CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

rene77
11. lis 2013

@martinkaalesek hmm máš pravdu. Já jsem byla v pátek na transferu a pak jsem sla normálně do práce. Nedělám nic náročného takže jsem to nijak neřešila. O víkendu jsem měla malou baby party - dorazily kamarádky a drobečkama - tak jsem se tak nějak pozitivně naladila : 🙂 😉 tak doufám, že to klapne. V neděli odpočívala ..... no ale stejně mám pocit, že se to vleče .... 😖

martinkaalesek
11. lis 2013

@rene77 jj, vlece se to ☹ ja testovala 9. den.... A byl tam uz dusik... Pak jsem si rikala, ze jsem byla hloupa a riskovala, mohl to byl jeste Pregnyl, ale nastesti nebyl!!!
Taky jsem nedelala tezkou praci, pracovala jsem jako Office manager 😉 tezke veci jsem prehodila na kolegyni, ktera vedela a bylo to! 😉

mooncaa
11. lis 2013

@martinkaalesek Ahoj, hlásím návrat z porodnice. Lucinka se narodila 8.11. v 8.28 50 cm a 3860g. Porod hnusnej, já mám ty porody horší a horší. Ale tentokrát alespoň jedno pozitivum, bez natržení a bez nástřihu.

martinkaalesek
11. lis 2013

@mooncaa huuuuuuuuraaaaaaa!!!!!! Obrovska gratulace k male Lucince!!! Mam radost!! Jsi sikulka! 😉 predpokladam, ze horsi porod uz mit ale nebudes 😉 😀
Ma kraaasne miry, beruska 😉

japro
11. lis 2013

@mufinka26 ahoj já k ní jdu ve středu 🙂

japro
11. lis 2013

@martinkaalesek 🙂díky moc jsi zlatá 😉

japro
11. lis 2013

@mooncaa ahooooj paráda 🙂 to je dobře že jste doma jupíííííí gratuluji 🙂

rene77
11. lis 2013

@mooncaa AHOJKY, tak gratulace velika, holka jako lusk 🙂 🙂 hodne zdravicka vam obema

miaabella
12. lis 2013

Ahoj, tak je za námi první sezení, všichni bylmilý, akurát hodně lidi na chodbách a žákyně u vyšetření....no ale je pravda že i oni se musí učit, jenom probírat věci před dalšími, je docela těžké ,... čekají nás odběry,tak jsem si myslela že to bude na dobré cestě, ale mám špatné výsledky spg, síce tam nějaké mršky jsou ale je jich málo a ... jsou mrtvé. Nevím co bude nasledovat, jeslti nějaká léčba ...zabere. nemá někdo zkušenosti s léčbou? Jinak jsem se chtěla zeptat kdy se přistupuje k imunologii?... děkuji za info...

rene77
13. lis 2013

@japro Ahojky, dnes jsem si na tebe vzpoměla. Jak jsi dopadla u Apolináře 🙂

mufinka26
13. lis 2013

@japro ahoooooj, tak jaká byla kontrola?? já se těším na pátek 🙂 😉

petrusejenc
13. lis 2013

v pondělí konzultace v Caru.IUI asi nevyjde ☹ a budu muset brát kortikoidy...imunoložka vykoumala protilátky na sperma v ovu hlenu 😕 😕

japro
14. lis 2013

Ahoj holky díky moc za optání 🙂 včera proběhlo IUI tak ted další čekání.... píšu až ted včera sem se nedostala k pc .....

japro
14. lis 2013

@petrusejenc to mi je líto snad to brzo bude vše na jedničku držím palečky 🙂

engele
14. lis 2013

Založila jsem novou diskusi k porovnání různých CAR, pokud budete mít čas a chuť poprosím Vás o Vaše objektivní názory ať pomohou nováčkům dále v jejich rozhodování :
https://www.modrykonik.cz/forum/asistovana-reprodukce/porovnavani-car-vase-zkusenosti/

Moc díky!

rene77
14. lis 2013

@japro ahojky, jo to je pravda to čekání je asi ze všeho nejhorší ... 😉 Držím palečky

sasanka033
14. lis 2013

@petrusejenc ahoj, to jsem teda z toho jelen, vzdyt tim IUI se prave hlen obchazi...? a kde ti delali tu imunologii?

petrusejenc
14. lis 2013

@sasanka033 u Apolináře...řekni to až budeš na další konzultaci!!§ Dochází k nim Dr.Malíčková kapacita ve svém oboru!!!!!! Výsledky do 14ti dnů!!!! Tedy pokud je to přes Car...ordinuje normálně dole v ordinaci ale jen pár dní v týdnu .Nás objednali hned na druhý den 15h...jiné čekají i měsíc 14dní......pánovi 1ampule krve a tobě 4 😀 😀

petrusejenc
14. lis 2013

@sasanka033 ano IUI to obchází,proto jdu v pondělí na konzultaci ke Kouckýmu jestli to bude nutné nebo ne(ten Prednison)

sasanka033
14. lis 2013

@petrusejenc no ja u malickovy na imunu byla, ale nedelala mi test hlenu. proto se na to ptam, delali mi proste jen vsechno z krve. jak ji napadlo to udelat?

petrusejenc
14. lis 2013

@sasanka033 a jooo broučku já si to špatně přečetla 😢 promin... ten test hlenu se dělá v období ovu musíte mít večer sexík a nejpozdeji 12h po něm se dostavit do Caru. Oni z tebe ten plodný hlen odeberou a poznají jestli tam spermíci jsou nebo ne...u nás nebyla žádná spermuše 😠 nevím jestli jsem ti to posílala nebo ne???? tak když tak po druhé 😀 POSTKOITÁLNÍ TEST
Postkoitální test (někdy také nazývaný Sims-Huhnerův test) je jedním z nejstarších testů užívaných v diagnostice neplodnosti. Vyšetřuje jak muže, tak ženu a jeho provedení následuje po pohlavním styku.

Zajišťuje, že proběhne plný pohlavní styk.
Odliší neplodnost, která je způsobená neschopností spermií projít kanálkem děložního hrdla.
Ukazuje adekvátní estrogenovou stimulaci a stav cevikálního hlenu v ženském pohlavním ústrojí.
Vyšetřovaný pár by měl mít styk jeden nebo dva dny před očekávanou ovulací, tedy mezi 11. a 13. dnem cyklu a následující den se dostavit k vyšetření. Většina center preferuje provést toto vyšetření 6–12 hodin po styku. Na klinice potom lékař ženě odebere z děložního hrdla malé množství hlenu.

Po odběru je hlen natřen na sklíčko a vyšetřen pod mikroskopem. V uvedených dnech cyklu by měl být hlen krystalicky čirý, řídký a v dostatečném množství. Následně po styku je hlen vyšetřen z hlediska přítomnosti abnormalit a je zjišťována přítomnost aktivních spermií. Spermie jsou spočítány a je zaznamenána jejich pohyblivost. Výsledek je odstupňován jednoduše jako “dobrý” nebo “špatný”.

Dobrý výsledek je situace, kdy je v každém poli mikroskopu viditelných alespoň 5 spermií a všechny se aktivně pohybují v přímém směru skrze hlen. Tento výsledek napovídá, že produkce spermií je dostatečná, že byly při styku dopraveny na správné místo v pochvě a že jsou schopny pronikat děložním hlenem. Špatný výsledek je takový, při kterém je v každém poli mikroskopu méně než 5 spermií a pohybují se málo nebo chaoticky. Špatný výsledek může být způsoben poruchami spermií nebo hlenu, ale časté je i zkreslení testu z důvodu špatného načasování. Pokud je test proveden příliš časně nebo příliš pozdě v průběhu cyklu, bude abnormální, protože v tomto období je hlen děložního hrdla relativně hustý a pro spermie neprostupný. Jen kolem ovulace nastávají podmínky, které umožňují dobrý průnik spermií.
PORADNA – zeptejte se odborníka
Slovníček pojmů
Představujeme centrum pro léčbu
FAKTA O NEPLODNOSTI
Neplodnost je definována jako neschopnost páru dosáhnout početí…

petrusejenc
14. lis 2013

sasanka033 @petrusejenc ahoj, to jsem teda z toho jelen, vzdyt tim IUI se prave hlen obchazi...? a kde ti delali tu
@sasanka033 ...takhle zněl původně tvůj dotaz 😝 😝

sasanka033
14. lis 2013

@petrusejenc jeee, to jsi hodna, dekuju🙂 ale mne PCT delali taky a bylo negativni, ale zrejme proto, ze to doktor blbe nacasoval - folik mel asi 14 mm, takze jsem jeste nemohla mit plodnej hlen. a na imunu se tim negativnim vysledkem malickova nezabejvala. cituju doktora faita: v tom hlenu se nenasla jedina spermie. nevime kde jsou, ale nejsou tam. takze ja nervy, ze jsem neplodna skrz naskrz a az po nekolika mesicich mi rekla doktorka koryntova, ze si z toho nemam nic delat, pac to bylo spatne nacasovany. kreten.
takze otazka na tebe zni: nemohlo se ti stat totez?

petrusejenc
15. lis 2013

@sasanka033 mozne je vse protoze si mne Jirsova objednala na 9dc a ja mam ovu 12!!!!! Rikala jsem ji to ale z druhe strany mi rekla,ze na ovulju to zatim nevypada a ja mela doma vecer pozit ovu test jak Brno!!! Tak fakt nevim...jsem z toho jelen jeste to povim Kouckymu v pondeli co a jak se stalo a uvidime co vymysli on.po laparce jsem mela ovulju 12dc a ted pred IUI take 12dc a 13Iui.

sasanka033
15. lis 2013

@petrusejenc tak uvidis no, ale ja ti chtela rict, abys neskladala zbrane, kdyby to bylo negativni, pac se muze stat, ze proste jeste nemas ovulacni hlen a tim padem se tam spermie dostat ani nemuzou...dyt mne to ten blb delal pet dni pred ovulaci!

petrusejenc
15. lis 2013

@sasanka033 ted jsme to doma říkala tomu mýmu a jen kroutil hlavou.........napíšu určitě v pondělí jak jsme dopadli ted si jdu připravit tahák s otázkama 😀 bez něj tam nechodím 😀

mufinka26
15. lis 2013

ahoj holky, tak nafasovaná provera a hnedka po vánocích mě čeká stimulka 😀 😀 😀 😀 Já se nemůžu dočkat 😀 😀

miaabella
15. lis 2013

@japro drzim palecky at to vyjde ;)

miaabella
15. lis 2013

@mufinka26 preji hodne stesti to budu vanoce plne ocekavani ;)

mufinka26
15. lis 2013

@miaabella měli sme stimulovat už ted, ale byla sem marod, tak sme se dneska z mudrou domluvili, že začneme hnedka po vánocích, přeci jen, abych měla klídek a užívala si s dětma 😉 😀