CAR Obilný Trh Brno II.

hanulamarkova
16. čer 2009

Ahoj holky z Obi šup sem ať máme dostatek prostoru. 🙂

kobla
2. kvě 2011

@sblanch nenene,ještě pořád musíš věřit. Těd jsem v Betynce četla,že se neplodností zabývá i akupunktura a prý docela uspěšně,psali. Já mám pořád depku a bud se budem muset ješte jednou o mimi pokusit a nebo musím k psychologovi,protože se pořád nedokážu smířit s tím,že budeme mít jedináčka.

valinka30
2. kvě 2011

Ahoj, máte někdo zkušenosti s tím, zda na Obilňáku dělají IUI i v sobotu, popř. v neděli?

sblanch
2. kvě 2011

Tak si troufám si tvrdit, že dnes přišla MS, nefalšovaná... I břicho bolí tak jako normálně. Co se dá dělat, půjdeme co nejdřív do dalšího pokusu, proč dlouze otálet. Jednou to vyjít musí, ne?
Včerejší dopo, když jsem to zjistila, nestálo za nic... Ale celkem rychle jsem se z toho vzpamatovala, pomohl manžel a pak taky jsem musela makat - dát do pucu byt a připravit pohoštění pro návštěvu. Dnes už jsem psychicky celkem v normě, plánuju co dál, do čeho se chci a do čeho musím pustit. Tak nějak mě to drží nad vodou.
Takže je řada na některé další, aby tu smůlu přetrhla 😉

sblanch
2. kvě 2011

@kobla akupunktura? Možná že i to by byla cesta, nebo spíš doplněk. Mě zase jedna sestřička na kardio radila čínskou medicínu, ale já na to moc nejsem. To už spíš jsem přemýšlela na toho psychologa, nějak se dát dohromady... Některé CARy s nimi i spolupracují, podle mě to není špatné, ono je to náročné i na psychiku. A člověk má pocit, že někoho nezajímá jen jeho tělo, jak mu reagují vaječníky a roste sliznice, ale že má taky něco jako duši 🙂
Určitě jděte do dalšího pokusu, já bych taky chtěla víc dětí - teda zatím nemáme ani jedno 🙂 takže jsou to takové smělé plány. Sama jsem jedináček, vždycky jsem záviděla ostatním, že mají sourozence... Kdy to budete zkoušet, dáte si pauzu?
A depku zažeň, venku je krásně, hurá do přírody 🙂 My se před chvílí vrátili, mě to vždycky nalije novou mízu.

sblanch
2. kvě 2011

@valinka30 podle mě ano, teda nevzpomínám si, že bych na tom byla o víkendu, ale jedou nonstop - prostě tak jak to vyjde.

sblanch
2. kvě 2011

@janulka2310 tak co, byla jsi dnes na těch testech z krve? Jak jsi dopadla? Držela jsem pěsti...

janulka2310
2. kvě 2011

@sblanch Děkuju za držení palečků, ale už ve středu jsem hodila test, naprosto bílo, ve čtvrtek začal hnědý výtok a v pátek přišla mrcha, hned jsem volala, zda mám v pondělí chodit...atd. bylo mi řečeno, že jo. Dneska jsem tam měla docenta, kterej mě tlačil do IVF, tak jsem řekla, že ještě určitě nechceme. V pondělí jdu na ultrazvuk a uvidíme, kde co roste...teď se mi do ničeho dalšího nechce....a co ty, jak se máme?

janulka2310
2. kvě 2011

@sblanch Teprve teď si čtu zpětně zprávy.... ☹ To je mi líto, ale ber to tak, že dalšé menstruace znamená nový cyklus 🙂. Já jsem ten náš neúspěch obrečela, možná proto,m že to bylo první a prostě nová situace.... :.-).

cuddle
2. kvě 2011

@valinka30 ja byla dnes na kontrole, ve ctvrtek mam dalsi ultrazvuk a dostala jsem info, ze je mozne ze to bude v sobotu, nedeli nebo pondeli - tak predpokladam, ze by mi to nerikali kdyby to nedelali......tak nevim..., v sobotu vim ze urcite delaji vse

valinka30
2. kvě 2011

@sblanch Díky. U mě to vypadá, že to asi vyjde na víkend.

valinka30
2. kvě 2011

@cuddle U mě to zatím vypadá na příští víkend, tak zjišťuju situaci.

cuddle
2. kvě 2011

@valinka30 jo tak to jo, ja dostala dnes rozptyl pa - ut a uvidi se dle ct ultrazvuku, ale hodilo by se mi to zrovna v sobotu, pac manzel chodi na smeny a bohuzel to nejde moc vymenit, kdyz se to dozvi den predem, tak snad to nejak zmaknem....

valinka30
3. kvě 2011

@cuddle Mě jen děsí, že tam na ten utz budu muset jezdit nějak často, pač se mi to taky nehodí kvůli práci. Na tu injekci Pregnylu tam musím taky dojet nebo si ji můžu píchnout sama?

sblanch
3. kvě 2011

@janulka2310 to je mi teda líto... Je to tak nespravedlivý, člověk vidí, jací lidi mají děti a jak se k nim chovají...
Takže ani do IUI nepůjdete? Já jsem zvědavá, co nám ve čtvrtek navrhnou. Osobně mám chuť dezertovat jinam, asi do Uniky. Sice vím, že mě to asi moc nepomůže, ale aspoň psychicky... Možná ten 3. placený IVF tam absolvovat, nebo aspoň nějakou konzultaci s nima udělat... Uvidíme.
Myslíte, dají mě na požádání na Obi opis karty??? Sice mám záznam o každém IVF, ale to se mi zdá málo.

janulka2310
3. kvě 2011

@sblanch Do IUI určitě půjdeme, ale nevím, zda hned další cyklus....možná tomu teď necháme volný průběh, nechci, aby jsme se z toho oba stresovali, to by k ničemu stjeně nevedlo....já o změně neuvažuji, zatím mi Obi vyhovuje...myslím si, že ti umožní udělat opisy, nebo to udělej jako já, já si vzala před konzultací kartu na záchod a telefonem jsem si ofotila naprosto všechno.... 🙂.

sysysy
3. kvě 2011

Holky, držím Vám pěsti, ať se Vám otěhotnění podaří co nejdříve 🙂 A i když se říká, že psychika je mocná čarodějka, tak s tím až tak nesouhlasím.... Já byla vždy psychicky v pohodě a přesto se nám 1.IVF ani 2x IUI nepovedlo.... a pak se prostě povedlo 2.IVF a přitom jsem na tom byla psychicky vždycky stejně... takže je to asi o náhodě...

sblanch
3. kvě 2011

@janulka2310 🙂)) Tak to je gól 🙂 Kartu na záchod a telefonem ofotit. Já se taky musím přiznat, jednou mi nějak kartu nechali delší dobu - a měla jsem přijít až na odpolední konzultaci. Tak jsem si to všechno v práci zkopčila 🙂
A teď bych ráda něco podobného, jenomže nevím, kde je poblíž nejbližší kopírka - nevíte někdo???
Ten stres je při tom asi nejhorší. Sama nevím, jak se toho zbavit, přemýšlela jsem o józe. Možná to by byla cesta.

sblanch
3. kvě 2011

@sysysy Koukám, že už to máš "za pár" 🙂 Držím moc pěsti, kde budeš rodit?
No, je to asi o náhodě, nám to na Obi taky říkají, ale když už to do pětice (teda počítám do toho i IUI a KET) nevyšlo, tak je to fakt blbá náhoda a člověk už nějak začíná o sobě pochybovat... Jediné mě uklidňuje, že jsem měla vždy celkem slušnou reakci na stimulaci, sice vajíček moc nebylo - a hlavně naposled byl velký úhyn... Ale aspoň něco, někdo ani nereaguje.
Teda fakt mě už to leze na mozek... Kdyby člověk věděl, kdy se dočká, tak by se podle toho zařídil, ale takhle... Chtěla bych zkusit studovat, ale nevím, jestli má cenu s tím vůbec začít, když se ještě pořád budeme snažit.

janulka2310
3. kvě 2011

@sblanch O nějaké kopírce v okolí nevím, zkusila bych nejprve říct jim a pokud to neokopčí, tak bych to zbalila 🙂.
Na základě čeho jsi se rozhodla pro Unicu?

janulka2310
3. kvě 2011

@sblanch Já ti doporučuju začít studovat, jak zmiňuješ, přijdeš na jiné myšlenky a zadaří se, uvidíš 🙂.

sblanch
3. kvě 2011

@janulka2310 asi to zkusím, prostě jim řeknu na rovinu, že to není gesto nedůvěry v jejich postup, jenom prostě si to potřebujeme rozebrat jinde. Třeba nám ten opis udělají. Sochorová je třída, věřím, že se neukáže ve špatném světle a nebude protivná. Já to fakt nemyslím proti nim.
O Unice přemýšlím, protože je prý v ČR druhá nejlepší. Jestli je to fakt nebo marketingový tah, nevím. A taky mě ji doporučovala jedna gynekoložka. Ne má stálá, ta mě poslala na Obi, ale její zástup.
No ke studiu: mrkla jsem na stránky Masárny a Zemědělky - o jejich fakultách uvažuju. Do soukromých bych asi nešla, teď jim fakt nevěřím... A nevím, jestli to dám, jestli na to mám - koukla jsem na test studijních předpokladů... Připadám si jako z marsu, tolik let po gymplu a v hlavě prázdno... Tak uvidím. Nejdřív potřebuju něco udělat s anglinou, pak bych chtěla trochu oprášit matiku a uvidí se. Ale je to blbý, anglinu bych chtěla někde v jazykovce, což je teď blbej termín, když je spíš konec roku. Takže asi zbývají soukromé hodiny, ty jsem už chtěla loni přes prázdniny, ale nedokopali jsme se k tomu s manželem. Navíc toho máme hodně, v pondělí agility se psem, v úterý cvičák - ten bych asi zrušila nebo přenechala manželovi, ve čtvrtek fráninu a v pátek 2x do měsíce jedeme pryč na víkend - za svými rodiči. Takže nevím ani kdy bych se pořádně učila 🙂 Ale je to lepší, pořádně se zatížit, než jen tak bloumat.

janulka2310
3. kvě 2011

@sblanch Já si myslím, že to Sochorová pochopí, třeba tam zajdeš a zjistíš, že to není to pravé ořechové a skončíte někde úplně jinde🙂. Test studijních předpokladů je mazec, já jsem nad ním proseděla několi večerů, taky už jsem byla nějaký pátek ze školy...nejblbější na tom je, že ti při špatné odpovědi aky odečítají body, takže na to pozor! Já jsem za školu ráda, sice tolikrát nevím kde mi hlava stojí, nadávám na to, že mě to ve spoustě věcí omezuje, ale alespoň jsem pořádně zapřáhnutá a nemám čas se nad tím trápit, do toho chodim na pilátes a další cvíča 🙂. Úkoly píšu po večerech 🙂.

sysysy
3. kvě 2011

@sblanch - rodit budu v Uherském Hradišti. Přemýšlela jsem i o OBI, ale přece jen to mám cca 100km a žádné komplikace, takže jet až do Brna je pro mě zbytečné 🙂
A ještě k té stimulaci - já reaguju pouze na dražší léky - tj. Gonal. Po Clostilu ani jeden schopný folík, po Fostimonu/Menopuru horko těžko 1-2 folíky a po Gonalu 19 krásných vajíček schopných oplodnění 🙂 A z toho po prodloužené kultivaci "jen" 4 morulky.... Dvě se zavedly - uchytila se jedna. Zbylé 2 jsou v mražáku, ale ty už nevyužijeme...
A prvotně jsem chodila do Repromedy, ale tam jsem ztratila důvěru a tak jsem po letech přešla na OBI, na které nedám dopustit, i když se tam IUI nedařily...

kobla
3. kvě 2011

@sblanch -víš,já jsem o pátém pokusu s manželem nemluvila. Při tom minulém jsme si řekli,že to je poslední. Bojím se to nakousnout, i kdych muj chlap je skvělý. Ale nemužu se s tím smířit. Vím,že už bych tu nemusela prudit,když mám doma krásného zdravého chlapečka,ale taky jsem si přála hodně dětí. A našemu malému bych tak moc sourozence přála. Hodně mně to deptá,fakt pro psychologa. A Unika mně taky napadla. Ale to už bychom byli totální samoplátci, tzn 80 000?, nebo kolik. No,kde je vzít a nekrást. A s tou dokumentací... Myslím,že zrovna chrobáček ji taky stopila,ofotila apak šla na konzultaci. Jo,to poslední IVF a ICSI a PICSI nás stálo 40 000. Celkem výroba mimi na OBI 100 000. Tedy s jedním obřím uspěchem 🙂

janulka2310
3. kvě 2011

@kobla No vidíš, takže to všechno nebylo zbytečný a stálo to za to 🙂. Máš pravdu, já si teď trochu říkám, proč někdo truchlí a řeší to, když už má jedno, jedna naše známá, 27 let má 3-letou holčičku, zadařilo se úplně napoprvé a te´d už stresuje, že bude muset jít na IVF, protpože se půl roku nedaří...ach jo 🙂 ale to asi nepochopím, musím se do té situace nejprve dostat 🙂.

cuddle
3. kvě 2011

@valinka30 no ja dostala recept mam pregnyl doma v lednici a pry mi reknou kdy si ho pichnout, tak predpokladam, ze sama....no jo ty ultr jsou asi 2-3 dle potreby....holt neni to kdovico

valinka30
3. kvě 2011

@cuddle Tak to mě moc netěší, myslela jsem, že pojedu na utz jednou a pak hned injekce. Nemám na to dojíždění do caru moc čas..

cuddle
3. kvě 2011

@valinka30 no ber to tak, ja byla vlastne 2DC na krev, ultr a dostala jsem leky , pak jsem byla 8DC zase krev, ultrazvuki, konzultace a ted pujdu 11 DC a to same krev, ultr a podle toho se uvidi dalsi postup, pokud by folici nebyly asi narostli dost, tak asi jeste dalsi kontrola a kdyz budou tak doma pregnyl a dostanu termin kdy mam prijit....
mas pravdu pokud nejsi mistni je to docela narocne - samo mozna kdyz reknes, tak nejaky kontroly vynechaji, ale zase nemas prehled o reakci a ted na jedne diskuzi o IUI, holka sla na 2 ultrazvuk, 11DC a folik uz nebyl, praskl a probehla ovulka driv a IUI tedy nebude, a to mela 8DC folika 13,5mm asi rostl rychleji nez se predpokladalo......, jinak zase mela 10DC uz 23mm folika a hned na druhy den sla na IUI - fakt je to u kazdeho jinak a prave proto asi ty castejsi kontroly a konzultace - holt skoda to propasnout, kdyz uz se stimuluje....pak jen doufat, ze se to podari doma

layde
4. kvě 2011

ahoj holky mam dotaz na ty co už mají za sebou KET ,dostala jsem rozpis a tam mám léky Estorfem a utrogestan a když jsem si byla ty léky vyzvednout tak mi lékárnice nabídla levnější variantu. Místo Estrofemu mi nabídla Esrimax ,myslíte že to vadí nebo to je jedno ? Prý je to oboji stejné jen jiný název a firma a rozdíl je taky dost velký na doplatku.

monulkab
4. kvě 2011

layde já měla po ETU od doktorky napsaný Estrimax kvůli špinění, ale raději bych si zavolala do CARu, víš co, jistota je jistota. Každopádně ji přeju pevný nervy při užívání, já brala Estrimax 14 dní a byla jsem psychicky vyřízená, furt jsem brečela - byla jsem prostě z toho Estrogenu přehormonovaná. Brala jsem jej 3x denně.