CAR Obilný Trh Brno II.

hanulamarkova
16. čer 2009

Ahoj holky z Obi šup sem ať máme dostatek prostoru. 🙂

koubovii
9. dub 2014

@bibianca s výběrem caru je to těžké my jsme už ve třetím 🙂 nezapůsobil na nás comfort a tak jsme nakonec ve státním, kde očekávám i levnější léčbu ale i uvidíme. Záleží i jak dlouho se snažíte ale asi by bylo dobré udělat nějaká vyšetření 😉 .

bibianca
9. dub 2014

@koubovii státní?? to je třeba při fn??

koubovii
9. dub 2014

@bibianca ano já chodím do fakultky to je právě ten obilný trh v brně

bibianca
9. dub 2014

@koubovii aha no já se ted dívám na fn Brno Bohunice... a to jako ve státním je to levnější. Jsem četla na obilný trh nic moc recenze

koubovii
9. dub 2014

@martas14 tak to jsi zvládla dobře já mám car 90km takže na zubaře se vymlouvat nemůžu 😀 a kolik dní jsi měla tu dovolenou? po OPU jsi byla v pohodě až po ET?

koubovii
9. dub 2014

@bibianca Brno Bohunice a Obilní trh je jedna a ta samá nemocnice ne? - jen mají různá pracoviště a kdepak jsi to četla? víš co každý ti řekne něco jiného hold tam musíte zajet a samy posoudit zda vám to bude vyhovovat

bibianca
9. dub 2014

@koubovii Brno Bohunice, teď jsem si četla, že je to na doporučení gynekologa. v pátek jdu na gyndu kvůli rozhozenému cyklu teoreticky v neděli bych to mohla dostat. Myslíš, že když v pátek požádám gynekologa jestli by mi nenapsal doporučení, že bysme tam mohli jet už tento následující cyklus? A taky jsem se v brožuře dočetla že zavádí 2 embrya kdežto jinde helios nebo reprofit dávají přednost jen 1... když já po dvojčatech netoužím. jsme mladí a myslím, že by se to mohlo zadařit, jen to nějak prostě udržet.. aby se ten plod vyvíjel.

koubovii
9. dub 2014

@bibianca jsem z toho zmatená pořád mi to vychází jako ta stejná nemocnice když to hledám na webu .. nebo hoď odkaz , nedávají jen dvě embrya samozřejmě i jedno - dle tvého rozhodnutí, záleží kdy budou mít asi volno

koubovii
9. dub 2014

@bibianca určitě bude nějakou dobu trvat než projdete základními vyšetřeními a nikdo tě nemůže nutit do IVF technik.. třeba se podaří přirozeně jen si tě pohlídají třeba léky na udržení 😉

bibianca
9. dub 2014

@koubovii Ok děkuji za info.. aha tak máš pravdu ono je to fakt na obilním trhu 🙂 Myslíš, že si tam můžu zavolat nebo napsat bez doporučení dr. ?? Nebo v pátek požádat dr. aby mi napsal doporučení? a následně se objednat?

koubovii
9. dub 2014

@bibianca takhle.. já jsem tam šla se žádankou na spermiogram - jinak byste si ho museli platit a když jsem se tam objednávala tak jsem jim řekla že chci i konzultaci (ten den) vč. výsledku toho spg.. myslím že nás objednali nějak za 14dní

čtu na tvém profilu že jsi z Břeclavska? já Hodonínska

bibianca
9. dub 2014

@koubovii aha, takže v pátek o tom řeknu dr. a třeba nás tam taky pošle 😉

martas14
9. dub 2014

@koubovii no já to mám tak 70 km, ale autem je to celkem rychlí takže jsem nejdyl do desíti byla v práci i dřív 🙂joJo po opu jsem byla úplně dobrá a dovču až od et a to jsem měla 14 dní kvůli celozavodce nám to tak akorát vyšlo

martas14
9. dub 2014

@bibianca my šli do unica taky s papírem od gyn. Na spermiogram, ale na obi jsme pak šli jen na konzultaci tak sami od sebe, takže by to mělo jít tak i tak, ale je dobré si nechat zjistit i to spermií, bo my oba normálně zdraví a bum naráz zjistili, že nejsou potvurky hejbaci

bibianca
9. dub 2014

@martas14 Aha, no ale u mojeho to bude asi OK páč už jsem byla 2 x těhu

koubovii
9. dub 2014

@bibianca stejně ten spg budou chtít asi udělat je to to nejjednodušší a pak u tebe minimálně hormonální profil 😉

@martas14 odkud jsi?

bibianca
9. dub 2014

@koubovii jjo, no mě má zrovna začít ms v neděli, takže asi mi tento cyklus profil dělat nebudou páč pochybuju o tom, že mi to vezmou bez objednání... i když bych moc chtěla

koubovii
9. dub 2014

@bibianca no budeš muset asi vydržet nic není hned 🙂

koubovii
10. dub 2014

@bibianca teď mě napadlo ten profil ti může vzít i gynekolog 😉 jenom ti dá potom výsledky sebou

martas14
10. dub 2014

@bibianca no může být ok, ale taky tam můžou být nějaké morfologické chyby ve spermogenezy, které třeba způsobují, že vajíčko se oplodní, ale pak se bohužel přestane to embryo vyvíjet, proto se i dělá ta prodloužená kultivace, kde se ukáže jak je to embryo života schopné, některé se zastaví ve vývoji a ty co vydrží, tak teprve to nejlepší zavedou....ono je toho opravdu fůra co může být špatně, ale to nechci malovat čerta na zeď, já myslím, že vám to výjde i přirozeně, jen to chce asi chvilku času....věřím, že to musí být hrozné se radovat ze dvojek na testu a pak z toho nic není, ale máš možnost to zkoušet přirozeně a jednou to výjde, že to bojovníček vybojuje i dál, neboj, jen mysli pozitivně a dej tomu ještě chvíli, já myslím, že máte ještě tak půl roku, rok na car i čas, když vám to jde přirozeně, ale jestli nechceš čekat a opravdu už mooc toužíte po mimískovi, tak vám v caru nějak určitě pomůžou, jen to bude stát malý balík 😉

martas14
10. dub 2014

@koubovii no tak mě akorát začala dnes ms, takže v sobotu si jedu pro hormony, sice bych mohla jet už zítra, ale chtějí krev i od mojeho na profil, tak jsem to rovnou objednala na sobotu aby jsme mohli jet oba...tak už brzy začnem, a co ty jak se cítíš po IUI a to vůbec pobíhá jak? to nebereš žádné podpůrné léky? a to tam máš jeden folík, nebo se ti urodilo v přirozeném cyklu i víc?

koubovii
10. dub 2014

@martas14 žádné léky a tento měsíc jeden folikul (minulý byly dva) a jen klasika pregnyl a utrogestan 😉 jsem jen trochu unavená z těch léků ale jinak jakoby nic.. spíš se začínám těšit na stimulaci i když se bojím 🙂 ... jo krev obou? hm to mají u mě blbé já jsem jim říkala že manžel bude pravděpodobně pryč až tam pojedu 2-3. den cyklu ale doktorka říkala že nevadí 😕

martas14
10. dub 2014

@koubovii jo jo z toho utrošu bývá vždycky tuhá jak veka, kór jak jich po trasféru pak beru šest denně 😒
neboj krev oboum berou jenom nám 😉 , protože manžel musí na chirurgický odběr spermií, my se k nim totiž normální cestou nemůžeme dostat 😝

bibianca
10. dub 2014

@martas14 Děkuji za podporu. No, nevím ještě jsme se nerozhodli. Mému muži se to zdá brzy. Chtěl by s tím počkat. Věří v to, že se nám to brzy povede. Ale já se bojím, že ani do 3. to nebude OK a zase se to v 9tt podělá 😒 Imunologické vyšetření se dělá v CAR nebo to můžou udělat i ve fakultní nemocnici bezplatně?

martas14
10. dub 2014

@bibianca já tomu taky věřím, že se vám to povede, když už se vám to povedlo, na car je opravdu času dost a imunologie je dobrý nápad, tam se taky tady toto může osvětlit, že třeba by stačilo jen brát nějaký protilátky např. a určitě to půjde i jen nějak přes tvojeho gyndaře, že ti vypíše žádanku a i kdyby sis musela něco zaplatit, tak je to jedno, bo v caru jsou sice nějaké vyšetření na pojišťovnu, ale zase se platí za jiné věci 😉

koubovii
10. dub 2014

@bibianca jak dlouho se tedy snažíte nejlepší bude se poradit s gynekologem 😉 jo a doporučuji chlapa nenutit ale tak nějak opatrně pan doktor říkal že bych měla..

@martas14 aha tak to máte ještě složitější ☹ , prosimtě já teď zjistila že menstruaci budu čekat někdy kolem velikonoc - myslíš že tam v neděli a v pondělí když jsou svátky budou? co kdybych to dostala v sobotu už mi asi hrabe 😀

bibianca
10. dub 2014

@koubovii Od ledna 2013. Z toho 4/2013 zamlklé těhotenství v 8tt a 10/2013 zamlklé těhotenství v 9tt. Po obou následovala revize. A začli jsme se znovu snažit až ted v březnu 2014

martas14
10. dub 2014

@koubovii jo jo máme to náročné ze všech stran 😒 ale hlavně, že je vůbec šance na vlastní mimi, bo po diagnóze tomu člověk moc nevěřil....já se na to ptala, v sobotu fungují normálně vždy a i v neděli mají nějaký menší provoz, ale říkala, že na mobilu jsou k dosažení vždycky, že mají asi nějakou službu, takže kdybys to dostala v sobotu, tak si brnkneš a oni si tě zavolají na pondělí, určitě to budou mít ošéfované i nějak přes ty svátky, protože rozjetý vlak nezastavíš a navíc je to nemocniční car, takže tam se jede taky pořád....

koubovii
11. dub 2014

@bibianca ☹ hrozné ale je to teď na vás spíš jak to ty cítíš jestli chceš pro jistotu vyšetření - já bych je asi chtěla ale na druhou stranu je to taky stresujicí.. nám nikdy na nic nepřišli (kromě toho že měl můj v soukr. centrech špatný spg) -ale já jsem nikdy neměla ni náznak

koubovii
11. dub 2014

@martas14 odkud tedy jsi? nebo mi to napiš do zprávy jestli to nechceš psát sem, tak to je perfektní že se dítko podařilo jestli je to tak zlé 😖 a kdy jsi prosím skládala tu zálohu na IVF?