CAR Obilný Trh Brno II.

hanulamarkova
16. čer 2009

Ahoj holky z Obi šup sem ať máme dostatek prostoru. 🙂

renci83
29. črc 2016

@hanyas Ahoj já jsem byla na obilnaku na darovaných vajíčkách.Bohuzel to nevyšlo ale byla jsem tam spokojená.Chodila jsem k doc.Crhovi.je fajn.Transfer je v pohodě,nic nebolelo.Prisla jsem tam,byli tam jen 4.- doc.Crha, sestra a embryolozka. Pak mě vydezinfikovali a zavedli vajíčko takovou malou pipetou. Bylo to tak na 5 minut.Pak jsem si jen polezela hodinu a šla jsem. Toho se neboj.Je to jak gyn.prohlidka.

hanyas
29. črc 2016

@renci83 to jsem rada, ze to jde tak hladce 🙂 mam z toho trochu hruzu, pac kdyz mi delali pruchodnost vajecniku, bolelo to jako cert. A pri transferu jdou zase pres cipek. Tak jsem zvedava ☹

renci83
29. črc 2016

@hanyas To tě chápu, taky jsem se bála.Ale nic to není.Spíš se můžeš těšit než se bát. 🙂

hanyas
30. črc 2016

@renci83 diky za uklidneni 🙂 uvidim, kdy uz mi moje telo dovoli zacit stimulovat. Zatim se dost brani ☹

anitaaaaa
30. črc 2016

@hanyas joo to je jediný plus sestřičky jsou hrozně příjemný a takto přístup super. Ale to je i v heliosu. Chodila jsem k Crhovi, to bylo furt noo tak další pokus ted už to určitě výjde. A pak taková mladá doktorka ty jo to už ani nevím jak se jemnovala ta byla dole na ultrazvuku. Ta mi řekla po všech neúspěších že mám asi policistické vaječníky. Si to tak střelila když viděla že jsem už zoufalá. Policistické vaječníky fakt nemám u mě bylo vše v pořádku krom ovulace že ji nemám pravidelně. Třeba ti to výjde, třeba ty neúspěchy zlomíš 😉 ale já bych utekla

hanyas
30. črc 2016

@anitaaaaa no, sanci jim dam, kdyz uz jsem se na to dala. Ale vsechny pokusy jim nevenuju. To vim uz ted 😉 dekuju za info a osobni zkusenost 🙂

anitaaaaa
30. črc 2016

@hanyas No není za co já když slyším obilňák tak už se mi otvírá kudla v kapse 🙂 🙂 vše ok jsou příjemní vpohodě nic nebolí, ale jdeme tam pro miminko. A stím jsem neodešla, bohužel ☹

hanyas
30. črc 2016

@anitaaaaa a muzu se jeste zeptat, co u vas bylo za problem? Proc se mimi nedarilo?

anitaaaaa
30. črc 2016

@hanyas já mám anovulační cykly. Ne vždy ale ovulace třeba jednou za 3 měsíce někdy i to ne. Mysleli jsem že bude stačit inseminace ale příteli zjistili pomalejší spermie. Takže IVF byla už pak jasná volba. 🙂

hanyas
30. črc 2016

@anitaaaaa tak to jsme na tom dost podobne... tak uvidim 🙂 jeden pokus jim dam, pripadne pokud by bylo co zmrazovat a naaaahodou se povedlo i rozmrazeni, tak i to, ale pak asi zmenim smer. Diky diky 🙂

evabrno
4. srp 2016

@anitaaaaa Souhlasím s tebou úplně ve všem co jsi napsala,já tam podstoupila 1.ivf,stálo nás to 40000kč,jeden čerství transfer,který nevyšel,měly jsme zamražené ještě 2 embrya,v den ketu jsem volala a řekli mi,že po rozmražení embryjka nepřežily.problém je tam v krátké kultivaci a celkově je to tam zastaralé.Na obilnáku jsou obchodníci,když viděli,že jsem zhroucená,tak mi nabídli genetiku za 10 000kč,tohle hradí pojištovna v jiných centrech,hnali mě hned do dalšího pokusu,tam nikdy,odešla jsem do Heliosu,jsem na začátku těhotenství 🙂 Opravdu neznám nikoho kdo by tam byl spokojen a otěhotněl by,vyhozené peníze oknem.

anitaaaaa
5. srp 2016

@evabrno Tak to máme skoro stejnou zkušenost. Přesně tak "prodloužená kultivace", za kterou chtějí plno peněz se nedá brát ani kultivací. Já jsem jim tam už brečela a nenabídli mi nic jen řekli že příště už to určitě výjde ať zkusíme 2. ivf. Manžel už jim to tam odkýval že jo že jdeme do dalšího pokusu já už v žádném případě. A to jsem tam byla na 5. inseminacích každý měsíc další pokus furt dokola už jsem z toho byla vyřízená. Z jedné jsem otěhotněla ale hned v 5. týdnu potrat. Teď už bych tam nešla ani rodit. Tak to je super taky se ti hned v heliosu podařilo? Gratuluju a přeju hladký průběh těhotenství. 🙂

lusos
5. srp 2016

Ahoj holky, jsem tu nová a chtěla bych nějaké informace 🙂 snad pochopíte, že se mi nechce číst 552 stran.. 🙂
s manželem řešíme dva a půl roku mimčo, nedaří se nám, máme za sebou 3x IUI kdy neúspěšně.
Začala se doma projednávat varianta IVF. A kde teď nejlépe 🙂 chodíme do Heliosu, kde nám byla cena " vypočítána " na cca 35 tis. slyšela jsem, že je Helios jeden z nejdražších v Brně. Nevím co je na tom pravdy. Tak jsem si říkala, že se zeptám tady.. Obilňák nám byl doporučen 🙂 kolik jste cca platili?( vím, že to máme každý pár jinak, ale pro moji zvědavost ) jak jste byli spokojeni, kolikáté IVF postupujete, přecházel někdo z Heliosu na Obilňák? jak dlouho jste se na IVF připravovali? Chtějí zálohu dopředu? nebo rovnou celou částku, než se začne dít?
omlouvám se možná hloupé dotazy, ale jsem v tom ještě " panna " 😀 😀 😀 moc děkují za pochopení 🙂

renci83
5. srp 2016

@lusos ahoj já jsem byla na obilňáku na ivf ale s darovanými vajíčky a platila jsem 40 000 ale je v tom i cena za dárkyni 15000.Takže to ty bys neplatila počítám.to bylo moje 1.ivf.ale neúspěšné.Další pokus skusím jinde.Byla jsem tam spokojená.Jsou příjemní,jen embryologie je myslím horší.Dopředu jsem neplatila nic.Já čekala asi rok a půl ale to je tím že jsem měla polypy v děloze neustále a pak mě to vzdali dárkyně takže jsem si počkala ale jjinak se tak dlouho nečeká.Takže výběr je na tobě.Někdo si na obilňák stěžuje ale já bych jim dala šanci aspoň jednu určitě. 🙂

renci83
5. pro 2016

Tak pro všechny kdo váhaji jestli jít na Obilní trh říkám ano.- jsou výborní lékaři a vůbec celý kolektiv. Pro všechny dámy které si stěžují na obilnak- Jsem z tama čerstvá tehulka. A jestli se někomu nepovede tak to se stává. Mě se povedlo napodruhé a nešla bych jinam. Ještě tam v mrazáku čeká budoucí bratříček nebo sestřička.😀

jesie28
6. pro 2016

@renci83 moc gratuluji. Konečně i kladná odezva na Obilňák. Nám se tam zadařilo hned napoprvé. 😉

hanyas
7. pro 2016

@jesie28
@renci83 ahoj holky, muzu se zeptat, ke kteremu doktorovi/doktorce jste chodily? Ja jsem taky obilnakova a mam za sebou 1. IVF. Bohuzel z toho bylo mimodelozni. Tak vam moc drzim pesti, at je vse v poradku 😉

space
8. pro 2016

ahoj Hanyas, a jdes na ket? Ja mam za sebou taky prvni IVF a nic bohuzel tak uvazuju ze pujdu hned na ket.

hanyas
8. pro 2016

@space ahojky. Nastesti mame mrazacky, tak se na KET chystame 😉 pristi tyden si jedu pro rozpis leku a po novem roce zaciname s pripravou na KET 😉 tesim se a bojim zaroven. Vy mate kolik zamrazeno?

renci83
8. pro 2016

@hanyas Já chodím k doc.Crhovi.ale dnes jsem byla i u Mudr.Mekinove.Oba super. Nešla bych jinam.Tohle je moje 2.ivf. - zatím úspěšné.Dnes hCG 2000. Ty chodis ke komu,?

hanyas
8. pro 2016

@renci83 my zacali u Mekinove a ted si me prehazuji. To mi trochu vadi. Crha, Halaszova, Filipinska (radsi bych k docentovi, pac pani doktorky obcas vypadaji, ze nevi co delaji. Hlavne Mudr.Filipinska. Tak to je krasny hCG 😉 ja se dostala jen na nejakych 200j. V kolikatem jsi tydnu?

jesie28
8. pro 2016

@hanyas já jsem chodila k docentovi Crhovi. Byl fajn. Sice člověk musì natahovat uši, aby ho slyšel, ale je fajn 🙂 Teď jsou tam už asi i jiný doktoři. Ty neznám.

renci83
8. pro 2016

@hanyas jsem teprve 16 den po ET. Příští týden už mám jít na ultrazvuk - prý tam už možná něco půjde vidět.

hanyas
8. pro 2016

@renci83 týýý jo, tak to máš hodně vysoký hCG 🙂 nemůžou to být dvojčátka? 🙂 Pamatuju si, že mi říkali, že ten 14.den po ET bych měla mít hCG kolem 400j. Obden se to násobí, tak to máš fakt krásný číslo 🙂 a od 1000j by něco mělo být vidět. Nebo ne že mělo, spíš mohlo 🙂 Tak budu držet palečky! 🙂

hanyas
8. pro 2016

@jesie28 jojo, pan docent je takový tišší člověk 🙂 ale zase je strašně fajn. Všechno vysvětlí, dělal mi i punkci cysty - toho jsem se děsně bála, tak se snažil odvádět moji pozornost, když se chystal "píchnout" 🙂 Pořád doufám, že se zadaří... v lednu plánujeme KET.

renci83
8. pro 2016

@hanyas Jee to by mě nevadilo dvojčátka. 😁 Aspoň by nebyl jedináček. Stejně když se povede tak plánujem jít si ještě pro našeho mrazacka co tam čeká.

hanyas
8. pro 2016

@renci83 takze mate jednoho mrazacka? My tri, ale cela stimulace neprobihala jak mela, tak mam porad strach, jestli jsou drobci v dobre kondici a jestli vubec preziji rozmrazeni...😲
A ty si na mrazacka pekne pockas, protoze ted bude vsechno v poradku a mimosek bude prospivat 🙂 nebo mimosci 😀 ja bych se taky dvojcatkum nebranila. Sice jsem hroznej hubenour, tak nevim jak bych je unesla, ale bylo by to hezky 🙂 takze tobe zavadeli jedno embryjko? Kolikatidenni, prosim te? A na kolik vas cele IVF prislo?

space
9. pro 2016

Holky nám nevyšlo ivf a hned jsme se rozhodli pro ket. Včera přišla mrcha za 9 dni mám jít na ultrazvuk ale o lécích mi nic ne říkali.

renci83
9. pro 2016

@hanyas My máme v mrazáku ještě 4 mrazacky. Jeden z nich je budoucí sourozenec ale všichni ne. Pět dětí kdybych si nechala zavést a povedlo se tak to by bylo moc😀. Říkám si dvě bych chtěla když se podaří. popř. ještě 3. Ale víc ne. Přece jen nejsu nejmladsi na těhotenství tak budu šťastná když se povede jedno. Jinak u mě první ivf taky bylo s problémy - měla jsem pořád polypy, nebo problémy s dárkyni- buď to vzdala nebo onemocněla. No a teď druhé ivf bylo strašně rychlé. Dárkyni jsem měla asi za3 týdny. A během týdne zaváděli embryjko. Já musela mít jen jedno kvůli pojišťovně- platí 4 pokusy za podmínek že v prvních dvou ivf si necháš zavést jen jedno.A pak bych stejně měla jen jedno protože mě by se dvě prý neuchytli a měla bych to mooc rizikové. Ale i tak jsem šťastna...Celkem nás to vyšlo na 43 000 - 2.ivf. Takže i s tím prvním nějak 80000.N o a teď doufám že mimi se ve mně udrží a doklepeme to spolu bez problémů až do konce.😍✊

hanyas
9. pro 2016

@space ne kazdej musi leky brat, bud v klidu 😉