CAR Obilný Trh Brno II.

hanulamarkova
16. čer 2009

Ahoj holky z Obi šup sem ať máme dostatek prostoru. 🙂

veria
7. kvě 2010

čus holky, to jsou teda zprávy, marieteo, ještě prozkoumej další možnosti, běž nejlépe do RF na konzultaci, co by ti poradili, na darovaná máš času dost. Stará nejsi, mě bude příští týden 36 let....Snažíme se od mých 30, no kdo to mohl vědět. Včera jsem mluvila se svou bývalou spolužačkou, stará jako já, děti nemá, jde na své první IVF, snaží se asi 4 roky. Její mladší ségra to teď ve 33 letech jednou zkusila (jakože přirozeně), no a je těhotná na poprvé, to člověk nikdy neví...........

Chanel, a kolik máš teda to FSH? Na začátku cyklu, bez jakékoliv stimulace?

veria
7. kvě 2010

Majko, na Obi stojí KET darovaných embryí 120 tis.??? To se mi skoro nechce věřit.....

chanel
7. kvě 2010

Mončo: takže na Obi Ti dělali iui, až bylo po všem ☹ .Já ted po těch stimulacích mám ovu taky hned dva dny po ms 😠 ,jak jsem si všimla. Je dobré, že Ti udělají ultrazvuk a víš,na čem jsi. Xovi: já gratuluji, je to velký úspěch,tak nádherné folíčky! Tak se snažte o víkendu 😀 Veri:1. IUI FSH 5,4 LH 5,5 E20,154, Prog.0,91!!!!!!! 2.IUI FSH 4. 1IVF 5,8, 2IVF 7,1. 3IVF4,8. Jo a druhé ivf, jsem nejhůř snášela, špatný vajíčka nic moc.

chanel
7. kvě 2010

Holky jáké máte FSH vy? A LH, je prosím, co Veri 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 jsem hrozná 🤐

chanel
7. kvě 2010

já jsem to spletla první iui FSH 0,1 2DC

monulkab
7. kvě 2010

chanel no ono to tou stimulací mohlo být posunuté, ale hlavní u mě je, že mi v RF aspoň doky nabídla, ať radši ještě příjdu na kontrolní UTZ, na OBI se jukli na UTZ , řekli jo, folíky tam jsou, tak za 2 dny nástup na IUI, nezajímalo je že můžou mezitím prasknout....no a nevíc mě teď dorazila moje sestřenka, která chodí taky na obi, celý dospívání měla problémy s cystama, tak jí gynekoložka nasadila HAK a vše bylo ok, dokud HAK nevysadila. Měla problém s MS, měla ji strašně nepravidelnou,a hlavně třeba jen jednou za 3 měsíce a tak dále, když nastoupila na OBI, a udělali jí HormProfil, tak jí doky řekla, že u ní problém není, že je OK, tak byla ráda, protože jí její ošetřující gynekoložka upozorňovla na možnost polycystických vaječníků. Sestřenka tedy podstoupila 2x IUI s clostilem, s tím že folíky z ní vyloženě dolovaly, trvalo dlouho než jí vůbec nějakej vyrostl, bezstarostně jí tedy provedly IUI, ale bezúspěšně. No a tak si řekli, že jí na srovnání dají zase HAK, po měsíci ji vysadila, udělali jí HP, a když si šla pro výsledky na konzultaci, tak zaslechla jak se doktor bavil s nějakou novou mladou doktorkou, že tady je vidět příklad selhání vaječníků, když uviděli že už v té ordinaci je sestřenka, tak změnili téma, a nechtěli se k tomu vracet. Sestřenka se teda naštvala, dnes byla znovu na konzultaci s přítelem, a doki jí dostala tím, že se dívala znovu na ty X měsíců staré výsledky HP, a řekla jí že se jedná o jasné polycystické vaječníky, a hrozně se divila že ji na to vlastně ještě nezačali léčit, tak co byste na to řekli???

chrobacek
7. kvě 2010

Monul no comment

chanel
7. kvě 2010

Moni, to snad není ani možný ☹

chanel
7. kvě 2010

Majko, jak jsi dopadla? 😕

majka43
7. kvě 2010

Tak OPU asi bude, folík narostl za dva dny ze šesti na 11 mm. Jsou tam ještě dva, ale malinký a tak se neví, jestli budou zralý. Snad aspoň v tom jednom bude vajíčko. Holt bude muset zabojovat.

xovicka
7. kvě 2010

Chanel: FSH i LH jsou hormony, které se tvoří v mozku a mají vliv na funkci vaječníků. FSH je folikulostimulační a LH je luteinizační hormon. Pro správnou funkci vaječníků je důležitý vzjájemný poměr těch hormonů a jejich kolísání v průběhu cyklu. FSH způsobuje růst folikulů a výrobu estrogenů, takže se jeho množství zvedá po ms a klesá po ovulaci a LH způsobuje prasknutí folikulů a ovulaci, proto je v průběhu cyklu pořád nízko a pouze pár hodin před ovulací se ho najednou uvolní velké množství, po ovulaci stejně prudce hladina klesá. Pokud je FSH moc, tak to značí předčasný přechod, prostě se vaječníky přestimulují a pak už odmítají reagovat, a pokud je naopak moc LH, tak se blokuje dozrání vajíček a značí to například syndrom polycystických vaječníků. Při IVF jsou FSH všechny ty puregony a gonaly a prostě ty injekce na začátku cyklu a LH je pregnyl, tedy injekce vyvolávající ovulku.

marietea
7. kvě 2010

Ahoj holky! Majko, moc gratuluju, to je super. Ja ti dnes drzela i palce u nohou 🙂 To je perfektni, urcite to dobre dopadne. Ja jsem trdlo dnes zapomnela, ze mi Cadova prichystala ten vypis, tam prave budou ty hodnoty a zisk folikulu, ktere si nepamatuju. Xovicko, tve vysvetleni dokazuje, ze nektere moje folikuly musely skutecne prasknout a jsem dost nastvana, ze mi to nikdo nebyl schopen rict na rovinu. Vubec se tedy po tom, co se stalo sestrence Monul nedivim. Cadova sice rikala, ze tam nic nebylo, kdyz jsem s ni ve ctvrtek mluvila, ale v 7 DC jsem mela vyssi LH a doporucili mi zvysit davky Synarelu. No a kdyz jsem tam sla na kontrolu, tak Rehulova hlasila daleko nizsi pocet, a kdyz jsem se ji ptala, jak je to mozne, ze tam byly tri 17 a ted je tam jedna, tak mi na to proste neodpovedela. Pak i Rehulova po OPU rekla, ze folikuly tam byly jen dve a Cadova predevcirem, ze tam byly, ale byly prazdna. A pak si vyberte. Kdyby alespon clovek dostal poradne informace. No rano skocim pro papiry na Obi a napisu RF email. Nebo se zkusim rovnou objednat na konzultaci. Holky, jak dlouho to objednani trva nez te na konzultaci vezmou? Vzpominam, ze kdyz jsem se nekolikrat objednavala na konzultaci k Vranovi, cekala jsem klidne mesic, jak to mel plny. A diky vam holky jsem se asi rozhodla, pujdu do RF. Chce to vazne zmenu.

marietea
7. kvě 2010

Tak jsem se koukala na stranky Reprofitu, na cenik a je to podobne jako na obi, jak psala Majka. Myslela jsem si ze IVF darovymi embryii na OBI za 120.000 Kc je extrem, ale RF ma kompletni IVF samoplatce s darovanymi vajicky 93.000 Kc, coz je tedy taky pekna palka a pro nas asi nedosazitelna za jeden pokus. A na pojistovnu to tam u nas asi nehrozi. Divala jsme se na smluvni partnery zdravotnich pojistoven a jsou tam jen 3. No a ja jsem ZP MV a to tam tedy neni. Jsem zklamana. Chtela jsme to tam zkusit a ted toto.

veria
7. kvě 2010

Marietea - nedávno měl RF pojišťovnu jen VZP. Jaké má ještě? Tak jedině změnit pojišťovnu...
Jo, těch 93 tis, ale to je za celý IVF cyklus dárkyně (t.j. všechny léky a procedury) plus úhrada za darovaná vejce. To tak vychází, když cyklus bez účasti pojišťovny vyjde na 60-70 tis. Ale Majka tady říkala, že na Obi chtějí 120 jen za KET už vyrobených embryí, která někomu zbyla a už je nechce, což se mi zdá docela divné.....

veria
7. kvě 2010

Tak už to vidím, RF má kromě VZP ještě Metal Alliance a jakousi revírní bratrskou 😕 Taky nejsem pojištěnec ani jedné z nich. Tak se přehlaš k Metal Alliance, slyšela jsem, že je to velmi dobrá pojišťovna, prý mají mnoho výhod, které jiné nemají.

xovicka
8. kvě 2010

Já mám metal aliance a opravdu je to dobrá pojišťovna. Kdysi dávno jsem jako jejich pojištěnec skutečně měla spoustu výhod, které neměl nikdo jiný. Leč od jisté doby se do toho začal míchat stát a od té doby je vcelku jedno, jakou má kdo pojišťovnu, neb všechny proplácejí zhruba totéž. Vzpomínám si, když jsem jako mladé děvče přišla do pojišťovny pro svůj příspěvek na antikoncepci a bylo mi oznámeno, že stát tyto výhody prostě zrušil... Jinak ta revírní bratrská je taky docela dobrá, většinou si ji dávají sarší lidé kvůli zubům, asi přispívá na umělý chrup.

K těm zmizelým folikulům. Taky se mi to stává a to docela často. Stávalo se mi to i u obvodního gynekologa. Pochopila jsem to tak, že jde opravdu o folikuly, ve kterých nic není a prostě se nějak vstřebají. Kdyby totiž ten folikul praskl a obsahoval vajíčko, tak by to bylo na ultrazvuku vidět. Bývá tam nějaká tekutina a náznak žlutého tělíska tvořící se ze zbytku obalu folikulu. Taky mi není jasné, jak se může nějaký folikul jen tak vstřebat, ale nějak to možné asi je. Vezmu li v úvahu, že při stimulaci tam těch folikulů zraje více, a ve chvíli, kdy si píchnu pregnyl a mám tam dva veliké folikuly přes dvacet a spoustu malých desítek a dvanáctek, tak ty malé prostě prasknout nemůžou. Praskat můžou až od osmnácti milimetrů. No a v dalším cyklu už zrají nové a ty staré se někam ztratí. Kdyby se neztratily, zůstaly by z nich cysty. Takže opravdu nevím, jak to je možné, že jednou na ultrazvuku nějaký folikul vidět je a podruhé už není, ale stalo se mi to vícekrát a spokojila jsem se s vysvětlením, že se prostě vstřebal.

majka43
8. kvě 2010

Ahoj, tak jsem byla dneska zase na ultrazvuku. Jeden folikul 17mm a asi pět malinkých. Z nich nebude nic. V úterý mám OPU.
Prý mi ještě před OPU udělají ultrazvuk, kdyby náhodou folík zmizel, tak abych nemusela OPU platit. Budu platit 20500 a když bude ve folíku vajíčko a bude transfer, tak budu ještě 13000 doplácet. Když připočítám léky, tak mě tohle IVF vyjde na 45000. To je supr ne??? Pro samoplátkyni.
Jen ten jeden bojovníček aby vydržel.

chanel
8. kvě 2010

Xovi, děkuji za vysvětlení, jsi chytrá hlavička 😉 Majko: tak to tady budeme na Tebe myslet, nikdy nevíš, třeba zabojují i ty malinkaté a dvě vajíčka z Tebe vydolují, moc Ti to přeji!!!!!!!!!!!!!! A cenově Ti to taky nevyšlo tak hrozně. Mariet: dobrá volba, za konzultaci jinde, nic nedáš, zvlášt když já i Monul jsme spokojené, vysvětlí Ti tam všechno a hlavně se mi líbí, že jim není těžko se na Tebe kdykoliv mrknout na ultrazvuku, takže hodně štestí, do třetice to musí klapnout!!

majka43
8. kvě 2010

Chanel už jsi sehnala puregon?

sajmona
8. kvě 2010

ahoj holky, Majko,to je super,jsem moc ráda,že to nakonec takhle dopadlo,neboj se jeste je čas a uzraje jich víc do opu,moc ti to přeji.Je to teda dost peněz,ale na samoplátce to jde.co by jsme pro mimino neudělaly,že...
Jinak holky volala jsem na embriologii a všech 9 statečných jsou prý krásné 4b embria...dneska mě zaplavil pocit štěstí 🙂 doufám,že to tak bude i dál,at máme mražáčky,Nechali jsme si pro jistotu všechny ICSI,když to je už třetí pokus,nebudeme riskovat.Manža z toho byl na větvi,prý 11 tis jenom za napíchnutí vajíček????? 😀 a to ti tam dají jako všech 9?? to ses zbláznila ne??? 😀 no je to ale truhlík 😉
jinak jsem zvědavá kolik budeme doplácen na tohle celý IVF,to asi bude docela dost. Ani se mě to nechce počítat..ale co už...

majka43
8. kvě 2010

Saj držím moc pěsti ať ti vydrží všehny a jsou z nich krásný morulky nebo blaocysty.

lakky
8. kvě 2010

marietea: v RF darování vajíček , hrazeno přes pojišťovnu, vyjde asi kolem 40000,-Kč. v listopadu jsem to u nich řešila s doktorem, protože mě to pravděpodobně čeká. těch 93000,-Kč je pro samoplátce.

chanel
8. kvě 2010

lakky: ahooooooooj 😉 Saj: to se Ti nedivím, já bych byla taky štastná jak bleška. .Ale mrážáčky stejně nebudeš potřebovat 😀 Majko: měl by mi co nejdřív dojít, 900j Pur. A neboj, dobře to dopadne!! Já Ti na Tebe pořád myslím, aby jsi byla v pohodě a aby bylo OPU!!!

monulkab
8. kvě 2010

xovi já jsem z těch mizících folíků taky zmatená, ale už to radši nebudu rozpitvávat, abych v tom neměla ještě bordel a nedostala se do depky. zeptám se na to koudelky při další konzultaci. moje gyndařka mi tvrdí, že po prasknutí je folikul vidět ale má jiný tvar, na obi mi řečkli, že prasklý folikul rozpoznat od neprasklého nejde, a v reprofitu mi doky při tom, když se podívala na výsledky z UTZ a současné výsledky řekla, že už mám po ovulaci páč tam ty původní 14mm folíky nejsou...tak nevím, možná jsou vidět jen cca 1 den po ovu a pak se obaly vstřebají, těžko říct....

sajmona
9. kvě 2010

ahoj holky tak hlásím,dnes 7 x 8b a 2 x 6b,šikulky že? 🙂 zítra v 9 si mám zavolat,jestli mám dojít a nebo ještě počkat do úterý.

marietea
9. kvě 2010

Cauky holky! Majko: moc gratuluju, no vidis jako povyrostl, to je super. Budu na tebe moc myslet a jak spravne Chanel rekla, treba jeste i ty malinke zabojuji a bude jich vic 🙂 . Taky bych ti moc a moc prala! Uz to musi vyjit. Lakky ja vim, ze 93000 je pro samoplatce, ale jelikoz neberou v RF moji pojistovnu, tak bych to holt musela bud uhradit nebo se preregistrovat, coz ted teda nevim. Nechce mi moc menit pojistovnu, se svoji jsem spokojena, k VZP nechci a Metal nevim zda berou vsude. Se ZP MV jsem nikdy nemela problem, vsichni ji berou az na RF. NO je to trochu zklamani, protoze jsem tam vazne jit chtela, zkusit zda ze mne neco nevyduluji vlastniho.

sajmona
9. kvě 2010

mariet a co se zeptat ještě na obi že by jsi chtěla kompletně změnu léčby,nikdo tě nemůže nutit do darovaných,to si musíš rozhodnout sama...

marietea
9. kvě 2010

Vcera jsme meli s muzem velky rozhovor a nejsem z toho nadsena. Holt mame uz jen dva pokusy pres pojistovnu a moje vajicka jsou dost risk, zda budou nebo nebudou. No a tak to ted asi zkusime s darovanymi, aby byla vetsi jistota. I kdyz porad myslim na Majku, ze mela ty darovany horsi nez vlastni. Ja bych mela radeji vlastni dite, ale jestli si mam vybrat zda zadne nebo darovane vajicko, tak ta volba je jasna. I kdyz smirovat se mi s tim bude tezko, mam pocit, ze jsme pro to neudelali vsechno. Ale pro muze je rozhodujici co rekla Cadova, ze bych mela jit do darovanych, jelikoz muj estrogen proste nestoupa pres velke davny hormonu tak, jak by mel. Tak vcera prosel snad vsechny stranky a v Brne s CAR nadseny prilis nebyl. Takze asi budeme jezdit kdo vi kam 😒 Plan je, ze kdyz nevyjdou ani darovane, tak zase pujdeme do mych a uvidi se. Asi je to rozumne, vetsi sance, mensi risk, ale rozum srdci neporuci 😖

marietea
9. kvě 2010

Ahoj Sajmon, no na to jsem se ptala Cadove a prave mi rekla, ze ano, ze zmeni leky, ze by zkusila tedy Puregon, ze je to na me, ale ona by do toho uz asi nesla. Ale prani, jejim rozkazem. Tak nejak ☹ Myslela to urcite dobre, ale stejne mne to zasahlo.

sajmona
9. kvě 2010

no kjá ti věřím,ale přece jen bych to asi zkusila,alespon ještě jednou.....to by byla moje voplba,dala bych si ted pauzu,udělala si nějakou detoxikační kůru a jak by to bylo možný zkusila bych to,přinejhorším bych se domluvila s Čadovou,jestli by se ta stimulace dala stopnout,oni poznají podle hormonů z krve,jestli tam nějaký vaj budou nebo ne... a pokud by nezabralo ani to tak co už,šla bych do dárkyně,však stejně by jsi se s tím smířila,až by jsi měla miminko v bříšku,měla by jsi stejně velikou radost 😉