CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

holanci
19. črc 2013

@petulak1988 Jo tak to je paráda, že budeš mít s sebou notebook, a budou čerstvé informace 🙂

petulak1988
19. črc 2013

@holanci jj budou...beru si i kolo a budu odpoledne jezdit... chjo kdyby tam byl pritel se mnou...jsem z toho nesva

luca119
19. črc 2013

@kvetinka84 ...já vůbec nevím, myslela jsem si, že je to vajíčkem, jak se zahnízdilo, ale bála jsem se o tom psát, abych to nezakřikla 🙂 Už 2x se to nepovedlo, tak stále hledám rozdíly, jestli je to nyní jiné než v předešlých případech a zda je vše v pořádku nebo už ne... To pozorování sama sebe, to je nejhorší 🙂 Ještě týden a budu vědět 🙂

sasanka033
22. črc 2013

@petulak1988 ahoj zlato, tak jak to vsechno dopadlo? nakupy, rozlucka s pritelem, uz jsi na miste?

petulak1988
22. črc 2013

@sasanka033 nakupy skvele,pritel me sem v nedeli privezl a byl tu se mnou az do vecera..byl to nadherny den.. dnes prvni procedury mavsteva aquafora... super.. vyborne tu vari,pokoj velikansky...nema to zatim chybicky..zitra jedu s jednou holcinou odpoledne na kolo 🙂

sasanka033
23. črc 2013

@petulak1988 huraaa, tak se mi to libi, to se neda porovnat, ty tvoje prispevky o par dni zpet a tohle🙂 tak si uzivej!🙂

petulak1988
23. črc 2013

@sasanka033 jj uzivam dnes uz mam po dvou procedurach a jeste dve...🙂 pak jedu na to kolo..uz se tesim... krasne se tu spi... asi protoze jsem vzdy prijemne unavena.. 🙂 jsem rada ze jsem jela..dekuji

sasanka033
23. črc 2013

@petulak1988 no to je baaaajecny, ja tam snad pojedu taky 😀

holanci
23. črc 2013

@petulak1988 To je dobře že se ti tam líbí. My jsme na té dovolence, tak také odpočíváme a užíváme si. Cítím se fajn, ale v noci mě občas trošku pobolívá břicho, tak uvidíme. Měj se hezky. 🙂

petulak1988
23. črc 2013

@sasanka033
@holanci tak si uzivej..kdy testujes??? prijed sasanko....
🙂

sasanka033
23. črc 2013

@petulak1988 no mozna to jednou taky dam, uz jsem o tom premejslela, ale letos to asi nebude, mozna pristi rok, tak mi pak poradis kdo ti to napsal a jak sis to vybehala🙂

petulak1988
23. črc 2013

@sasanka033 jj urcite.. to se neboj ..poradim se vsim 🙂

monyna83
24. črc 2013

Ahoj holky,
mohu se s Vámi zase podělit? Jsem tu skoro každý den a čtu příspěvky...Holky, moc gratuluji a držím palce-i na nohou, aby bylo vše O.K.
U nás luxusní spermio, manžel je prý nadsamec 🙂 . Já PRL také ukázkové, jsme oba naprosto v pořádku. Jen ultrazvuk potvrdil, že se mi netvoří vajíčko 😢 ,
V pátek budou testy imunologie a rovnou nasazuji 2DC (pátek) Clostilbegyt. Pak 10-12 DC opět UTZ, zda prášky zabraly a už mám utvořené vajíčko...

hhani
25. črc 2013

@monyna83 Vitam te 🙂 ..Pridej se na naši diskuzi IVF zářé-listopad je nas tam vic od Apolinare a je tam bezva parta 😉 😉

monyna83
26. črc 2013

@hhani

Ahojky, moc Ti děkuji za pozvání. Ráda se přidám. Já sem chodím o zaregistrování, psala jsem si s holkama, ale některé sem už asi nechodí. Je tedy fakt, že se tu řeší spíše dovolené a soukromé diszkuze...
Tak se holky loučím 🙂

clarinula
29. črc 2013

Dobrý den,
jmenuji se Klára Tomešová a studuji v Praze porodní asistenci. Tento rok mě čekají státní zkoušky a také psaní bakalářské práce. Jako téma mám vývoj asistované reprodukce. Proto bych se chtěla obrátit na Vás a poprosit o pomoc s vyplněním dotazníku. Je jedno, kdy jste podstoupily IVF. Dotazník ještě nemám úplně připravený, ale byla bych ráda, kdyby se některé z Vás ozvaly a můj mail a dohodli se na případné spolupráci. Děkuji předem za pomoc Klara.Tomesova@seznam.cz

mufinka26
30. črc 2013

Ahoj holky, tak se zase hlásím k vám, něco o mě, některé mě znají 😉 🙂 Mám 11. letou dcerku a 13.měsíčního prcka (kterého máme díky Apolináři a IVF) v říjnu se budu objednávat k Apolináři zas, půjdeme si tam pro třetí miminko 😀 Máme ještě 2IVF, tak snad nám to zase vyjde 😀

kvetinka84
30. črc 2013

@luca119 tak jak dopadlo testování?

lubuskad
31. črc 2013

Holky, mám kamošku na Slovensku, ktera by chtela umele oplodneni, vsechny vysetreni uz maji s partnerem za sebou. Ale stoji to 2000euro (50000kč) na Slovensku. Nevite zda je možne jit na umele oplodneni tady v Cechach? a kolik by to stalo? a kde?

luca119
3. srp 2013

@kvetinka84 Ahoj, testování nedopadlo dobře ☹ Takže bohužel jsme vyčerpali další pokus. Teď čekáme opět na nějakou dárkyni, takže mám asi 1,5-2roky čas. To čekání, až jednou zazvoní telefon a ohlásí:"máme pro vás dárkyni" , to bude nekonečné. Ale všem snažilkám držím palečky a snad se co nejdříve opět ozvu. PŘEJI HODNĚ ŠTĚSTÍČKA,VŠEM 🙂 🙂 🙂

kvetinka84
3. srp 2013

@luca119 Tak to mě mrzí, ty bláho 2 roky!!! To máš jako jeden pokus a pak 2 roky čekáš na další? To si vůbec neumím představit a moc držím palečky a posílám hodně síly do dalšího boje

luca119
4. srp 2013

@kvetinka84 Ahoj, bohužel jsem vyčerpala darované vajíčka, tak se čeká na novou dárkyni. A jelikož je poplatek pro dárkyni pouze "8000,-" a ne jako v soukrom.centrech "15-20000,-", tak se sem dárkyně nehrnou ☹ Ale já si počkám, protože věřím, že dárkyně u Apo nejdou darovat pro peníze, ale pro to, že chtějí pomoci, což je úplně úžasné 🙂

petulak1988
5. srp 2013

@mufinka26 ahojky ted si mi dala nadeji do zil jdu k apo na 3pokus uz tak doufam..nevim jen jestli si nemam rict o laparo aby zjistili jestli nemam endometriozu.. nevis proc to nedelaji sami od sebe??

mufinka26
5. srp 2013

@petulak1988 oni to dělají sami od sebe, ale až ve chvíli, kdy se jim něco nezdá, jako u mě po třech neúspěšných transférech, kdy sme měli ukázková embryja 😉 No a jak sem psala, nakonec to vůbec nebylo třeba 😉 Moc držím palečky, by to vyšlo už ted 😉 🙂

petulak1988
5. srp 2013

@mufinka26 no ja mela tri transfery.. jedno bylo zmrazene.. ale podle me nebyly moc kvalitni.. chjo..nevim jestli si ji mam necvchat.. jdu uz do tretiho

tri.niti
6. srp 2013

Zdravím opět po čase, některé z vás mě znají některé ne. Mám PCO, za sebou 1. IVF, 3 IUI, vše neúspěšné. Manžel má spermio v normě. Teď v srpnu se chystáme ještě jednou na IUI a když to neklapne, tak 2. IVF. Bohužel z prvního nemáme nic zmraženo. K Apolináři chodím už několik let, dlouho jsme ale chodili jen na stimulaci a pak domácí snažení. Pořád jsem si IVF nechtěla připustit. A teď, po tom všem mi už docházejí síly. Je pro mne čím dál těžší se znovu a znovu snažit. Navíc je mi po všech těch hormonech pokaždé špatně. Beru k tomu ještě na podporu dělení buněk Metformin, po kterém je mi fakt zle. Jednou jsem měla před tchýní záchvat hypoglykemie z něj, koukala na mě jak vejr, tak jsme ji s mužem řekli o našich pokusech a dostala mě větou, že za takových okolností vnouče snad ani nechce. Zabolelo to, fakt hodně. Snad víc než kdyby mi vrazila facku. No prostě moje psychické síly na další pokusy jsou pod bodem mrazu. Nemám o tom s kým mluvit. Manžel je stále nad věcí, kamarádky mi říkají - moc na to myslíš, tuhle větu nenávidím. Tak si jdu postěžovat mezi své spolubojovnice. Taky máte někdy pocit, že už to dál nezvládnete? Že už je konec a asi se budete muset smířit s životem bez dětí? Já vím že toho za sebou nemám moc, jedno IVF je jako nic, ale já jsem hold zvyklá, že když něco chci tak si za tím jdu a dosáhnu toho rychle. Těhle 5 let v CARu je na mě moc...

sasanka033
6. srp 2013

@petulak1988 ahoj zlato, zejtra jdu k jirsovy na konzultaci a na laparku se prave budu ptat. tak ti pak reknu, co jsme si domluvily, jsem tomu totiz naklonena cim dal vic, prestava se mi chtit do 2.ivf, kdyz nevim, co v tom brise mam...

sasanka033
6. srp 2013

@tri.niti ahoj, ja mam za sebou zatim 1.ivf v dubnu, z toho ET dvou embryii a pak KET v cervnu 1x nanuk, vic nemame. a nic. zatim to teda vzdat nechci, spis cim dal vic bojuju s tim pomyslenim, co sama svymu telu tema hormonama zpusobuju a takovy ty eticky otazky, ze to IVF delaji teprve 30 let a vedi prd, co nam to vsem za 20,30 let udela. a ted v zari bych chtela jit do 2.ivf, ale je mi z toho psychicky dost spatne, vraci se mi to ve snech, ac to dokazu pres den vytesnit. spis si myslim ze tim, ze jsme v caru vlozene az od ledna tohoto roku, tak toho jakoby jeste nemam tak dost jako ty. ac jsem vlastne o jedny nervy zda to vyslo, napred.
premejlsim hodne o laparce a taky nove o nativu a o laznich. proste neco min invazivniho aspon na chvili.

tri.niti
6. srp 2013

@sasanka033 Ahoj, no já to taky nezvdám, i když ty myšlenky jsou všelijaké. O lázních přemýšlím taky, přemýšlím zda před druhým IVF nebo až po. Udělat něco víc, něco sama... Taky mám obavu z toho, co nám dávají do těla, znova a znova. Každá injekce je pro mně dost těžká, a to z různých důvodů. Je mi po nich blbě, mému tělu se moc nelíbí. Zítra jdu na konzultaci, tak chci s nima probrat i ty lázně. Uvidíme. Chce to dělat něco víc. Každé nepovedené IUI mě sráží víc a víc na kolena. Z druhého IVF mám strach...

sasanka033
6. srp 2013

@tri.niti no ja mam v podstate na 99% stejne mam nepruchodny vejcovody, takze IVF je moje jedina sance. proto ale chci na tu laparku, pac pruchodnost se na 100% potvrdi jen tam. s tim ja se nejak porad nedokazu smirit, mam toho moc - vyssi FSH, zrejme nepruchodny vejcovody, ted mi nasli neco i na imunu a este cekame na vysledky genetiky. strasne, strasne je mi lito, ze se nam zrejme nemuze stat zadnej zazrak prirozene a cim vic se dalsi IVF blizi, tim hur ho nesu.