CAR Obilný Trh Brno II.

hanulamarkova
16. čer 2009

Ahoj holky z Obi šup sem ať máme dostatek prostoru. 🙂

petrah.
29. črc 2009

Všechny vás moc zdravím a promiňte, že vám sem vpadám. Zase po dlouhatánské době nakukuju a těším se z toho, kolik je tady těhule a kolik ještě bude. To jsou senza zprávičky!!!

mayllou, já jsem byla na Obi na nativu. Byla jsem na něm po 2 IUI, kdy jsem se ještě necítila na stimulaci na IVF (bránila jsem se velkým dávkám hormonů). U nativu je tak +- 1-2 vajíčka (stejné jako v běžném cyklu), zatímco u IVF je více vajíček-víc se jich oplodní-větší šance na úspěch. Na nativy chodí holky, co mají vyčerpané všechny 3 IVF a stačí jim stimulace buď Clostilbegytem nebo injekceme k IUI.

Holky, máte někdo zkušenosti s Leidenskou mutací?

chrobacek
29. črc 2009

ahoj petrah 🙂 díky za rady 🙂

ta mutace mi nic neříká.....

petrah.
29. črc 2009

chrobaček, je ☹
mě ji zjistili z genetického vyšetření. V pondělí jdu na hematologii na odběry krve a potom se dozvím více.
Hani, ty sis něco píchala? Kde jsi byla na hematologii?

irminka
29. črc 2009

to je asi něco s krví,že? To jsem teda nikdy neslyšela.....

petrah.
29. črc 2009

ano, druh trombofilie. Zatím jsem hledala po všech možných diskuzích, genetických poradnách....je mi z toho úzko ☹

gabina79
29. črc 2009

Hani, tak jsem si prošla ty doktory, je jich tam jen pár z Kyjova, podle předpokladů většinou negativní ohlasy - hlavně na toho mojeho, musela jsem s těma lidičkama souhlasit 😒 ...nejlepší dr tady je jeden v nemocnici, s tím naprosto souhlasím, toho bych brala, jenže ten nemá ordinaci ☹ ...a další dobrý dr nepřibírá ☹

gabina79
29. črc 2009

petrah, na koníkovi myslím je diskuze na toto téma...myslím, že jsem četla, že se musí celé těhu píchat injekce...ale neznamená to nemožnost mít děti..dr ti to vysvětlí, neboj, to bude dobré 😉

simulin
29. črc 2009

ahoj chrobi... 😉

Petrah, tak o tom jsem taky nic neslyšela. ☹ A doktoři ti k tomu nic neřekli?

Holky jinak já po ETu polehávala jen ty dva dny, pak už jsem chodila na procházky se psem a na návštěvu ke švagrové, prostě se trošku hýbala, ale samozřejmě opatrně. 😉

simulin
29. črc 2009

Mir, mám se docela fajn, zdá se mi i že polevují večerní těžkosti s žaludkem, no a ty záda jsou taky o něco lepší.
S tím screeningem máš pravdu, je zbytečné na něj chodit, když víte že si mimi necháte za jakékoli situace. Obdivuju vás. 😉

petrah.
29. črc 2009

Holky díky, řekla mi k tomu jedině Čadová,se kterou jsme probírali výsledky genetiky, že asi píchání heparinu v době těhotenství. Čadová, andělsky, jak je ji to vlastní se mě snažila povzbudit 🙂 Musí se zjistit další podrobnosti o mutaci, potom se rozhodne, co dál. Tak jsem si říkala, jestli tady někdo nemá z diskuze přímo zkušenost s Obi. Čadová říkala, že zkušenost na Obi mají, že se nemám bát.
díky, díky, díky

zabicka007
29. črc 2009

Hani, na Koníkovi je i diskuze - Co jste dělali po ET? založila ji Ywuška 😀 A když si tam pročteš ty ohlasy, tak vesměs ty holky píší, že se chovaly prakticky normálně, akorát trošku opatrněji než obvykle, dokonce jedna tam psala, že při prvním i druhém IVF měla strach pomalu i zvednout hrnek a nic...no a u třetího si řekla, dej se co děj, normálně šla na houby, úklid všechno, a povedlo se 🙂

simulin
29. črc 2009

Žabko, tak tady tu historku mi říkala sestřička po ETu, když za mnou přišla vysvětlit mi vše co se může a co ne. Měli tam prej pacientku, která se bála zvednout i hrnek s čajem a na procházky chodila se svojí babičkou, které bylo snad 80 let, aby jí prej mohla nosit kabelku, samozřejmě ta babička té mladé kočce. 😀 Tak to už je fakt vrchol, docela jsem se tam nasmála. Sestřička pak podotkla, že takovým se nikdy nepodaří otěhotnět 😒 😉

chrobacek
29. črc 2009

sim tak to já jsem si říkala taky.... že nebudu ležet.. atd. resp. já to ani nevydržím .. tak jak jsem byla doma viděla jsem špinavou terasu po zimě a šup kartáč do ruky a už jsem jela.... ale určitě to nebylo tímto, že se mimi nechytla.... ale ted to fakt už nebudu dělat

zabicka007
29. črc 2009

Sim, taky si myslím, že čím víc se ta holka bojí cokoliv udělat a pohnout tak tím je to horší...já jsem jela asi 7. den po ET autem, vyjímečně jsem seděla vzadu a řídil můj šéf - on je takový trošku hovado za volantem, no a najel na hadicu,kterou měli hasiči nataženou přes silnici, no a jak na ni najel tak jsem v tom autě vylítla do vzduchu až jsem se bouchla hlavou o střechu auta, no v tu chvíli jsem si řekla, že jestli tam mimi je tak to nemohlo zákonitě ustát...a přece se povedlo 😀

miradka
29. črc 2009

Sim, tak to je fajn, že ti je lepšie. Mne už tiež poľavujú nepríjemnosti so žalúdkom, tak sa zdá, že už bude len lepšie...Na ten screening radšej nemyslím...je to tak lepšie.

Otehotnenie asi fakt ovplyvňuje aj psychika. Je lepšie brať to s nadhľadu, ale je to ťažké. Tiež sa mi zdá, že tento druhý pokus so to brala pohodovejšie...

zabicka007
29. črc 2009

Mir, tak žaludek se uklidňuje tak to jsi ráda ne? A pamatuješ si, od kolikátého týdne ti ty nevolnosti začaly? Já abych pravdu řekla bych ty nevolnosti docela uvítala, můžu jíst pořád a všechno, aby ze mě za chvíli nebyla kulička 😀 S tím screeningem si nedělej hlavu, šance, že by mimiška nebyla v pořádku je přece strašně moc malinkatá, nejsi ani v rizikovém věku aby ses tohodle musela obávat-raději užívej těhotenství a na tohle vůbec nemysli ju?

miradka
29. črc 2009

Díky Žabi, moc si ma potešila 🙂 Som rada, že nevolnosti poľavujú, už nie sú tak časté. Kedy začali to neviem presne, ale zdá sa mi, že dosť skoro...možno už 6-7tt..vždy som to zachraňovala jedlom, tak ako Sim. Potom som aj čítala, že takto sa predchádza tým horším stavom, dokonca minule o tom hovorila aj tá tehotná doktorka v seriály Chirurgové 😀 Inak to nie je nič príjemného, celá som z toho bola rozladená, nič sa mi nechcelo robiť a tak...

Dnes ideme pozrieť jednu staršiu pani, asi 75 ročnú do nemocnici. Má rakovinu a už pár rokov to jakž takž zvláda. Teraz sa jej pohoršilo a včera k nám došiel jeden známy a povedal, že zomrela. Boli sme z toho smutní, aj keď sme vedeli, že to bolo pre ňu vyslobodenie. No a pobede došiel znovu a strašne sa ospravedlňoval, že to jeho žena poplietla a nezomrela ona ale iná...o nej sme vedeli a zajtra ideme na pohreb. Ale tak sme sa rozhodli, že ju musíme vidieť, tak pojdeme o 4 na návštevu. Už jej teta stihla povedať, že čakáme rodinu a vraj sa moc tešila, tak ju pojdeme dnes potešiť my. 🙂

simulin
29. črc 2009

Žabi, mně začalo být taky tak kolem toho 7tt. docela šoufl, do té doby jsem jedla jak neurvaná, taky jsem pěkně přibrala asi 3kg. Ale ne že by mi bylo zle ráno, to jsem mohla sežrat všechno, ale vždycky kolem té
17-18 h to začalo a bylo mi zle i když jsem šla spát, pořád se mi brkalo, no strašně špatně se mi usínalo, buď jsem to zaspala nebo pojedla, to vždycky pomohlo. 😉 žaludeček by měl asi pořád pracovat. 😝 Jo taky jsem měla v pusině pořád kyselo, ale to se mi zdá, že už trošku polevuje. Tak snad už to bude lepší a lepší. 😅

Dneska jsem si vzala 3/4 rifle, které mi ještě minulý týden byly fajn, byly prostě větší a já je mohla pohodlně nosit, no dnes v nich nemůžu vydržet, musím mít rozeplé knoflíky 😠 Jen doufám, že až vstanu, tak na to nezapomenu a nebudu se tu promenádovat před klientama s riflama na půl zádku.
Přemýšlela jsem, kde je v Hradišti nějaká těhu móda a vůbec nic mě nenapadá, je tak málo obchodů s těmato hadrama, no děs. A na netu si netroufám, když nevím ani nynější velikost. ☹

miradka
29. črc 2009

Sim, ja mám ten istý problém. Nohavice, čo som ešte minulý mesiac nosila, dnes už neznesiem. Na chvíľu a jedine ráno, ale potom vobec a som z toho nervózna. Tak som si dala ešte jedny 3/4, tie som zapla bez problémov, ale keďže sú mi trochu volné a je na nich opasok, samy sa mi posúvajú nižšie a tlačia na bruško, tak ani tie už nemožem zniesť. No a ešte mám jedny biele, ale k nim mám topánky na opätku a tiež ten blbý opasok ma zväzuje a posúvajú sa mi na bruško, tak ani tie nie sú ideálne. Jediné v čom je mi dobre sú šaty na ramienku, ale neviem teda či je na to teraz počasie. Včera som si ich dala, ale keď sme vyšli od dr, tak sa poriadne ochladilo a mne bola kosa... 😒 Takže až dojdú prachy z nemocenskej letím kupovať tehotenské nohavice a pohodlnú halenku 🙂

simulin
29. črc 2009

Mir, no já taky. Kukala jsem trochu po netu, ale kalhoty nebo rifle pod 1000,- kč jsem snad neobjevila. I když je fakt, že rifle mi snad budou stačit jedny a využiju je až do zimy. 😉 , tak to snad investuju. Nemáte nějaké stránečky s těhu oblečky za rozumné ceny?

lea77
29. črc 2009

ahoj holky, dost nestíhám tak jen v rychlosti, miradka si mě třeba bude pamatovat,
2.7.2009 se nám narodili dvojčátka, Radek 2500 gr a Ivana 1940 gr.
Všechny Vás moc zdravíme, jsme zdraví, jen dost nestíháme, papa.

miradka
29. črc 2009

Jé, to je krása Lei, to je super a moc moc gratulujem a prajem moc moc zdravíčka a pohodového materstva 😵 😵

miradka
29. črc 2009

Sim, ja som sa včera dívala na trhu v polsku a tam za obyč 3/4 plátené chceli 800 Kč!!! Oni sa zbláznili!!!! Naviac otrasným kurzom. Zlotych chceli len 100, takže holky, ak pojdete, tak si zameňte zlote, inak vás okradnú a teraz je výborný kurz.

simulin
29. črc 2009

Tak to je fakt, děs. No asi musí člověk vědět co tam má nakupovat a jak. Některé věci jsou fajn a jiné jsou vcelku předražené. ☹

miradka
29. črc 2009

Uričte pojdem mrknúť aj do sekáča. Už som si tam kúpila jedny gate, ale zdá sa mi, že sú moc teplé na leto...skúsim si ich dnes natiahnúť a ak mi bude hic, tak sa budem ponáhľať domov 😀 Mrknem sa aj u nás do obchodu s tehu módou, ale obávam sa, že tam bude draho.. 😒

simulin
29. črc 2009

Mir, my jsme tu zůstaly samy, kam všechny treperendy zmizely...? 😕 Určitě všechny polehávají nebo chrní, jééééééé já bych šla hned. Dnes mě to v práci neskutečně nebaví, mám úplnou nechuť k práci a ti lidi, no jsem dnes na ně alergická, nejradši bych je skoro všechny poslala někam.... 😠 Už se těším až odbyje 8 hodina a já půjdu do pelíšku buckat.

rioko
29. črc 2009

leo moc blahopřeji 😵

simulin
29. črc 2009

pardón za tu hrubku odbije je asi měkké, myslela jsem že je to od slova odbude.... 😝 😀

miradka
29. črc 2009

Jj, Sim odbije 😀 v pohode. No asi sme tu samé a Rio sa ukázala....no 8 to máš ešte poriadne ďaleko. Vobec ti to nezávidím. Ja sa dívam na muži na stromoch, celkom dobrý seriál...