CAR Obilný Trh Brno II.

hanulamarkova
16. čer 2009

Ahoj holky z Obi šup sem ať máme dostatek prostoru. 🙂

rioko
8. zář 2011

ahoj holky chtěla bych taky přejít do Reprofitu, díky Obi máme skvělého chlapečka, ale druhé se už nedaří a přijde mi že už sami neví co dál, tak třeba jinde na něco přijdou.Chci se zeptat jak jste to dělali s kartou při přechodu, díky

vika29
8. zář 2011

@rioko ..ahoj, na kartu se ani u doktorky neptej. ...já pracuju kousek od Obi, tak jsem byla objednaná na konzultaci na 13,00 hod. ale pro kartu na recepci jsem si šla už ráno, v práci jsem ji pěkně okopírovala a pak vesele nakráčela přímo k doktorce do ordinace a tam už se pak karta zas nechává 😀 ...nechtěla jsem ji úplně stopit, nikdy nevíš jestli na obilňáku někdy v budoucnu nebudeš podstupovat nějakou laparku nebo tak.
...ale popravdě v Reprofitu moc nevěnovali té kartě pozornost, takže jí vůbec nemusíš mít

majka43
8. zář 2011

@rioko Ahoj, jak se máš?

rioko
8. zář 2011

@vika29 díky nějak to udělám 🙂

@majka43 dobře, přestěhovali jsme se,od dubna bydlíme u Vyškova,je to fajn jen do CAR z ruky tak teď jen s mým gynekologem zkoušíme řízenou stimulaci,ale moc tomu nedávám.Vojta roste, už řešíme školku.A co Ty, už jsi to vzdala?

majka43
8. zář 2011

@rioko Chtěla jsem to vzdát, ale doktor mě poslal do Prahy na imunologii a tam mi řekli, že se jsem otěhotnět nemohla, nanejvýš jenom na nějaký den. Že se mi dělají v placentě sraženiny a embryo nemá výživu. Proto asi ty moje pozitivní testy a pak nic. Ještě čekám na výsledky z hematologie a pak to ještě zkusím.

vika29
8. zář 2011

@majka43 ahoj a můžu se zeptat na tu imunologii - tu ti přece museli dělat i tady v Obi, nebo tady na to se v Brně nemohlo přijít? díky

majka43
8. zář 2011

@vika29 Já na ní byla v Jihlavě a tam mi nic nenašli.

marketabart.
14. zář 2011

Ahojky holky..prosím kolik stojí na obilnáku zamražení zbylých mimísků?

vika29
14. zář 2011

@marketabart. ahoj, mám pocit, že okolo 4 tis. - ale nevím jistě , až tak daleko jsem se nedostala 😀

cincolina
18. zář 2011

@marketabart. ahoj, nas to pred dvema lety stalo 3.5 tis., ale nevim, jestli nezdrazovali...

antoa
19. zář 2011

@marketabart. Ahoj, nás loni v prosinci stálo zamražení 3 500Kč. 😉

vanilka31
26. zář 2011

@vika29 Já jsem se chtěla obednat k Sochorové, ale je prý dlouhodobě nemocná.. ? Tak jsem objednaná na konzultaci k mudr. Lukášové, znáte ji někdo?

marketabart.
27. zář 2011

@vanilka31 Je moc milá a hodná...ochotná... 😉

vanilka31
27. zář 2011

@marketabart. Děkuji. To je dobře, že je milá a ochotná, to jsem ráda.

antoa
27. zář 2011

@vanilka31 Sochorová je prý těhotná, takže proto tam asi není....

vanilka31
27. zář 2011

@antoa Myslela jsem si, že je v tom. Škoda, chtěla jsem se k ní objednat, byla sympatická.

agnes88
28. zář 2011

@rioko ahoj, kartu do reprofitu nosit nemusíš. Poslechnou si tě, a udělají si svoje vyšetření. Jsou tam moc milí.

rioko
28. zář 2011

@agnes88 díky ale zjistila jsem že nemají asi smlouvu s mou pojišťovnou tak zkusím Uniku

sblanch
3. říj 2011

@rioko ahojky, co to slyším, plánuješ unicu? Já tam nakonec taky skončila, právě čekám na MS a začnu stimulovat. Zatím jsme tam celkem spokojení, i když nás naposledy trochu rozhodila sestra - nebyla nějak zvlášť příjemná a taky se nám neráčili sdělit, že původní dlouhý protokol změní na krátký s antagonisy... Zatím nechci soudit, ani neříkám, že obi nevěřím, ale chtělo to změnu, třeba mě to z psychologického hlediska pomůže. Doktoři jsou příjemní, doporučovali nám dr. Frgalu, toho jsme bohužel ještě nepotkali, zato dr. Gogelu ano, sympaťák a v krátkosti (až moc velké 🙂 ) doc. Otevřela. Jak říkám, zatím nesoudím, až podle výsledků 🙂

sblanch
3. říj 2011

@antoa Co to slyším??? Dr Sochorová bude maminkou??? No ne že by se to nedalo čekat, že? Věk ji už na to má a loni se i vdala. Kéž by těhu bacily přenesla na dálku i na nás 🙂

vanilka31
6. říj 2011

@sblanch Ahoj, byla jsem na obilňáku v pondělí a mudr, u které jsem byla na konzultaci, řekla, že Sochorová je před porodem. No nevím, kolik jí je, ale zdála se mi tak ke 40.

vanilka31
6. říj 2011

Ahojky mám dotaz. Případné IUI a ultrazvuk mi vychází na svátek, 28.10. a na víkend. Ordinují nebo jak se to dělá? No že mi to tak blbě vyšlo..

pupidu
11. říj 2011

Ahoj holky, jsem tu poprvé. Minulý týden jsem byla na Obilňáku na laparoskopii (odstranění cysty) a po operaci mi řekli, že mám neprůchodné vaječníky. Operoval mě primář Hudeček, ale nějak se za mnou po operaci zapomněl zastavit nebo co, takže mi něco řekla jen nějaká cizí doktorka. Termín na konzultaci s primářem máme až na začátek listopadu, ale než tam půjdeme, chtěla bych se zeptat, jaký tam na to máte názor. Jste spokojené? Moc vám děkuju za odpověď. Jsem teď ze všeho nějaká zmatená, tak se aspoň snažím získat nějaký info....

majka43
12. říj 2011

@pupidu Neprůchodný budeš mít vejcovody, ne vaječníky. To tě bude čekat IVF, jinak neotěhotníš.

pupidu
12. říj 2011

@majka43 no jasně, upsala jsem se 😎 A taky vím, že bez IVF to nepůjde, ale ptala jsem se na názory na Obilňák nebo doporučení na jinou kliniku

sblanch
12. říj 2011

@pupidu Ahoj, já mám zkušenost s Obi - víc než 2 roky a teď s Unicou. Na Obi jsem byla spokojená, dobrý doktoři, příjemné sestry atd., jen jsem chtěla změnu - měla jsem za sebou 2 IVF, 1 IUI a 1 IUI s přechodem do nativu a výsledek 0. Takže zkušeností myslím dost.
Když nevyšel ani 2. IVF, tak jsem taky šla na laparku a nic nezjistili. U mě je problém endokrynologický, takže bez dodání hormonů prostě neotěhotním. Teď právě stimuluju, vrhli jsme se do posledního pokusu placeného pojišťovnou, někdy příští týden jdu na odběr vajíček.
O čem se říká, že na Obi moc neumí, je prý embryologie. Prý jsou tam mladé doktorky, které se teprv učí, ale může to být drb. Je ale pravda, že hodně věcí nechají na tobě - prostě ti řeknou možnosti a ty si vybereš. Má to tu výhodu, že tě do ničeho netlačí, ale někdy by člověk uvítal jejich názor.
Já chodila nejvíc za dr. Sochorovou, ta se loni vdala a prý je už na mateřské, takže tu asi nezastihneš. Ale ostatní jsou taky fajn.
Jestli chceš poradit, do kterého CARu, tak asi bude mít každá jiný názor. Všude jsou klady i zápory. Záleží taky na vlastní zkušenosti. Ale je fakt, že Obi by měl řešit pravděpodobně i ty těžší případy, takže zkušenosti by mít měli.
Co se týče peněz, tak to vychází všude myslím stejně. Plus mínus. Doplácíš všude, záleží, jaké metody navíc budete chtít nebo potřebovat.
Kdyžtak se ptej, co budu vědět, ráda poradím.
V listupadu budu držet pěsti 🙂

vanilka31
13. říj 2011

@sblanch Ahoj, když máš takové zkušenosti na Obi, prosim tě, pracujou i o vikendech a o svatcich? Vyjde mi ultrazvuk před IUI na neděli. A nevíš, kolik se doplácí za IUI s clostilem?

pupidu
13. říj 2011

@sblanch Moc děkuju za odpověď. Jen se ještě zeptám - kolik se cca doplácí? Chápu, že je to dost individuální, ale jen abych měla nějakou hrubou představu. Kdyby bylo na mě, tak dám cokoliv, jen aby to vyšlo... 🙂 Teď se zeptám blbě - ta embryologie se využívá kdy? Jako při nějaké selekci embryí vhodných pro vložení nebo jak? A co znamená to IUI?
Jooo, a jinak dobrá zpráva - psala jsem primáři, že vlastně ani neznám přesné výsledky operace, takže si na nás udělá čas už příští týden. Možná je to ještě moc brzy (ještě ani nebudu zahojená), ale aspoň mám pocit, že se to trošku hýbe.
Chodil s vámi manžel?

marketabart.
13. říj 2011

@vanilka31 Ahojky...za IUI s clostíkem neplatíš nic. A pokud ti vychází UTZ na neděli tak ti ho udělají v sobotu,nebo pondělí. Aspon jsem to tak měla já. V sobotu pracují normálně.

marketabart.
13. říj 2011

@pupidu 🙂 IUI je inseminace... upravené spermie zavedou do dělohy..aby měly kratší cestu k vajíčku. 🙂
Já jsem ted čerstvě po 1 IVF (bohužel neuspěšném) a ceny byly následující.
5800 doplatek za léky..mužeš si ale zvolit levnější, 8000 za ICSI (záleží na počtu vajíček které se budou oplodnovat,tato suma je myslím za 3-6vajíček) za každé navíc zase doplácíš. 4000 za prodlouženou kultivaci a 3500 za AH.