CAR Obilný Trh Brno II.

hanulamarkova
16. čer 2009

Ahoj holky z Obi šup sem ať máme dostatek prostoru. 🙂

mirenkam
26. led 2010

ahoj klarka koukám, že se také chystáš na obilňák 😉 My máme první schůzku příští středu, tak jsem zvědavá. Už máme za sebou 1.ICSI a jedno KET v Heliosu 😖 Bohužel jsme tam vyhodili jen peníze a ICSI i KET bez úspěchu 😠 Tak snad se nám zadaří na Obilňáku 😉

chanel
26. led 2010

Mirenkam: je to povzbudivé,to je fakt!Tak snad mi to tam už napotřetí fakt vyjde! Už jsem psala,je to celkem hodný dr.,mladý,milý,ale i mě i kamarádce to při iui dost bolelo,což předtím u dr.Svitekové ani omylem. A dlouho tam nebyl,naposledy v květnu a jak koukám ted znovu. Veri: ahoj, já taky chodím převážně k Čadové, tak na konzultaci asi 14 dní. A ted tam až do pondělka není, je někde na školení. A mě se ivf posouvá, příteli našli v krvi boreliozu 😒 na pos... i záchod spadne 😢 ,takže se musím příští týden domluvit co a jak. Klarko: na Obi jsou všichni ochotní,udělají pro Tvé otěhotnění maximum, tam si na nic dávat pozor nemusíš, jak to dopadne oni stejně neovlivní,to záleží na Tvém těle..jsem tam dlouho,protože se nedaří a jsem spokojená.

klara.k
26. led 2010

chanel - děkuju, já tam právě byla zatím jen jednou na první konzultaci u Dr. Crhy a te´d musím na krev, manžel už byl, toho čeká už jen urologie. Vím že záleže na našich tělech, ale ne všude se dělají takováto podrobná vyšetření a hned nás hnali na IVF.

mirenkam - z heliosu jsem utekla po první konzultaci a vyšetření, mám tam stále gynekoložku, ale v tomto jim neveřím

mirenkam
26. led 2010

já si říkala, že když se to ICSI nepovedlo (2embrya) a teď ani to KET(1 embryo), tak jestli není možné, že třeba mé tělo vytváří nějaké protilátky a odmítá je přijmout... Nevím asi od druhého dne po transferu mám totiž teploty kolem 37 - 37,5, tak mě napadlo, jestli se tělo nebrání.... Jinak po ICSI ani teď po KET jsem MS nedostala.... Po ICSI jsem je dostala, až po negativních testech a po vysazení prášků, takže teď to vypadá taky, že až je vysadím.....Já jdu zítra do Heliosu ještě na krev, ale testy neg. ☹ Chanel budu Ti držet pěsti, aby se vám konečně už zadařilo.... všem nám budu držet pěsti 😉

chanel
26. led 2010

Mirenkam: Ty jsi zlatíčko, všem nám to vyjde 😀 musí! To je divné,já jsem to dostala vždy 9den od ET 😔 ,možná je to z těch hormonů, někdo to tak má. Moje tělo se taky brání,jak divé, rozhodně těhotné být nechce 😅 ,ale s tou teplotou jim to tam řekni, udělali Ti testy na alergii na sperma nebo dali při stumulaci Prednison ?(proti alergii),ale zase mě ho dali a stejně to nepomohlo...na Obilnáku Ti všechno vyšetří.ICISI jsem měla taky. Klarko, tady Ti asi nabídnou laparku,pokud ji nemáš a nebo inseminaci,ale ivf později asi taky. Crha je kapacita!

yvett09
26. led 2010

Ahoj holky, nevíte někdo, kde si můžu nechat udělat komplet imunologické testy? Nechala jsem si je dělat před časem na OBI a pak jsem šla na "konzultaci" - píšu v uvozovkách, jelikož jsem se od Crhy celkem nic nedověděla. Cosi si broukal pod vousy, polovinu jsem neslyšela a jen jsem rozuměla tomu, že asi dva z nich byly pozitivní - zřejmě na sperma. Pak říkal něco o tom, že to tak má skoro každá žena, a že se to nijak neléčí. Nedal mi žádné přášky, prostě to nechal jen tak. Nevím, co si o tom mám myslet. Zajímá mě taky, jestli někde dělají komplet testy včetně alergie na morule atd. Poraďte, prosím. Máte s tím někdo zkušenosti? Díky 🙂

mirenkam
26. led 2010

chanel právě že o tom Prednisonu také vím, že se někde dává a neměla jsem ho... a žádné testy na alergii nebo něco takového nedělali.... Nedělali mi ani PCT, protože v ejakulátu nemá manžel skoro žádné spermie, tak to prý nemělo cenu.... 😒

klara.k
26. led 2010

já jsem hlavně zvědavá na všechny výsledky, protože ty mi zatím pořád nevím. V heliosu bylo vyšetření takové hodně zrychlené a zbrklé a těm výsledkům nechci úplně věřit, protže manža bral antiobiotika v době testů a nevíme teda jaké jsou výsledky opravdu.

Jak se dlouho snažíte (myslím tu dobu co se snažíte pomocí CAR) a jste hned od začátku na obilňáku nebo jste tam taky od někud přešli?

veria
26. led 2010

Yvett, kompletní imuno testy ti udělá VIAMEDA v Komíně, dr. Láníková. Najdeš na internetu. Je to moc milá doktorka, vůbec se neboj tam zavolat a objednat se na konzultaci.

monulkab
26. led 2010

ahoj holčiny, jsem zpět z hor, trochu nachcípaná ale jinak dobrý. Než jsem odjela tak jsem v pátek byla u mé gynekoložky na konzultaci mé situace a dozvěděla jsem se pár věcí o které se s vámi chci podělit. Týká se to mých iui a obilňáku celkově. Takže zaprvé, začala jsem tím že jsem z poslední konzultace byla trochu rozhozená, protože jsem na poslední konzultaci měla místo Katky Čadové dokiho Crhu, a moje gynekoložka mě hned přerušila a říká mi - a ten vám vnucoval hned IVF že ano? a já se na ní dívala a ona pokračovala, že nejsem první koho Crha v poslední době rohodil, protože se stejným závěrem k ní přišlo už několik pacientek. Na obilňák sama nedá dopustit, sama mě tam odkázala, ale s tím že se mám držet Čadové. Na toho Crhy mi řekla, že se jí poslední dobou zdá že asi na obi trochu přenastavili "program" a snaží se tak zvýšit % IVF. Dala jsem jí kartičku se záznamy našich spermiogramů a řekla mi že na IUI máme krásné hodnoty, a mělo by to bez problému stačit. Pak jsem jí řekla že se po horách chystám na našlí IUI ale že mám obavy, jestli to není zbytečné, protože podle mých subjektivních pocitů jsem měla obě iuička až den, v druhém případě dva dny po ovulaci kterou na sobě poznám, a na to mi bylo řečeno že to je už opravdu pozdě. Vajíčko má životnost 12 hodin, a když se neoplodní tak zaniká. Poradila mi ať se domluvím s čadovou, aby mi pregnyl tentokrát píchli dřív. No a ve finále jsem paní doktorku dorazila právě s pregnylem, řekla jsem jí že se mi po něm dělá na břiše vždy obří jelito a ona, řekla jste na břiše?????a já že ano, že po tom vpichu, a ona se zděsila tím, že mi pregnyl píchali do břicha!!!!že to nemá absolutně žádný význam, protože tam se nevstřebá, že se musí píchat do svalu. Tak jsem jí řekla, že mi ¨ho tak poprvé píchla sestra a při dalším iui jsem si ho teda bodla už sama. Takže mi paní doktorka udělala shrnutí typu, že se teda nediví že mi ty iui nevyšly, protože 1) probíhali pravděpodobně až po ovulaci, a za 2) mi píchali pregnyl do břicha, což nemá absolutně žádný význam....takže tak děvčata, jsem z toho trochu nakrknutá...dva pokusy v řiťi a přitom k nim vlasně ani nemuselo dojít. Řákala mi že mi měli udělat UTZ když jsem jim říkala že si myslím že ovu už byla, aby věděli jestli to má vůbec smysl dělat...

monulkab
26. led 2010

chanel, svým dlouhým příspěvkem jsem ti odpověděla na tvůj dotaz, na ivf nechci protože si myslím, že na tom nejsme zas tak špatně, abychom to museli takhle lámat přes koleno.
emers zdravím tě!!!už víte co budete mít:?

veria
26. led 2010

Monul, pregnyl do břicha píchají i v Heliosu i na Obi před IVF. Dost pochybuju, že by něco takového dělali, kdyby to nemělo žádný význam! Dřív se píchal jen do svalu, ale teď je i v příbalovém letáku, že lze i podkožně.

mirenkam
26. led 2010

holky mně taky řekli (v Heliosu) pichnout si ten Pregnyl do břicha.... 😒

veria
26. led 2010

Mirenko, to je určitě v pořádku, pokud vím, tak ve většině center se píchá do břicha 😉

klara.k
27. led 2010

můžu prosím jen pro upřesnění iui je inseminace? Děkuju

mirenkam
27. led 2010

ahoj holky jojo klárko je to inseminace 😉

yvett09
27. led 2010

Veria: díky moc za radu, zkusím tam zavolat a objednat se. Ten Crha se mně fakt začíná nelíbit 😠

klara.k
27. led 2010

monulkab - tak jsem brouzdala po netu a vyčetla že pregnyl se můžu pichnou do svalu, ale i sama pod kůži. Tak tomu moc nerozumím proč ta doktorka to zavrhla, vysvětlila ti to? Jako že je to třeba lepší na vstřebání nebo tak něco?

mirenkam
27. led 2010

holky, tak já dnes byla ještě v Heliosu na krvi a vzhledem k negativním testům od toho nic neočekávám a zítra nebo v pátek si tam zajedu ukončit PN a v pondělí bohužel zase nástup do práce... ach jo... no a ve středu máme první konzultace na Obilňáku..., tak jsem zvědavá

mirenkam
27. led 2010

tak krev byla negativní ☹ prý se máme objednat na další schůzku ohledně dalšího řešení - ani náhodou 😠 37000kč jim od nás asi bylo málo 😖

hegricek
27. led 2010

Ahojky a pěkný den všem! Chodíme na Obilňák již přes rok, mám po doběru vajíček ( v pondělí), odsálo se jich 6, dnes jsme volali a 1 zdegenerovalo, dvě se nerýhují jak mají, 3 vypadají slibně... myslíte že stále i ty 3 jsou ohrožená ( máme prodlouženou kultivaci), když už ustáli ty dva dny??? Kéž by zůstaly alespoň dvě na ten transfer, teda jestli bude vůbec možný, po odběru mě stále bolí břicho 😢

hegricek
27. led 2010

Teď čtu vaše příspěvky, co se týče Pregnylu, píchá se i.m. i s.c. a je to jedno!!! S paní doktorkou Čadovou jsme velmi spokojeni a s Crhou tedy taky žádné problémy

hegricek
27. led 2010

A ještě co se týče IUI, pokud máte sílu na pokusy s velmi malou úspěšností, jasně jďěte do toho! My na tom taky nejsme zase tak špatně, ale díky nezdařilým IUI nám vše začalo komplikovat- cysta, tudíž další odsunutí, pak nedostatek hormonů, takže měsíc antikoncepce, to vše kvůli IUI!!!

hegricek
27. led 2010

Ráda bych ještě oslovila Antoanetu- moc moc moc nás mrzí, že to nevyšlo ☹ Máme v podstatě stejný průběh a snad tě neraním otázkou skrze nezdařilé IVF, ale ráda bych se poradila- měla jsi po odběru bolesti břicha až do transferu? Já jsem po doběru 3.den a stále mě břicho bolí a hlavně v pravém podbříšku píchá, i na dotek bolí 😒 Jestli vůbec bude ten transfer možný...

veria
27. led 2010

Hegricek - mně taky po OPU bolelo břicho, všelijak píchalo, blbě se mi sedělo, určitě až do ET. Jako nebylo to nějak strašlivé, že by se to nedalo vydržet, ale cítila jsem to. To víš, je to tam celé rozpíchané. Transfer bude možný, neboj. Hlavně aby se ti to břicho nějak nezvětšovalo.

hegricek
27. led 2010

Ahojky Veria, jeee díky za odpověď 🙂 Břicho jsem měla po odběru hooodně nafouklé, ale právě naopak už je to ok, jen ty bolesti...takže díky za povzbuzení 😵

veria
27. led 2010

Ok, tak to je určitě v poho 😉 Kdo ti dělal OPU?

hegricek
27. led 2010

Dr.Čadová 🙂 První konzultace probíhaly s Vránou, ale teď už vídáme jen docenta nebo Čadovou. Byla jsem poprvé uspaná, no ale to bylo pospaníčko, bála jsem se, ale vůbec o ničem jsem nevěděla 😎 Četla jsem pár tvých příspěvků, pochopila jsem že se chystáte na 3.IVF a až v červnu?? To mě mrtí, jsi velmi statečná!!!

mirenkam
27. led 2010

hegricek i nás čeká první konzultace u Dr. Vrány - jak jste byli spokojeni, jak to probíhalo?

hegricek
27. led 2010

Ahojky mirenkam 🙂 S panem doktorem jsme byli spokojeni, vše nám slušně vysvětlil, zorganizoval nám základní vyšetření, sešli jsme se s ním cca třikrát a pak už si nás brali pod křídla Dr.Čadová nebo docent, prostě ten, kdo zrovna byli na obzoru. V podstatě jde jen o ty prvotní konzultace, při kterých by vám každý lékař řekl totéž, teprve pak ovlivňují váš osud a postup, je třeba si vše prostudovat a říct si a zeptat se, kdyby se vám něco nezdálo...kdy se chystáte? Držím pěstičky! 🙂