a to jí taky říkali že na přirozené těhotenství může zapomenout. Někdy to prostě chce věřit. Což je ale asi to nejtěžší... A od toho jsme tady, abychom si dodávaly odvahu a sílu navzájem

sasanka033
6. srp 2013

@petulak1988 no ne, to jsi me spatne pochopila, ja se nebudu ptat na tebe, ale jdu se ohledne ty laparky poradit a jsem stejnej pripad jako ty: po neuspesnym ET i KETu, tak ti pak reknu co mi rekli. ale ja mam k tomu asi nepruchodny vejcovody, coz chci potvrdit/vyvrati a taky bolestivou ms, takze podezreni na endometriozu a este v 15ti slepak, takze srusty...proste si myslim, ze pro me ta laparka ma smyl.

sasanka033
6. srp 2013

@tri.niti ale mne pruchodnost delali a dopadlo to na hovno, pac se mi tam roznickova nemohla dostat, bolelo to jako prase, vzala na cipek kleste a pak rekla, ze tam nic neslysi, takze si mysli, ze mam nepruchodny oba vejcovody, ale ze se tam nemohla dostat, takze vlastne nevi jiste. no a ja po tom spinila az do ms. fakt zazitek.

sasanka033
6. srp 2013

@petulak1988 ja si nekdy rikam, ze jako co je lepsi. aby ti neco nasli, jako mne, kde kam sahnou, tam je problem, nebo aby nenasli nic.

petulak1988
6. srp 2013

@sasanka033 ja te pochopila dobre ja si prave podle toho pak udelam obrazek...nic jineho po tobe nechci...ja jsem stastna ze mam imuno v poradku a jeste cekam na genetiku

tri.niti
6. srp 2013

@sasanka033 Rožníčková je šílená. Mě dělala jedno IUI a bolelo to od ní. Od ostatních jsem to ani necítila. A určitě je lepší si před dalším IVF nechat udělat další vyšetření. Držím pěsti ať Ti to zítra napíšou

sasanka033
6. srp 2013

@tri.niti no a proto si prave rikam ze pujdu do laparky, nebo aby mi tu pruchodnost udelal jeste jednou nekdo jinej....ale celkove se obavam, ze srusty mam, tak by mi to tam aspon prorezali. k ty krave uz nikdy nejdu, leda aby mi napsala naky papiry.

sasanka033
6. srp 2013

@petulak1988 jasny, tak ti dam zejtra vedet, co mi rekla jirsova.

tri.niti
6. srp 2013

@sasanka033 Tu nemá rád snad nikdo, ještě že sestřičky při objednávání dávají na výběr nejen čas, ale i doktora.

petulak1988
6. srp 2013

@sasanka033 jj dekuji..ja spis asi budu chtit hysteroskopii...

sasanka033
7. srp 2013

@petulak1988 cau zlato, tak mi doporuceni na laparku napsala s tim, ze stejne termin operace mi nedaji driv nez nakej rijen/listopad a do ty doby budu mit kontrolni vysledky z imuna, genetiku a mozna i v rijnu 2.IVF. pokud se nezadari, tak po IVF pujdu na operaci.
jinak mi to napsala fakt na tu kombinaci slepak, bolesti pri ms a pres 2 roky netehu.

petulak1988
7. srp 2013

@sasanka033 ja se ptala tady doktora a pry jestli jsem nemela nejakou operaci coz nemela tak je to podle nej zbytecne..pruchozi vajecniky nepotrebuji a srusty se pry vetsinou delaji po nejake operaci... a endometrioza na tu by pry melo byt podezreni uz z vnitrniho ultrazvuku a take bych pocitovala bolesti ikdyz treba minimalni... ale ze pokud pan docent rezabek pry nic takoveho nevidel tak je to pry zbytecny zakrok a zase nastroje k deloze atd... takze dam na to a hodim se do pohody..imuno dopadlo dobre tak musim verit... ale jinak dekuji

sasanka033
7. srp 2013

@petulak1988 tak pokud to mas tak, tak je to asi dobry rozhodnuti..jinak ale endometrioza se preci podle UTZ nepozna, tak ja nevim co tim chteli rict.
jinac ja vim, ze pruchodny vejcovody prave k IVF nepotrebujes, ale ja jednak chci mit jistotu, zda pruchodny jsou nebo ne a bolesti proste mam pri ms a nekdy fakt velky, bez ibace se neobejdu a boli me bricho i pri ovulaci. a holky dost casto po laparce otehotni prirozene, nebo se konecne povede IVF. takze proto se do toho tak jako dobrovolne hrnu🙂

sasanka033
7. srp 2013

@petulak1988 a k cemu je ta hysteroskopie? proc bys na ni chtela?

petulak1988
7. srp 2013

@sasanka033 tak u nas je problem na obou stranach tak je pruchodne nepotrebuji a bolesti zadne nemam... hysteroskopie odhali srusty a podle me i nejak zneskodni a neni to pres bricho ale pres spodek... rikal..ze by bylo videt ze je tam neco v neporadku..no 15jdu na konzultaci k panu doktoru rezabkovi snad uz budu mit odmenstruovano anebo aspon budu na konci a chtela bych zacit stimulovat ten 22den cyklu diphereline

sasanka033
7. srp 2013

@petulak1988 aha, to zni zajimave, treba by to pro me taky bylo reseni..ale asi neodhali tu nepruchodnost...no diky, taky si o tom neco zjistim🙂

petulak1988
7. srp 2013

@sasanka033 nn jen srusty ,polypy,myomy a tak... a neni to tak narocne jako laparka a jsi rychleji fit..ja prave pruchodnost nepotrebuji vedet pokud nemam bolesti ..ja prirozene otehotnet nemuzu,pritel ma malo pohyblive spermie

sasanka033
7. srp 2013

@petulak1988 jasny, diky🙂

tri.niti
7. srp 2013

Tak jsem dneska byla u Apoli, šla jsem k nějaké mladé blondýně, kterou jsem tam ještě neviděla. Domluvily jsme se ještě na jednom IUI, protože stimulace na IVF začínají až v září, tak ať neztratím zbytečně měsíc. Přemýšlím už delší dobu nad lázněma. petulak1988 Ty jsi teď ve Františkových? Jak jsi toho dosáhla? V caru mi řekli že oni to neovlivní, že čekací doby jsou i rok a že si stejně nemyslí že by to zvýšilo šance na úspěch IVF. Tak teď nevím...

petulak1988
7. srp 2013

@tri.niti ziskala ale ja jsem byla po silnem hyperstimulaku skoncila jsem na jipce se tremi litry v brise pod plicema,jatrama a tak mi punktovali vodu ven ☹ a mam polycysticke vajecniky....kvuli tomu nemuzou presne odhadnoout davku injekci a proto mi dali doporuceni do lazni kvuli slatine zabalum atd..je tu i mojzisovka...a doporuceni mi dal i gyndar...🙂 vyrizene a schvalene jsem je mela za tri dny... 🙂 je to i kvuli psychice...uz jdu do tretiho pokusu...

tri.niti
7. srp 2013

@petulak1988 Hyperstimuláku se bojím děsně. Mám taky polycystické vaječníky, i proto se bojím dalšího IVF. Vždycky při stimulaci je mi zle. Máš toho za sebou teda fakt dost. Nevím jestli se do toho nehrnu zbytečně brzo, ale po těch všech stimulacích a pokusech už mám dost zklamání, tak chci udělat maximum aby to vyšo příště. Některé holky co jsem četla dostaly lázně i před prvním IVF, záleží fakt na doktorech a hlavně na revizákovi. Držím Ti pěsti, ať brzo otěhotněníš a porodíš zdravé mimčo 🙂

petulak1988
7. srp 2013

@tri.niti me pri stimulaci nic neni ale i pri nejmensi davce jednotek 75 jsem mela na kazdem vajecniku pres 20foliku ☹ proto ty lazne jestli to nepomuze a srovnat se z hyperstimulaku...hlavni slovo mel muj gynekolog a rezabek mi rekl ze na psychiku je to opravdu dobre.. 🙂 dekuji ti moc za pesticky... snad uz ted pri tretim pokusu...Rezabek chce docilit toho aby bylo jedno krasne na zavedeni a aby zbyly mrazacci... 🙂 abych nemela jeden poku a jedno embryo..vis jak to myslim

tri.niti
8. srp 2013

@petulak1988 Jo tomu rozumím, při posledním hrazeném IVF je dobré mít co zamrazit, kdyby to náhodou nevyšlo. No, vždycky je výhoda mít mrazáčky. Já měla jen jedno na zavedení a na zmražení nic. Tak uvidíme příště.

petulak1988
8. srp 2013

@tri.niti ja nemam posledni poku mam 4pokusy..vzdy jsme totiz zavadeli jen jedno embryo

petrusejenc
13. srp 2013

Ahoj vsem i ja chodim k Apolinari.Ceka me lapro diky nepruchodnemu pravemu vejcovodu v zari si jdu pro termin.jinak jsem s kolektivem moc spokojena.

sasanka033
13. srp 2013

@petrusejenc ahoj, zajima me, jak ti zjistili nepruchodnost jednoho vejcovodu..?

petrusejenc
13. srp 2013

v ordinaci tou profukující hadičkou.......něco špatně??? moc se v tom nevyznám

sasanka033
14. srp 2013

@petrusejenc ahoj, az mi budes priste psat, klikni na to "odpovez", jinak se o tom vzkazu nedozvim🙂 co spatne?🙂 zajima me to, protoze ta kymunosuflace je takova nejista, neznam nikoho, u koho by si byli jisty, ze jeedn ma pruchodnej a druhej ne, touhle metodou. kterej doktor ti to delal? u me to dopadlo tak, ze to bolelo jako prase a vysledek nejistej, pac se do me neumela dostat...