CAR Obilný Trh Brno II.

hanulamarkova
16. čer 2009

Ahoj holky z Obi šup sem ať máme dostatek prostoru. 🙂

layde
30. kvě 2011

@cuddle ahojky muzu se zeptat kde si byla v tom nevem caru?

cuddle
31. kvě 2011

@layde byla jsem v sanatoriu Helios, ptala jsem se tak ruzne kolem a pak i gyndarky, rikala - ze nejsou zas tak drazi v porovnani treba s repromedou a vysledky maji take vyborne, vyuzivaji nejake zahranicni technologie atd.
take jsem mela referenci od kamaradky, ktera od nich z 1niho IVF ma dvojcatka a byvala kolegyne ted ceka taky mimco z prvniho IVF - tak jsem si rekla, ze to zkusim za konzultaci nic nedam

trinity1973
31. kvě 2011

@cuddle Tak to je báječný,já koukala ted na Reprofit,tak to dnes prokonzultuju doma s mužíkem.
Byla jsem naštvaná sama na sebe. čekala jsem,že nám někdo řekne,proč a z jakého důvodu se to nepovedlo,ale niiic. Partner měl SPG v pořádku, tak nám řekli, že ICSI není nutná, ale proč se to nepodařilo nám nikdo neřekl- …že příště už ICSI musí být. Taky mi přijde zvláštní,že OPU bylo nějak pozdě,tak nějak po ovu... 😠

Můžu se zeptat v jakém caru jsi byla?

Hodně ted přemýšlím o nativu,(vzhledem k tomu,že jsem měla folíku dost 4 dny před odběrem na ultrazvuku)ale Crha mi to hned zamítl i kdyz mam normalni ovulaci,porad mě masíruje do standard IVFka ) Při prvním IVFku jsem si připadala jako hlupák,nikdo mi nic nevysvětlil a neřekl,co jsem nenašla na netu a tady ,jsem nevěděla,což mi zrovna nepřijde jako dobré. Na obilnak sem sazela z toho duvodu,ze tam jsou prukopniky v ivf,no jak to dostanu,tak pujdu na konzultaci a pokud bude postup stejny,tak to odlozim a kouknu jinam do caru,chtela bych,aby mi dr venoval trosku te pece a veci vysvetlil,jako tobe.

layde
31. kvě 2011

@cuddle dekuji,ja uz mam za sebou 3 ivf (1x bez uspecu, 1x se zadarilo z toho je dcerka a 1x biotehu)takze pokusi uz nemam a nadalsi jako samopl.nemam ☹ ted mi navrhli iui s injekcemi ale taky jsem premyslela o zmene ale uvidime jak se ted zadari,ja mam jen jeden vejcovod a pritel ma horsi spermiogram tak uvidime jeste jednou a pritel chce alespon jeste jednoho prcka ,dekuji za odpoved 🙂 a drzim palce at vam to vyjde 🙂

cuddle
31. kvě 2011

@trinity1973 v Heliosu - nejsem si jista myslim, ze tam nativ nedelaji - v reprofitu ano - taky jsem na ne slysela dobre reference od doktorky, kazdy CAR postupuje jinak a dle toho se je taky treba rozhodovat....za konzultaci jinde nic nedas a aspon zjsitis moznosti

cuddle
31. kvě 2011

@layde no jo ono ne vsechny cary delaji IUI - nebo samo s doplatkem - ja se v Heliosu na to uz neptala, protoze prave chceme zkusit to IVF ted, IUI jsem mela 1x a neuspesne na Obilnaku, ale foliky asi nebyly dle potreby, takze ona asi ani sance moc nebyla a uspesnost je do 15%

trinity1973
31. kvě 2011

aha,ted ctu,ze helios....ja tam byla na plastice čípku, tento car jsem zamitla. ja testnu ten reprofit a dam vedet. 😎

trinity1973
31. kvě 2011

@cuddle na helios nebo reprofit jsi slysela dobre recenze ??? ja v heliosu byla,jak jsem psala a pravdou je,ze koho znam,tak ne zrovna spokojenost,ale co clovek,to nazor..

cuddle
31. kvě 2011

ano to je pravda, ja mam 2 kamaradky co tam chodily a max spokojenost
gynekolozka rikala, ze pan doktor je dobry odbornik
reprofit mi rikala kamoska, ze o nem uvazuje a gynekolozka - ze je to takova stredni volba , kdyz nechces jit do repromedy a platit mnohem vic, ale i natu jsem slysela hodne negativniho
je to opravdu o tom jestli ti pomuzou a jak rychle

misha83
31. kvě 2011

Ahoj holky, občas vás čtu, protože jsem byla před nedávnem v nemocnici (akutní krvácení do břicha - laparoskopie, potrat - revize) v Bohunicích a tam mi právě nabízeli taky Obilňák (pak jsem se vás tady ptala na zkušenosti). Ale my náš CAR opouštět nechceme, jsme spokojení. Teď tady čtu vaši debatu o CARech, je to fakt hrozně individuální. O Reprofitu jsem slyšela jen to nejlepší (zaměřují se hodně i na ten nativ), o Repromedě jen to nejhorší a o Heliosu tak napůl. Celkem fajn informace jsem slyšela o Obilňáku, ale když vás tu čtu, tak taky nevím. Takže pak babo raď 😀 .

kobla
31. kvě 2011

Ahoj holky. Já na Obi taky nedám dopustit. Máme od nich chlapečka. Mám tam za sebou 4IVF s ICSI a Třikrát jsem byla těhu a jednou se to zadařilo až do konce. Nikde vám asi neřeknou,proč se to nepovede. Prostě se nepotkalo správné vajo se spermií,nechtěly si spolu povídat 🙂 Ta konkrétní příčina se ani moc vyzkoumat nedá. Je jich vždy v potas několik. Já na dr Socorovou z OBI nedám dopustit. Je to moje srdeční záležitost. Taky proto se chystáme na 5 pokus. Asi za měsíc. Věřím tomu,že to dobře dopadne. A těším se až to vypukne. Připravuju se na tu "lepší variantu " Protože na tu horší se připravit nedá. Už to vím. Vždycky to strašně bolí.

cuddle
31. kvě 2011

@misha83 no ono je to jak ti to sedne a o pristupu - ja chtela puvodne do Unica, ale to my rozmluvila moje doktorka, pry ze ona by to brala - repromeda * jsou sice nejdrazsi , ale u IVF maji nejlepsi vysledky, pak Helios nebo Reprofit a pak ten zbytek
nakonec jsem se priklonila k nazoru 2 spokojenych a uspesnych kamaradek, samo ty diky tomu, ze jsou tehotne jsou spokojene a nemaji duvod si ztezovat na dany CAR
me se narozdil od uvodni konzultace na Obilnaku kdy jsme byli objednani k Mudr. Crhovi, ktery nakonec nemohl a zaskakovala za nej mladicka pani doktorka Krajcovicova - navic nas nechali pul hodiny cekat a to bylo neco pro manzela - ktery kdyz uz jsme 6 tydnu cekali po objednani, byl trosku nervozni
nasledne jsem asi jeste na 2 objednanych vysetrenich na urcitou hodinu cekala vzdy skoro hodinu, ale to uz nebyl manzel, tak jsem to nejak presla
vcera jsme necekali vubec presne na 14.30 si nas pan doktor vyzvedl v cekarne a venoval se nam skoro 45 minut - proste se mi zamlouva ten jejich pristup vic
nerikam ,ze vysledky budou lepsi nez by mohly byt na obilnaku, vsak jsme se prvne rozhodli jit k nim, je to take uznavana klinika a urcite ma spoustu odborniku v oboru

misha83
31. kvě 2011

@cuddle Já si fakt myslím, že je to o zkušenostech, ten kdo měl někde negativní, tak samozřejmě dané CAR nedoporučí. Já kdybych měla pochybnosti, tak jdu jinam hned (a volila bych stoprocentně Reprofit). Ale nemám jediný důvod měnit (a doufám, že ani nepřijde 😉 ). Tak hodně štěstí a spoustu úspěchů, doufám, že všechny jednoho dne budeme vyzdvihovat ten náš CAR, protože nám přinesou ten nejkrásnější dárek.

mirenkam
31. kvě 2011

@trinity1973 @cuddle holky my měli v heliosu 1. IVF a už by mě tam v životě nikdo nedostal..... - to je zase můj názor na Helios..... 😖

cuddle
31. kvě 2011

@mirenkam ano presne tak to je, co clovek to nazor , nikdy neni spokojenost 100% , to by pak stacilo, aby to centrum bylo 1 a vsichni by chodili tam, takto si kazdy vybere dle sveho rozhodnuti a smyslu 😉

wendeaa
1. čer 2011

ahoj všichni, já jdu na operaci 16.6. na obilňák, budou mě brát celé vejcovody. ach jo, a to jsem nechtěla jít na umělý a teď mě nic jiného nezbyde. endometrioza je ve mě celá prolezlá.

trinity1973
1. čer 2011

@mirenkam no,ja tam taky byla a nechtela bych to uz nikdy opakovat,ale zase kamaradka si to moc pochvalovala a chrochtala blahem.

trinity1973
1. čer 2011

@wendeaa tak to je mi moc lito...ke komu chodis ? to bude dobry,uvidis. vim,ze to neni moc utecha,ale i bez vejcovodu muzes mit deti a pak,jsou i zensky co je maji a stejne neotehotni (např.já) i kdyby cert na koze jezdil 😀

trinity1973
1. čer 2011

@cuddle jj..jeste ze dnes mame moznost volby....driv byla jen mestska nemocnice . 😀 😀

layde
1. čer 2011

holky muzu jeste dotaz? Kdo jste stimulovali na iui s injekcema meli jste neschopenku a jak dlouho? moc diky za odpoved

trinity1973
1. čer 2011

@layde ahojky,ja se teprve chystam na iui s nativem,sama jsem zvedava,jak to bude fungovat... 🙂

kobla
1. čer 2011

@cuddle manžela už nikam neberu,jen na odběr spermatu. Taky je nervozní z čekání a já se ještě tímhle nehodlám stresovat. On sám už má za sebou vyšetření hodně a nervy z neuspěchu možná větší než já. Chci mu to ulehčit už i proto,žě na to červencové ivf,naše páté jsem ho přemluvila. I když jsme si řekli,že to 4 je naše poslední.
wendeaa-budu držet pěsti,aby jsi to měla už brzy za sebou. Ber to tak,že je to další krok k cestě za miminkem. Takový odrazový mustek.

makysekm
1. čer 2011

@layde Ahojky..tak to mě tedy ani nenapadlo že bych si kvuli IUI brala neschopenku. :o) Znám hodne holek co to podstupovaly,ale neschopenka žádná 🙂

makysekm
1. čer 2011

Jinak jdu v pátek na HSG a druhé krevní testy..a pak se uvidí co bude dál. Spermio máme ok tak počítám také s IUI 🙂

cuddle
1. čer 2011

@layde pred IUI a po IUI jsem neschopenku nemela, neni duvod, je to uplne v pohode, vlastne jako bys mela jen doma sex 🙂
mozna po narkoze pri odebirani vajicek pres IFV bych si dala ten den pauzku a pak mozna po ET nejaky den klidu, ale jinak si myslim, ze je asi lepsi fungovat uplne normalne, at se to telo nelekne 🙂

trinity1973
1. čer 2011

Ja razim v pondeli ...nechci kecat,nevim to presne ,ale myslim,ze je narok od pojistovny na 3x IUI a 3x IVF ..Nevite nekdo, jak to presne je?

trinity1973
1. čer 2011

@cuddle souhlasim

wendeaa
1. čer 2011

@trinity1973 já chodím k prim. Hudečkovi, byla jsem u něj teprve dvakrát, tak nevím jakej je. jasně, hlavně že to půjde alespoň přes umělý, horší by bylo kdybych neměla dělohu. a ty se snažíš už dlouho o mimi??ach jo, je to nespravedlivé, ten kdo chce tak nemá a naopak

elennka
1. čer 2011

@trinity1973 3x IVF, 3x IUI se stimulací injekcemi za život, 6x za rok IUI v přirozeném cyklu nebo při stimulaci clostilem..

trinity1973
1. čer 2011

@wendeaa dlouho předlouho...hlavne ze je porad deloha,vsak se všechny dockame...to musi klapnout... 🙂 Pak se urco potkame na jinym vlakne, s maminama... 😀

Hudecek? neni to mladej doktor ? 😀 ja mam mudra Crhu,je fajn.
Nespravedlive to je,jen kdyz si vzpomenu,jak treba vcera bylo v tv ,jak zenska hodila dite v tasce do keře.
hruza.