CAR Obilný Trh Brno II.

hanulamarkova
16. čer 2009

Ahoj holky z Obi šup sem ať máme dostatek prostoru. 🙂

janulka2310
20. kvě 2011

@prdecek přesně jak píše cuddle, pokud ovuluješ sama, tak za IUI neplatíš nic.......

prdecek
20. kvě 2011

@cuddle @janulka2310 no objednám se tam a uvidím, díky za odpovědi! 🙂

sysysy
21. kvě 2011

@misha83 - já jsem byla na OBI moc spokojená 🙂 Můžu jen doporučit 😵 😵 😵

janulka2310
22. kvě 2011

@prdecek Jo, jo, uvidíš, třeba se do té 10 % úspěšnosti vejdete 😉 .

makysekm
23. kvě 2011

Ahoj holky...mohla bych vás poprosit o info?Vaši zkušennost? Určitě už to tady zaznělo..ale je to všechno pro mě nové a než bych vás tady dočetla,byla by to věčnost. Začali jsme chodit do CAR na obilňák...a zřejmě nás bude čekat IVF..na kolik vás to vyšlo? Vím že s eto liší...ale děkuji za každou zkušennost 🙂

cuddle
23. kvě 2011

@makysekm zalezi co budes potrebovat a co si vyberete je to fakt individualni - pocitala bych min. 15 tis az 30 tis jako priplatek u toho pokusu " hrazeneho " pojistovnou
kdyz budes dobre reagovat na levnejsi leky a nebudes jich tolik potrebovat , samo zalezi jaky zpusob oplodneni vajicek zvolite ( asi dle hodnot spermiogramu , nebo mnozstvi vajicek ), dalsi vec je jestli Vam pak zbyde neco k zamrazeni - to mas hned dalsi penizky navic
ja byla na Obilnaku zatim na IUI - doplatek 4 tis ( 4 ampule leku navic, vedeni protokolu a transfer souprava ), bez leku by to bylo 2100,-

makysekm
23. kvě 2011

@cuddle Vidíš..a já myslela že IUI je zdarma..že to platí pojištovna... Děkuji za odpověd... vím že se to nedá říct nějak přesně...No jsem zvědavá co nás čeká... Měla jsem ted 5 měsíců clostylbegyt a nic. ted čekáme na výsledek spermio.

cuddle
23. kvě 2011

@makysekm ja na Clostik nereagovala vubec, ani na 4 tabletky denne nebo dokonce jsem mela pri tom poslednim pokusu 5 a stejne zadny folikul nebyl, ale zase mame dobre spermio, takze pokud by narostl folik sance pri IUI je, proto nam navrhli nejdriv toto

makysekm
23. kvě 2011

Já ted po 4 tabletách měla poprvé aspon nejaký folík..ale jen 16mm. My jsme na začátku ..takže teprve zjistíme jestli budeme moct zkusit IUI. Jak dlouho už na obilnák chodíte? 🙂 Já už jedno dítě mám a přítel také..ted chceme ještě mrnouska spolu 🙂

makysekm
23. kvě 2011

@cuddle Já ted po 4 tabletách měla poprvé aspon nejaký folík..ale jen 16mm. My jsme na začátku ..takže teprve zjistíme jestli budeme moct zkusit IUI. Jak dlouho už na obilnák chodíte? Já už jedno dítě mám a přítel také..ted chceme ještě mrnouska spolu

cuddle
23. kvě 2011

@makysekm vidis a me delali IUI pri foliku 15mm - nejsem presvedcena, ze to melo smysl.....ale vsichni tvrdili, ze je to v poradku, pritom jinde jsem cetla, ze IUI se dela tak od 18mm folikulu optimalne 21mm - no a pak si to preber ...
na obilnak chodim od rijna 2010
no vidis jaky mate stesti , ze mate doma uz 2 kousky .... 😉

makysekm
23. kvě 2011

@cuddle jenže to už jsou velcí kluci 🙂 syn od přítele má už 17 a tomu mému je 10 🙂

cuddle
23. kvě 2011

@makysekm no jo tak ale preci jen sama uz nezustanes 🙂 no a proc to ted nejde, kdyz uz jedno ditko mas a pritel taky? nikdo zatim netusi?

makysekm
23. kvě 2011

@cuddle mám PCO a prostě nemám ovulaci... Jsme teprve na začátku všech vyštření...ted jsme byli na spermio..čekám na vysledky..a já čekám na ms..abych mohla na krev.

cuddle
23. kvě 2011

@makysekm a predtim jsi otehotnela prirozene? prislo to casem to PCO a anovulace? no me nediagnostikovala PCO, nikdo nic nerikal, ale ovulaci nemam a vlastne bez leku po vysazehi HA ani MS ...takze je to kolotoc hormonu, jedny na ms, dalsi na stimulaci ....atd a porad dokola

makysekm
23. kvě 2011

@cuddle Ani tenkrát to nešlo lehce..nakonec se s clost.zadařilo. Ale ted jsem na tom stejně jako ty..bez HA nemám MS..takže každý měsíc vyvolávačka..pak zase stimulace...hruza...Tak doufám že konečně aspon neco zjistí a pohne se to dál.....

klara.k
24. kvě 2011

holky ahoj, já vám chci jen říct, že i já jsem měla problém s MS, dlouhé cykly - přes 40 dní a víc, někdy vůbec - injekce. Pak jsem šla k homeopatce, dala mi léky, dle utz jsem měla ovulaci a cyklus se zkrátil na 33 dní.

Za IVF jsme platili 25.000,- - ICSI a PK

v6r
24. kvě 2011

@misha83 ahoj, tak ja se musim pridat ke spokojenym klientkam CARu na Obi 🙂. Vsichni mi prisli fajn, snazili se vyjit vstric a hlavne nase prvni IVF bylo uspesne 🙂. Vetsinu cas nas mel v peci dr. Vrana (ten mi delal i OPU a ET) a par konzultaci doc. Crha. Teda my jsme zacali puvodne stimulovat na IUI, ale bylo moc foliku, tak jsme meli na vyber - redukce folikulu pred IUI, nebo podepsat, ze v pripade uspesneho IUI redukce embryi anebo pokracovat jako nativ IVF - vybrali jsme posledni moznost a ono to vyslo 🙂!

makysekm
24. kvě 2011

@v6r super...jsem ráda za každou kladnou zkušennost...dodá to trošku naděje 🙂 a ještě prosím na kolik vás to vyšlo? děkuji 🙂 🙂

v6r
25. kvě 2011

@makysekm no vzhledem k tomu, ze jsme zacali stimulovat na IUI (tzn. mela jsem uplne ty nejlevnejsi leky), ale pak se to z toho vyklubal nativ IVF, tak nas to prislo na asi na 16000,-

trinity1973
26. kvě 2011

@cuddle ahojky,souhlasim. je to vsechno individualni. zalezi ,jak tvoje telo reaguje...pred odberem se dava zaloha 15tis. Nam 1 pokus nevysel,nedoslo ani k transferu,protoze se nam nepodarilo oplodnit vajucha...za nekolik malo dni jdeme na druhy pokus,ktery bude urco fin. nakladneji,nicmene,penizky v tomto pripade neresim 🙂 Na obilnaku jsem moc spokojena.

trinity1973
26. kvě 2011

@v6r Muzu otazku , cim se rozumi "redukce folíků" ? Myslis odsátím ? 😎 😀

trinity1973
26. kvě 2011

@v6r promin,nevim,jestli to chapu dobre. myslis asi odsatim foliku,ze ? A to kvuli pripadneho mnohocetneho tehu ? Ptam se mozna hloupe,ale ja byla jen na jednom ivf (stimul+odber)

cuddle
26. kvě 2011

@trinity1973 a kolik jsi mela vhodnych vajicek po odberu, ze se neoplodnilo ani jedno, meli jste i ICSI?

trinity1973
26. kvě 2011

@cuddle No ja mela jen dve pri odberu,ostatni popraskala jeste pred. Kdyz jsem se bavila s mudrem,tak rikal,ze mame spermiogram ok a ja jsem taky ok i ty vaja,tak to poprve udelame bez icsi...no a pak se nepovedlo ani jedno oplodnit,prej byl tvrdej obal.... tak ted si to nechame kazdopadne udelat .... myslela jsem,ze nam zbydou jeste do mrazaku,ale bohuzel ... 😠
jak velky jsi mela foliky ? Jedno jsem mela 16 a druhy 19,tak mozna taky zadna hitparada,treba nebyla dozrata.

cuddle
26. kvě 2011

@trinity1973 hmmm tak mozna to propasli jestli tam uz byly jen 2 - to je divny
no ja stimulovala na IUI, takze tam jsou jine davky hormonu, ale mela jsem asi 8 foliku vsechny tak 12-15mm ty 15 tam byly asi 3, a to bylo v den IUI - takze urco male a pregnyl teda na dozrani asi moc nepomohl, vysledek negativni
no ja se teda divim, ze v pripade, ze byly jen 2 vajicka, tak ti nedoporucili ICSI a jeste AH - myslim, ze pokud je mozny material jen do 5ti kusu, tak by se to melo delat asi automaticky, at mas sanci, ze neco z toho bude

me teda rovnou rikala , ze to vypada, ze taky vajicek z foliku moc nebude a doporuceni byl ICSI dle pocku kusu, AH a jeste PK a spermio mame vyborne...

trinity1973
27. kvě 2011

Moc dekuji za odpoved.Dr rikala,ze isci a ah udelame ted 😠 A jeste se te zeptam, myslis,ze u IUI je hormon davka mensi,nebo vetsi nez u standard ivf...? Ja mela dost folíku ,jeste 4 dny pred odberem,no a pak na sale mi mudra rika,ze jen 2,ostatni popraskala... Kolikrat jsi byla na IUI ?

cuddle
29. kvě 2011

@trinity1973 davky jsou mensi - taky zalezi jak reagujes, protoze kdyz dobre, dostavas mensi a na IUI ti staci 1-2 foliky, na IVF samo je treba mit vic , jsou pripady, ktere maji i 30 vajicek, ale to uz je asi extrem, rekla bych ale ze tech 20 muzou prumerne odebirat a pak mas treba pripady kdy maji 6, zalezi kolik foliku je prazdnych

no ja byla na IUI 1x , a prave nereagovala jsem na leky uplne dobre, ale davky mi nezvysily, takze jsem mela max folika 15mm, coz dle vyjadreni jinych neni dost, ale na Obilnaku stejne IUI udelali, mela jsem i pregnyl na dozrani, ale ta 15 byla nejvetsi a dal to proste nepoporostlo....takze tak

to je divne, ze si te vic neohlidali kvuli tomu nacasovani odberu, pak to mas skoro jako marny pokus a ze jich teda hrazenych moc neni a i ty doplatky jsou hrozny, proste udelat co nejdriv IVF pripadne trosku vylepsit statistiky, protoze u IVF je vetsi uspesnost, myslim, ze vetsine po nepodarenem IUI doporucuji IVF, zalezi kolik toho chces absolvovat.....no my chceme zkust IVF, at vim vic, jestli foliky maji vyjicka a kolik jich bude a jak budu reagovat na jine leky, Fostimon uz nechci...je to na me slabe

me ISCI a AH taky hned doporucovala, kvuli moznemu poctu vajicek, ze predpoklad je ze jich nebudu mit moc, ale nakonec jsem se po dohode s moji gynekolozkou a manzelem dohodli, ze se pujdeme podivat do jineho CAR, at si porovname pristup a moznosti ....

trinity1973
30. kvě 2011

@cuddle No,nam se ten ivf pokus nepocita,protoze nedoslo k transferu,tak mame porad tri pokusy. Nicmene ta lecba mi dava zabrat. Ja dostala decapeptyl a puregon a na dozrani fostimon a jen 2 vajucha...a tak si rikam,ze kdybych sla na odber driv,mozna by jich bylo vic☹

Ja byla na odberu az nekdy 23 den,coz mi prijde na muj normal cyklus,hodne pozde,tak jsem z toho zmatena.Jen si rikam,ze kdybych si nechala hned udelat ICSI, tak jestli by se vubec to vajo povedlo oplodnit,kdyz bylo,soude dle nazoru jinych dost male.. 😠 Nevim,jsem na obilnaku spokojena,vsichni jsou prijemni,ale chybí mi tam takova nejaka "zpetna vazba".

Cekam ted na MS a jdu se hlasit... 😀
Docela spatne jsem ty hormony snasela,tak proto jsem se ptala na davky pri IUI.

cuddle
30. kvě 2011

@trinity1973 ahoj, tak ono se to tezko hodnoti, tak aspon jsi nepromarnila 1 hrazeny pokus

no ja byla dnes na doporuceni na konzultaci v jinem car a muzu ti rict, ze to bylo presne to co mi na obilnaku chybelo, nad vysledky to bylo vzdy takove - no ony ty vajecniky jsou line, trochu jim pomuzeme, tady se doktor jen podival na vysledky a zacal mi kresit proc a z jakeho duvodu to moje telo nefunguje jak by melo, proste teprve dnes jsem se dozvedela to podstatne a hlavne hned podle vysledku kroutil hlavou a rikal, ze v mem pripade 5 pokusu s Clostikem, kdyz je jasne , ze na tu latku co obsahuje nebudu nikdy reagovat je uplna ztrata casu a dopovani me hormony
take me potvrdil, ze jsem nedostala celou davku leku co mi hradi pojistovna a zbytecne jsem si doplacela pri IUI 4 ampule FOstimonu......
odsouhlasil u me IVF cyklus a vysvetlil mi , ze zadne drahe leky mi doporucovat nebude, ze zkusime ty levnejsi jen vyssi davky , protoze jinak bych se nedoplatila a on nema potrebu byt placen firmou co je vyrabi, dale nam rekl, ze ICSI delat nedoporucuje, jen v pripade, ze bude min jak 5 vajicek , jinak prirozene a AH taky ne, ze to neni potreba a jen v pripade, kdyz zjisti, ze je stena nejaka silnejsi, tak to udelaji - ale zdrama v ramci PK

takze jsem mela dobry pocit, ze konecne s nama nekdo jedna a neni to jen papir sem, papir tam - vysvetlili kde je problem a jaky je navrh reseni