CAR Obilný Trh Brno II.

hanulamarkova
16. čer 2009

Ahoj holky z Obi šup sem ať máme dostatek prostoru. 🙂

yvett2009
5. srp 2010

to bude asi tema novostavbama, nam se to tady obcas stava 😀

yvett2009
5. srp 2010

tak to zrejme udelam stejne, ufff, moc se mi teda nechce zase zacinat vsechno od zacatku, ale co se da delat, Obilnaku uz moc neverim... 😢

yvett2009
5. srp 2010

napsala jsem do Reprofitu, tak uvidime, co odpovi a na kdy si me pozvou.

monulkab
5. srp 2010

@yvett2009 to je právě další startovací motor, změna CARu ti pomůže i psychicky, věř mi. Mě to teda ke konci přišlo na obi už depresivní....

yvett2009
5. srp 2010

mne uz ted taky... uz abych byla v praci a mohla myslet zase na neco jineho, jinak je to k zblazneni.

yvett2009
5. srp 2010

na OBI budu dal pokracovat jen v Mojzisce a v pravidelne mesicni rehabilitaci

chanel
5. srp 2010

@yvett2009 ještě neplaš,dokud není krev! testy, někdy i ty nej nej,nemluví pravdu, takže si v klidu počkej na odběr. Jinak jsem udělala to samé jako Ty,3ivf na Obi, ted chodímdo RF.

yvett2009
5. srp 2010

chanel - díky za povzbuzení, ještě uvidíme, ale nevidím to moc růžově. V pondělí dám vědět, jak dopadla krev a pak se možná uvidíme v RF 🙂

petula82
5. srp 2010

Ahoj Monulko,to je náš Montyček,ten jak si ho viděla.Je mu 12let,je to dědoušek. 🙂 Jeho první jídlo u nás byly špagety,a podívej jakej z něj vyrostl fešák. 😀
Chanel a co ty,jak pokračuješ? Já furt zvažuju jestli mám jít na další IUI,3ivfka mám vybraný,sice máme našetříno,ale když můžu otěhotnět přes IUI,tak mě to připadá zbytečný.A musím se pochlubit. 😉 Už jsme začli 3.rok od podání žádosti,tak nám můžou co nevidět volat. 😉 V září budu mít dovču od8.-27.a už se jí nemůžu dočkat,jsem furt v práci,naše oblastní vyhodila v pondělí další pokladní,takže kdoví co se bude u nás dít.

@yvett2009 Ahoj,radši počkej na krev,ještě bych nedělala žádný závěry.Krev rozhodne.Já těm testům moc nevěřím.Těď je mám slabě pozit.a přitom víme,že manžel děti mít nemůže.No a u souseda jsem nebyla 😀
A na 4.ivf jsem se ptala,protože 3už mám vybraný.Pokuď došlo po každé k transféru emb.,tak na 4.ivf prý pojišťovna nepřispívá,jinak by přispěla na léky.A když jedeš na krev,v pondělí? Hodně štěstí

yvett2009
6. srp 2010

@petula82 ahojky a děkuji, však já čekám 🙂 , zatím jsem to nedostala, ale termín mám až v neděli nebo v pondělí. V pondělí ráno jdu na krev, tak uvidíme. Pokud to nedopadne, tak aspoň už vím, co budu dělat dál. Půjdu zkusit ten Reprofit. Bohužel u všech třech IVF u nás došlo k transferu - i když u těch prvních dvou to myslím bylo úplně zbytečné - po pětidenní kultivaci to byly jen 8mi a 10ti buněčná embrya. Kdybych tenkrát věděla co teď, tak si je nikdy nenechám transferovat. To poslední byly dvě jedničkové blasty, ale jak říkám, testy zatím bílé jak zeď a žádné těhu příznaky. Akorát mě bolí záda jako před mrchou. To je skvělé, že máte zažádáno o adopci, tak snad se už brzy ozvou! Taky přeji hodně štěstí!

veria
6. srp 2010

Mně říkal Štelcl v RF, že by měli přispět i na 4. pokus na léky, i pokud došlo k transferu u všech tří....Ale asi nemusí....

Yvett, cože po 5 denní kultivaci 8 a 10 bun. embrya a oni to zavedli?? Kolikátý den jsi po ET? Na testy je ještě asi brzo....

chrobacek
6. srp 2010

@yvett2009 no to je prostě špatně a to mě na Obilnáku docela mrzí, že dávají taková embrya, mě v Hel nemrazili nic co nebylo blasta... prostě zbytek byl pozadu tj. špatná embrya

chanel
6. srp 2010

@veria jak je?? Co krev? Myslím na Teb,at to klapne!!! A je to tak,i mne říkal Štelcl, že i když mám za sebou 3Ety, tak 4.pokus pojištovna léky hradí!
@petula82 ahoj, tak držím pěsti na rychlou adopci,ale taky na iui, když Ti to vyšlo,je zbatečné vyhazovat peníze na ivfka,ale kdyby jsi se přece jen pro ně rozhodla,tak je lepší minimálka,jen s tabletkami a když to mají na misce,tak vidí jak to vypadá.Hodně lidí,mi řeklo, že embryologie na Obi pokulhává,co je na tom pravdy,zjistím,až se na mé embrya,podívá někdo někde jinde.
@yvett2009 taková embry,Ti zavedli?Proboha kdo to schváli?A po pěti dnech?????
@chrobacek jak je? Ještě máš nafouknutý břuch?

monulkab
6. srp 2010

to je humáč, normálně zneužívají toho že se v tom člověk neorientuje.... ☹

chrobacek
6. srp 2010

Ver co krev???

ahoj Chanel .. ne už je to dobrý a dva dny si užívám jako netěhule 🙂) nemám žádnej problém 🙂

veria
6. srp 2010

čau holky, špatné, hcg narostlo jen málo, v děloze není nic, takže příští týden asi na revizi, jestli se to nějak nesníží a nezmizí samo. Je to na hovno, ale co můžu dělat.

monulkab
6. srp 2010

kurva.... ☹

yvett2009
6. srp 2010

ahoj holky, jo, jo je to tak 😖 Prvni IVF jsem měla 5 vajíček, z toho jen 2 vydržela, ale 5.den byla embrya jen 8 buněčná a 2.IVF jsem měla už jen 4 a vydržela zase jen 2 - z toho jedno 8 a druhé 10 buněčné. Bohužel jsem v té době nevěděla to, co vím teď - hlavně díky vám tady na koníkovi 🙂
A to je ještě celkem problém to z nich dostat, oni to moc nechtějí říkat kolikabuněčná jsou embrya, i když tam člověk volá, tak jen řeknou, že jsou v pořádku a tak, jak mají být a nic víc. Kdybych se výslovně nezeptala, tak se to nedovím.

yvett2009
6. srp 2010

@chanel to by bylo skvělý, kdyby i ten 4.pokus pojiš´tovna hradila, důležitý je, abychom to nevzdávali a toto je alespoň trochu povzbuzující. Když ses objednávala do RF, tak jsi tam přímo volala? já jsem včera psala, ale zatím žádná odpověď. Příští týden bych asi zavolala. A na kdy plánuješ 4.pokus? Nebo budeš zkoušet něco jiného - jako např. nativ?

yvett2009
6. srp 2010

@veria ET bylo minulou středu - tak jestli počítám správně tak 9.den. Ale tak nějak to cítím, že to nevyšlo, taky už začínám trochu špinit - i když jsem to měla dostat až v neděli. Utrogestan, neutrogestan, moje krámy se prostě dostaví pokaždé 😠

veria
6. srp 2010

Yvett, oni hradí jen léky, což je samozřejmě dobré, ale stejně to vyjde na pěknou pálku.....prostě to co jsi platila teď plus 26 tis. 😠
Ještě počkej a utroš nevysazuj. Až do krve. Já jsem ho vysadila, protože jsem měla úplnou silnou menstruaci. Ale Crha mi říkal, že ty hormony uměle dodávané stejně nemají skoro žádný vliv, páč životaschopné embryo se je vyrobí samo a tím se právě projevuje, že bude dobré. A ty umělé mu nepomohou. Tak teda nevím, proč nám to vůbec dávají!!! Asi je to placebo.
Já budu zkoušet minimálku v RF, ta je levnější, a stejně jsem měla teď jen 4 vejce.....

yvett2009
6. srp 2010

@veria počkej, tomu nerozumím + 26 tis. Je mi jasné, že budou hradit zase jen léky, tak jako na OBI, ale proč ještě plus těch 26 tisíc?

monulkab
6. srp 2010

veria tak to teda nechápu, proč by ten utrogestan všude psaly, chápu že někde nedávají prednison, protože se na něj názory prostě různí, ale aby dávali utrogestan i když by věděli že to prostě nemá význam....hmhmhm.....

monulkab
6. srp 2010

yvett2009 já dnes taky psala do RF, kvůli termínu konzultace, ale nepočítám že by mi doky odepsal ještě dneska. vydrž 🙂

yvett2009
6. srp 2010

@monulkab jo, počkám do příštího týdne a pak tam cinknu. Vidím, že se všechny asi sejdeme v RF 😉 Tak snad nám všem přinese štěstí! Jak jsi psala, ta změna je určitě důležitá. Já už si na OBI připadám jak inventář 😝

veria
6. srp 2010

Yvett - já taky. Já tam už ani nemusím říkat jméno.

veria
6. srp 2010

Monul, nevím, ale snad docent neplácá nesmysly. Špatné embryo ti utroš nezachrání. Třeba u Apolináře v Praze utroš vysazují po 14 dnech po transferu, i když je to pozitivní.

yvett2009
6. srp 2010

@veria 🙂 mě už taky znají od pohledu... ještě jsem se chtěla zeptat, jaký je vlastně rozdíl mezi minimálkou a nativem?

monulkab
6. srp 2010

já měla to stejný, to že si mě pak sestřičky pamatovaly bylo na jedné straně milý, ale na straně druhé si člověk uvědomí tu hořkou realitu...

veria
6. srp 2010

Nativ nebereš vůbec žádný hormony a vemou ti to jedno vejce, které se samo vytvoří, pokud ovuluješ. Minimálka ti dávají malé dávky hormonů.....a vypěstují třeba 2,3,4 vejce.....Někomu i 6, ale to mně asi nehrozí, když jsem měla 4 v normálním....