CAR Obilný Trh Brno II.

hanulamarkova
16. čer 2009

Ahoj holky z Obi šup sem ať máme dostatek prostoru. 🙂

chrobacek
17. bře 2010

jo taky si to myslím, OPU zítra 🙂 ... prostě budeme těhotnět spolu ne?

chrobacek
17. bře 2010

dokonce mě uklidnovali tím, že podle posledních průzkumů je lepší šance na nidaci bez předchozí stimulace... no tak uvidíme budu jim věřit 🙂

veria
17. bře 2010

Jasně, to víš že jo, já budu asi trochu opožděnější, ale spolu těhotný budem, to si piš 🙂

sysysy
17. bře 2010

mmorgana - držím pěsti těm tvým čtyřem bojovníkům 🙂

Já byla dnes na Obi a konečně jsem začala stimulovat Fostimonem na IUI, tak doufám, že folíky porostou a bude jich tak akorát 🙂 🙂 🙂

marietea
17. bře 2010

Mmorgano, gratuluju ke statacnackum, to je super. Kdy jdes na ET? Chrobi, zitra hodne stesti na OPU, at to zvladas v pohode. Hlidej se a preju, aby nebyl zadny OHSS. S tim polypem je to des, snad se ti to neprojevuje po kazde stimulaci. Nikdy jsem o tom neslysela. Chanelko, jak dopadl test? Drzim palce. Snad je jeste sance. Jinak nevim, co bych delala. Do laparky bych nesla. Uz jsi ji jednou prodelala, ne? A bylo to k necemu? Ja mam za sebou asi 4 laparky, kdy se koukalo co je v neporadku, pak se odstanoval zanet, pak odsavala tekutina, pak zase endometricka cysta. Nemela jsem to na Obi, ale vsechno v nemocnici a kdyz jsem prisla do CAR tak mi doktori rekli, ze uz zadne zakroky. Predtim ze byly vejcovody pruchodne, ale ted to nemohou zarucit, kdyz mam porad laparky a ze je to zasah do tela, ktery na tobe zanecha stopy, srusty atd. Mozna hystero by nebylo od veci a mozna to jeste zkonzultovat i v jinym CAR. Zatim jsi byla jen na Obi? Ja tam zacinam, ale pokud nevyjde kratky protokol, tak uz to u nich nezkousim a jdu jinam. Budu mit jeste dva hrazene pokusy, tak at to vyuziju jinak.
Holky, jinak jak jsem po tom dlouhem protokolu a ted cekam na MS, reknu vam, ze ted mam porad sileny hlad. Vim, ze nekdo pred MS miva vetsi hlad nez jinky, ale to ja normalne ne, ale tento tyden je ze mne uplny otesanek. Nevim, zda to maji na svedomi hormony, ale tedy ja jim a jim a prijde mi, ze stale nemam dost. To jsem snad jeste nezazila 🙂 Hlavne aby mi to nezustalo, nebo se neunesu 🙂
Jo a jelikoz byvam na PC az vecer po praci, tak uz ted preju super sraz, snad se sejdete v hojnem poctu a hlavne se poznate 🙂

chanel
17. bře 2010

Marietko: díky, šance asi už není ☹ ,ale víš co já se z toho nepodělám 😠 ,ale máš pravdu, na ultrazvuku je to zatím o.k., tak proč do mě rýpat,když už jednu mám za sebou. Já věřím, že ten krátkej Ti sedne a bude všechno v pořádku.....z tou žravostí to znám, to dělají ty hormony 😀 , u mě se to rozjede po OPU, jako by ta narkoza měla taky svůj účinek 😝 A Ty ted musíš čekat dvě ms a z tou druhou jdeš na to?

chanel
17. bře 2010

Chrobáčku: tak tfuj tfuj,at to zítra dobře dopadne, budeme na Tebe moc myslet, jak to půjde informuj!! Hodně štestí!!! 😉

mmorgana
17. bře 2010

sysy: držím palce, tak referuj, jak folíci rostou 😉
marietea: 4 laparky? Kde Ti to dělali? To všechno bylo v jedné nemocnici? Jinak si myslím, že druhá laparka může mít za určitých okolností význam - třeba když se odstraní další ložiska endometriozy. Ale rozhodně bych si to rozmyslela, protože mě v nemocnici upozorňovali na to, že je to operace jako každá jiná a jsou s ní spojena rizika. Mně při laparce vzali vejcovod, propláchli ten druhý, endometriozu nenašli, ale zjistili, že mám břicho plné srůstů - část z nich odstranili. Upozornili mě, že po laparce se mi v břiše můžou udělat další srůsty a že je možné, že v budoucnu mě čeká ještě další laparka (ale jen pokud budu mít problémy). Takže chanel - další laparku bych hned nezavrhovala, ale pořádně bych si to rozmyslela a potrápila bych doktory, aby mi řádně vysvětlili co mi to přinese a jaká jsou rizika.
Když jsme na podzim přemýšleli, kam do CARu v Brně, zůstali jako největší favoriti Obilňák a Reprofit.
marietea: Já taky žeru 😀

sysysy
19. bře 2010

mmorgana - tak co, už se bojovníčci uhnizďují? 🙂

petula82
19. bře 2010

Ahoj holky,tak už nám to zase konečně funguje.Mmorgana,kolik jich máš zavedených? Hodně štěstí. 😉
Chanel a co ty,byla jsi na krvi?
Já jedu zítra na tu kontrolu,tak uvidím,co mě poví.Mějte se hezky.pá

chanel
19. bře 2010

Ahojjjj! Musím si zvyknout, než se tady zase zorientuji. Peto: těhotná nejsem,ms už nemám,zato takové bolesti vaječníků, co jsem snad zažila po 2iui a musela jsem na kapačky, snad k tomu nedojde. Dr., mě řekla, že je jí to moc líto, že se nedá pomoci všem, prý je pro mě laparka nutná, že se musí podívat a hlavně by ji zajímala děloha.Když jsem jí řekla, že hystero jo a zbytek ne,tak nesouhlasí, že když už stejně budu uspaná.... ☹ jsem nervák,volala jsem dnes do Reprofitu a tam ve dvě hodiny odpo už se neordinuje, vyloženě jsem rušila paní doma!! 😠 ,takže kam mám jít??????asi už do háje!

veria
19. bře 2010

čauky čau, tak konečně to jede, už jsem měla menší absťák!!
Chanel - to mě teda upřímně mrzí, že to nevyšlo. Fakt. Byla by to naděje i pro mne ☹ Byla jsi na krvi a bylo to total nega?? Ach jo. Čadová chce laparku i hysterku? Taky moc nechápu, k čemu laparku, už jsi jednu měla, dokonce i pak přeléčení endomrchy hormonama, pokud se nepletu, nepomohlo to, tak k čemu do toho zas vrtat??
Asi bych zkusila ten Reprofit. Však tam zavoláš v pondělí, na tom už nesejde.....

sysysy
19. bře 2010

Chanel, je mi to líto, ale věřím, že jednou se to povede!!!!! Je to strašně nespravedlivé, že někomu se nedaří otěhotnět a o někoho stačí jen otřít trenky a je to 😒 No, ale ještě že v dnešní době se neplodnosti dá lékařsky pomoct a nám určitě medicína pomůže....my žít v minulém století, tak jsme bez dětí 😢 , teď aspoň máme šanci - a véééélikou 😵 😵 😵

chanel
19. bře 2010

Veri: vůbec se se mnou nesrovnávej!! Proboha ženská, Tobě to musí vyjít!!!!Já v to věřím!!! 😀 😀 😀 Pěkně ten neúspěch se mnou zamával!! Čadová chce a ,že musím!! Znovu jsem na začátku, jako v listopadu 2006 to začalo.....nechápu proč jí nestačí hystero, stejně je problém asi tam i když taky nemusí nic najít.....Ty máš taky laparku?A endometr. Ti taky přeléčili menopauzou?

chanel
19. bře 2010

Sysy: děkuji 😉 , už jsem se vybrečela a jdu dál..jenže, tak strašně mě bolí vaječníky, oni už toho mají dost, já si asi ještě jeden pokus střihnu, nějakej nativ nebo u 4ivf VZP proplácí léky,už jsem se na to ptala,ale to je poslední ,pak už končím.

veria
19. bře 2010

Chanel, já vím, že mně to vyjít může, ale kdyby to vyšlo tobě, šlo by se mi do toho líp, vážně.
Mě endomrchu přeléčili jen půlročním braním antiko, a ani to nechtěli, moje bývalá dr. v Heliosu (chodila jsem k ní jako k obv. gyndr.) mi tvrdila, že léčba endomrchy čímkoliv nemá cenu, že je málo úspěšná a doporučovala mi ihned IVF. Já si vydupala aspoň tu HA. No, stejně nakonec měla pravdu a na IVF jsem skončila......
Ten 4. pokus teda proplatí léky a navíc se platí kolik?

petula82
19. bře 2010

Chanel.To mě mrzí,že ti to nevyšlo,ale nevzdávej to.Dej si pauzu a pak bych se na něco vrhla.Mějte se holky pěkně a zítra napíšu.pá

elennka
19. bře 2010

ahojda holky, konečně jsem Vás našla. Chanel, je mě to líto, že se to nepovedlo ☹ Jinak mě končí MS, která byla velice výživná a nechci vidět hormony. Myslela jsem, že umřu jak mě bylo špatně a jak byla silná. Jsem si říkala, jestli jsem náhodou nepotratila.. Z RHB mě stejně řekli, že spíše teď nic nepodnikat.. Jinak jsem ráda, že je pátek... Před hodkou odjela Sajmona.. 🙂
Pěkný večer

marietea
20. bře 2010

Ahoj holky, zdravim, konecne jsem se za Vami dostala, stranky nebyly funkcni kvuli novemu designu, tak ted tam mame v profilu krasne nove obrazky 🙂 Chanel, nevim, co rici. Je to hruza. Vazne jsem verila, ze ti to vyjde. Kazde tehotenstvi je nadeji a vyzvou pro vsechny dalsi. Moc by ti to prala. Ano, ja ted cekam na druhou ms a tu druhou zacinam. Mne delali vsechny laparky v Ivancicich, pobliz bydlime. Zacalo to nevinne, vubec jsem netusila, ze mi neco je. Vsechno bylo po gynekologicke strance v poradku, pruchodne vejcovody, akorat strasna spousta srustu, ale mela jsem kdysi zauzleni strev, tak to to svadelo na to. Pak to zacalo, najednou jsem dostala sileny bolesti, mela jsem z niceho nic velmi silny zanet a zustala tam v nemocici. Spousta antibotik do zily, pak tam byla nejaka volna tekutina, tak se musela odstranit a nakonec jsem do toho sla znovu, protoze se zanet se zapouzdril a musel se cely ten velky utvar vyriznout. S tim mi sebrali dost velke casti i z vajecniku. No a za pul roku jsem tam byla zas. Na preventivce neco nasli na UZ a uz me hnali do nemocnice, ze bud mimodelozni nebo velika cysta. Takze zase laparka a tam zjistili, ze mam endiometriozu, bylo to velka endometricka cysta a zase milon srustu. Mne polivalo horko, protoze to bylo pred pul rokem, co mi to tam vsechno uvolnili. Mela jsem a asi uz zase mam vsechno prilepe ke strevum, takze byly vajecniky a vejcovody nepohyblive. Takze mi rekli, ze ted to rychle zkusit prirozene, pokud to neni prilepene. Jenze ten silny zanet mi sezral rasinky u vejcovodu, takze kdyz se uvolnuje vajicko, to by muselo byt safra stesti, aby spadlo tam, kam ma, kdyz tam nejsou rasinky (fimrie), aby vajicko nasmerovali. Takze mi taky rekli, ze IVF, ze to jinak asi nepujde. Byl by to zazrak. Muj gynekolog mi na endosku nic nedal, rekl, ze bud chci dite, coz by tehotenstvi bylo lecenim, nebo chci lecit endosku, tzn. zastavit cyklus nebo HA. Tak jsem sla na OBI a tam mi dali HA nez jsem zacala dlouhy protokol. Ted nic nemam, ale pristi cyklus zacnu kratky. Tak to tak o mne.

marietea
20. bře 2010

Jenze samozrejme po kazde operaci vznikaji srusty, coz je prave ta nevyhoda. Jinak je laparka v pohode, kouknou se, co tam je, jenze se srustami je to naprd. Po laparce je ta moznost, ze jak to uvolni, tak spousta holek po tom otehotvni, za to to stoji, ale na druhou stranu, kdyz to jednou bylo, tak proc to delat znovu, to vazne nechapu (kdyz tedy nemas jine potize). Mne prave na OBI rekli, ze kdybych mela nejake bolesti, at prijdu tam, ze se kouknou, zda by dalsi pripadne endometricka cysta musela ven, protoze by mi proste nedoporucovali znovu se nechat rezat. Cim vic laparek, tim vic srustu. A samozrejme mi s tou cystou zase ocesali vajecniky, takze se vlastne ani nevidim, ze nebyly vajicka, i kdyz vajecniky maji pry velikou regeneracni schopnost a dorustaji. Kdyz jsem rikala Cadove, ze mam endosku a ze mam nedavno (necely pul rok) po odstraneni endosky, tak skoro jasala a rikala, ze ted si mohou dovolit vic (doslova dat mi do tela - asi hormony, nevim), nez kdybych na tom nebyla.

marietea
20. bře 2010

Ja bych se na tve miste podarila jinde, uvidis co ti reknou. V pondeli bych zavolala do Reprofitu, taky tam asi pujdu, kdyz nezabere ani kratky protokol na OBI. A uvidis, co ti tam reknou. Vzdycky se muzes na OBI vratit. Ale skutecne potreba se zeptat, jaka jsou rizika a proc je to tak dulezite. Duvod, ze kdyz budes uz uspana, mohli by to taky udelat, je vetchy duvod.

marietea
20. bře 2010

Mmorgano, kdys byla na ET? A kolik mas zavedeno? Jak se citis? Drzim moc palecky, aby se to povedlo! Chrobi, jak ses na tom ty? Co OPU? V pohode? Pij a hlidej se 🙂 Verio, u 4. by mela pojistovna platit jen leky, takze si pak musis zaplatit ET. Na strankach OBI to maji napsany v ceniku jako samoplatce. Ale mozna s tim ma nekdo osobni zkusenosti. Ja to presne nevim.

chanel
20. bře 2010

Mariet: děkuji, moc pěkně jsi to napsala, ani nevíš,jak jsi mi tím pomohla 🙂 Já mám takový pocit, že Čadová má ráda přehled a ráda operuje,protože když mi nevyšlo 1.ivf, byla jsem na konzultaci u Crhy a řekl, laparka v žádném případě, nic nového tam není.A po 2.pokusu Čadová řekla, že to chce a popř. zase i léčbu(menopauzu). A abych byla upřímná, honila mě do těch pokusů, že nemám čas na nic čekat a ted? Na to 4ivf jsem se ptala sestřičky a říkala, že VZP hradí léky,ostatní nadstandarty si stejně platíme,takže si k tomu mám připočítat 11tis navíc, takže zhruba cca 35tis., záleží kolik je vajíček, ICISI,AH,PK...však to znáte. Mariet: prošla jsi si hotovým peklem! Ted už to musí být jen pozitivní!! Moc Ti to přeji!! Petulko: Tobě taky moc děkuji, za podporu. Jak snášíš ty hormony a co ultrazvuk? MM: tak jak to vypadá u Tebe a Chrobi,co Ty??????Ještě jsem si vzpomněla, že dr. říkala, že asi levý vejcovod je špatný,že by ho odstranila,aby mi nehrozilo mimoděložní.Už vidím,jak mě vezou na sál a já bečím,jak želva 😔

chanel
20. bře 2010

Veri: chci se zeptat.....co má Čadová v další nabídce pro tebe, kdyby to náhodou nevyšlo?To Tě taky požene na sál?

sajmona
20. bře 2010

Ahoj holky jsem tu zase po dlouhé době...byly jsme s manžou na horách a tak nějak mě vypadl ten srazík....uskutečnil se vůbec???
jinak vám přeji všem krásný víkend 😉

sajmona
20. bře 2010

chanel mě to tak štve za tebe,tak jsem byla díky tobě nakopnutá jít do toho zase a ted mám znovu strach 🙄
mariet: to jsi si holka teda pěkně užila 😒
chrobi čáááu kočko tak čtu že to bude bez et....ale nevadí,zotavíš se a pak jdeš na to 😉 a jak jsi dopadla na opu???

petula82
20. bře 2010

Chanel,kontrola v pořádku a v pondělí mám iui.Mějte se všichni pěkně.
Musím se jít chystat,jedem do kina,zamluvila jsem lístky.tak pá

sysysy
20. bře 2010

marieta - koukám, že už si vytrpěla svoje....endoška je sviňa 😕

chanel - s Čadovou máš pravdu, že chce mít přehled a o všem, ale asi je to tak dobře 🙂 ....jak mi plánovala rozpis IUI, tak se pozastavila nad tím, že nemám testy z genetiky, tak jsem jí řekla, že už jedno zdravé dítě mám a ona, že ano, ano, to je důkaz toho že je vše OK. Takže teď při tomto IUI testy nepotřebuju....no ale zarazilo mě, jestli je teda budu potřebovat v budoucnu? 😒
Jinak buď tebou bych si dala teď chvíli oddech a načerpala síly na 4.IVF... třeba ho pak už ani nebudete potřebovat 😉

chanel
20. bře 2010

Saj: ahoj, doufám, že jsi si hory užila!! Neboj jít dál, musíš věřit, kdybych nevěřila, taky bych di toho nešla🙂), no stalo se. 😔 Petulo: tak at je v pondělí štastný den,budu na Tebe myslet,pak napiš,kdo byl u toho!! Držím pěsti!!! Sysy: ale ze začátku mi tak nepřipadala, měla jsem za sebou dvě iui a ona bez imuna,genetiky,hystero, hned do ivf....a pak hned druhé, říkala, že potřebuji rychle s tou endoškou otěhotnět....je mě škoda 3 pokusu,měla jsem raději jít na laparku, ted bych měla po ní, hojila se a v létě jsem mohla stimulovat...........jenže po bitvě je každý generál 😝 , stejně holky díky, za milá slova 😉

veria
20. bře 2010

Chanel, co bude po 3. pokusu jsme se Čadovou nebavily, jsme se dohodly, že teď už to klapne 😉
Takže se připočítává jen 11 tis. k těm nadstandardům? To celkem jde, já myslela, že se připočítává těch 26 tis., co píšou, že stojí holé IVF (a teď nám platí pojišťovna).