CAR Obilný Trh Brno II.

hanulamarkova
16. čer 2009

Ahoj holky z Obi šup sem ať máme dostatek prostoru. 🙂

zabicka007
30. črc 2009

Ywuš, já myslím, že by to mohl vědět chrobáček, je přece účetní, ale co já vím, tak mateřská se vypočítává z posledních odpracovaných 12 měsíců (čili měsíce, které jsi promarodila, se tam nezapočítávají) no a rodičovská ta pevně stanovená dle toho, zda si vybereš být doma 2, 3 nebo 4 roky.

zabicka007
30. črc 2009

Mir, mělo by to určitě jít nahoru, první měsíc dostaneš na nemocenské nejmíň a pak by to mělo jít nahoru - tuším že ty jsi sem hodila ten odkaz na nějaký stránky, kam sis zadala pár údajů o hrubé mzdě a vypočítalo ti to přesně nemocenskou...zkusím to pohledat

miradka
30. črc 2009

Ywush, na to, že je to prvý mesiac som fakt spokojná. My by sme radi na ten predĺžený víkend a už nám volali z hotela, že by bolo fajn to zaplatiť a nemáme už nič na účte, tak sme čakali na moju výplatu. Naviac už potrebujem nohavice ako soľ. Ozaj a v čom sp lepšie tie tehotenské kalhotky? Nemajú tak pevnú gumičku??

Žabi, ten odkaz mi dal ktosi, ale tiež už neviem, kde to bolo, mrknem sa do oblíbených, možno tam bude, ale ja sa v tom moc neorientujem..nechápala som čo mám vyplniť...

miradka
30. črc 2009

Žabi, skúšala si si to vypočítať? Ja som len tak od oka vyplnila údaje a ani z ďaleka mi nevychádza 7000 😕 Nechápem to...žeby sa tá pani prehliadla?? 😠 Nechce sa mi teraz hľadať nemocenský lístok, kašlem na to, hlavne aby už tie prachy dorazili

miradka
30. črc 2009

Ywush, nepamätáš si, aká čiastka ti prišla prvý mesiac na nemocenskej?

zabicka007
30. črc 2009

Mir, zkoušela jsem to, vzala jsem výplatní lístky za posledních dvanáct měsíců, sečetla hrubé mzdy, vydělila dvanácti - to bylo to první okýnko. Pak jsem vzala poslední tři měsíce, zase sečetla hrubé mzdy, vydělila třemi - to je druhé okýnko. Třetí okýnko se píše kolik kalendářních dní už marodíš a poslední si sečteš všechny kalendářní dny, které proběhly v prvních 14 dnech nemoci - první měsíc mi to vyšlo necelých sedm tisíc, další už by to mělo být přes dvanáct tisíc

elennka
30. črc 2009

dobré ránko 😉

zabicka007
30. črc 2009

Dobré ránko elen 🙂

miradka
30. črc 2009

Jaj tak, tak to som nepochopila, no ja nemám až taký poriadok v papieroch...budem musieť nájsť všetky lístky a potom to skúsim znovu...

Dobré ránko Elen 🙂

ywushka
30. črc 2009

miradka: neco pres 8000kc jsem mela na prvni nemocenskou.
Zabi: jaj tak to jsem nevedela!!! Nejak tomu totiz ani nerozumim🙂 temto vypoctum🙂!!! Vyplaty nestaly za nic 😀 pred tim ani se sluzbama🙂 Jejda kdyz si porovnam,kolik jsem mela penez v brne-delala jsem jen pres tyden a pravidelne jsem mela jeste minimalne jeden den volna mezi tim a delala jsem na stridacku 12ctky a osmicky-tolik volna ze to nema asi nikdo🙂 a ja jsem z tama utekla,ze kdyz budu jen v hodonine,ze budu mit vic penez v nemocnici se sluzbama a pak jsem tam byla teeeemer porad a mela jsem jen o 1000kc vic,tak jsem myslela ze se zblaznim!!!

miradka
30. črc 2009

Ywush, ty pracuješ v nemocnici? 🙂

ywushka
30. črc 2009

miradka: no samozdrejme 😉

miradka
30. črc 2009

Fíha, takže sestrička?

ywushka
30. črc 2009

miradka: jo zdravotni sestra! Minuly tyden me prislo oznameni o prijeti do te skoly,ted jim potrebuju rict,ze jsem na rizikovem tehu,ze muzu nastoupit az pristi rok a nemuzu se jim tam dovolat,mam volat nejake studijni referentce,ale to by tam taky jako musela byt!!!

miradka
30. črc 2009

Ywush, ja som pred pár dňami uvažovala, ale asi je to nereálne, že by som si urobila nejakú nadstavbu do zdravotníctva. Som výživárka - výživa ľudí, ale nemám zdravotnú školu a strašne ma to obmedzuje vo výbere práce. Naviac slovenské školy. 😒

ywushka
30. črc 2009

miradka: jaj,ale ted je toho mooooc na vyber a myslim si ze neni ani takovy problem se tam dostat!!! Treba manzelova sestrenka si udelalala dalkove bc. rentgenoveho laboranta a ted pracuje jako vrchni sestra na rentgenech ve skalici. A to nemela nikdy se zdravotnictvim nic spolecneho!!! Zdravka jako takova neni pry az tak tezka,ale pokud bych si sla delat nadstavbu,tak bych sla asi zrovna na bc,protoze tech dis.uz je spoustu a delka studia je stejna jako na bc.

ywushka
30. črc 2009

musim vyrazit,jeste letim na postu a pak na tu pedikuru,uz se uplne tesim,konecne se mnou zase nekdo neco bude delat!!! Jejda jak ja mam ted siiiilenou plet!!! Uz nevim co bych si na ni napiplala jen aby se mi to akne trosku sklidnilo,ale co nadelam,make-up to trosku zakryje!!! A kvuli miminku vydrzim vsechno

miradka
30. črc 2009

Ywush, tak to si ma potešila, ja som o tom štúdiu uvažovala už dlho, ale myslela som, že to nie je možné...nejako som nemala žiadne info a keď už som mala prácu, tak som to neriešila. Nevieš, čo je to za školu a či má stránky?
To s tým akné je hrozné, mne sa tiež furt robí...asi to budú holčičky 🙂

zabicka007
30. črc 2009

Holky, mám dotaz...proč dochází k tomu missed abort? Mám strach aby mě to nepotkalo, přijde mi, že je to moc štěstí najednou takže se musí zákonitě něco pos...vím,že bych takhle neměla přemýšlet, ale nějak mi to dnes od rána vrtá hlavou 😖

pilotkaanetka
30. črc 2009

zdarvím vás tak já hlásím další den 2v1 🙂

miradka
30. črc 2009

Žabi, nemysli na také škaredé veci...ja tomu nerozumiem, ale určite sa to nestane 😉

Idem si pre lístok na gynud a potom do práce...majte sa zatiaľ 🙂

simulin
30. črc 2009

Dobré ránoko,

vidím, že debatka je v plném proudu. 😉
Žabko, tak to nevím proč k tomu dochází, ale určitě by jsi neměla na takové věci myslet. I když určitě každá z nás na to pomyslí, taky jsem nad tím před pár týdny přemýšlela a bála se, aby to mimísci zvládli. No a teď se zase bojím toho screeningu, tak že pořád bude něco. ☹ 😉
Žabi, jinka jsi mě potěšila s tím, že když se počítá mateřská z posledních 12-ti odpracovaných měsíců, že se tam nepočítá nemocenská. To je fakt fajn.

Výše nemocenského činí:
0-3dny 0,- Kč
3 - 14 dní platí zaměstnavatel
60 % denního vyměřovacího základu od 15. do 30. kalendářního dne trvání dočasné pracovní neschopnosti,
66 % od 31. do 60. kalendářního dne trvání dočasné pracovní neschopnosti, a
72 % od 61. kalendářního dne trvání dočasné pracovní neschopnosti.
Výše peněžité pomoci v mateřství činí 70 % denního vyměřovacího základu.

http://www.mpsv.cz/cs/7#vdnp

chrobacek
30. črc 2009

dobré ráno 🙂

koukám, že jste nemocenskou už vyřešily 🙂

irminka
30. črc 2009

ahojte,
stejně se v tom člověk prd vyzná...... 🙂 Počkáme až přijdou penízky u uvidíme nebo se budeme velmi divit 😉

pilotko: to byli asi poslíčci a zítra budeš rodit......a hotovo, ale v noci, aby ti nebylo moc horko 🙂 🙂 🙂

pilotkaanetka
30. črc 2009

mohlo by to vydržet do pondělka abych ještě doma něco dodělala 😀 😀

irminka
30. črc 2009

neblázni at se nestrháš 😉

simulin
30. črc 2009

Ahoj chrobi,
tak co mimi oňuchala jsi si ho pořádně? 😀 😉

hanulamarkova
autor
30. črc 2009

Ahoj holky, teda vy jste se rozjeli. S manžou jsme taky řešili, nemocenskou co a jak no uvidíme. Teť jsou důležitější miminka.
Pilotko v pondělí jdeš na kontrolu do poradny? Oni tě trošku pošťouchnou a pojede to uvidíš 😀. Už je to záhul co? Spát se ti dá? Drž se a ať se brzo rozsypeš 🙂

chrobacek
30. črc 2009

sim 🙂 já v miminech jedu od začátku týdne 🙂)) každý den jiné .... 🙂, ale dnes mám už konečně jiný program 🙂