CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

gabikri
24. srp 2009

Holky mají ti vaši léčitelé webovky ? Když tak mi pošlete kontakt do IP. 😉
Jo a právě vyrábím tinkturu z agnus castus ( mnišský pepř) našla jsem to tady.
Pomooc...už mi hrabe 😝

len
24. srp 2009

Holky, kdo to tu psal o těch křečkách? Já z toho mám záchvaty smíchu doteď, jak se někdo ohání, že jedině Puregon a Gonal, protože Fostimon je z moči žen. No tak zaprvé - Pregnyl si píchá většina z nás a z čeho je? Ano, z moči těhotných žen... A za druhé, nejsem si jista, o co je čínský křeček (z něhož je Gonal) méně fuj nežli žena po přechodu 😀 Na Puregonu nepíšou, z čeho to je, ale raději nepátrat 😉 Jako brala bych svá slova zpět, kdyby mi tu někdo dal odkaz na konkrétní studie, které se tím zabývají a dávají ve velkém měřítku jasný důkaz (nikoli "kamarádce se stalo"), že P. a G. jsou lepší 😒 Já bych byla ostražitá před každým doktorem, který mi tvrdí, že jedině to nejdražší je pro mě nejlepší. Ale proboha čím je podplacen doktor, který tvrdí, že ve všem je to samé a ať si vyberu dle libosti? A že čistě dle jeho názoru ať si vyberu to levnější, protože funguje všecko stejně a já aspoň ušetřím? 😉
Apolinář je fakultní nemocnice, dělají si vlastní studie a dle jejich výsledků pak léčí. Bohužel mnoho těch výsledků je značně nepopulární, protože se z toho nedají vyrýžovat větší prachy a spoustě ženskejch nejdou přes čumák. Jako třeba že AH je většinou zbytečné (a přitom na některé klinice vám ho vnutí jako nezbytnost - proč asi?) nebo že po ET opravdu není nutné hodiny a dny polehávat... A za tímto názorem si stojím, dokud mi ho někdo ODBORNĚ nevyvrátí (čili názory JPP a kamarádce se stalo neberu) a oficiálně dovoluji, aby byl citován 😀

jasmina309
24. srp 2009

Len- opravdu logicky vysvětleno! Jseš už zběhlá, je vidět, že rozumíš, jen ti bohužel studii nepošlu, nevím jakou. Já pouze znám odpovědi Řežábka z poradny pro neplodnost. Už sem četla všechny a leckterej dotaz se podobá, jestli je stará 2 nebo 5 let 🙂

aknyt
24. srp 2009

Len, o křečcích jsem to psala já, píšou to vpříbalové informaci ke Gonalu...
http://www.merckserono.cz/cmg.merckserono_cz/cs...
je to na stránce 254, v dokumentu strana 8, abys věděla, že fakt nekecám 😀

len
24. srp 2009

Aknyt, jsem si stáhla leták ke Gonalu na lekarna.cz 😉

aknyt
24. srp 2009

a je to tam taky?

aknyt
24. srp 2009

nějak se mi nechce věřit, že je cien farmaceut... tedy prodejce možná, ale jinak? Působí na mě podobně věrohodně jako kafi 😠

larri
24. srp 2009

prodava v lekarne.Ale trochu mne na ni mrzi,ze to psala.Vi,ze holky tady maji tak velke zkusenosti.Vzdyt ja jeste nekdy nevim o cem tady pisete.

Kdyz se rozepise Len a Aknyt,tak jsem v pr.... 😀 😀

gabikri
24. srp 2009

lari : ahoj, zdravím 😉 Z toho si nic nedělej...já mám pocit, že se tady holky baví svahilsky..a to jsem si našla tabulku " zkratky používané v porodnictví" a je mi to na prd 😀 😀 😀

len
24. srp 2009

Aknyt jim to napsala moc hezky 🙂 Já se tam cpát nebudu, nikdo mě nezná a není na mě zvědavej 😉

aknyt
24. srp 2009

Larri, promiň - a doufám, že se nikdy do této fáze, jaky my s Len, nedostaneš... ještě by tě pak litovali, jako nás (dostala jsem IP v tom duchu, jaké jsme "ubožačky") 😉

jasmina309
24. srp 2009

Já se musela ještě jíti obhájit do tématu -Snížená bun, imunita.
Jinak holky děkuju moc za obhajobu. Vy ste u mě zabodovali 🙂

Ještě dáme švestkový koláč??? 😀

len
24. srp 2009

Gabi, k porodnictví jsme se ještě nedokopaly, takže jestli ovládáš jejich zkratky, tak v tomto ohledu jsi na tom zase líp ty 😉

Jojo, Larri, leze nám to s Aknyt na mozek a moc se v tom babráme, správná snažilka nepátrá a jenom doktorům odkejve, co jí řeknou, jenom aby na to nemusela myslet, protože jinak se nezadaří 😉

larri
24. srp 2009

Len,tobe by uz nerozumel nikdo 😀 😀 😀

Cien ma 6 vajicek po Puregonu,ja mela u Fostimonu 5,tak v tom je ten rozdil,uz to chapete?

len
24. srp 2009

Ale kvalitní, Larri, chápeš, kvalitní! 😀 Já mám za sebou zatím jen dvě stimulace, obé s naprosto identickými dávkami identického léku, no a jednou vajec 6 a podruhý 10. Příliš málo případů na nějaký hodnocení, ale kdybych byla měla podruhý jinej lék, tak taky říkám, o kolik je lepší 😉

gabikri
24. srp 2009

len : tady to je : http://www.porodnice.cz/node/3663
třeba se to bude hodit 😉

larri
24. srp 2009

Len,ale jeste nema ET,tak nevi kolik jich zustane.

len
24. srp 2009

Tak, Gabi, teď se to přes noc našrotím a zase vedu 😀

Larri, no, to je samozřejmě další, já měla večer deset vajec a ráno mi embryoložka povídá - oplodněno všecko... a jedním dechem dodává - ale triploidní nejsou jen dvě 😝

jasmina309
24. srp 2009

Aknyt- ubožačky??? No to je vážně na vysokou psychologickou 😒
Kašlem na hloupý kecičky chytrejch Magistrů, že
Ted nechápu ten postoj

larri
24. srp 2009

Gabi,tak ted jsem v pr.... uplne. Ja jsem tak sprosta a to jsou svatky. 😠

aknyt
24. srp 2009

Len,
tady jsou sice srovnávány stimulační protokoly, ale mám dojem, že to rozhodně nepotvrzuje výrazně lepší výsledky s rekombinanty:
http://www.praktickagynekologie.cz/pdf/pg_02_04...

jinak ten web celkem stojí za to, je tam kupa článků a studií

gabikri
24. srp 2009

len : 😀 😀 😀

jasmina309
24. srp 2009

Gabikri- já budu taky sbírat info ze zkratek 🙂 . Ale pouze zda mi to jednou k něčemu budou...

larri
24. srp 2009

Len,ja sla taky pro dve a dva si chtela zamrazit.Rano uz byl jeden a kdybych neudelala smutna kukadla,tak prijdu i o to druhe.

Ja se budu muset po vecerech zacit ucit. 😠 😠

jasmina309
24. srp 2009

Aknyt- tak ted sem v prd... i já! Takový informace... To budu mít zejtra o zábavu postaráno 🙂

larri
24. srp 2009

Ted jsem nastvana.V tom clanku od Aknyt je napsano,ze pri dlouhem protokolu je vetsi sance nez pri kratkem. 😠

jasmina309
24. srp 2009

A tobě Larri dali krátký protokol? 😕

larri
24. srp 2009

Holky,ted chci poradit,ale netyka se to vajec ani spermii.Chceme kupovat auto octavii,ale urcite ne novou,poradite,kam zajit?

len
24. srp 2009

Aknyt, parádní odkaz, díky 🙂
Plyne z toho, že při dlouhém protokolu je u rec-FSH cca o 50 % vyšší úspěšnost než u u-FSH. ALE (!) u krátkého je u u-FSH o více jak 100 (!) vyšší úspěšnost než u rec-FSH. Pokud je zprůměrují, čísla jsou stejná. Ale to, že při krátkém protokolu s rekombinanty jim otěhotnělo jen 12 % žen - nic moc teda 😖 Taky mě překvapila o tolik nižší úspěšnost krátkého protokolu, ach jo ☹