CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

len
25. zář 2009

No, možná šlo i o to, že já vyrůstala na malým městě, kde jsem v tom byla dobrá, občas poslali moje veledílo i na výstavu do okresního města 😀 Pak jsem přijela do Prahy, kde součástí zkoušek na ten můj obor bylo i hodnocení mých prací, takže se tam prostě nedostal nikdo, kdo by neuměl. No a najednou jsem tam byla čistej průměr, určitě ne nejhorší, ale většinou jsem si v těch talentovejch předmětech nějak vydřela dvojku. Dříve stačilo, aby to nějak rozumně vypadalo a podobalo se to zadání, takže když to navíc ještě bylo hezký, byla jsem za hvězdu. Ale na vejšce to prostě měli minimálně hezký všichni, slušná část mých spolužáků dokonce nádherný 😀

kralka
25. zář 2009

Díky Len. Chtěla bych asi do konce roku ještě zkoušet IUI, pokud teda při větších dávkách budu reagovat. V případě, že se na nás štěstí neusměje tak pak v únoru IVF. Asi není problém po IVF zase nějakou dobu zkoušet IUI ???
Mám kamarádku, která otěhotněla po prvním IVF v nějakém soukromém CARu a teď mi říká ať do toho jdu hned, že není nic co by mi v tom bránilo a je u toho věší pravděpodobnost otěhotnění. U ní bylo tohle jasné řešení – manžel špatné spermio, ona v pořádku. Já si, ale pořád říkám, že je lepší si nehuntovat tělo hormony. Na druhou stranu co, když má pravdu a člověk by si ušetřil několik měsíců věčného strachu, že to nevyjde??? Dilema.
Já musím říct, že na ruční práce nejsem moc šikovná a malovat umím asi podobně jak Saralinda (koně ješt nikdo nikdy nepoznal) 😀. Takže jediné do čeho jsem se vrhla je decoupage. A to mě při dlouhých zimních večerech slušně zabaví.

len
25. zář 2009

Jasně, že se můžeš po IVF vrátit k IUI, jen já to cítila jako jakýsi krok zpět - když nezabralo ani IVF, tak co asi tak si slibovat od IUI?
Opravdu jsem přesvědčená, že u ženský, která trochu víc přemýšlí a musí přehodnocovat nějaký svoje morální zásady, je rozhodnutí k IVF spíš v hlavě. Zase ale - když pícháš Fostimon, "huntuješ" si tělo těma samýma hormonama už teď, jen v menších dávkách.
Ono je hezký říct, že si ušetříš několik měsíců strachu, že to neklapne, ale není to pravda. Když neklapne IVF, je to daleko větší pecka na psychiku (tak fajn, poslední naděje zklamala, teď už mi nepomůže vůbec nic) a navíc máš za sebou pocit, že jeden ze třech hrazenejch pokusů v pr**** 🤐 Prostě shrnuto - IVF je mnohem větší naděje, ale zároveň mnohem větší zklamání. Výraznější nápor nejenom hormonů, ale i citů.

janamej
25. zář 2009

Holky, můžu mít dotaz??Co je to IUI?Dík.

len
25. zář 2009

IUI je inseminace - zavedení spermatu prímo do dělohy, o zbytek se pak postará příroda sama... Ale potřebuješ mít ve vaječníku dozrálé vajíčko, průchodný příslušný vejcovod a partner aspoň nějaký minimální počet spermií...

kralka
25. zář 2009

No myslím, že si o tom pohovořím s dr. v úterý a nechám to prostě na nich. Zatím si myslím, že IUI by přece klapnout mohlo. A přesně jak si psala, první se často nepovede. Takže vložím zase nějakou naději do druhého IUI, kde už budou vědět jak (ne)reaguji na Fostimon. Je jedna věc co mě zase láká na to jedno IVF jít – zjistí zda mám ve folikulech vůbec vajíčka a jsou v pořádku.

len
25. zář 2009

To jo, no, to máš pravdu...
Zase když zkusíš pár IUI, tak budou mít odhad, co s tím Fostimonem, a pak už by tě mohli nastimulovat "na míru" 😉 Já měla všecky IUI bez stimulace, takže pak tu první stimulaci na IVF dost odhadovali.

kralka
25. zář 2009

IUI bez stimulace rozumím tomu tak, že třeba v úterý dorazím k Apoli a oni mi řeknou, že zase bude IUI. Mě původně říkal dr. Fajt, že potřebuju jen tu stimulaci, ale protože je drahá tak musí dojít k inseminaci, aby byla větší šance úspěchu. Vy, ale máte spermio taky dobrý, že jo. Takže na IUI jsi šla jen jako další krok, když přirozená cesta nešla i přesto, že jste „ v pořádku“?

len
25. zář 2009

No právě, my jsme oba OK. Takžekoukli, že mi akorát přirozeně dozrává folikul, píchli Pregnyl a druhý den IUI.

janamej
26. zář 2009

Holky, pěkný prodloužený víkend a všem Václavům a Václavám pondělní vše nej.

jasmina309
26. zář 2009

Ještě hlásím, že se to na mě před tou mojí "velkou říjnovou stimulací" 😀 😀 😀 pěkně vyřádilo 😒
Nejen, že sem nastydlá a prskám a frkám, ale ještě pořádný opary mám.
A do toho MS... no není to úděl? Rok čekám na pokus a pak tohle...

Jinak i nadále držím palce všem co to potřebují! 🙂

valmark
27. zář 2009

Ahojky všem,
jsem tu poprvé a dnešní večer jsem strávila čtením vašich příspěvků.
Musím říct, že jste některé prošly hodně těžké chvilky a držím všem moc palečky, aby jste už konečně dosáhly tolik vytouženého těhu.
My se snažíme s přítelem 2 roky a k Apolináři chodím teprve cca od března.
Teď ve středu jsem byla na laparoskopii, biopsii a hysteroskopii na G5. Odstraňovali mi cystu a zároveň zjišťovali průchodnost vejcovodů.
Bohužel výsledek nic moc - pravý vejcovoj neprůchozí a levý velmi velmi málo. Takže šance na otěhotnění přirozenou cestou asi moc není. Takže nejspíš IVF.
Na kontrolu mě ale objednali až 3.11. a do té doby vlastně vůbec nevím, co mě čeká ☹
Vaječníky mi fungují dobře, a přítel má spermograf také v pořádku.
Bojím se velkého přísunu hormonů. Naposledy když jsem brala clostilbegyt, tak mi nebylo úplně dobře, především psychicky.
Nějaké info jsem si o IVF přečetla, ale zkušenosti jsou zkušenosti.
Mám se čeho bát?
Děkuju a dobrou noc

haaribo
28. zář 2009

Ahoj Apolenky! Teď jsem na vás nějak neměla čas, ale snad to bude lepší. Zítra jdu na UZ, tak jsem zvědavá....

A jak to vypadá tady??? Nějaké nové obré zprávy??

marcelli
28. zář 2009

valmark: ahojky vítám tě na našich stránkách,tady se dozvíš,co potřebuješ 😒 já jsem na tom stejně jako ty,skoro dva roky nic,pak laparoskopie,neprůchodné vejcovody,sperma dobrý,takže IVF 😒 Musíš čekat do listopadu,pak se dozvíš,co dál,ultrazvuk,jaký protokol atd.Pak jen čekat na MS a začít píchat.Mě v neděli brali vajíčka a ve čtvrtek mě čeká 2.IVF 😉 Už se mooc těším,chce to bojovat a bejt v klidu. 😉

valmark
28. zář 2009

marcelli: Ahojky, děkuji za zprávičku. Pročetla jsem si tu spoustu příspěvků a dost mě děsí, kolik párů má problémy s otěhotněním a to nejen přirozenou cestou, ale i umělým. Zatím nemám za sebou žádné IVF a tak moc nevím, co přesně mě čeká.
Dneska jsem se od kamarádky dozvěděla, že objednací doby na IVF jsou dlouhé. Přijde mi to ale zvláštní, když přijde MS, pak injekce a odběr vajíček a následné oplodnění a transfer zpět musí přeci hned navázat. Jedině, že by plánovali i to kdy se začnou píchat injekce. No a já doufám, že hned po tom 3.11. už se začne něco dít. Zrovna v té době by měla MS přijít, tak by to bylo bezva, ale možná budou chtít ještě třeba měsíc počkat. Nevím.
Taky mám trochu problémy se zády a kyčlí a potřebovala bych začít cvičit, ale po té operaci to asi bude ještě chvíli trvat než budu moct. Jak dlouho si ty nic nedělala?
Držím ti moc palečky, aby se 2.IVF povedla. Určitě to vyjde 😉

janamej
29. zář 2009

😉 valmark: ahojky nováčku, vítej.Tady se toho dozvíš fakt dost,já tu jsem teprve chvilku a už je mi spousta věcí daleko jasnější.Já mám taky za sebou laparoskopii,tak vím jak ti je. Já začala zase denním životem fungovat za pár dní potom. měj se .
Všem ostatním moc držím palečky.

saralinda
autor
29. zář 2009

Dobré ráno, jdu si Vás dočíst.

larri
29. zář 2009

Ahoj nove Apolenky,
valmark,urcite,kdyz pujdes na prvni konzultaci,tak budes muset jit myslim druhy az ctvrty den na Karlak na krev,kde ti udelaji hormonalni profil.Podle toho by ti meli udelat protokol.
Pak pri dalsi MS by si mela uz zacit pichat injekce,podle utz ti urci odbery vajicek a pak transfer.
Dam ti muj priklad-pri MS jsem zacala pichat injekce 8dni,dalsi den PREGNYL a dalsi den jsou odbery vajicek.
Ja mela kratky protokol,u dlouheho je to jinak.Ale vetsinou to ma kazda trochu jinak,byvaji rozdily v poctu dnu pichani.
Vubec to neni o bolesti,ale na psychiku hruza.Porad na neco cekas.

Jdu si vad docist.
Marcelli,drzim vsechny prstiky.

Tynko,kde jsi? Jak ti je ?

aknyt
29. zář 2009

Ahojky,
tak se hlásím se zprávami. Testík dnes (12. den po ET) negativní, špiním a očekávám MS.

Pejska jsme našli (zavolal nám nějaký pán), bohužel už mrtvého.

len
29. zář 2009

Aknyt 😕
S pejskem je mi to strašně líto 😔
To první bych ještě úplně nevzdávala, jak tě znám, půjdeš ještě na krev, ne? Tentokrát jsem ti moooc věřila...

Jinak vítám nově příchozí.
Valmark, i kdybys měla zcela všechny výsledky, které potřebují, IVF musí minimálně schválit pojišťovna, což trvá tak 2-3 týdny, takže bych s IVF počítala nejdřív v tom dalším cyklu. Ono IVF je hodně složitá záležitost, nečeká se na něj proto, že by u Apolináře neměli kapacitu nebo to doktoři chtěli záměrně oddalovat, ale chtějí přesně vědět, jak jste na tom oba zdravotně jaké mohou nastat komplikace, s čím tak je možné počítat... No a ta vyšetření a pojišťovnová byrokracie prostě nějakou dobu trvají.

aknyt
29. zář 2009

Len, krev v plánu nemám, není tam ani náznak z moči, tak nevidím důvod. Prostě když se daří, tak se daří... hlavně aby ten zítřejší audit dopadl lépe ☹

len
29. zář 2009

No tak držím palce aspoň na audit, i když popravdě kdyby ti měla vyjít 1-2 věci z trojice IVF-pes-audit, tak audit bych ti přála až na posledním místě... Tak teď už jen ten KET, co? 😔

larri
29. zář 2009

Tynko,to snad ne.
Jak pise Len,taky bych ti prala audit az na poslednim miste.

Zrovna jsem si volala k Apoli na konzultacku a jdu 6.10. k Jirsove.

janamej
29. zář 2009

Týnko, nevěš hlavu, moc ti držím palce, jak jsem tě osobně poznala vím,že jsi statečná a silná holka, tak hlavu vzhůru. A Vy ostatní to samé.

len
29. zář 2009

Teď to vypadá, že Aknyt ten audit nepřejeme 😀
A stejně bych zašla na krev a hotovo.

larri
29. zář 2009

kdyby ji vyslo vsechno,tak by si to zaslouzila. 🙂

valmark
29. zář 2009

Děkuju moc za zprávičky od všech, co mi psaly. Aspoň už trošku vím, co mě čeká.
Upřímně jsem se bála toho, že to nebude jen tak jít na IVF. A je to tak. Čekání na pojišťovnu, to bude asi chvíli trvat... No ale co, čekáme už 2 roky, tak nějaký ten měsíc navíc se holt už nedá nic dělat.
Nejdelší teď bude čekání do 3.11. než mi řeknou co a jak dál. To je ještě víc jak měsíc ☹
Pak už se bude aspoň něco dít.

Aknyt - štěstíčko ti teď koukám moc nepřeje. S pejskem je mi to moc líto. I my máme pejska a ztráta je určitě smutná věc.
Přeji aby bylo brzy vše tak, jak si přeješ.

rendulina
29. zář 2009

Ahojky Apolenky,
zdravím vás po delší dolovolenkové odmlce. 🙂

Nevím,zda budu dočítat ale jsou tu nějaké zásadní novinky?Již tu máme konečně nějaké těhulinky?

len
29. zář 2009

Valmark, vzhledem k tomu, že pak jsou Vánoce, počítala bych, že pokud vše bude OK, mohla bys se stimulací začít tak začátkem ledna a rodit pak v září, to je dobrý ne, do roka bys měla mimčo u sebe 😉
Ono bohužel to IVF jsou pro pojišťovnu mnohadesetitisícový výdaje, tak to od doktora není jako předepsat Aspirin. Taky kvůli tomu, že jsou hrazený jen tři pokusy za život, je dobrý už do toho prvního jít naplno, tudíž mít k dispozici předem vše, co je k tomu třeba.

valmark
29. zář 2009

len, díky moc za info. Já tak nějak doufám, že bych to zvládla ještě do konce roku 🙂
MS mi vychází ještě 3x, teda pokud to dobře půjde... Poprvé to nejde po operaci, při další už by se mohlo vědět co a jak a při té další by to třeba bylo už možné.
No a když ne, tak aspoň pojedu v klídku na hory 😉